خود کشی!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نایا سماواتی

تماس:

Re: خود کشی!

پست توسط نایا سماواتی »

از نظر من خودکشی مسئله غیر منطقی است و افرادی که اینکار را انجام می دهند اگر به روانشناس مراجعه کنند به راحتی می توانند خود را درمان کنند.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 1053

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

نایا سماواتی نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۱:۰۸
از نظر من خودکشی مسئله غیر منطقی است و افرادی که اینکار را انجام می دهند اگر به روانشناس مراجعه کنند به راحتی می توانند خود را درمان کنند.
نه همیشه اینگونه نیست

بسته به زمینه و موجب های خود کشی دارد

روانشناس تنها در برخی زمینه ها می تواند یاریگر باشد

خودکشی خرد پذیر ( منطقی ) نیست بله ؛ ولی همیشه ارادی و هدفمند نیست گاهی ناخواسته تمایلات و اتفاقات منجر خود کشی وجود دارد

علت های خودکشی پیشتر نوشته شده است
آخرین ويرايش توسط 1 on غلامعلی نوری, ويرايش شده در 0.

Sina98

پست توسط Sina98 »

afshin1 نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۸۹/۸/۱۶ - ۰۲:۰۴
نظر شما در باره ی خودکشی چیست؟
خیلی سوال بزرگیه و ابعاد زیادی داره. منتها برای ساده سازی من از دو جهت به این سوال نگاه می کنم. اول یک جهت منطقی و بدور از احساسات که برمبنای یه سری اصولی که پیش فرض گرفتمشون بنا شده. اگه بخوایم از این زاویه نگاه کنیم به مسئله خودکشی باید قبل از این که در مورد خود خودکشی سوالی مطرح کنیم، بپرسیم که نظرمون در مورد زندگی و مرگ چیه. به نظر من زندگی چیزی نیست جز یه سفر دیوانه وار، احمقانه و اغلب تلخ که پر از اتفاقات ناراحت کننده و دردناکه. سفری که در بین تمام سیاهی هاش یه سری نقطه خیلی درخشان و خیلی زیبا داره. به طور متوسط هم ادمی که می تونی این پیام رو بخونه احتمالا یه سری از اون نقاط درخشان و زیبا رو تجربه کرده تو زندگیش(چون به اینترنت دسترسی داره و دسترسی به اینترنت کلی پشی فرض با خودش میاره. ساده ترینش اینه که کسی که این پیام رو داره می خونه حداقل اونقدر پول و ثروت داره که زندگیش رو بگذرونه و از گشنگی و بی خانمانی و ... نمیره و در عین حال یه ذره تفریح هم بکنه.) اما این به این معنی نیست که همه تجربه می کنن این اتفاقات خوشایند رو. پس زندگی یه تجربه غالبا تلخ/حوصله سر بره که هر از چندگاهی یه سری اتفاق بی نظیر هم توش میوفته. اینطوری که به زندگی نگاه می کنم، شخصا به نظرم می رسه که اگه آدم قمار بکنه که می تونه اون تجربیات زیبا رو بیشتر در طول زندگیش تجربه بکنه، منطقی ترین کاره. با این که می تونم درک کنم یه نفر مرگ رو انتخاب کنه، شخصا خیلی فرصت از دست رفته ای می دونمش. هرچی نباشه آدم یه فرصت داره تا بتونه دنیا رو "تجربه" کنه به صورت یک زندگی هوشمند. یه کم حیفه که به راحتی بندازیمش دور.
اگه از بعد احساسی بخوام به این موضوع نزدیک بشم اولین و قوی ترین حسی که دارم اینه که مرگ اشتباهه. نه فقط چون شخصی که می میره دیگه نمی تونه چیزی رو تجربه کنه، بلکه چون اطرافیان اون انسان غم و درد بزرگی رو تجربه می کنن. ولی اگه یه کم دقیق تر بشیم مسئله یه کم پیچیده تر میشه(از نظر احساسی هنوز منظورمه). بیاین فکر کنیم یه فردی هست که خانواده و دوستی نداره(یا خانواده ای داره ولی ازشون متنفره)، یا مثلا فردی که تو زندگیش صرفا بدبختی کشیده و بدبختیش هم ادامه داره. یه کسی که هر روز داره زجر می کشه و مرگ رو تنها راه نجاتش می دونه. ایا واقعا ظالمانه نیست که به این ادم بگیم "داداش به زندگیت بچسب. نمی تونم بهت قول بدم اوضاع بهتر میشه ها! ولی به بدبختیت ادامه بده تا شااااااید یه روزی وضعیتت بهتر بشه." اصا گیریم که وضعیت طرف بهتر هم بشه در آینده. ایا خاطرات و ترومایی که از بدبختیاش کشیده پاک میشه؟ تا اخر عمر احتمالا این بنده خدا زجر می کشه. پس شاید برای مواردی که توی منتها الیه نرمال هستن، خودکشی انسانی ترین و مهربانانه ترین عملی باشه که می تونیم به یه نفر پیشنهاد بدیم.
پس به طور کلی به نظرم خودکشی هم مثل تمام موارد دیگه ای که مربوط به انسان و انسانیته، چیز پیچیده ایه که به راحتی نمیشه در موردش تصمیم گرفت. صرفا "هست". نظر خاصی در مورد خود پدیده نمی تونم داشته باشم. اما می تونم به صورت تکی در مورد خودکشی انسان های تک نظر داشته باشم. اینطوری به نظرم انسانی تر هم هست. این که بیایم یه نسخه کلی بپیچیم در مورد این قضیه یه جورایی به نظرم انسانیت ادم هایی که دست به این کار می زنن رو کاهش میده. خیلی بهتره که مورد به مورد بررسی کنیم و قضاوت کنیم.
afshin1 نوشته شده:
آیا این عمل را زشت می دانید یا راهی برای فرار از مشکلات؟یا...؟
به هیچ وجه زشت نمی دونم.
ولی یه سوالی دارم. چرا فرار از مشکلات رو علی الصول باید چیز بدی بدونیم؟ واقعا می تونیم با قاطعیت بگیم درد و رنجی که یه ادم دیگه حس می کنه، چه قدر کم یا زیاده؟ شاید چیزی که خیلی عادی و ساده برای ما باشه، برای یه ادم دیگه درد و رنج بسیار زیادی ایجاد بکنه.
afshin1 نوشته شده:
اگر کسی بخواهد خودکشی کند شما چه عکس العملی نشان می دهید؟نصیحت؟سرزنش؟تمسخر؟بی تفاوتی؟
اگه کسی که بخواد خودکشی کنه، کسیه که از حمایت عاطفی محرومه و داره برای نجات از زندگیش دست به خودکشی می زنه رو ببینم، هرکاری می کنم که جلوش رو بگیرم. سعی می کنم هر کاری از دستم برمیاد براش بکنم تا از درد و رنجش کاسته بشه. چون با تمام حرفایی که بالاتر زدم، به نظرم برای بیشتر موارد میشه کاری کرد. میشه بهم دیگه کمک کنیم و سعی کنیم کسایی که رنج می کشن رو تسلی بدیم. نصحیت به هیچ وجه نمی کنم چون خودم رو بالاتر از اون ادم نمی دونم. بقیه موارد هم که اصلا بحث نباید کرد روشون.

ولی اگه کسی که می خواد خودکشی بکنه، به عنوان مثال یه مریضی باشه که بیماری لاعلاج داره، یا یه پیرمردی که کل خانوادش رو از دست داده و رو تخت بیمارستانه، و این تصمیمش رو در کمال آرامش می گیره، جلوش رو نمی گیرم. شاید کمکش هم بکنم. حتی می تونم تصور کنم شخصی رو که هیچ مشکلی نداره تو زندگیش ولی می خواد خودکشی کنه چون دیگه بسشه به نظرم. در این مورد هم جلوی این شخص رو نمی گیرم.

ولی در کل به نظرم زندگی برای بیشتر افراد ارزش زندگی کردنو داره. پس بهتره که با هم مهربون باشیم و به زندگی همدیگه رو تشویق کنیم. smile017

پ.ن: اینم اولین پست من تو هوپا. من یه مدت زیادی اینجا رو خاموش و ساکت می چرخیدم. کرونا دیگه باعث شد اکانت بسازم و چشم هم به این تاپیک جلب شد و اومدم یه چیزکی در کردم. امیدوارم بیشتر پست بزنم و از همه تون یاد بگیرم smile034
پ.ن2: اوه انگار وسط بحثی چیزی بوده اومدم این پستو زدم. شرمنده.

ارسال پست