سوال در مورد "سفیر امید"

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
meteorite

محل اقامت: تهران

سوال در مورد "سفیر امید"

پست توسط meteorite »

مسلما این آزمایش افتخاری برای همه ی ماست.

ولی اطلاع رسانی درست و یکدست در موردش تو هیچ جا پیدا نمیشه. هر چی سایتا رو هم میخونی بدتر گیج میشی. اینجا چندتاشو میارم نکات مبهمشم برای سرعت کار براتون سبز میکنم.

نمونه ای از این ابهامات اینه که بعضی جاها از جمله هوپا گفته ماهواره پرتاب شده و بعضی جاهای دیگه گفتن ماهواره بر پرتاب شده و... (ازین قبیل) .
لطفا بگین کدوم خبر درسته و از مسئولان سایت هم میخوام خبر درست را رو سایت قرار بدن.
گاهي به زمين گاهي به خود و.... گاهي به آسمان نگاه كن

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
meteorite

Re: سوال در مورد "سفیر امید"

پست توسط meteorite »

آفتاب: پرتاب آزمایشی ماهواره‌بر سفیر امید با حضور محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران با موفقیت انجام شد.

به گزارش سرویس علم ‌و فناوری آفتاب به نقل از ایرنا، این پرتاب آزمایشی در شب ولادت با سعادت حضرت ولی‌عصر(عج) و به دست متخصصان افتخارآفرین ایران اسلامی صورت گرفت و راه را برای نشاندن ماهواره در مدار کره زمین هموار ساخت.
این آزمایش با هدف صحه‌گذاری بر عملکرد ماهواره‌بر، سیستم داده‌پردازی از راه دور، دستگاه مرکزی زمینی، ایستگاه‌های زمینی تله‌متری، فرمان از راه دور و تعیین موقعیت ماهواره صورت گرفت و توانست به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.

در این آزمایش موفقیت آمیز زیرساخت‌های ارتباطی گسترده زمینی به نحو کاملی از این پرتاب آزمایشی پشتیبانی کردند.

همچنین ستادکل نیروهای مسلح روز یکشنبه در پیامی دومین پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ‌بر سفیر را به محضر حجت امام عصر(عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری و ملت رشید ایران اسلامی تبریک گفت.

بر اساس اطلاعیه معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، در این پیام آمده است: «دومین پرتاب ماهواره بر سفیر با حمل نخستین ماهواره امید با موفقیت انجام شد و نام مبارک امام عصر(عج) را در فضا تصویر کرد».

ستاد کل نیروهای مسلح در این پیام نوشت: «این دومین پرتاب آزمایشی است که بحمدالله به اهداف خود رسید و موجبات شادی و اقتدار ملت شریف ایران اسلامی را فراهم آورد».

در این پیام آمده است: «ضرورت دارد این موفقیت را به محضر حضرت حجت امام عصر و الزمان و نایب برحقش مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و امت سربلند ایران اسلامی و همه دانشمندان و متخصصین میهن اسلامی تبریک گفته و آرزوی موفقیت بیش از پیش برای همگان مسالت نمایم».

http://www.aftabnews.ir/vdcbzsbrhwbwz.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سوال اول: ماهواره ای فرستاده نشده؟
سوال دوم: مگه چند تا پرتاب بوده که میگن دومین پرتاب؟
سوال سوم:پس بالاخره ماهواره با دومین پرتاب فرستاده شده؟

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
meteorite

پست توسط meteorite »

آفتاب: کاخ سفید پرتاب موشک ماهواره ‌بر سفیر امید را آزاردهنده خواند و مدعی شد این تکنولوژی می‌تواند در خدمت موشک‌های بالستیکی قرار بگیرد.

به گزارش سرویس بین‌الملل آفتاب، «گوردون جاندور» سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی غیر مسئولانه اعلام کرد: «پیشرفت در آزمایش ماهواره‌ای ایران سوالات و ابهاماتی را در مورد اهداف ایران ایجاد می‌کند».

جاندرو در ادامه افزود: «این اقدام و امکان استفاده دو گانه از فن‌آوری ماهواره‌ای در پرتاب موشک بالستیک موضوع بحث آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت بوده است».

موشک آزمایشی سفیر امید که کاملا ساخته ایران است توانست با موفقیت ماهواره آزمایشی را در مدار قرار دهد در عین حال پرتاب این ماهواره به فضا بار دیگر به تنش‌های غرب در زمینه پرونده هسته‌ای ایران دامن زد.

http://www.aftabnews.ir/vdcfe1dw6cdce.html

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
meteorite

پست توسط meteorite »

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: مشاورعلمی سازمان فضایی تصریح کرد: پرتاب ماهواره بر سفیر امید هیچ ارتباطی با دانش هسته ای ندارد.

دکتر "فتح الله امی "روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، در تشریح ماهواره بر سفیر امید گفت: بحث پرتاب ماهواره در ایران از تکنولوژی فضایی آغاز شد که اکنون تقریبا 22 سال از آن می گذرد و جمع کثیری از متخصصان دانشگاهی و غیردانشگاهی در این زمینه فعالیت می کنند تا بتوانیم به سمت پرتاب ماهواره، بر مدار لئو دست یابیم.
وی افزود: مدار" لئو" مدارهای پایین بوده که بین 250 تا 800 کیلومتر است و برای پرتاب ماهواره باید حداقل به نقطه 250 کیلومتری برسیم.
رییس گروه هوا و فضای دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: ماهواره بر سفیر امید هم اکنون مراحل تست را می گذراند که مرحله اول و دوم موتورهای سوخت مایع است و مرحله سوم موتور سوخت جامد است که ماهواره را در مدار هدایت می کند.
مشاور علمی، سازمان فضایی ادامه داد: تست دوم سفیر امید شنبه شب با موفقیت انجام شد و نتایج مورد انتظار بدست آمد.
به گفته وی، اولین ماهواره ایرانی برای پرتاب به فضا آماده است و طبق زمان بندی باید ابتدا تست های لازم صورت گرفته و پس از آن پرتاب شود.
امی گفت: ابتدا شبه ماهواره ای در ماهوره دامی قرار داده می شود و پس از موفقیت در تست های لازم، ماهواره اصلی پرتاب می شود چرا که ماهواره از لحاظ تکنولوژی و قیمت ارزش بالایی دارد و تاکنون نیز دو ماهواره دامی پرتاب شده است.
مشاور علمی سازمان فضایی با تاکید بر این که این پرتاب ماهواره بر سفیر امید هیچ ارتباطی با دانش هسته ای ندارد، تصریح کرد: هم اکنون سال هاست که ماهواره بر هایی که از انرژی هسته ای استفاده می کنند به دلیل مسایل تپولوژی و محیط زیستی ممنوع شده است و سوخت این ماهواره بر شیمیایی فسیلی است.
وی با تاکید بر این که این پروژه کاملا صلح آمیز است، گفت: متاسفانه بسیاری از خبرگزاری ها این پروژه را به سمت مسایل نظامی می کشانند ولی حتی مدارهایی که قرار است ماهواره در آن قرار بگیرد را سازمان ملل تعیین می کند.
رییس گروه هوافضای دانشگاه تربیت مدرس گفت: زباله های فضایی در این میان مشکلاتی دارد ولی قانون بین المللی برای آن وجود دارد.
امی گفت: کشورهای بیگانه طاقت دیدن موفقیت های ایران را ندارند و در این زمینه بسیار کارشکنی می کنند.

http://iscanews.ir/fa/ShowNewsItem.aspx ... mID=235245

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
meteorite

پست توسط meteorite »

ماهواره مخابراتي «اميد» دقايقي پيش از محل پايگاه پرتاب فضايي ايران، بوسيله موشك ايراني «سفير» به فضا فرستاده شد تا هديه‌اي در سالروز ميلاد ولي عصر (عج) به ملت ايران باشد.

به گزارش فارس، ماهواره پيشرفته «اميد» با فناوري كاملا بومي، درحالي توسط متخصصان داخلي كشورمان ساخته شد كه برخي كشورهاي پيشرفته حتي كوچكترين تجهيزات ساخت چنين سامانه‌هايي را در اختيار ايران قرار نمي‌دهند.

پيش از اين نيز راكت كاوشگر 1 با حضور رئيس جمهور و جمعي از مقامات عالي رتبه كشوري و لشكري در تاريخ 11 بهمن ماه سال 86 به مناسبت دهه فجر پيروزي انقلاب به فضا پرتاب شد كه تا وظيفه شناسايي محيط پروازي ماهواره‌ها قبل از پرتاب را انجام ‌دهد كه اين پرتاب با انعكاس وسيعي در دنيا همراه بود.

هم اكنون جمهوري اسلامي ايران جزء معدود كشورهاي جهان است كه هم ماهواره و هم موشك پرتابگر آنرا در اختيار دارد.

پيش از اين نيز رئيس جمهور كشورمان در جمع ايرانيان مقيم تركيه از پرتاب قريب الوقوع ماهواره مخابراتي ايران به وسيله موشك و پرتابگر ايراني خبر داده بود.

http://www.hupaa.com/page.php?id=3682

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
QUPHAS

سپاس: 2

پست توسط QUPHAS »

درستش اینه:
پرتاب آزمایشی ماهواره بر

نمایه کاربر
meteorite

پست توسط meteorite »

QUPHAS نوشته شده:درستش اینه:
پرتاب آزمایشی ماهواره بر
در این که شکی نیست ولی بعضی جاها از پرتاب دو و حتی چند موشک آزمایشی قبل از این بحث شده و در بعضی جاها هم از فرستادن ماهواره صحبت کردن (به خصوص گفتن با پرتاب دومی رفته) بعضی جاها هم گفتن ماهواره رو بعدا میفرستن. معلوم نیست چه خبره؟

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
optics

سپاس: 1

پست توسط optics »

چه فرقی میکنه که چند تا بوده. مهم اینه داریم فضایی میشیم.
از خودی ها که بگذریم، خارجی ها هم دارن این اخبار رو میگن. از قدیم هم گفتن:
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.

پس حتما یه خبرهایی هست.
امروز، همان فردایی است که دیروز منتظرش بودید.
Optics

نمایه کاربر
meteorite

پست توسط meteorite »

optics نوشته شده:چه فرقی میکنه که چند تا بوده. مهم اینه داریم فضایی میشیم.
از خودی ها که بگذریم، خارجی ها هم دارن این اخبار رو میگن. از قدیم هم گفتن:
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.

پس حتما یه خبرهایی هست.
اون که بله. باعث افتخار و شادیه ولی اینجا بحث سر نبود یه اطلاع رسانی صحیح و کامل و یکدست است.

-------------------------------------------------------------

بالاخره معلوم نشد اصل قضیه چی بوده؟

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
QUPHAS

سپاس: 2

پست توسط QUPHAS »

quote="meteorite"]"]بحث سر نبود یه اطلاع رسانی صحیح و کامل و یکدست است.
[/quote]
نتاسفانه اینجوریه دیگه و همیشه همینه smile031

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 13

پست توسط rrkh »

سلام

موشک اول(که دائما در خبرها ذکر شده بود) همان موشکی است که 11 بهمن 1386 پرتاب شد.
موشکی که اخیرا پرتاب شد،دومین موشک آزمایشی است.

تا آنجا که من اطلاغ دارم موشکی که قرار است ماهواره ی امید را ببرد،دو مرحله ای است(؟).
نخستین موشک آزمایشی(11بهمن) برای آزمایش مرحله ی اول و این موشک جدید نیز برای آزمایش مرحله ی دوم بکار گرفته شده است.

والله من خود نیز گیج گیجم که چرا در برخی خبرگذاری ها (از جمله هوپا) گفته اند که ماهواره ی امید به فضا پرتاب شد. smile039

در پناه خدا
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
meteorite

پست توسط meteorite »

QUPHAS نوشته شده:
متاسفانه اینجوریه دیگه و همیشه همینه smile031
خیلی دیگه تاسف باره که در این مورد هم کوتاهی بشه وگرنه این اتفاقات چیز جدیدی نیست.

من آمدم. تو هم بیا...

نمایه کاربر
meteorite

پست توسط meteorite »

rrkh نوشته شده:سلام

موشک اول(که دائما در خبرها ذکر شده بود) همان موشکی است که 11 بهمن 1386 پرتاب شد.
موشکی که اخیرا پرتاب شد،دومین موشک آزمایشی است.

تا آنجا که من اطلاغ دارم موشکی که قرار است ماهواره ی امید را ببرد،دو مرحله ای است(؟).
نخستین موشک آزمایشی(11بهمن) برای آزمایش مرحله ی اول و این موشک جدید نیز برای آزمایش مرحله ی دوم بکار گرفته شده است.

والله من خود نیز گیج گیجم که چرا در برخی خبرگذاری ها (از جمله هوپا) گفته اند که ماهواره ی امید به فضا پرتاب شد. smile039

در پناه خدا
ممنون از خبرتون.
ولی تا اونجا که من میدونم موشکی که در بهمن ماه پرتاب شد یک کاوشگر بوده برای شناسایی منطقه ای که قرار بوده ماهواره قرار بگیره که کوچکتر و با تکنولوژی کمتری نسبت به این است. اما دو (یا چند) موشک مورد بحث ماهواره بر هستند.
به هر حال شاید منظور خبرگزاریها هم همان که شما گفتید بوده smile042

هوپا هم چون اونقدرا حالت خبرگزاری نداره تقریبا بی تقصیره ولی از نظر من باید نسبت به صحت مطالبش مطمئن بشه (و در این مورد مسئوله). اگر هم اشتباه داشته باید سریع درستش کنه.

من آمدم. تو هم بیا...

ارسال پست