پایان فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
russia

نام: مسعود صدیقی

سپاس: 4

Re: پایان فیزیک

پست توسط russia »

در رابطه با دمای صفر مطلق بهتره خبرش رو مطالعه کنید در اینترنت هست

در رابطه با موارد زیستی خدمتتون عرض کنم که یک سری چیز ها وجود دارند که علم کاربردشان را پیدا نکرده پس می گوید که این ها بی دلیل هستند یا نقص هستند اصلا این طور نیست

اما در رابطه با نقض شما اول جملتون نقض رو قبول کردید ولی در اخر ان را پس گرفتید

بذارید یک توضیح در مورد نقض قوانین بدم فرض کنید من بخشی از جنگلو گشتم و بعد هر چی ببر دیدم زرد بوده اما موفق نشدم که باقی جنگلو بگردم بعد از جانب خودم یک قانونی میگم که همه ی ببر ها
زرد هستند
اما وقتی یک ببر سفید پیدا شد دیگر قانون من نقض شده به کمک یک مثال نقض ولی این به معنی اشتباه بودن قانون من نیست چون من الان میگم همه ی ببر ها زرد و سفید اند
وچند سال این قانون باقی می مونه باز ببر سیاه پیدا می شه باز قانون من نقض می شه تا همینطور کامل تر شه

در رابطه با فیزیک هم همینطور است میدونی چرا چون داده های جهان زیاد ولی داده های مورد ازمایش کم واین قوانین با داده های مورد ازمایش کم تولید شده برای همین نقض میشه

پس فیزیک باید به جای قانون کلی و محکم باید از واژه نظریه علمی ناقص و نقض شونده استفاده کند تا بیشتر از این به اعتبارش لطمه نزنه

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 790

تماس:

پست توسط You-See »

شما مبانی "علم" رو بخونید بد نیست.
به تفکر شما می گن کمال گرایی که متاسفانه از دوره اون یه چهارصد سالی می گذره.
ترجیح می دم به جای بحث با شما به برنامه اندرویدی و سایتم برسم که به موقع تموم بشه.
همون چیزهایی که با تمام وجود از زیربنای ریاضیات و فیزیک نشات گرفته.
روز خوش.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

russia

پست توسط russia »

این تفکر من نیست بلکه تفکر شما فیزیکدانا اینه و من با مثال بالا خواستم نحو درک فیزیکدان ها رو بگم
اونها یک قانونی تولید می کنند که من دراوردی و بی پایه و اساسه و وقتی نقض می شه از مثال بالا کمک می گیرند و میگند خوب همه ی قوانین از اصول نقض پذیری استفاده میکنند مثل قوانین نیوتون
ولی خوب قوانین که نقض نمی شند بلکه کامل تر می شند چون که 100 اید 90 هم پیش ماست

بله بهتر بود جمله من رو با دقت بیشتری می خوندی تا متوجه می شدی من افکار خودت رو نوشتم حالا اگر به افکار خودت می گویی کمال گرا بگو
بله این خیلی جالبه که حتی حرف خودت رو نقض کردی پس بهتره شما فیزیکدانها مبانی سفسطه رو بیشتر مطالعه کنید چون در حرف خودتون ثبات ندارید یا به قولی انتروپی تون بالاست

super gravity

سپاس: 11

پست توسط super gravity »

فیزیک به اخر خط رسیده قوانینش نقض می شوند تازه این قوانین اشتباه از فهم طبیعت هم درمانده اند هیچ کاربردی هم در زندگی ندارند
این جمله ی شما از عدم درک عمیق علم فیزیک وبه کلی علوم طبیعی خبر میدهد.
دانشمندان هیچ وقت ادعایی مبنی بردرک کامل طبیعت نداشته اند .از زمانی که انسان شروع به فکر کردن کرده ,تلاش کرده تا بااستفاده ازروش علمی(حدس زدن با توجه به مشاهدات وآزمایش حدسیات ) به واقعیتی دست پیداکند.تلاش های انسان برای دستیابی به این واقعیات یا بهتر بگویم کنجکاوی ,ویژگی است که انسان را از دیگر موجودات متمایز میکند.تعجب میکنم شما چطور می گویید که فیزیک که به ما یاد اوری میکند انسان هستیم ,هیچ ارزشی ندارد؟
The laws of nature are so powerful that not even God can violate them

russia

پست توسط russia »

اگر نداشته اند پس چرا از کلمه محکم قانون استفاده می کنند
وقتی قانون فیزیک دچار لغزش میشه بهتره از کلمه نظریه استفاده کنند

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 1379

پست توسط Archimedes »

russia نوشته شده:اگر نداشته اند پس چرا از کلمه محکم قانون استفاده می کنند
وقتی قانون فیزیک دچار لغزش میشه بهتره از کلمه نظریه استفاده کنند

درسته
چیزی که ما آن را علم می دانیم از زمانی که نخستین انسان ها شروع به تفکر(در باب هستی) کردند بسیار متزلزل بوده و دائما در حال تغییر و تحول.
برخی نظریات پیشین بخاطر نظریات دانشمندان پسین نقض شدند و برخی از نظریات کامل تر شدند و برخی دیگر بیش از پیش تایید شدند.
موضوع این نیست که همه ی نظریات نقض شده باشند بلکه اینگونه نبوده.
تنها نظریاتی که تایید تجربی نشده اند یا دارای مثال های نقض در پیکربندی خود بودند و قادر نبودند برخی رویدادهای جزئی را توضیح دهند بعدا توسط نظریات جدید نقض شده اند.
مطمئنا با افزیش سطح دسترسی دانشمندان به شواهد تجربی و گستره ی بزرگتری از کیهان، موضوعات بیشتری روشن خواهد شد و برخی از نواقص در نظریات از بین خواهد رفت.
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
با این حال به عقیده ی بنده تنها علم قابل اعتماد و با قطعیت صد در صد ریاضیات است.
که از بیش از 2500 سال پیش تابحال صادق بوده است.
و این بهترین ابزاری است که بشر در دست دارد برای رسیدن به معرفت یقینی(حقیقت).
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

russia

پست توسط russia »

حالا باهات موافقم smile015

super gravity

سپاس: 11

پست توسط super gravity »

بیشتر اوقات از کلمه ی نظریه یا تئوری استفاده میشود اما گاهی اوقات وقتی یک نظریه سنجش های بسیاری را پشت سر میگذارد کم کم حالت قانون را به خود میگیرد.(اگر منظور شما قانون چیزی است که به طور قطع بر طبیعت حکمرانی می کند,تا زمانی که نظریه ای برای توضیح تمامی اتفاقات طبیعت با بیشترین دقت به وجود نیاید نمی توان به چیزی اسم قانون داد.)
The laws of nature are so powerful that not even God can violate them

ارسال پست