جرم به انرژي تبديل نميشود

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
adhami

جرم به انرژي تبديل نميشود

پست توسط adhami »

انرژي كه قبلادرجرم ذخيره شده ازادميشوددرست مثل فنري كه جمع شده و حالا از باز شدن فنر انرژي آزاد ميشودفنروانرژي دو مقوله جداهستند. جرم شكل متراكم آن چيزي است كه پس از انبساط و برگشت به حالت قبل ازتراكم وسيله اي براي شناخت آن نداريم . درفرمول E=mc^2 انرژي مكانيكي جمع شده درجرم دركسري از زمان آزاد ميشود شايد روزي برسد كه بشر راه توليد جرم پيداكند.

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

Re: جرم به انرژي تبديل نميشود

پست توسط aalireza »

smile027

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 پنج‌شنبه ۱۳۹۱/۲/۷ - ۲۳:۰۷, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

babak354

سپاس: 6

پست توسط babak354 »

بنظر عده اي از دانشمندان انرژي چيزي جز ارتعاشات شبه ذرات كتون و ارنا در فضا يا بين اتمها نيست انها تعريف فعلي انرژي در فيزيك كه چيزي گنگ و مبهم است را قبول ندارند بنظر انها انرژي به دو حالت ثابت بصورت نيروهاي بين ذرات داخل اتمها و ملكولها يا تجمع ذرات ارنا و كتون در مدار اتمي يا در فضا - يا بصورت جنبشي در امواج بحالت ارتعاشات ذرات ارنا يا كتون در فضا- يا حركت اتمها و ذرات بسمت نقطه با برايند نيروي كمتر وجود دارد
تبديل انرژي وجود ندارد بلكه شبه ذرات بسيار مرتعش شده تشع شعات گاما در برخورد با اتمهاي محفظه ازمايش اتر يا محيط اطراف يا ماده از ارايش ابر كتوني فضا جدا شده و به ابر الكتروني يا ذرات محبوس داخل هسته اتمها ميپيوندند
در حقيقت هنگامي كه تعدادي از ذرات ارنا يا كتون فضا بدليل انرژي و ارتعاشات بالا به يك اتم برخورد كرده و به اجزائ داخل هسته اتم ملحق شوند را ما بصورت تبديل انرژي به ماده ميبينيم و در حالت برعكس نيز اگر هسته اتم منفجر شده و ذرات نهفته ارنا و كتون ان با انرژي بسيار به ابر كتوني فضا بپيوندند اين ارتعاشات قوي بصورت يك اشعه گاما براي انسانها قابل درك است كه ما احساس ميكنيم جرم به انرژي تبديل شده است
در اصل كتون تمامي حالات جهان و نيروهاي جاذبه و مغناطيس و نورها و.. مربوط به ذرات داخل اتمها يا در ابر كتوني فضا ميباشد مطالب بيشتر در سايت زير منتشرشده است
http://sites.google.com/site/alipourato ... on-science

نمایه کاربر
صمد123

سپاس: 3

پست توسط صمد123 »

adhami نوشته شده:انرژي كه قبلادرجرم ذخيره شده ازادميشوددرست مثل فنري كه جمع شده و حالا از باز شدن فنر انرژي آزاد ميشودفنروانرژي دو مقوله جداهستند. جرم شكل متراكم آن چيزي است كه پس از انبساط و برگشت به حالت قبل ازتراكم وسيله اي براي شناخت آن نداريم . درفرمول E=mc^2 انرژي مكانيكي جمع شده درجرم دركسري از زمان آزاد ميشود شايد روزي برسد كه بشر راه توليد جرم پيداكند.

با سلام
تا جایی که من خبر دارم "انرژی" و "جرم" دو مقوله جدا از هم نیستند بلکه اشکال متفاوتی از یک مقوله واحد هستند
در حقیقت رابطه جرم و انرژی چیزی شبیه رابطه آب و بخار آب است که می توانند به یکدیگر تبدیل شوند.
اما اینکه تصور بکنیم که رابطه جرم و انرژی مانند رابطه فنر و انرژی ذخیره شده در داخل فنر است تصور اشتباهی است زیرا هنگام تبدیل جرم و انرژی به یکدیگر یکی از آن دو کاملا از بین رفته و تبدیل به دیگری می شود که در مورد فنر و انرژی ذخیره شده در آن اینگونه نیست.
ضمنا بشر راه تولید جرم از انرژی را پیدا کرده است و آن تولید جفت یونها در نزدیکی هسته های سنگین است.
لیس للانسان الا ما سعی

تو را بس منتظر ماندم / اوتاندی لحظه لر مندن
تو را من دوست می دارم / اینان بو یاشلی گوزلردن
سفر از تو گذر از تو / فقط یول گوزلماخ مندن
فقط با یک نگاه تو / اوچاردی غصه لر مندن

صمد امامی Samad Emami
[email protected] & [email protected]

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

babak354 نوشته شده: ذرات كتون و ارنا در فضا يا بين اتمها نيست
وای بازم کتون!!( smile054 )
بابا کتون تو شیمی آلی است، چرا در مورد اون برای خودتان نظریات درست می کنید!
من حاضرم در مورد این کتون با شما بحث و صحبت های شما را در این مورد به صورت کامل بشنوم!
اگر مناسب دانستید تاپیکی ایجاد و به طرح این موضوع به صورت تخصصی بپردازید تا بحث رو شروع کنیم!
ارادتمند دوستان هوپایی
سینا.جــــــــ .
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

پست توسط professor.freak »

ما نفهمیدیم آخرش تبدیل میشن یا نه؟
لطفا یه جواب علمی دهن پر کن بدید و کارو تموم کنید. smile020
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
persepolis11

سپاس: 1

پست توسط persepolis11 »

درسته منم فکر میکنم جرم به انرژی و بر عکس قابل تبدیل شدن نباشند همانطور که E=1/2MV^2 به این معنی نیست که اگر جرمی سرعت بگیره به انرژی تبدیل میشه بلکه انرژی به صورت انرژی جنبشی در جسم ذخیره میشه.

ارسال پست