خسته شديم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
ارسال پست
نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 291

تماس:

خسته شديم

پست توسط فروهر »

خسته شديم از اين بحث ( خدا هست. خدا نيست ) من به اين نتيجه رسيدم خدا هست لطفا از من نپرسيد چه نتيجه اي گرفتم.

ديگه نظري در اين تالار نمي دهم. اما اگه يه موضوع به جز بحث اثبات يا رد خدا باشه حتما نظر ميدم. smile124 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 105

تماس:

Re: خسته شديم

پست توسط farnaspas »

دوست عزیز آخه معلومه خالق وجود داره. بابا اینا جوو گیر شدن یه چیزایی میگن.
نفهمیدن خدارو باید در احساس جستجو کرد. ما ربات نیستیم که احساس نداشته باشیم. انسانیم
موفق باشید.

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 1381

پست توسط slice_of_god »

باشه...پس ما شروع می کنیم.
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

meaning

سپاس: 403

تماس:

پست توسط meaning »

حکایت آنان که وجود خدا را (با ادلّهء عقلی و نقلی) ثابت می کنند و حکایت آنان که وجود خدا را(با ادلّهء عقلی و نقلی) نفی می کنند حکایت مورچه هایی است که از نوار موبیوس بالا می روند ؛ گروهی از زیر می روند و گروهی دیگر از رو ، حال آنکه هر دو هم از زیر می روند هم از رو ، این نوار یک زمانی پاره می شود ؛ ولیکن اکثر الناس لایشعرون ؛ شما در هر جبه ای که قرار می گیرید بهتر آن است که خود را در سخت ترین چالش ها قرار دهید تا حداقل پایان امر مغز شما نرمشی انجام داده باشد.
mobiusescher.gif
mobiusescher.gif (229.16 کیلو بایت) مشاهده 899 مرتبه

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 291

تماس:

پست توسط فروهر »

erfan-93 نوشته شده:حکایت آنان که وجود خدا را (با ادلّهء عقلی و نقلی) ثابت می کنند و حکایت آنان که وجود خدا را(با ادلّهء عقلی و نقلی) نفی می کنند حکایت مورچه هایی است که از نوار موبیوس بالا می روند ؛ گروهی از زیر می روند و گروهی دیگر از رو ، حال آنکه هر دو هم از زیر می روند هم از رو ، این نوار یک زمانی پاره می شود ؛ ولیکن اکثر الناس لایشعرون ؛ شما در هر جبه ای که قرار می گیرید بهتر آن است که خود را در سخت ترین چالش ها قرار دهید تا حداقل پایان امر مغز شما نرمشی انجام داده باشد.
mobiusescher.gif
اين هم حرفي است. smile072
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
WoW

سپاس: 60

پست توسط WoW »

ما آزادیم که هر چی رو باور کنیم و فقط اون وقتی که میخواهیم اون باور رو به بقیه بقبولونیم نیازمند استدلال منطقی هستیم.(البته اگه عاقل باشیم,خودمون هم چیزی را بدون دلیل باور نخواهیم کرد!)
پس اگه کسی احساس میکنه که خدا هست,این مسئله به من ربطی نداره تا وقتی که بر مبنای این اعتقادش بخواد چیزی رو به من بقبولونه یا تحمیل کنه.اونجاست که من نوعی جلوش وامیسم و ازش استدلال میطلبم.

به قول یه نفر:
شما آزادید به سنگ هم اعتقاد داشته باشید,تا زمانیکه آن را به سمت من پرت نکنید!
فریبی که ما را خرسند می کند بیش از صد حقیقت برایمان ارزش دارد!
پوشکین

تا درودی دیگر,بدرود!

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 1381

پست توسط slice_of_god »

WoW نوشته شده:ما آزادیم که هر چی رو باور کنیم و فقط اون وقتی که میخواهیم اون باور رو به بقیه بقبولونیم نیازمند استدلال منطقی هستیم.(البته اگه عاقل باشیم,خودمون هم چیزی را بدون دلیل باور نخواهیم کرد!)
پس اگه کسی احساس میکنه که خدا هست,این مسئله به من ربطی نداره تا وقتی که بر مبنای این اعتقادش بخواد چیزی رو به من بقبولونه یا تحمیل کنه.اونجاست که من نوعی جلوش وامیسم و ازش استدلال میطلبم.

به قول یه نفر:
smile072 smile072
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

meaning

تماس:

پست توسط meaning »

WoW نوشته شده:
این گزاره در همهء شرایط صدق نمی کند؛ چون انسان یک موجود اجتماعی است و از محیط تأثیر می پذیرد و بر محیط تأثیر می گذارد؛ پس به سنگ که هیچ اگر به پنبه هم باور داشته باشید خواه یا ناخواه بر محیط تأثیر خود را می گذارد؛ پدری را فرض کنید که با داشتن باور به این سنگ آن را قبلهء خود قرار می دهد و هر دم آن را یاد می کند و این باور را هم به کسی تحمیل نمی کند که بیایید و به خاصیت های ما فوق بشری من ایمان بیاورید(حتّی تبلیغ هم نمی کند) بلکه با داشتن زن و بچه از صبح تا شب تمام حواسش به این سنگ است ، امّا وقتی بچّه به پدرش می گوید به من 5 شاهی بوده تا لباس بخرم و از روی دوستهایم شرمنده نشوم. با کمال پر رویی می گوید ندارم پسرم! اگر کمی هم پر رو تر باشد می گوید ندارم و نمی توانم خرجت را بدهم ؛ خُب این پدر به نوعی این سنگ خود را غیر مستقیم به طرف فرزند خود پرت می کند یعنی فرزند این پدر از بودن این سنگ و بد عادتی این پدر و معتاد شدنش به آن ضربه می خورد درست مثل پدری که بدنش را به کشیدن تراک و هرویین عادت داده است/.
آخرین ویرایش توسط meaning شنبه ۱۳۹۲/۱/۲۴ - ۱۰:۴۹, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
*شارش*

نام: فاطمه غمكده

محل اقامت: بلبلان

سپاس: 683

پست توسط *شارش* »

farnaspas نوشته شده:دوست عزیز آخه معلومه خالق وجود داره. بابا اینا جوو گیر شدن یه چیزایی میگن.
نفهمیدن خدارو باید در احساس جستجو کرد. ما ربات نیستیم که احساس نداشته باشیم. انسانیم
موفق باشید.
قربان معرفتتون smile124
فاطی ز علایق جهان دل برکن / از دوست شدن به این و آن دل برکن
یک دوست که آن جهان مطلق باشد /بگزین تو و از کون و مکان دل برکن

فاطی، اگر از طارم اعلا گذری / از خاکْ گذشته، از ثریا گذری
هیهات که تا اسیر دیو نفسی / از راه دَنی سوی تَدَلّی گذری

آن شوخ كه با شيشه مرا ساخته است / بنشسته و سنگ بر من انداخته است
اكنون كه شكسته ام در اين بازي تلخ، / خندم خوش از اينكه من نه، او باخته است!

به شایعات بی اساس بی توجه باشید و در مورد زیر دستان از روی ذهن قضاوت نکنید.

meaning

تماس:

پست توسط meaning »

farnaspas نوشته شده:دوست عزیز آخه معلومه خالق وجود داره.بابا اینا جوو گیر شدن یه چیزایی میگن.
دوست عزیز شما نخست کلمهء «خالق» را برای خود کران نمایی کن ،بعد با مغلطهء اتهام دیگران را متهم به جوگیر شدن کنید لطفاً از الفاظ علمی در شأن تالار فلسفه استفاده کنید جو گیر شدن یعنی چه؟؟ «خالق» بر وزن «فاعل» یعنی : «فاعلی» که «خلق» می کند، وقتی فعلی در خلق رخ می دهد این یعنی گذر از حالتی به حالت دیگر و این یعنی حرکت ؛خالقی هم که حرکت بر او عارض باشد خالق نیست و مخلوق است؛ پس این فرنود شما غلط از آب درآمد چون خدا به معنای واجب الوجود نباید حرکت بر او عارض باشد، اگر بر او عارض باشد می شود موجود و همان الله دست و پا داری که در قرآن احساس غضب و رحمت دارد./
farnaspas نوشته شده: نفهمیدن خدارو باید در احساس جستجو کرد. ما ربات نیستیم که احساس نداشته باشیم. انسانیم
نفهم شما هستید که نمی دانید ما در حال تکامل هستیم و از ربات هم پیشی می گیریم و با هوش مصنوعی ربات هایی می سازیم که ربات می سازند ؛ خدایی هم که در احساس جستجو شود خدای قرآن رجیم است که مالامال از مغالطه است؛ درست مثل خودتان که قبل از آوردن فرنود اتهام نفمهی به ما زدید./

نمایه کاربر
WoW

سپاس: 60

پست توسط WoW »

erfan-93 نوشته شده:
WoW نوشته شده:
این گزاره در همهء شرایط صدق نمی کند؛ چون انسان یک موجود اجتماعی است و از محیط تأثیر می پذیرد و بر محیط تأثیر می گذارد؛ پس به سنگ که هیچ اگر به پنبه هم باور داشته باشید خواه یا ناخواه بر محیط تأثیر خود را می گذارد؛ پدری را فرض کنید که با داشتن باور به این سنگ آن را قبلهء خود قرار می دهد و هر دم آن را یاد می کند و این باور را هم به کسی تحمیل نمی کند که بیایید و به خاصیت های ما فوق بشری من ایمان بیاورید(حتّی تبلیغ هم نمی کند) بلکه با داشتن زن و بچه از صبح تا شب تمام حواسش به این سنگ است ، امّا وقتی بچّه به پدرش می گوید به من 5 شاهی بوده تا لباس بخرم و از روی دوستهایم شرمنده نشوم. با کمال پر رویی می گوید ندارم پسرم! اگر کمی هم پر رو تر باشد می گوید ندارم و نمی توانم خرجت را بدهم ؛ خُب این پدر به نوعی این سنگ خود را غیر مستقیم به طرف فرزند خود پرت می کند یعنی فرزند این پدر از بودن این سنگ و بد عادتی این پدر و معتاد شدنش به آن ضربه می خورد درست مثل پدری که بدنش را به کشیدن تراک و هرویین عادت داده است/.

معنی اون گزاره اینه که هرکس آزاده(حق داره) هر عقیده ای رو داشته باشه ولی آزاد نیست(حق نداره) عقایدش رو به بقیه تحمیل کنه.
(محتوای ماده ی 4 بیانیه ی حقوق بشر تقریبا همینه)

حالا اگه کسی عقایدش رو به دیگری تحمیل کرده(به هر نحوی) ,پس کار نادرستی انجام کرده و به آزادی اونها تجاوز کرده .
فریبی که ما را خرسند می کند بیش از صد حقیقت برایمان ارزش دارد!
پوشکین

تا درودی دیگر,بدرود!

ارسال پست