اول مرغ بوده ؟ یا تخم مرغ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
johnconner

سپاس: 23

Re: اول مرغ بوده ؟ یا تخم مرغ؟

پست توسط johnconner »

راستش مطمئن نیستم به من جواب داده باشید چون اصلا در لحنم ندیدم که انگار مسخره کرده باشم اتفاقا من کاملا جدی جواب دادم و البته تاکید کردم به یه نکته مهم که جناب پارادوکس حرفشون درست بود. مساله ای که شما مطرح میکنید مثل گرما و عوامل محیطی رو در قالب کوتاه مدت دارید در نظر میگیرید. در کوتاه مدت واقعا اصلا قابل تشخیص نیست. به مرور زمان های بسیار طولانی این تفاوت ها پدیدار میشن. الان مثلا آیا برای من و شما فرگشت فعلی انسان قابل تشخیصه؟ اصلا میدونیم به چه سمت و سویی داریم فرگشت پیدا میکنیم؟ نه دیگه! در عمر کوتاه مدت یک جوجه یا انسان یا هر موجودی برای این مورد خاص کاملا غیرمحسوس هست. تفاوت های ژنی در همه اعضای یک گونه هست و به مرور یه دسته مشخص از تفاوت ها میمونن بقیه منتقل نمیشن.

مثالش رو اینطوری در نظر بگیرید. یه روزی همه جهان سید میشن. بعد اون موقع میگن چطوری شد اینطور شد؟ میگیم در طول زمان! چطور؟ اول از قریش بودن همینطور زاد و ولد شد و گسترش پیدا کرد و ترکیب شدن سایرین مردن و اینا بیشتر ازدواج کردن تا بالاخره در خون همه انسان ها در یه نقطه رگ سیدی پیدا کردیم!

فرگشت هم اینطوری عمل میکنه. دقت داشته باشید حرف من از نظر علمی دقیق نیست. بلکه صرفا بیان روشنی داره.
مرا همان جوانی که مانده بی‌جوانی / رها بکرد و گفتم در آخرالزمانی

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 172

پست توسط عبدالرضا علي پور »

خطاب صحبت بنده حرفای جنابعالی نبود در اپتدای تاپیک دوستان به این موضوع به صورت طنز و فکاهی نگاه و اشاره کردند خواستم بگم جدا برام سوال مطرح شده و هنوزم جوابی که بتونه من رو قانع کنه دریافت نکردم ببینید ساده ترین این موضوع این هست که با تخم شروع شده باشه ولی همین تخم برای جوجه شدن نیازه که نطفه دار هم باشه پس به یک خروس و نطفش نیازه تا تخم بتونه در ابتدای امر بدون سرپرستی و در شرایط محیطی اید ه الی به جوجه تبدیل بشه

نمایه کاربر
ماشین زمان

سپاس: 6

پست توسط ماشین زمان »

Vahed75 نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۷/۶/۱ - ۲۰:۴۳
عبدالرضا علي پور نوشته شده:اول مرغ بوده؟ یا تخم مرغ؟
اینکه میگن طبق اصل فرگشت اول مرغ بوده و همونطور که بعضیها شاید در جریان باشند که تخم مرغ بدون خروش جوجه نمیشه پس لازمه که اول مرغ و خروس باشه حالا برای من جای سواله که اگه میگید بر اثر فرگشت و روالی که میگیید موجودات به همدیگه تبدیل شدن چطور همه موجودات به موجود جدید تبدیل نشدند ؟و عده ای شدند و عده دیگر نشدند اگر بر اثر شرایط محیطی یک گونه بخواد تغییر کنه نباید این شرایط شامل همشون بشه ؟
اول تخم مرغ بوده بعدش نیمرو اومده بعدش تبدیل به خاگینه شده و همین طور به مرور کوکو سبزی و کوکوی سیب زمینی پدید اومده smile015 تا آخرش رسیدیم به مرغ سوخاری و مرغ کنتاکی
خیلی خنده دار بود!! smile055 smile055 smile155 smile043
smile028 برای تمام زمان های آینده فقط می گم «بزودی»!

TaRa2003

پست توسط TaRa2003 »

mycolony نوشته شده:
جمعه ۱۳۹۷/۶/۱۶ - ۲۱:۰۶
paradoxy نوشته شده:
اون واژه دگرگشت هم صحیح نیست همون فرگشت درسته
فر یعنی شکوه، حسن و ... . گشت یعنی تغییر، فرگشت یعنی تغییری که به سمت شکوه و حسن میره. همونطور که تکامل غلطه چون موجودات "کامل" تر نمیشوند یا به سمت کامل شدن نمیرن، فرگشت هم غلطه چون موجودات"فر" تر نمیشن و به سمت فر شدن نمیرن. بهترین ترجمه ای که برای evolution وجود داره تحول هست. منتهی تحول هم تا جایی که میدونم عربی هست و در نتیجه به عنوان جایگزین دگرگشت! رو انتخاب کردم. ضمن این که لغت درست یا غلط نداریم، وقتی از پیش میگم فلان لغت x = فلان لغت y هست، شما منظور از کلمه کذایی رو درک میکنی و به اشتباه نمیوفتی که بگی به کار بردن فلان واژه درونجا غلط بوده.
چرا فکر می کنی موجودات کامل تر و با شکوه تر نمی شن ؟
شکوه رو در چی می ببینی؟
اینجوری نیست تحول همیشه به سوی پیشرفت باشه، تحول به سمتی پیش میره که موجود رو با محیط سازگار کنه. انسان با گذشت زمان و یافتن تکنولوژی زندگی خیلی راحتی برای خودش ساخته و تحولی که روی انسان رخ داده به جای اینکه چیزی بهش اضافه کنه یه سری چیزا که قبلا لازم داشته و الان وجودشون ضرورتی نداره از آناتومی انسان حذف شده. پس از لحاظ زیستی انسان پیشرفتی نکرده فقط با محیط سازگار شده. حالا پیشرفت تو علم و فناوری و فرهنگ دیگه یه بحث جداست.

ارسال پست