روش صحیح بحث فلسفی دینی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نمایه کاربر
علی...

نام: علی رضازاده

محل اقامت: شیراز

سپاس: 195

روش صحیح بحث فلسفی دینی

پست توسط علی... »

یه نگاه در تالار فلسفه بندازید تایپیک ها مختلفی میبینید که در مورد وجود یا عدم وجود یک گذاره دینی و بحث شده و هر از گاهی تایپیکی زده میشه که مثلا شیطان وجود داره یا نمیدونم فلان معجزه ممکنه اتفاق افتاده باشه و....

و این تایپیک ها رو اکثرا کسانی میزنند که کلا فقط وجود مادیات رو قبول دارند

خب کلا دو گروه مسلمان و کسانی که فقط مادیات رو قبول داررند اول باید در مورد وجود خدا با هم بحث کنند اگر قبول کردند وجود خدا رو بیان و در مورد موارد بعدی مثل وجود قیامت و شیطان و ... بحث کنند و الا مشخصه که کسی که اصلا ماوراالطبیعه رو قبول نداره وجود شیطان و فرشته و ... رو رو هم قبول نخواهد داشت چون برای قبول اینها نیاز به پیش زمینه هست وبدون پیش زمینه اثبات اینها ممکن نیست حتی اگر هزار سال هم بحث های اینجوری ادامه پیدا کند پس بیایید اول در مورد این پیش زمینه وجود خدا بحث کنید اگر دو گروه به توافق رسیدند اون موقع وارد بحث های بعدی بشید و گرنه کلا بحث های این جوری رو تعطیل کنید چون فایده نداره
خداوند متعال میفرماید:
اگر آنان که از درگاه من رو برتافتند می دانستند که چقدر مشتاق آنان هستم ، هر آینه از شوق جان می سپردند

................................................................................................................................................

از نشانه‌هاي عالم، نقد سخن و انديشه خود و آگاهي از نظرات مختلف است. امام حسین (ع)

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 647

Re: روش صحیح بحث فلسفی دینی

پست توسط MetaZehn »

اتفاقاً اول شما باید فلسفه را یاد بگیرید بعد لفظ فلسفه دینی را بکار ببرید،
اصول فلسفه بر عدم پیش فرض وجود است ولی شما عملاً با پیش فرض قرار دادن وجود اصل اول اندیشه را نفی کرده اید یعنی تجاهل.
پس شما در کل صلاحیت ندارید که درباره فلسفه و اندیشه اظهار نظر بفرمایید چه برسد به اینکه متدولوژی هم بکار ببرید و روش صحیح پیشنهاد دهید.

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

MetaZehn نوشته شده:اتفاقاً اول شما باید فلسفه را یاد بگیرید بعد لفظ فلسفه دینی را بکار ببرید،
اصول فلسفه بر عدم پیش فرض وجود است ولی شما عملاً با پیش فرض قرار دادن وجود اصل اول اندیشه را نفی کرده اید یعنی تجاهل.
پس شما در کل صلاحیت ندارید که درباره فلسفه و اندیشه اظهار نظر بفرمایید چه برسد به اینکه متدولوژی هم بکار ببرید و روش صحیح پیشنهاد دهید.

MetaZehn نوشته شده:اتفاقاً اول شما باید فلسفه را یاد بگیرید بعد لفظ فلسفه دینی را بکار ببرید،

شما که صلاحیت اظهار نظر در مورد فلسفه دارید اول یکبار با دقت اون چیزی رو که نوشتم رو بخون تا بفهمی اصلا من چی گفتم .....
خداوند متعال میفرماید:
اگر آنان که از درگاه من رو برتافتند می دانستند که چقدر مشتاق آنان هستم ، هر آینه از شوق جان می سپردند

................................................................................................................................................

از نشانه‌هاي عالم، نقد سخن و انديشه خود و آگاهي از نظرات مختلف است. امام حسین (ع)

نمایه کاربر
MetaZehn

پست توسط MetaZehn »

علی... نوشته شده:شما که صلاحیت اظهار نظر در مورد فلسفه دارید اول یکبار با دقت اون چیزی رو که نوشتم رو بخون تا بفهمی اصلا من چی گفتم .....

شما نه تنها موضوع جستارتان اشتباه است و تناقض مفهومی دارد بلکه تالار فلسفه هم اشتباه انتخاب کرده اید.
فلسفه یعنی اندیشیدن در باره وجود و هستی هر چیزی بدون هیچ پیش فرضی.
چیستی و ماهیت را منطق کشف میکند و از حاصل این دو نگرش به جهان, علوم متولد میشوند.
چیزی به نام فلسفه اسلامی یا دینی نداریم بلکه فلسفه دین داریم، بنا براین یکی از اختلافات ما با شما بر سر این تناقض است.
بهتر است شما پیش فرض ها (نه باورها) را در این تالار به کناری بگذارید و بحث فلسفی در مورد فلسفه دین بکنید،

نمایه کاربر
alijohar

سپاس: 2854

پست توسط alijohar »

سلام
همانطور که متاذهن فرمودند ، ترم فلسفی دینی خطاست.
همانطور که هندسه اسلامی نداریم (گرچه آخوندی در تلویزیون می گفت داریم ؛ ) ،فلسفه اسلامی هم بی معنی است .
فلسفه فیلسوفان مسلمان داریم.
اما ، ما در نقد مستقیم دین می کوشیم نشان دهیم ؛ گزاره های دینی خطا ناپذیر نیستند و تلاش داریم خرافه پرستان را
از جزم گرایی و دگماتیسم برهانیم.
با متد برهان خلف ؛ نشان دهیم که مثلا اگر قرآن کتابی آسمانی است ؛ پس اینهمه غلط از چه روست ؟
و نتیجه بگیرم که یا قسم حضرت عباس را باید باور کنند یا دم خروس را ؟

راز ِ درون ِ پرده ، ز رندان مست پرس
کاین حال نیست زاهد عالی مقام را !
اين جهان زندان و ما زندانيان
بر شكن زندان و خود را وا رهان

نمایه کاربر
me-alone

محل اقامت: Winnipeg

سپاس: 159

پست توسط me-alone »

حالا اصلن کلن بخوام بدونِ جبهه گیری, حرف این برادرمون رو متوجه شم؛ خب چه طوری؟؟

علی... نوشته شده: اول باید در مورد وجود خدا با هم بحث کنند اگر قبول کردند وجود خدا رو بیان و در مورد موارد بعدی مثل وجود قیامت و شیطان و ... بحث کنند

مگر دلیلی که دین برای وجود خدا آورده, همین معجزه ها نیست؟ مگه همین دین, پیامرسانش رو با معجزه نفرستاده تا خدا رو اثبات کنه؟؟؟ پس اول معجزه رو می پذیرن تا معجزه دلیل خدا شود دیگه... مگه نه اینه؟ مگه ساحرانِفرعون, بعد از دیدن معجزه ایمان نیاوردند؟؟ قبلش که کافر بودند!!!

حالا کلن, من خیلی دلم می خواد بدونِ جبهه گیری, طرز فکرِ یک مثلن مسلمان (!) رو هم متوجه شم و ببینم واقعن این افراد, چگونه می تونن با "فکر" به دین برسند؟؟ چون لازمه ی دین اینه که اول بی هیچ دلیلی خدا رو پذیرف... (این طور که شما میگی)؟؟؟
من زنم و به همان اندازه از هوا سهم میبرم
که ریه های تو!
درد آور است که من آزاد نباشم تا تو به گناه نیفتی!
قوس های بدنم بیشتر از افکارم به چشمهایت ما آیند!
تاسف بار است که باید
لباس هایم را به میزان ایمان تو تنظیم کنم!

سیمین دانشور

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 381

پست توسط einstein313 »

me-alone نوشته شده:حالا کلن, من خیلی دلم می خواد بدونِ جبهه گیری, طرز فکرِ یک مثلن مسلمان (!) رو هم متوجه شم و ببینم واقعن این افراد, چگونه می تونن با "فکر" به دین برسند؟؟ چون لازمه ی دین اینه که اول بی هیچ دلیلی خدا رو پذیرف... (این طور که شما میگی)؟؟؟

اگر این چنین است ، کتاب "توحید مفضل " از "ب" بسم الله تا آخرش بخونید ، طرز تفکر یک موحد مومن مسلمان را در میابید smile038
پ.ن : ترجمه کتاب هم در درک موضوع بی اثر نیست smile020 ( منظور ترجمه خوبی رو انتخاب کنید برای مطالعه )

البته از نظر فلسفی نیز فیلسوفان اسلامی براهینی داشتند که گاهی نقدها و اشکالات به آن وارد آمده و تصحیح شده و... اما این کتاب از نظر ما شیعیان بی هیچ مشکلی مورد پسند است
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
me-alone

محل اقامت: Winnipeg

سپاس: 159

پست توسط me-alone »

einstein313 نوشته شده:
me-alone نوشته شده:حالا کلن, من خیلی دلم می خواد بدونِ جبهه گیری, طرز فکرِ یک مثلن مسلمان (!) رو هم متوجه شم و ببینم واقعن این افراد, چگونه می تونن با "فکر" به دین برسند؟؟ چون لازمه ی دین اینه که اول بی هیچ دلیلی خدا رو پذیرف... (این طور که شما میگی)؟؟؟

اگر این چنین است ، کتاب "توحید مفضل " از "ب" بسم الله تا آخرش بخونید ، طرز تفکر یک موحد مومن مسلمان را در میابید smile038
پ.ن : ترجمه کتاب هم در درک موضوع بی اثر نیست smile020 ( منظور ترجمه خوبی رو انتخاب کنید برای مطالعه )

البته از نظر فلسفی نیز فیلسوفان اسلامی براهینی داشتند که گاهی نقدها و اشکالات به آن وارد آمده و تصحیح شده و... اما این کتاب از نظر ما شیعیان بی هیچ مشکلی مورد پسند است

smile031 ممنون که خودت توضیح دادی!!! به نظرم روشن سازی ای که در مسازل غقیدتی, بر اساس بحث ایجاد میشه, با مطالعه ی مطلق ممکن نمیشه! من اگه سوالی برام پیش بیاد نمی تونم از نویسنده بپرسم.!!
درضمن در تک حیطه میخوام بدونم نه در همه حیطه ها!
من زنم و به همان اندازه از هوا سهم میبرم
که ریه های تو!
درد آور است که من آزاد نباشم تا تو به گناه نیفتی!
قوس های بدنم بیشتر از افکارم به چشمهایت ما آیند!
تاسف بار است که باید
لباس هایم را به میزان ایمان تو تنظیم کنم!

سیمین دانشور

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 381

پست توسط einstein313 »

me-alone نوشته شده:
einstein313 نوشته شده:

smile031 ممنون که خودت توضیح دادی!!! به نظرم روشن سازی ای که در مسازل غقیدتی, بر اساس بحث ایجاد میشه, با مطالعه ی مطلق ممکن نمیشه! من اگه سوالی برام پیش بیاد نمی تونم از نویسنده بپرسم.!!
درضمن در تک حیطه میخوام بدونم نه در همه حیطه ها!

چه کاریه وقتی کتاب موجود است و توانایی رجوع به آن هم راحتست ، من سعی کنم تایپ کنم ؟
این کتاب به شما نشان میدهد که نیازی به معجزاتی از قبیل عصای موسی و مرده زنده کردن و شق القمر نیست ، و دین برای اثبات خداوند این راه ها را پیشه رو نگرفته ، بلکه آن معجزه اتمام حجت است

دین به دنبال اثبات نیست ، دین به دنبال شناخت است smile020

من تاپیکش هم زدم ، امیدوارد استفاده لازم رو ببرید ، سوالی هم بود داخل همان تاپیک عرض کنید --->http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=33674

درضمن هدف چیست ؟ به خدا پی بردن ... حال تک حیطه ای و کل حیطه ای معنا دارد ؟
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

MetaZehn نوشته شده:
علی... نوشته شده:شما که صلاحیت اظهار نظر در مورد فلسفه دارید اول یکبار با دقت اون چیزی رو که نوشتم رو بخون تا بفهمی اصلا من چی گفتم .....

شما نه تنها موضوع جستارتان اشتباه است و تناقض مفهومی دارد بلکه تالار فلسفه هم اشتباه انتخاب کرده اید.
فلسفه یعنی اندیشیدن در باره وجود و هستی هر چیزی بدون هیچ پیش فرضی.
چیستی و ماهیت را منطق کشف میکند و از حاصل این دو نگرش به جهان, علوم متولد میشوند.
چیزی به نام فلسفه اسلامی یا دینی نداریم بلکه فلسفه دین داریم، بنا براین یکی از اختلافات ما با شما بر سر این تناقض است.
بهتر است شما پیش فرض ها (نه باورها) را در این تالار به کناری بگذارید و بحث فلسفی در مورد فلسفه دین بکنید،

اگر دو نفر با هم در مورد یک چیز مثلا اثبات وجود فرشته با هم بحث کرند و یکی از این دونفر به عالم غیب اعتقاد داشته باشد و دیگری نداشته باشد ممکن است بحث این دو نفر با هم به نتیجه برسد ؟ ایا نباید قبل از این بر سر پیشفرض ها با هم بحث کنند شما برای این که چیزی را برای کسی اثبات کنید باید بحث را به یک پیشفرضی برسانید که هر دو این پیشفرض را قبول داشته باشند تمام اثبات های ریاضی هم بر این اساس است خب دو نفر بدون اینکه یک پیشفرض مشترکی در مورد عالم غیب نداشته باشند چگونه میخواهند با هم بحث کنند رو در طبیعت برای کسی اثبات کنید در صورتی که طرف مقابل اصلا وجد چیزی که از ملکول ساخته نشده باشد رو قبول ندارد وو یا مثلا بخواهید در مورد ویروس انفولانزا برای کسی توضیح بدهید در صورتی که طرف مقابل وجود میکروب و ویروس را قبول ندارد.....
خداوند متعال میفرماید:

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

alijohar نوشته شده:سلام
همانطور که متاذهن فرمودند ، ترم فلسفی دینی خطاست.
همانطور که هندسه اسلامی نداریم (گرچه آخوندی در تلویزیون می گفت داریم ؛ ) ،فلسفه اسلامی هم بی معنی است .
فلسفه فیلسوفان مسلمان داریم.
اما ، ما در نقد مستقیم دین می کوشیم نشان دهیم ؛ گزاره های دینی خطا ناپذیر نیستند و تلاش داریم خرافه پرستان را
از جزم گرایی و دگماتیسم برهانیم
.
با متد برهان خلف ؛ نشان دهیم که مثلا اگر قرآن کتابی آسمانی است ؛ پس اینهمه غلط از چه روست ؟
و نتیجه بگیرم که یا قسم حضرت عباس را باید باور کنند یا دم خروس را ؟

راز ِ درون ِ پرده ، ز رندان مست پرس
کاین حال نیست زاهد عالی مقام را !

واقعا از شما برای این تلاش وصف ناپذیرتان در راه نجات جوانان از انحرافات تشکر میکنم ......
آخرین ویرایش توسط علی... شنبه ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۹:۰۰, ویرایش شده کلا 1 بار
خداوند متعال میفرماید:

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

me-alone نوشته شده:حالا اصلن کلن بخوام بدونِ جبهه گیری, حرف این برادرمون رو متوجه شم؛ خب چه طوری؟؟

علی... نوشته شده: اول باید در مورد وجود خدا با هم بحث کنند اگر قبول کردند وجود خدا رو بیان و در مورد موارد بعدی مثل وجود قیامت و شیطان و ... بحث کنند

مگر دلیلی که دین برای وجود خدا آورده, همین معجزه ها نیست؟ مگه همین دین, پیامرسانش رو با معجزه نفرستاده تا خدا رو اثبات کنه؟؟؟ پس اول معجزه رو می پذیرن تا معجزه دلیل خدا شود دیگه... مگه نه اینه؟ مگه ساحرانِفرعون, بعد از دیدن معجزه ایمان نیاوردند؟؟ قبلش که کافر بودند!!!

حالا کلن, من خیلی دلم می خواد بدونِ جبهه گیری, طرز فکرِ یک مثلن مسلمان (!) رو هم متوجه شم و ببینم واقعن این افراد, چگونه می تونن با "فکر" به دین برسند؟؟ چون لازمه ی دین اینه که اول بی هیچ دلیلی خدا رو پذیرف... (این طور که شما میگی)؟؟؟

بلی یکیش معجزه است البته خود معجزه هم بی ارتباط با تفکر نیست شما یک چیز خارالقعاده که امکان انجامش توسط یک بشر وجود ندارد را مشاهده میکنید و پی میبرید که این از جانب کسی انجام گرفته که قدرتش مافوق بشریت است .......نکته دوم چگونه بدون فکر میشود پی به وجود خدا برد در صورتی که در جای جای قران دلایل و نشانه ایی از طبیعت برای اثبات وجود خ دا اورده شده است
خداوند متعال میفرماید:

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

حالا یک سوال برا پیش اومده اونهایی مثلا اسلام رو قبول ندارند و فکر هم میکنند اعتقاداتشون درسته چرا اینهمه در این تالار بحث میکنند مثلا حالا اصلا هدفشون از بحث کردن های اینجوری چیه بالفرض شما مثلا بافرض محال عقاید مارو عوض کردید (البته عمرا اگر اینجوری بشه) اون وقت چه فایده ای برای شما داره اصلا فرض کنیم تمام مردم بی دین شدند اون وقت چه اتفاقی میفته ایا بی دینی خوشبختی میاره من که تا حالا کسی رو ندیدم قید دین و معنویات و خدا و پیغمبر رو زده باشه و زندگی شا د و هدفمندی داشته باشه هر کس رو دیدم به بنبست خورده اصلا انسان این جوری افریده شده که بدون اعتقاد و ارتباط به خدا احساس پوچی میکنه مثلا همچین کسی میگه که مثلا بخوریم و بخوابیم و دنبال لذات خودمون بریم اخرش چی مثلا به کجا مثلا میرسیم در کل من که برای این کار شما اخر و عاقبتی نمی بینم حالا هر جور خودتون میدونید
خداوند متعال میفرماید:

نمایه کاربر
MetaZehn

پست توسط MetaZehn »

علی... نوشته شده:حالا یک سوال برا پیش اومده اونهایی مثلا اسلام رو قبول ندارند و فکر هم میکنند اعتقاداتشون درسته چرا اینهمه در این تالار بحث میکنند مثلا حالا اصلا هدفشون از بحث کردن های اینجوری چیه بالفرض شما مثلا بافرض محال عقاید مارو عوض کردید (البته عمرا اگر اینجوری بشه) اون وقت چه فایده ای برای شما داره اصلا فرض کنیم تمام مردم بی دین شدند اون وقت چه اتفاقی میفته ایا بی دینی خوشبختی میاره من که تا حالا کسی رو ندیدم قید دین و معنویات و خدا و پیغمبر رو زده باشه و زندگی شا د و هدفمندی داشته باشه هر کس رو دیدم به بنبست خورده اصلا انسان این جوری افریده شده که بدون اعتقاد و ارتباط به خدا احساس پوچی میکنه مثلا همچین کسی میگه که مثلا بخوریم و بخوابیم و دنبال لذات خودمون بریم اخرش چی مثلا به کجا مثلا میرسیم در کل من که برای این کار شما اخر و عاقبتی نمی بینم حالا هر جور خودتون میدونید

بنا به همان دلایل که نشان از بی سوادی فلسفی شماست، اتفاقاً اینجور بحث ها برای کسانی است که به علم و خرد باور دارند و نه موجودات ماورایی، شما که یقین قلبی!! دارید که همه باورهایتان درست است بجای اینجا آمدن الان یا باید بفکر چگونه به موال وارد شدن باشید یا در فکر حوریان بهشتی.
با تعریف معنی منطقی برای زندگی، زندگی بمراتب ارزشمد تری خواهید داشت تا اینکه بامید بهشتی واهی و همخوابگی با حوریان بخواهید کار خوب انجام دهید.

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

MetaZehn نوشته شده:
علی... نوشته شده:حالا یک سوال برا پیش اومده اونهایی مثلا اسلام رو قبول ندارند و فکر هم میکنند اعتقاداتشون درسته چرا اینهمه در این تالار بحث میکنند مثلا حالا اصلا هدفشون از بحث کردن های اینجوری چیه بالفرض شما مثلا بافرض محال عقاید مارو عوض کردید (البته عمرا اگر اینجوری بشه) اون وقت چه فایده ای برای شما داره اصلا فرض کنیم تمام مردم بی دین شدند اون وقت چه اتفاقی میفته ایا بی دینی خوشبختی میاره من که تا حالا کسی رو ندیدم قید دین و معنویات و خدا و پیغمبر رو زده باشه و زندگی شا د و هدفمندی داشته باشه هر کس رو دیدم به بنبست خورده اصلا انسان این جوری افریده شده که بدون اعتقاد و ارتباط به خدا احساس پوچی میکنه مثلا همچین کسی میگه که مثلا بخوریم و بخوابیم و دنبال لذات خودمون بریم اخرش چی مثلا به کجا مثلا میرسیم در کل من که برای این کار شما اخر و عاقبتی نمی بینم حالا هر جور خودتون میدونید

بنا به همان دلایل که نشان از بی سوادی فلسفی شماست، اتفاقاً اینجور بحث ها برای کسانی است که به علم و خرد باور دارند و نه موجودات ماورایی، شما که یقین قلبی!! دارید که همه باورهایتان درست است بجای اینجا آمدن الان یا باید بفکر چگونه به موال وارد شدن باشید یا در فکر حوریان بهشتی.
با تعریف معنی منطقی برای زندگی، زندگی بمراتب ارزشمد تری خواهید داشت تا اینکه بامید بهشتی واهی و همخوابگی با حوریان بخواهید کار خوب انجام دهید.

بلی بلی صحیح می فرمایید smile022
خداوند متعال میفرماید:

ارسال پست