جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

مدیران انجمن: parse, javad123javad

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

از تمام کاربران خواهشمند است تمام اخبار خود در رابطه با پزشکی و سلامت را در این تاپیک قرار دهند .

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

مصرف گیاه زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است.
zaferan.jpg
zaferan.jpg (17.86 کیلو بایت) مشاهده 5394 مرتبه
نتایج تحقیقی با عنوان اثرات ضد افسردگی زعفران و مواد موثره آن بر روی موش نشان می دهد كه این گیاه دارای اثرات ضد افسردگی است.
دكتر حسین زاده پیرامون تحقیق خود می گوید: اثرات ضدافسردگی زعفران از قبیل فرح بخشی و خنده آوری آن از زمان قدیم مطرح بوده و هدف از انجام این تحقیق اثبات علمی این ایده بوده است.

محققان ابتدا با انجام برخی آزمون های رفتاری در موش، عارضه افسردگی ایجاد كردند و سپس با تزریق زعفران به موشهای افسرده دریافتند كه زعفرن در حد داروهای ضدافسردگی مانند فلوكستین و ایمیپرامین كارآیی دارد.
وی طول مدت انجام این تحقیق را حدود شش ماه ذكر كرد و در مورد نحوه انجام این تحقیق گفت: در مرحله اول موش ها در یك محفظه شیشه ای حاوی آب نگهداری شدند. حیوان در این شرایط برای روی آب نگه داشتن خود شروع به شناكردن كرد و پس از مدتی ناامید شده و برای جلوگیری از غرق شدن خود هیچگونه حركتی نكرد.

محققان به هنگام افسردگی و ناامیدی موش، داروی زعفران را به حیوان تزریق كردند و در نتیجه میزان حركت موش بیشتر شد. پژوهشگران با انجام اندازه گیری های دقیق اثرات ضدافسردگی زعفران را مشخص كردند.

وی با اشاره به استقبال محققان خارجی از نتایج این تحقیق، بر لزوم انجام آزمایش مشابه در مورد اثرات زعفران و مواد موثر آن كه شامل كروسین(رنگ زعفران) و سافرانال( عطر و طعم زعفران) است، بر روی انسان تاكید كرد.

این محقق با اشاره به اینكه افسردگی یكی از بیماری های شایع در ایران بویژه در بین زنان می باشد، افزود: طبق نتایج این تحقیق استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یك فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب به مردم توصیه می شود.

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

لوبیا چشم بلبلی ؛ مفید برای مبتلایان به سكته مغزی‌
lubia.jpg
lubia.jpg (12.25 کیلو بایت) مشاهده 5389 مرتبه
پژوهشگران اعلام كردند: سویا و لوبیا چشم بلبلی برای افراد مبتلا به سكته مغزی مفید است. تیم تحقیقاتی دانشگاه هنگ‌كنگ، ماد‌ه‌ای شیمیایی در سویا و لوبیا چشم بلبلی شناسایی كرده‌اند كه این نقش را ایفا می‌كند. این پژوهشگران می‌گویند، تاثیر درمانی ماده شیمیایی تازه كشف شده موسوم به «ایزوفلاوون» با داروی استاتین ضدكلسترول قابل مقایسه است.

این پژوهش كه در مجله اروپایی قلب به چاپ رسیده، نشان داد: ایزوفلاوون به بهبود جریان خون در میان سرخرگ‌ها كمك می‌كند.

مطالعات قبلی نیز نشان داده بود كه مصرف سویا در پیشگیری از بروز سرطان‌های سینه و پروستات و نیز كاهش كلسترول مفید است.

از آنجا كه ایزوفلاوون‌های موجود در سویا مانع رشد سلول‌های تشكیل‌دهنده پلاك‌‌های لخته‌كننده در سرخرگ‌ها می‌شوند، لذا در كاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی عروقی نیز نقش قابل ملاحظه‌ای دارند.

در این پژوهش، ۱۰۲ بیمار باسابقه ابتلا به سكته مغزی طی یك دوره ۱۲ هفته‌ای تحت آزمایش قرار گرفتند.

نتایج بررسی‌ها نشان داد: وقتی ایزوفلاوون به رژیم غذایی بیماران افزوده شود، خطر بروز بیماری‌های قلبی عروقی در آنها كاهش می‌یابد.

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

رژیم غذایی دارای پسته خطر بیماری‌های قلبی را كاهش می‌دهد.
peste.jpg
peste.jpg (13.56 کیلو بایت) مشاهده 5382 مرتبه

محققان آمریكایی اعلام كردند استفاده از پسته در یك رژیم غذایی سالم می‌تواند باعث كاهش خطر بیماری‌های قلبی شود.

به نقل از یونایتدپرس، سارا گابئور دارای فوق تخصص از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا تحقیقی را در مورد كنترل تغذیه برای بررسی اثرات پسته بر بهداشت قلب و كاهش بیماریهای قلبی انجام داده است.

موضوعات تحقیق رژیم غذایی با چربی كلی ۳۵ درصد و چربی اشباع شده ۱۱ درصد را برای دو هفته دارا بودند. آنها ۳ رژیم غذایی را هر كدام برای ۴ هفته مورد آزمایش قرار دادند كه بین هر كدام ۲ هفته فاصله بود.

هر سه رژیم غذایی از كلسترول پایینی برخوردار بودند. رژیم غذایی بدون پسته رژیمی با ۲۵ درصد چربی در كل و ۸ درصد چربی اشباع شده بوده است. رژیم دارای پسته دارای ۱۰ تا ۲۰ درصد انرژی ناشی از پسته‌ها بوده است.

نتایج این تحقیق در مجله تغذیه كلینیكی آمریكا منتشر شده و نشان داد كه استفاده از رژیم غذایی دارای ۲۰درصد پسته در مقایسه با رژیم غذایی كنترل شده میزان لیپوپروتئین‌های كم غلظت یا LDL و لوسترول بدخیم را ۱۲ درصد كاهش داده و رژیم غذایی دارای ۱۰ درصد پسته میزان كلسترول LDL را تا ۹ درصد كاهش می‌دهد كه عامل كاهش ۹ و ۱۲ درصدی بیماری‌های قلبی خواهد بود.

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

افزایش امیدواری به مقابله با گسترش سرطان

محققان آمریکایی از موفقیتی مهم در پیشگیری از بروز سرطان خبر داده اند. محققان موسسه ویسنار در شهر فیلا دلفیا توانسته اند به ترکیب شیمیایی آنزیم تلومراز پی ببرند. این آنزیم در فعال نگهداشتن چرخه سلولی و تکثیر آن ها نقش مهمی دارد. آنزیم تلومراز همچنین در گسترش سلولی نود درصد انواع سرطان نقش دارد.

این محققان در گزارشی که در مجله نیجر منتشر کرده اند ابراز امیدواری کردند تحقیق آن ها به پیدا کردن راهی برای توقف فعالیت آنزیم تلومراز در سلول های سرطانی کمک کند. تلومرها رشته هایی در داخل هسته سلولی هستند که همانند یک ساعت زیستی روند تکثیر سلول ها را کنترل می کنند. هر سلول پس از چند بار تکثیر، به خاطر کوتاه شدن تلومرهایش قابلیت زایش را از دست می دهد. این خصوصیت یکی از علت های بروز پیری در اندام های بدن است.

در این حال، بعضی سلول های بدن مانند سلول های پایه جنینی با ترشح تلومراز مانع از توقف تکثیر سلولی می شوند. در سلول های سرطانی هم به علت تغییر ساختار ژنتیکی سلول ها، ترشح تلومراز مانع از توقف تکثیر سلولی می شود و به گسترش تومور کمک می کند.

به گفته دکتر امانوئل سکوردالا کس از موسسه ویستار، نتیجه تحقیقات انجام شده به محققان امکان می دهد با شناسایی ساختار تلومراز، از مولکول های این آنزیم به عنوان هدف داروهای شیمی درمانی استفاده کند.

دکتر سکوردالا کس گفت: تلومراز یک هدف خیلی خوب برای شیمی درمانی است زیرا تقریبا در همه سلول های سرطانی در انسان فعال است ولی در بیشترسلول های سالم غیرفعال است.

«معنی این موضوع این است که تولید دارویی که تلومراز را از کار بیندازد برای درمان بیشتر انواع سرطان سودمند است و اثرات جانبی کمی خواهد داشت.» راب نیوبالد، استاد دانشگاه برونل در آکسریدج هم نتیجه محققان موسسه ویستار را یک دستاورد خیلی مهم می داند.

به گفته پروفسور نیوبالد این کشف می تواند به پیدا شدن راهی برای جلوگیری از فعالیت تلومراز و تبدیل سلول های فناناپذیر سرطان به سلول های فناپذیر کمک کند.

منبع : روزنامه مردم‌سالاری

نمایه کاربر
kam_4pm

عضویت : شنبه ۱۳۸۷/۶/۳۰ - ۱۷:۲۴


پست: 32Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط kam_4pm »

استفاده طولانی مدت از آفت کش ها و ابتلا به دیابت

محققان آمریکایی می گویند، آفت کش هایی که حاوی کلر است و به مدت بیش از ۱۰۰ روز از آنها استفاده می شود، احتمال خطر دیابت را افزایش می دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری یونایتد پرس، محققان بهداشت محیط مرکز ملی بهداشت اعلام کردند، یک ارتباط بین آفت کش های خاص و شیوع دیابت وجود دارد که احتمال خطر دیابت را از ۲۰ درصد به ۲۰۰ درصد افزایش می دهد.

بر اساس این گزارش، این نتایج بیان می کند، آفت کش ها در کنار عوامل خطر شناخته شده یک عامل کمکی در ابتلا به دیابت هستند، اگر چه تعداد افراد مبتلا به دیابت براثر آفت کش ها، کم است اما این یافته جدید ممکن است فراتر از آنچه تصور می شود، باشد.

بنابراین گزارش، این مطالعه با بررسی ۷۶۷/۳۱ شرکتی که مجوز آفت کش ها را در کارولینای شمالی وایوا دریافت کرده بودند، انجام شد و در مدت ۵ سال بررسی و پیگیری مشخص شد یک هزار و ۱۷۱ فقره از افراد براثر تماس با آفت کش ها به دیابت مبتلا شدند.

گفتنی است، این یافته در مجله اپیدمیولوژی آمریکا به چاپ رسیده است.


۱۰ دستور دارويي برای مصرف دارو

«دوتا قرص بخور و صبح به من زنگ بزن» اين جمله‌اي است كه بعضي وقت‌ها از پزشكان خود شنيده‌ايم اما مرگ دردناك چندين ستاره مشهور در سال‌هاي اخير نشان داد كه اين تجويز ساده بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.

دكتر بروس گلدبرگر، مسئول مركز پزشكي فورنسيك در دانشگاه فلوريدا مي‌گويد:«ما شاهد افزايش واضح مرگ و مير ناشي از مصرف داروها در بين مردم هستيم. اين مشكل كم كم دارد به اتفاقي عادي تبديل مي‌شود.»

هرساله شركت‌هاي دارويي داروهاي جديدي را به پزشكان معرفي مي‌كنند. اين داروها به‌طور مجزا مي‌توانند باعث بهبود بيماري‌ها شوند يا دردهاي مختلف را تسكين دهند اما استفاده همزمان از همين داروهاي مفيد مي‌تواند مضر و حتي مرگبار باشد. بنابراين اگر مي‌خواهيد از داروهاي بدون نسخه استفاده كنيد بد نيست به موارد زير نگاهي داشته باشيد.

۱- به پزشك خود بگوييد كه چه داروهايي مصرف مي‌كنيد

اين مسئله به پزشك شما كمك مي‌كند تا ديدگاه بهتري نسبت به تاريخچه پزشكي شما پيدا كند. فايده اين قضيه پرهيز پزشك از تجويز داروهايي است كه ممكن است با داروهاي ديگر تداخل اثر داشته باشند، بخصوص اگر شما همزمان توسط چند پزشك مختلف تحت درمان باشيد.

دكتر وتسال تاكار استاديار دانشكده پزشكي بخش روانپزشكي دانشگاه نيويورك مي‌گويد: «مردم بايد بدانند هرچقدر براي درمان يك بيماري داروهاي بيشتري دريافت كنند بايد بيش از پيش تحت نظارت پزشكان معالج خود باشند.»

در اين موارد هم براي شما و هم براي پزشكتان مهم است كه درباره داروهاي تجويز و مصرف شده اطلاعات مورد نياز را تبادل كنيد.

۲- ‌برنامه مصرف داروها را بنويسيد

در يك برگه تعداد و مقدار داروهاي مصرفي خود در شبانه روز را بنويسيد. سعي كنيد همه چيز دقيقاَ مشخص باشد.

در اين برگه عوارض جانبي معروف و روش نگهداري هر دارو را نيز از روي برگه مشخصات دارو يادداشت كنيد. البته اغلب داروها را بايد در محيط خشك و خنك و به دور از يخ زدگي نگهداري كنيد. جالب اينكه بر خلاف تصور رايج حمام و آشپزخانه براي نگهداري داروها محيط مناسبي نيستند چراكه حرارت و رطوبت مي‌تواند باعث تخريب داروها و كاهش تأثير آنها شود.

۳- پرهيز آگاهانه

مي دانيد چطور ممكن است آب گريپ فروت با آن‌همه خاصيت، برايتان مضر باشد؟ اگر آن‌را با يك داروي اشتباهي تركيب كرده و مصرف كنيد.

مصرف الكل و كافئين، برداشتن بارهاي سنگين و سپس مصرف داروهاي مسكن از قبيل استامينوفن و ايبوپروفن درصورت همزماني با مصرف داروهاي نادرست مي‌توانند فعاليت‌هايي خطرناك تلقي شوند. حتماَ با پزشك خود روراست باشيد و دستورات او را براي پرهيز از برخي غذاها، داروها و فعاليتهاي خطرناك رعايت كنيد.

۴- داروهايتان را با كسي شريك نشويد

در مدرسه به ما آموزش داده‌اند كه اموالتان را با ديگران تقسيم كنيد، چون باعث دوستي و محبت مي‌شود. اما وقتي پاي دارو به ميان مي‌آيد بهتر است به آموزشهاي دوران مدرسه بي‌توجه باشيم!

دكتر دونا سيگر مدير مركز سم شناسي تنسي مي‌گويد: «دو بيمار مي‌توانند دقيقامقدار مساوي از يك دارو را مصرف كنند؛ يك نفر كمي خواب آلود مي‌شود اما دومي به كما مي‌رود. نحوه عملكرد دارو در بدن از فردي به فرد ديگر متفاوت است.

دارو براي هر فرد به‌طور اختصاصي تجويز مي‌شود، بنابراين هرگز داروي خود را با كسي شريك نشويد و از داروي افراد ديگر استفاده نكنيد چون ممكن است عوارض مرگباري داشته باشد. اگر هم چنين عوارضي بروز نكند مطمئنا تأثير درماني دارو به طرز چشمگيري كاهش خواهد داشت.»

۵- ‌صبور باشيد

داروهاي مختلف از راههاي متفاوتي در بدن تأثير خود را اعمال مي‌كنند. برخي از داروها بلافاصله بعد از مصرف جذب شده و خيلي سريع تأثير خود را نشان مي‌دهند؛اما تعداد ديگري از داروها ديرتر تأثير مي‌كنند و بيمار حتي ديرتر متوجه تأثير دارو و بهبود بيماري خود مي‌شود.

شايد خيلي از بيماران فكر كنند كه بجاي صبر كردن بايد دوز دارو را بيشتر كنند تا دارو سريعتر اثر كند. بيمار بايد بداند كه برخي از داروها ديرتر اثر مي‌كنند و بايد حتما براي دريافت بهترين نتيجه درماني كمي صبور باشد.

۶- داروهاي تاريخ مصرف گذشته را دور بريزيد

هرگز داروهاي تاريخ مصرف گذشته را در جعبه داروها نگه نداريد و به‌محض انقضاي تاريخ مصرف دارو بدون ترديد آن‌را دور بريزيد. برخي از داروها بعد از گذشت تاريخ مصرف به دليل واكنش‌هاي شيميايي مي‌توانند باعث مسموم شدن بيمار شوند.

۷- داروها را در تاريكي مصرف نكنيد

اگر نور محيط آنقدر كم است كه نمي‌توانيد برچسب روي دارو را بخوانيد دارو را مصرف نكنيد، بخصوص اگر همه داروها را در يك محل نگهداري مي‌كنيد. در چنين شرايطي احتمال اشتباه داروها با هم بسيار زياد است. مثلا ممكن است به جاي ۲ عدد استامينوفن ۲عدد از داروي ديگري مصرف شود كه عوارض خطرناكي را به دنبال خواهد داشت. پس هر زمان كه خواستيد دارويي را مصرف كنيد دقيقامطمئن شويد كه همان دارو را به دهان مي‌بريد.

۸- قرص را نجويد، نشكنيد و خرد نكنيد

بزرگ بودن برخي از قرصها بيمار را به فكر شكستن يا خرد كردن قرص مي‌اندازد تا مصرف آن راحت‌تر باشد اما همين كار باعث مي‌شود تا بخشي از دارو سريعتر از بخش‌هاي ديگر جذب شود و طبعا تأثير دارو دچار اختلال خواهد شد. حتي احتمال دارد وضعيتي شبيه اوردوز دارو ايجاد شود.

۹-ليست داروهاي خود را همراه داشته باشيد

اگر داروهاي زيادي مصرف مي‌كنيد فهرستي از نام و مقدار مصرف آنها را در جيب خود داشته باشيد تا اگر احيانابيرون از منزل دچار يك وضعيت اورژانس شديد، بتوانيد به تيم پزشكي درباره داروهايي كه مصرف مي‌كنيد توضيح دهيد. چنين فهرستي در ملاقات با پزشك هم مفيد خواهد بود چون بدين ترتيب ديگر نام و دوز داروهاي مصرفي را فراموش نخواهيد كرد.

۱۰- بيشتر، هميشه بهتر نيست

بعضي وقتها كه به شدت بدحال هستيد شايد استفاده از مقدار بيشتر دارو شما را وسوسه كند اما به ياد داشته باشيد كه اين كار مفيد نبوده و حتي در برخي موارد خطرناك خواهد بود. به اين نكته مهم توجه داشته باشيد كه بسياري از اوقات بدحالي و ضعف شما به دليل استرس يا تغذيه نادرست است.

در چنين شرايطي شايد بهبود تغذيه و شرايط روحي و ذهني مفيدتر از مصرف انواع و اقسام قرص و دارو باشد، بنابراين همواره در اولين گزينه به سراغ دارو نرويد. اگر هم وضعيت بيماري شما به گونه‌اي است كه بايد از داروهاي خاصي استفاده كنيد بهترين كار مشورت با پزشك است. اما اگر امكان چنين مشورتي وجود ندارد و شما درباره دارو اطمينان داريد دوز دارو را بيشتر نكنيد

آخرين اخبار درباره سرطان

۱ - هر شخص داراي سلول هاي سرطاني در بدن خود است .اين سلول هاي سرطاني در آزمايشهاي استاندارد خود را نشان نمي دهند تا آنکه به مقدار چند ميليارد سلول افزايش يابند. زماني که پزشکان به اشخاص مبتلا به سرطان اعلام مي کنند که ديگر در بدن آنها سلول سرطاني وجود ندارد ، اين حالت فقط بدان معناست که آزمايشها ديگر قادر به رديابي و پيدا کردن سلولهاي سرطاني نيست زيرا آن سلول ها به مقدار قابل رد يابي شدن در بدن وجود ندارند.

۲ – سلولهاي سرطاني بين شش تا ده مرتبه در دوره زندگي يک انسان پيدا مي شوند.

۳ – زماني که سيستم ايمني انسان قوي باشد سلولهاي سرطاني از بين مي روند و از ايجاد تومور سرطاني جلوگيري مي شود.

۴ - زماني که شخص بيماري سرطان دارد نشانه آنست که وي داراي کاستيهاي تغذيه اي شده است . اين کاستي ممکن است منشاء ژنتيک ، محيطي ، غذا ها و عواملي درشيوه زندگي باشد.

۵ – براي غلبه بر کاستي هاي متعدد تغذيه اي ، تغيير در رژيم غذايي شامل اضافه کردن بعضي مخلفات غذا يي ، سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند.

۶ – شيمي درماني ضمن آنکه باعث مسموم کردن فوري سلول هاي سرطان است که سريع رشد مي کند ، سلول هاي سالم بدن درمغز استخوان و ديواره روده ها و غيره را که سريع رشد مي کند نيز از بين مي برد و مي تواند سبب ضايعه عضو بدن مثل کبد ، کليه ها و قلب و ريه ها و غيره شود.

۷ - پرتوگيري ضمن آنگه سلولهاي سرطاني را نابود مي کند سلولهاي سالم را نيز مي سوزاند، ضايع مي کند وباعث تخريب آنها مي شود.

۸ - درمان اوليه با شيمي درماني و پرتو درماني غالبا اندازه تومور را کاهش مي دهد. بااينوصف شيمي درماني و پرتودرماني درازمدت به نابودي بيشتر تومور منتج نمي شود.

۹ - زماني که بدن تحت تاثير مسمو ميت ناشي از شيمي درماني و پرتودرماني قرار مي گيرد سيستم ايمني در معرض خطر و نابودي واقع مي شود بنا براين شخص ممکن است مقاومت خود را در برابر انواع مختلف عفونتها و پيچيدگيهاي ناشي از آن از دست بدهد.

۱۰ - شيمي درماني و پرتو درماني مي تواند باعث جهش ژنتيکي سلولهاي سرطاني گردد و مقاوم و پايدار شود ونابود کردن آن مشکل خواهد شد .جراحي مي تواند باعث گسترش سلول هاي سرطاني به ديگر نقاط بدن شود.

۱۱ – يک راه موثر مبارزه با سرطان غذا نرساندن به سلولهاي سرطاني است . عدم رساندن مواد غذ ايي مورد نياز سلول براي جلوگيري از افزايش و چند برابر شدن تعداد سلولها است .

سلولهاي سرطاني از چه موادي تغذيه مي شوند؟

الف – قند تغذيه کننده سرطان است. با قطع مصرف قند يک عامل مهم تامين غذا براي سلولهاي سرطاني قطع مي شود . جانشين هاي قند نظير NutraSweet ، Equal ، Spoonful و غيره با Aspartame ساخته مي شود و زيان آوراست. يک جانشين طبيعي بهتر عسل مانوکا يا ملاس ناشي از قند سازي است ليکن مقدار مصرف آن بايد بسيار اندک باشد. نمک سفره داراي افزودني شيميايي است که رنگ آنرا سفيد کند. جانشين بهتر نمک سفره نمک حاصل از آب دريا و يا Brag’s aminos است.

ب – شير باعث مي شود که بدن بخصوص در سيستم گوارش (معده و روده ها ) مخاط درست کند. سرطان ا ز مخاط تغذيه مي کند . با قطع مصرف شير و جانشين کردن آن با شير سويا سلولهاي سرطاني در برابر بي تغذيگي قرار مي گيرند.

پ - سلولهاي سرطاني در محيط اسيدي مقاوم و پايدار مي شوند. رژيم مبتني بر گوشت قرمز اسيدي مي شود و بهترين آنست که ماهي خورده شود و بجاي مصرف گوشت گاو و خوک مقدارکمي گوشت جوجه مرجح است. گوشت قرمز همچنين محتوي آنتي بيوتيک هاي دامي ، هرمون هاي رشد و انگل است که تماما بخصوص براي اشخاص مبتلا به سرطان آسيب رسان است .

ت - رژيم با ۸۰% سبزيجات تازه و آب ميوه و بنشن ، دانه هاي نباتي ، آجيل ها و مقداري ميوه بدن را در محيط قليايي قرار مي دهد. ازغذاهاي پخته شده شامل بنشن ،حدود ۲۰% مي تواند به بدن برسد. آنزيم هاي زنده در آب سبزيجات تازه به آساني جذب مي شود و ظرف ۱۵ دقيقه به سطوح سلولي مي رسد تا سلولهاي سالم را رشد کافي دهد و تقويت کند. براي بدست آوردن آنزيم هاي زنده بمنظور ساختن سلول هاي سالم کوشش کنيد آب سبزيجات تازه ( بسياري از سبزيجات از جمله جوانه لوبيا ) مصرف کنيد و دو تا سه مرتبه در روز مقداري سبزيجات خام بخوريد. آنزيم ها در حرارت ۱۰۴ درجه فارنهايت (يا ۴۰ درجه سانتيگراد) ازبين مي روند.

.
ت- از خوردن قهوه ، چاي وشکلات که داراي کافئين زياد است پرهيز کنيد. چاي سبز جانشيني بهتر و داراي خواص ضد سرطان است. بهترين نوشيدني آب است. براي جلوگيري از ورود توکسين هاي معروف(مواد سمي ) و فلزات سنگين در آبهاي لوله کشي به بدن ، مصرف آب تصفيه شده يا فيلتر شده مناسب است . از خوردن آبهاي تقطير شده پرهيز کنيد.

۱۲ - هضم پروتئين گوشت قرمز سخت است و نياز به مقدار زيادي آنزيم گوارشي دارد. گوشت هضم نشده که در روده ها باقي بماند فاسد مي شود و مسموميت ايجاد مي کند.

۱۳ - ديواره هاي سلول سرطاني داراي پوشش پروتئين خشن است. با صرفنظر کردن از خوردن گوشت يا کمتر خوردن آن آنزيم بيشتري براي حمله به ديواره هاي پروتئيني سلول سرطان آزاد مي شود و به بدن امکان مي دهد سلول هاي سرطاني را از بين ببرد.

۱۴ – بعضي مکمل ها : IP۶, Flor-ssence, Essiac, anti-oxidants, vitamins, minerals, EFAs etc.) ) سيستم ايمني را بهبود مي بخشند تا سلولهاي مبارزه کننده و کشنده خود بدن را براي از بين بردن سلول سرطاني تقويت کنند. مکمل هاي ديگرنظير ويتامين اي ( E) توان برنامه ريزي کشتن سلول يعني روش معمولي خلاصي يافتن از سلول هاي آسيب ديده ، غير ضروري و غير لازم بدن را دارند .

۱۵ – سرطان بيماري جسم و روح و روان است. داشتن روحيه مثبت و پيکار جو به شخص مبارزه کننده با سرطان کمک مي کند که به بقاي خود ادامه دهد. خشم و عدم بخشش و تند خويي بدن را در برابر محيط پر تنش وترشرويي قرار مي دهد. بياموزيد که روحيه اي توام با عشق و بخشندگي داشته باشيد. بياموزيد که همواره حالت آرامش و دلي آرام داشته باشيد و از زندگي لذت ببريد.

۱۶ – سلول هاي سرطاني در محيط حاوي اکسيژن توان ماندن ندارند. ورزش روزانه وتنفس عميق باعث مي شود که اکسيژن به لايه هاي سلولي برسد . اکسيژن درماني روش ديگرِي براي از بين بردن سلول هاي سرطاني است.
شاید یه روزی امضادادم ولی امروز اون روز نیست
پایدار باش

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

موسیقی توان ورزش كردن را در افراد افزایش می‌دهد

روانشناسان می‌گویند؛ مطالعات جدید نشان می‌دهد كه گوش دادن به موسیقی، ظرفیت ورزش كردن و تمرینات بدنی را افزایش می‌دهد.
پژوهشگران دانشگاه برونل در انگلیس دریافته‌اند كه استفاده از موسیقی مناسب می‌تواند ظرفیت و توان ورزش كردن را در شما تا ۱۵ درصد بالا ببرد.
در واقع موسیقی‌هایی كه ضربه‌های قوی و سریع دارند، بهترین گزینه هستند.
در این پژوهش، محققان روی ۳۰ داوطلب كه هنگام دویدن روی تردمیل (دستگاه دویدن ثابت) به موسیقی‌های انتخابی خود گوش می‌دادند، آزمایش و مطالعه كردند و از این افراد خواستند كه هماهنگ با ضربه‌های آهنگ ورزش كنند.
این وضعیت یعنی شنیدن موسیقی در حین ورزش اشتیاق و توان ورزشكار را بالا می‌برد و باعث می‌شود حتی افرادی كه در معرض خستگی بدنی ناشی از انجام تمرینات هستند، انرژی گرفته و بیشتر از دویدن یا تمرینات لذت ببرند.
صدای موسیقی به اشخاص انگیزه می‌دهد و به میزان قابل توجهی علائم خستگی را از بین می‌برد.
مشروح این پژوهش در مجله روانشناسی ورزش منتشر شده است.

منبع : خبرگزارى ايسنا

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

تشخیص سرطان با کف بینی بیماران

تشخیص سرطان رحم که «قاتل خاموش» نامیده می شود، آنقدر دشوار است که علائم آن می تواند تا مدت ها مبهم و ناشناخته باقی بماند، اما به نظر می رسد پزشکان با کف بینی خانم ها می توانند این مرض را کشف کنند. به عنوان مثال پزشکان بیمارستان رویال فری در لندن با دیدن پوست زمخت و کلفت کف دست یک خانم ۷۴ ساله نوعی از سرطان رحم را در وی تشخیص دادند.

چهار ماه قبل این خانم نقاط ناصافی را کف دستش لمس کرد که به تدریج تمام آن را فرا گرفت و تبدیل به پوستی ضخیم شد. هر چند او کاملاً سالم به نظر می رسید و هیچ نشانه دیگری از علائم بیماری در وی مشهود نبود، تیم پزشکی بیمارستان به این وضع مشکوک شدند و با حدس اینکه ممکن است این علائم به سرطان مربوط باشد، آزمایش های متعددی را روی این خانم انجام دادند. پس از تشخیص سرطان رحم خوشبختانه با کمک شیمی درمانی حال بیمار رو به بهبودی گذاشت و در حال حاضر وی کاملاً سالم است. این پدیده سندروم پارانئوپلاستیک نامیده می شود، یعنی زمانی که علائم ظاهری به دلیل سرطان ظهور کرده اند اما سلول های سرطانی در منطقه آلوده نیستند بلکه در نقطه یی دیگر از بدن حضور دارند. دیگر علائم چنین سرطانی ورم مفاصل یا مشکلات عصبی هستند که به دلیل ترشحات شیمیایی تومور یا واکنش های حفاظتی نسبت به تومور رخ می دهند.

اما قبل از اینکه خانم ها برای تشخیص سرطان احتمالی به روش های کف بینی روی بیاورند، لازم است یادآوری شود که این تکنیک هنوز در حد یک فرضیه پزشکی است و باید تحقیقات جامعی در خصوص آن صورت بگیرد. دکتر ویلی همیلتون که مطالعات گسترده یی در مورد نشانه های سرطان داشته و استاد دانشگاه بریستول است، در این رابطه می گوید؛ «من در طول ۲۶ سال طبابت چنین موردی مشاهده نکرده ام. مشکل سندروم پارانئوپلاستیک این است که اغلب به تومورهای بدخیم وابسته است و همین امر شناسایی را دشوار می کند.»

آزمایش های متعددی وجود دارند که می توانند این بیماری را در همان مراحل اولیه که بالطبع درمان هم ساده تر است، شناسایی کنند. یکی از آنها آزمایش خون برای سنجیدن پروتئینی به نام ۱۲۵CA است. این آزمایش هم به نسبت سایر آزمایش ها ساده تر است و هم سریع تر از سایرین وجود سلول های سرطان زا را مشخص می کند. در خون خانم های مبتلا مقدار زیادی پروتئین ۱۲۵CA وجود دارد. البته این به آن معنا نیست که افرادی که میزان این پروتئین در خونشان بالاست لزوماً به سرطان مبتلا باشند. شیوه دیگر عکسبرداری از رحم توسط معیارهای صوتی است. با این حال هنوز هم توجه به علائم غیرعادی و مشهود مثل اضطراب بی دلیل، استفراغ کردن، دردهای شکمی، نفخ، تغییر عادات بیرون روی و خونریزی بسیار مهم است و خانم ها باید بلافاصله پس از مشاهده هر یک از این نشانه ها به پزشک متخصص مراجعه کنند.

منبع : روزنامه اعتماد

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

خوردن صبحانه موجب افزایش تمرکز افراد می‌شود

یک کارشناس ارشد تغذیه گفت: صبحانه حدود یک چهارم از انرژی روزانه افراد را تامین می‌کند، لذا خوردن آن را می توان از ضروریات زندگی دانست.
فرح روشن پور درباره فواید خوردن صبحانه، اظهار داشت: مصرف صبحانه باعث افزایش۲۰ درصدی قدرت تمرکز مغزی در بزرگسالان شده و نیز تمرکز در کودکان دبستانی را هم بالا می‌برد، همچنین از چاقی در کودکان نیز جلوگیری می‌کند.

روشن پور با اشاره به این که خوردن صبحانه خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، دیابتی و سرطان را کاهش و باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماریهای مزمنی همچون سرماخوردگی و آنفلوانزا می‌شود، تصریح کرد: صبحانه اشتیاق به مصرف تنقلات را کاهش داده و سبب می‌شود تا فرد تغذیه سالمتری داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر در وعده صبحانه از مواد غذایی فیبردار مانند میوه استفاده شود باعث کاهش میزان خستگی در افراد می‌شود.
روشن پور کاهش خطر پوسیدگی دندان را از دیگر فواید خوردن صبحانه دانست.

وی در ادامه اظهار داشت: درعین حال نخوردن صبحانه مضراتی دارد که خشکی دهان و بروز عصبانیت از آن جمله است.

این كارشناس تغذیه در ادامه به افرادی که تمایل به مصرف صبحانه ندارند، توصیه كرد: نوشیدن یک لیوان آب و نرمش ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای هنگام صبح در افزایش اشتها و تمایل به خوردن صبحانه موثر است.

منبع : خبرگزارى ايسنا

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

نعناع در رفع ناراحتی اعصاب موثر است

نعناع از گذشته به عنوان یک گیاه معطر و اشتها آور به کار می‌رفته و ناراحتی اعصاب را نیز برطرف می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ نعناع از نظر خواص دارویی از پونه قوی‌تر بوده و موجب تقویت معده و بدن می‌شود.

نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که نعناع ضد تشنج و سرفه است و نوشیدن یک فنجان چای آن، سینه را آرام کرده و درد شکم را نیز برطرف می‌کند.
نعناع همچنین در درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا مفید بوده و برای تسکین درد دندان و از بین بردن سکسکه و تهوع نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
مصرف روغن نعناع برای افراد مبتلا به روماتیسم و آرتروز جهت تسکین دردشان توصیه می شود.

گفتنی است، مصرف بی رویه چای نعناع در مادران باردار و شیرده موجب سقط جنین شده و همچنین استفاده زیاد از اسانس نعناع برای کودکان و نوزادان موجب اختلال تنفسی و قلبی می شود.

منبع : خبرگزارى ايسنا

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

سیب بخورید تا فراموشی نگیرید
sib.jpg
sib.jpg (14.64 کیلو بایت) مشاهده 5299 مرتبه
پزشکان از تعریف خواص سیب خسته نمی شوند و ضرب المثل مشهور انگلیسی «An apple a day keeps the doctor away» نیز توصیه می کند که سیب خورد تا از رفتن پیش پزشک جلوگیری کرد.

به گزارش ریانوستی، به تازگی یکی دیگر از خواص این میوه کشف شد: سیب حافظه را تقویت می کند.
پژوهشگران دانشگاه ماساچوست آمریکا به این نتیجه رسیدند که مصرف سیب یا آب سیب بهترین عامل جلوگیری از تخریب سلول های مغز است که منجر به فراموشی می شود.

طبق معمول برای اثبات این مطلب موش ها به دانشمندان کمک کردند. مغز موش های پیری که سیب خورده بودند در برابر تخریب سلول ها مقاوم بودند.
پژوهشگران اعلام کردند که ترکیب سیب و آب سیب با رژیم غذایی متعادل، سپری مطمئن در برابر استرس و پیامدهای مخرب آن است. سیب بخاطر داشتن آنتی اکسیدان به افراد سالمند نیز کمک می کند که دچار فراموشی نشوند.

منبع : روزنامه جام جم

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

پرخوری مغز را آشفته می‌كند

پژوهشگران هشدار دادند: پرخوری مغز را دچار آشفتگی و سردرگمی كرده و انبوهی از آسیب‌ها را به بدن وارد می‌كند.
این آسیب‌ها می‌توانند باعث بروز دیابت،‌ بیماری‌های قلبی و سایر بیماریها شوند.
به گفته پژوهشگران دانشگاه وسكونزین مادیسون، ‌خوردن زیاد از حد ظاهرا یك مسیر معمولی خاموش در سیستم ایمنی در مغز را فعال می‌كند كه به سلولهای ایمنی پیام می‌فرستد به مهاجمی كه وجود خارجی ندارند حمله كرده و آنها را نابود كنند. این یافته كه در مجله «سلول» به چاپ رسیده توضیح می‌دهد كه چرا چاقی باعث بروز انواع مختلفی از بیماریها می‌شود.

با این كشف هم چنین می‌توان به روشی برای پیشگیری از بروز چاقی دست یافت. چاقی امروزه به بحران جهانی رو به رشد تبدیل شده است و طبق آمار در سال ۲۰۰۷ یك میلیارد و هشت میلیون نفر در جهان به اضافه وزن و یا چاقی مبتلا بوده‌اند.

آزمایش روی موشها نشان داده است كه چاقی باعث بروز التهاب در سرتاسر بدن می‌شود.
این التهاب می‌تواند طیف وسیعی از بیماریها را به دنبال داشته باشد.

منبع : خبرگزارى ايسنا

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

اولین واکسن ضد سرطان

با وجودی که پژوهشگران کشورهای مختلف واکسن‌های زیادی را علیه انواع سرطان ساخته اند و در دست آزمایش دارند، اما اولین واکسنی که رسماً مورد تأیید اداره ی غذا و داروی آمریکا *(FDA) قرار گرفت و ثابت شد كه قادر است از سرطان پیشگیری کند، واکسن سرطان دهانه ی رحم است.
این واکسن كه "گارداسیل" (GARDASIL) نام دارد، ساخت یکی از عظیم‌ترین شرکت‌های دارویی جهان به نام "مرک" است و در ۵۰ کشور مورد تأیید قرار گرفته است.

سرطان دهانه رحم، پس از سرطان پستان دومین سرطان شایع در بین خانم‌ها در دنیاست. سالانه نیم میلیون نفر به این بیماری مبتلا می شوند و حدود ۲۷۵هزار زن به علت این سرطان جان خود را از دست می‌دهند.

اولین واکسنی که رسماً مورد تأیید اداره ی غذا و داروی آمریکا *(FDA) قرار گرفت، واکسن سرطان دهانه ی رحم است که "گارداسیل" (GARDASIL) نام دارد.

عامل ایجاد سرطان دهانه ی رحم، نوعی ویروس به نام "ویروس پاپیلومای انسانی" یا "HPV " است.واکسن گارداسیل، از آلوده شدن فرد به ویروس پاپیلومای انسانی و در نتیجه ابتلا به سرطان دهانه رحم جلوگیری می‌کند.

اداره ی غذا و داروی آمریکا (FDA) گفته كه این واكسن علیه چهار نوع مختلف ویروس پاپیلومای انسانی موثر است.
از پیامدهای مهم این واكسن ضد ویروس، می توان به پیشگیری از انتقال ویروس پاپیلومای انسانی به نوزادان اشاره كرد. عفونت رحم از مادر به فرزند قابل انتقال است و نیمی از نوزادانی كه به آن آلوده هستند، در صورت عدم دریافت داروهای قوی و موثر جان می سپارند.
واکسن گارداسیل برای دختران و زنان در فاصله سنی ۹ تا ۲۶ سالگی تجویز می شود و باید طی دوره ای شش ماهه و در سه نوبت تزریق شود و ۳۶۰ دلار هزینه خواهد داشت.

آزمایشات نهایی این واکسن که در سال ۲۰۰۵ میلادی به پایان رسید، عملکرد آن را ۱۰۰ درصد موفق ارزیابی کرد، یعنی ۱۰۰ درصد در جلوگیری از "ویروس پاپیلومای انسانی" كه می تواند به سرطان گردن رحم منجر شود موثر است.

این واکسن دارای مجوز فروش در اروپا، آمریكا، مكزیك، استرالیا، كانادا، نیوزیلند و برزیل است و در حال حاضر بسیاری از بیمه‌های درمانی آمریکا و اروپا، گارداسیل را تحت پوشش خود قرار داده‌اند و احتمالاً این واکسن به زودی جزو برنامه سراسری واکسیناسیون در آمریکا و کانادا قرار خواهد گرفت.

جالب است بدانید که یک پژوهشگر از دانشگاه کالیفرنیا به تازگی دریافته است که استفاده از این واکسن می‌تواند خطر بروز سرطان مقعد را نیز کاهش دهد. وی با این استدلال که بافت موجود در مقعد از لحاظ زیست شناسی به بافت دهانه ی رحم شبیه است، به بررسی اثر گارداسیل در پیشگیری از بروز سرطان مقعد در مردان پرداخته و به نتایج مثبتی رسیده است. به این ترتیب ممکن است در آینده مردان نیز بتوانند از واکسن گارداسیل استفاده کنند و سود ببرند.

* FOOD AND DRUG ADMINISTRATION

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

كاهش هورمون استرس، عامل بروز رفتارهای ضد اجتماعی در مردان جوان

روانشناسان انگلیسی در پژوهش جدیدی دریافته‌اند كه پایین بودن میزان هورمون استرس عامل بروز رفتارهای ضد اجتماعی در پسران نوجوان و مردان جوان است.

سطح هورمون استرس كه كورتیزول نامیده می‌شود، معمولا وقتی افراد تحت یك وضعیت یا تجربه استرس زا و پرتنش قرار دارند مانند صحبت كردن در جمع، آماده شدن برای شركت در آزمون و یا انجام عمل جراحی، افزایش پیدا می‌كند و ترشح آن در بدن بیشتر می‌شود.
این هورمون در شرایط طبیعی شكل گیری حافظه را تقویت كرده و باعث می‌شود كه افراد محتاط ترعمل كنند.
همچنین كمك می‌كند كه انسانها احساسات خود را بویژه خشم و عصبانیت را تنظیم نمایند.

در این تحقیق، پژوهشگران دانشگاه كمبریج نمونه‌های آزمایشگاهی از بزاق گروهی از مردان جوان را كه در این پژوهش شركت كردند طی چند روز جمع آوری كردند.

سپس ترتیبی داده شد تا این اشخاص در یك وضعیت تنش زا قرار بگیرند. نمونه‌های بزاق بلافاصله قبل و پس از آزمایش، تهیه و میزان تغییرات در كورتیزول در طول بروز استرس مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج تحقیقات نشان داد: در حالی كه در شرایط استرس مقدار كورتیزول در اكثر مردان بالا می‌رود، در اشخاصی كه دچار رفتارهای شدید ضد اجتماعی هستند، سطح این هورمون به میزان قابل ملاحظه‌ای پایین باقی می‌ماند. به این ترتیب می‌توان پیش‌بینی كرد كه سوء رفتارهای اجتماعی می‌تواند عامل بیولوژیكی داشته باشد.

منبع : خبرگزارى ايسنا

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدید ترین اخبار پزشکی و سلامت

پست توسط wolf687 »

ورزش فقط برای وزن كم كردن و عضله ساختن نیست

برای بسیاری از افراد، ورزش یكی از بخش های فراموش شده زندگی است. یكی از باورهای غلط در این زمینه آن است كه فقط كسانی كه می خواهند وزن كم كنند یا دوست دارند جسم ورزیده و عضلانی داشته باشند باید ورزش كنند.

در حقیقت هیچ چیز نمی تواند به اندازه ورزش منظم و روزانه برای افراد مفید باشد. عضلانی تر شدن و كاهش وزن فقط یكی از نتایج ورزش كردن است. ورزش روزانه فواید بسیار زیادی دارد كه شاید كمتر درباره آن شنیده باشید.برخلاف تصور عموم پس از ورزش كردن نه تنها احساس خستگی نخواهید كرد، بلكه حس می كنید برای بقیه ساعات روز انرژی بیشتری دارید. تحقیقی كه در سال ۱۹۹۷ انجام شده نشان داد كه یك پیاده روی سریع ۱۰ دقیقه ای بیشتر از یك شكلات به بدن انرژی می دهد، زیرا ورزش موجب می شود سطح هورمون خاصی در بدن بالاتر رود و درنتیجه احساس كنیم كه انرژی بیشتری داریم. از طرف دیگر ورزش موجب می شود اكسیژن بیشتری به ریه ها و در نتیجه به خون برسد و اكسیژن بیشتر به معنای سرحال تر و پرانرژی تر بودن است.فقط چند دقیقه ورزش كنید تا از استرس و نگرانی ها رهایی پیدا كنید. ورزش سطح بعضی از موادشیمیایی مغز را كه درنهایت موجب احساس خوب و مثبت داشتن می شود، بالا می برد. از طرف دیگر فعالیت فیزیكی موجب بالا رفتن دمای بعضی از بخش های بدن می شود كه این حالت مانند غوطه ور شدن در یك وان پر از آب گرم لذتبخش است.

نتایج تحقیقات دیگری كه برروی گروهی از دانشجویان انجام شده است، نشان می دهد ورزش موجب بهبود حافظه، عملكرد بهتر مغز و حتی بالاتر رفتن سطح خلاقیت می شود.فعالیت بدنی موجب می شود كه سطح HDL یا كلسترول خوب بدن بالا برود. هرچه سطح كلسترول خوب بدن بالاتر باشد، بدن میزان كمتری كلسترول LDL خواهد داشت و درنتیجه احتمال گرفتگی عروق كمتر خواهد شد. حتی HDL می تواند LDLهایی را كه به رگ ها چسبیده اند جدا كرده و آنها را به بخش های دیگر بدن منتقل كند، از طرف دیگر ورزش موجب می شود تری گلیسیرید یا چربی های موجود در خون حدود ۴۰ درصد كاهش یابد. ورزش تری گلیسیرید را تبدیل به اسید چرب می كند. اسید چرب نوعی از چربی است كه با فعالیت بدنی سوزانده و تبدیل به انرژی می شود. سطح پائین تری گلیسیرید خون، خطر حمله قلبی را نیز تا حد زیادی كاهش می دهد.

هنگام ورزش، قلب با شدت می تپد و خون را كه حاوی گلبول های سفید است با فشار به بخش های مختلف بدن پمپاژ می كند. درنتیجه گلبول های سفید سریع تر و بهتر در بدن پخش می شوند و قادر خواهند بود هرگونه ویروسی مانند سرماخوردگی یا آنفلوآنزا را به سرعت نابود كنند. افرادی كه به طور مرتب ورزش می كنند نسبت به سایرین ۴۰ تا ۵۰ درصد كمتر مریض می شوند.

منبع : روزنامه ايران

ارسال پست