وقتی خواب می بینیم دقیقا چی رو می بینیم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 1066

Re: وقتی خواب می بینیم دقیقا چی رو می بینیم؟

پست توسط MENERVA »

16niloofarAB نوشته شده:
MENERVA نوشته شده:اینم خعلی سادس...
تصاویری که می بینیم از پردازشگر اصلی (=مغز) میاد! نکنه روح می ره پرواز می کنه و وقایع رو "می بینه"؟
دوست عزیز کمی بالا و پایین شید می بینید که بحث از تابع موج شرودینگره.

1. من "دوست" شما نیستم.

2. بالا و پایین شدم. البته فقط در پست های دوستم علی جوهر عزیز...

3. جز مغز هیچ آلترناتیو دیگری برای رصد وقایع وجود نداره.

نمایه کاربر
Plasma

نام: فاطمه اکبری

سپاس: 25

پست توسط Plasma »

منظور من رو درست متوجه نشدید
سعی هم ندارم بهتون تفهیم کنم
Be a loner. That gives you time to wonder, to search for the truth. Have holy curiosity.make your life worth living. (Albert Einstein)

نمایه کاربر
MENERVA

پست توسط MENERVA »

16niloofarAB نوشته شده:منظور من رو درست متوجه نشدید
سعی هم ندارم بهتون تفهیم کنم

من گفتم که آماده ام موضع خودم رو اثبات کنم.
شما هم که می خواید روی مواضع ارتجاعی خودتون ایستادگی کنید نیازی به جستار زدن ندارید.

نمایه کاربر
Plasma

وقتی خواب می بینیم دقیقا چی رو می بینیم؟

پست توسط Plasma »

این بار از دوستای عزیزم توی هوپا میخوام بدون توجه به بحث های گذشته و فقط برای نزدیک شدن به حقیقت(و نه چیز دیگه) نظراتشون رو بگن:
ما در خواب چی می بینیم؟
مدیریت عزیز اگر قصد پاک کردن دارید لطفا اون یکی جستار بنده در این باره رو پاک کنید
Be a loner. That gives you time to wonder, to search for the truth. Have holy curiosity.make your life worth living. (Albert Einstein)

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 1379

پست توسط Archimedes »

دوستان به میدان جنگ خوش آمدید.
البته نه جنگ منطق...

تصویر
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
Plasma

پست توسط Plasma »

من یک جستار دیگه با همین سوال گذاشتم
اگر قصد کمک و حرکت تو مسیر حقیقت رو دارید لطفا سر بزنید

نمایه کاربر
MENERVA

پست توسط MENERVA »

16niloofarAB نوشته شده:من یک جستار دیگه با همین سوال گذاشتم
اگر قصد کمک و حرکت تو مسیر حقیقت رو دارید لطفا سر بزنید

اون جستار شما رو که مدیریت پاک می کنه. برای یک موضوع الکی دو تا جستار باز نمی کنن.

اینها آداب گفتگو و بحث در یک فرومه که باید از قبل بدونید... مثینکه آشنایی ندارید.

(کاربر ارشمیدس هم همچنین؛ همچنان به اسپم کردن ادامه بدین)

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 647

پست توسط MetaZehn »

16niloofarAB نوشته شده:این بار از دوستای عزیزم توی هوپا میخوام بدون توجه به بحث های گذشته و فقط برای نزدیک شدن به حقیقت(و نه چیز دیگه) نظراتشون رو بگن:
ما در خواب چی می بینیم؟
مدیریت عزیز اگر قصد پاک کردن دارید لطفا اون یکی جستار بنده در این باره رو پاک کنید

می بینیم؟ هیچی چون چشم بسته است.
دیدن یک عمل فیزیکی است که با توقف عمل اندام حسی، متوقف میشود.
ولی آن چیزی که ذهن پردازش میکند از دیتاهای از پیش دریافت شده و در حال دریافت است و چون دریافتی وجود ندارد و انسان یا هر موجود زنده دیگری وقتی خواب است، آگاهی وجود ندارد بنابراین به داشته ها بسنده میکند و چون اجبار و هدفی ندارد هر دیتایی را به هر دیتای دیگر ربط داده و خواب ساخته میشود.
سوال شما کمی عجیبه، دنبال چیز خاصی میگردین؟

نمایه کاربر
Plasma

پست توسط Plasma »

گاهی چیزهایی رو در خواب می بینیم(میگم می بینیم چون واژه دیگه ای براش پیدا نمی کنم) که دیتا های اون رو به هیچ وجه در گذشته ندیدیم
نظرتون چیه؟

نمایه کاربر
MENERVA

پست توسط MENERVA »

16niloofarAB نوشته شده:مدیریت عزیز اگر قصد پاک کردن دارید لطفا اون یکی جستار بنده در این باره رو پاک کنید

توی اون جستار دوستان خردگرا کلی پست مفید دادن. همینطوری نیست که شمای "جویای حقیقت" بخواید پاک شه و پاکش کنیم.

ما در خواب چه می‌بینیم؟ کاملا مشخصه؛ داده‌ها و اطلاعاتی که از قبل در بخش مموری مغز سیو شدن، در بخش "بینایی" پردازش می‌شن. همونطور که شما با چشمتون داده‌ها رو بطور آنلاین می‌گیرید و به بخش بینایی می‌دید و عملیات "دیدن" انجام می‌گیره، در خواب بصورت آفلاین داده‌ها رو از مموری (حافظه) به قسمت پردازش می‌دید.
آخرین ویرایش توسط MENERVA یک‌شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۷ - ۱۷:۱۳, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
MENERVA

پست توسط MENERVA »

16niloofarAB نوشته شده:گاهی چیزهایی رو در خواب می بینیم(میگم می بینیم چون واژه دیگه ای براش پیدا نمی کنم) که دیتا های اون رو به هیچ وجه در گذشته ندیدیم
نظرتون چیه؟

برای اینکه مغز توانایی "فانتزی" و آبستره کردن داره. شما "اسب" رو می‌شناسید، و دیتای "بال" رو هم در اختیار دارید. در خواب می‌تونید یک "اسب بالدار" ببینید که در گذشته هرگز چنین چیزی ندیدید.

نمایه کاربر
Plasma

پست توسط Plasma »

یعنی وقتی من یه شخص جدید رو تو خواب می بینم، دیتا های چشم و گوش و دماغ و دهن و قد و قواره و ... چند تا آدم رو باهم قاطی کردم؟!

نمایه کاربر
MENERVA

پست توسط MENERVA »

16niloofarAB نوشته شده:یعنی وقتی من یه شخص جدید رو تو خواب می بینم، دیتا های چشم و گوش و دماغ و دهن و قد و قواره و ... چند تا آدم رو باهم قاطی کردم؟!

شما چشماتون رو ببندید و یک شخص جدید رو در ذهنتون "تصور" کنید. این مفهوم فلسفی "فانتزی" هست. ذهن قابلیت انتزاع کردن، فانتزی، ادغام و... رو داره. در خواب هم همین مکانیزم انجام می‌شه، داده‌‌هایی که در بخش مموری سیو شدن می‌تونن ادغام بشن و شما اسب بالدار یا یک شخص جدید رو ببینید.

نمایه کاربر
Plasma

پست توسط Plasma »

چی مشخص می کنه که کدوم دیتاها و به چه ترتیبی با هم ادغام بشن؟(به جز تصادف که معمولا به عنوان اولین جواب ارائه میشه)

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 647

پست توسط MetaZehn »

16niloofarAB نوشته شده:یعنی وقتی من یه شخص جدید رو تو خواب می بینم، دیتا های چشم و گوش و دماغ و دهن و قد و قواره و ... چند تا آدم رو باهم قاطی کردم؟!

دقیقن
اگر دنبال جواب خاصی هستین سوالتون رو جزئی تر بپرسین تا جواب بهتری بگیرین

ارسال پست