تولید زوج

تولید زوج

نوشتهاز سوی pauli در شنبه 6 مرداد 1386 - 11:58

سلام

چرا در تولید ذره و پاد ذره انرژی و اندازه حرکت نمی توانند بطور همزمان پایسته بمانند مگر آنکه فوتون در نزدیکی ذره سنگین همچون یک هسته اتمی باشد؟

:?:
"It is my personal opinion that in the science of the future reality will neither be ̉psychic ̉ nor ̉physical ̉ but somehow both and somehow neither "

Wolfgang Ernest Pauli
نماد کاربر

سپـاس : 0

ارسـال : 46

شهر: ***
نام نویسی: 86/5/5

ذکر نشده

نوشتهاز سوی محمد اخشيك در شنبه 6 مرداد 1386 - 15:57

قانون پايستگي انرژي و پايستگي تكانه‌ي خطي را بنويسيد و با كمي دقت متوجه مي‌شويد كه اين معادلات بطور هم زمان حل پذير نيستند.
Our job in physic is to see things simply, To understand a great many complicated phenomena in a unified way, In terms of few simple principles... Steven Weinberg

سپـاس : 30

ارسـال : 511

شهر: كرج
نام نویسی: 86/5/4

ذکر نشده

نوشتهاز سوی pauli در دوشنبه 8 مرداد 1386 - 11:36

سلام
چرا؟مگر پایستگی انرزی و پایستگی تکانه دو اصل نیستند که باید برقرار باشند پس چرا پایستگی یکی شان به آن یکی ربط دارد ؟
مشکل من در اثبات ریاضی وار این امر نیست مشکل من در این است که این عدم پایستگی همزمان از چه چیز ناشی می شود؟
"It is my personal opinion that in the science of the future reality will neither be ̉psychic ̉ nor ̉physical ̉ but somehow both and somehow neither "

Wolfgang Ernest Pauli
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی محسن بيگي در دوشنبه 8 مرداد 1386 - 12:08

pauli نوشته است:
سلام
چرا؟مگر پایستگی انرزی و پایستگی تکانه دو اصل نیستند که باید برقرار باشند پس چرا پایستگی یکی شان به آن یکی ربط دارد ؟
مشکل من در اثبات ریاضی وار این امر نیست مشکل من در این است که این عدم پایستگی همزمان از چه چیز ناشی می شود؟

اين دو اصل بايد به همراه هم بر قرار باشند به طوري كه بتوان با حل اين دو معادله به همراه هم مجهول مساله خودمان را بيابيم ( که در این مورد خاص اندازه حرکت است).
اگر معادله پايستگي اندازه حركت و پايستگي انرزى را به تؤمان برای کنرین انرژی مورد نیاز حل کنید متوجه می شوید که روابط پایانی صادق نیستند ( کمترین انرژی یعنی انرژی ناشی از جرم سکون برای دو ذره الکترون و پوزیترون).
فقط خدا
نماد کاربر

سپـاس : 3

ارسـال : 575

شهر: تهران
نام نویسی: 86/4/25

ذکر نشده

نوشتهاز سوی pauli در دوشنبه 8 مرداد 1386 - 12:26

محسن بيگي نوشته است:
pauli نوشته است:
سلام

اين دو اصل بايد به همراه هم بر قرار باشند به طوري كه بتوان با حل اين دو معادله به همراه هم مجهول مساله خودمان را بيابيم ( که در این مورد خاص اندازه حرکت است).
اگر معادله پايستگي اندازه حركت و پايستگي انرزى را به تؤمان برای کنرین انرژی مورد نیاز حل کنید متوجه می شوید که روابط پایانی صادق نیستند ( کمترین انرژی یعنی انرژی ناشی از جرم سکون برای دو ذره الکترون و پوزیترون).

این که شما گفتید همون اثبات ریاضیه دیگه!!!!!!!!!!!

Wolfgang Ernest Pauli
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی ARYT در دوشنبه 8 مرداد 1386 - 16:56

چنين چيزي كه مي فرماييد در توپولوژي ادامه بدهيد و آناليز كنيد مي توانند رخ دهد. (در شرايط خاص)

ولي در رياضي فيزيك كلاسيك خير!
And to You, O Ye Bountiful Immortals! Ye who rule aright, and dispose (of all) aright, I offer the flesh of my very frame, and all the blessings of my life.Thus the two spirits thought, thus they spoke, and thus they did;
تصویر
نماد کاربر

سپـاس : 6

ارسـال : 606

شهر: KL
نام نویسی: 85/7/25

ذکر نشده

نوشتهاز سوی محمد اخشيك در سه شنبه 9 مرداد 1386 - 11:24

در نسبيت خاص پايستگي تكانه‌ي خطي و پايستگي انرژي را مي‌توان از ناوردايي 4 بردار تكانه نيز نتيجه گرفت كه يك مولفه‌ي آن پايستگي انرژي و 3 تاي ديگر پايستگي تكانه را تضمين مي‌كنند. فكر نمي‌كنم نياز به توضيح باشد كه چون با فضا و زمان در نسبيت يكسان برخورد مي‌شود لذا پايستگي يكي به ديگري ربط پيدا مي‌كند! راستي از قضيه‌ي نودر نيز مي‌توانيد راحت‌تر نتيجه بگيريد كه ايندو پايستگي در واقع از ناوردايي سيستم فيزيكي نسبت به انتقال در فضا و زمان ناشي مي‌شوند كه همانطور كه گفتم با ايندو يكسان برخورد مي‌شود در نسبيت.
Our job in physic is to see things simply, To understand a great many complicated phenomena in a unified way, In terms of few simple principles... Steven Weinberg

سپـاس : 30

ارسـال : 511

شهر: كرج
نام نویسی: 86/5/4

ذکر نشده

بازگشت به فیزیک مدرن

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 18 مهمان