درمان اگزیستانسیال

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نمایه کاربر
matrix

نام: علیرضا

سپاس: 46

تماس:

Re: درمان اگزیستانسیال

پست توسط matrix »

matrix نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۰۴:۰۳
استثنا بودن
همه ی ما می دانیم در مرزهای اصلی هستی، تفاوتی با دیگران نداریم. هیچ کس در سطح خودآگاه این موضوع را انکار نمی کند. ولی در سطوحی بسیار بسیار ژرف تر، معتقدیم قانون میرایی و فناپذیری برای دیگران است و قطعا در مورد ما صدق نمی کند. گاه وقتی این اعتقاد از خودآگاه سر بر می آوَرَد، فرد در برابرش موضع می گیرد و از نامعقولی خویش شگفت زده می شود. برای مثال، اخیرا نزد اُپتومتریست رفتم و شکایت کردم عینکم دیگر مثل سابق نیست. معاینه ام کرد و سنم را پرسید. گفتم: «چهل و هشت» و او پاسخ داد: «آره درست موقعش است.» فکری خشمناک از اعماق وجودم بیرون تراوید که: «موقع چی؟ برای کی موقعش رسیده؟ شاید برای تو و دیگران موقعش برسه، ولی برای من نه.»
matrix: موضوع استثنا بودن در حال حاضر که ویروس کرونا اپیدمی پیدا کرده بیشتر ملموس است. این ملموس بودن به این دلیل است که ما در گذشته با سن و سالی که داریم هیچگاه تا این حد مرگ را نزدیک به خود نمیدیدیم. حال افرادی هستند که بیشتر به استثنا بودن یا گزندناپذیری خود باور دارند و نیازی به مراقبت از خود و ماسک زدن نمیبینند و میبینیم که بی پروا به سفر میروند. حتی بعضی از آنها خودپسندانه آن را به زبان می آورند.
اگر رفتاری است که فکر می کنید به «باور به استثنا بودن» مرتبط است، آن را بنویسید smile205
Rise from the Ashes

ارسال پست