جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

مدیران انجمن: parse, javad123javad

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط wolf687 »

از تمامی کاربران خواهشمند است تمام اخبار خود در رابطه با کامپیوتر را در این تاپیک قرار دهند .

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط wolf687 »

ساخت باتری های جدید لپ تاپ با عمر مفید سه سال
batrie laptop.jpg
batrie laptop.jpg (8.14 کیلو بایت) مشاهده 4516 مرتبه
تازگی شركتی موفق به ساخت باتری هایی برای لپ تاپ ها شده كه عمر مفیدشان بیش از سه سال است.
به نقل از دیلی تك، شركت بوستون پاور، باتری های لیتیومی جدیدی طراحی كرده كه حداقل سه سال عمر می كنند و میزان گرم شدن آنها نیز كمتر از باتری های عادی موجود در بازار است.
شركت مذكور ظرف چند سال اخیر ۶۸ میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری كرده و شركت HP بزرگترین فروشنده رایانه های شخصی اعلام كرده كه از سال ۲۰۰۹ از باتری های ساخت این شركت در برخی از نوت بوك هایش استفاده خواهد كرد.
این باتری های جدید در عرض تنها ۳۰ دقیقه به طور كامل شارژ می شوند و به مدت ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه قادر به روشن نگهداشتن یك نوت بوك هستند. در حال حاضر اكثر باتری های نوت بوك تنها ۲.۵ ساعت كار می كنند.
باتری ها یكی از مهم ترین اجزای لپ تاپ ها هستند كه گرم شدن بیش از حد و حتی احتمال انفجار آنها همیشه مشكل آفرین بوده است. علاوه بر این عمر كوتاه آنها كه به زحمت به دو سال می رسد نیز موجب نگرانی كاربران است.

منبع : خبرگزارى فارس (http://www.farsnews.com)

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط wolf687 »

ویروس های رایانه ای به تصویر کشیده شدند
virus.jpg
virus.jpg (11.08 کیلو بایت) مشاهده 4597 مرتبه
برای اولین بار، موقعیتی فراهم شده تا کاربران رایانه و اینترنت به جای اجتناب از ویروس های رایانه ای به استقبال آنها بروند.
به گزارش پایگاه اینترنتی بی بی سی نیوز، در نمایشگاهی بدیع در گالری "وارنیش فاین آرت" (Varnish Fine Art) در سانفرانسیسکو، مجموعه ای از شناخته شده ترین ویروس ها و ابزارهای نرم افزاری جرائم اینترنتی به شکل تصویر در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.
"آلکس دراگولسکو" ، فعال در عرصه هنرهای کامپیوتری و دانشجوی دانشگاه ام آی تی، با استفاده از نرم افزاری که به درخواست شرکت مسیج لبز (MessageLabs)، تولید کننده نرم افزارهای نامه های الکترونیکی، تهیه شده شباهت های این برنامه های کامپیوتری مخرب را به نمایش درآورد.
تصاویر حاصل، همگی با استفاده از الگوهای پیدا شده در سه میلیون نامه الکترونیکی که شرکت مسیج لبز روزانه بررسی می کند، و کد برنامه ویروس ها تولید شده اند و تنها رنگ ها و نورهای موجود در تصاویر متناسب با کد ویروس ها نیستند.

منبع : خبرگزارى جمهورى اسلامي (ايرنا) (http://www.irna.ir)

wolf687

عضویت : دوشنبه ۱۳۸۷/۵/۲۱ - ۲۱:۱۵


پست: 169

سپاس: 8

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط wolf687 »

نخستین رایانه دوستدار محیط زیست جهان ساخته شد
computer.jpg
computer.jpg (13.51 کیلو بایت) مشاهده 4482 مرتبه

نخستین رایانه دوستدار محیط زیست جهان كه به راحتی بازیافت شده و چوب‌های قابل تجزیه بازیافت شده در آن به‌كار رفتند در شهر دوبلین ساخته شد.
این رایانه كه iameco نام دارد نسبت به رایانه های معمولی یك سوم كمتر برق مصرف می‌كند و مواد قابل بازیافت آن می‌توانند در ساخت تجهیزاتی مانند كی‌بورد و بدنه مونیتور رایانه نیز مورد استفاده قرار بگیرند.
این رایانه دوستدار محیط زیست توسط شركت MicroPro Computers ساخته شده است و به گفته مدیر كل این شركت، مصرف بهینه برق تنها نكته مثبت این رایانه برای حفظ محیط زیست نیست.
بر اساس این گزارش یكی از مزایایی كه iameco دارد تجزیه قطعات آن پس از دفن شدن در زمین و رویش گیاهان جدید از رایانه‌های قدیمی است.

منبع : خبرگزارى ايسنا (http://www.isna.ir)

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

نخستين تراشه رايانه‌يي 100 درصد شفاف ساخته شد


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فناوري استراتژيك

دانشمندان كره‌يي براي اولين بار در جهان موفق شدند تراشه‌اي رايانه‌يي بسازند كه كاملا شفاف است و هيچ مدار و نقطه كدري در آن وجود ندارد.

به گزارش سرويس «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طراحان اين تراشه رايانه‌يي جديد ضمن تاكيد بر اين كه اين قطعه الكترونيكي كاربردهاي بالقوه بسياري مي‌تواند داشته باشد، اعلام كردند كه تراشه جديد به خوبي كار مي‌كند.

دانشمندان كره‌يي خاطر نشان كردند: از جمله كاربردهاي تراشه‌هاي رايانه‌يي شفاف، توليد رايانه‌ها و صفحات نمايش تلويزيوني كاملا شفاف است كه مي‌توان آنها را در ميان شيشه يا پلاستيكهاي شفاف جاسازي كرد.

علاوه بر اينها اگر استفاده از لوازم الكترونيكي شفاف گسترش پيدا كرده و عرضه اين قبيل ابزار الكترونيكي در بازار متداول شود، يكي ديگر از مزاياي آن، اين است كه اتاق يا ديوار شما فضاي اضافي بسيار بيشتري پيدا خواهد كرد؛ چرا كه چنين لوازم برقي را مي‌توان در فضاهاي شفاف بسيار كوچكي جاسازي كرد.

به گفته پژوهشگران موسسه علوم و فن‌آوريهاي پيشرفته كره، فن‌آوري جديد كه تراشه شفاف حافظه‌يي و دسترسي اتفاقي مقاوم يا TRRAM نام دارد، درست شبيه به نوعي فن‌آوري است كه امروزه در يك تراشه تجاري موجود موسوم به حافظه نيمه رسانا اكسيد فلزي تكميلي (CMOS) به كار مي‌رود و عملكرد آن ذخيره اطلاعات براي درايوهاي فلش USB و ساير ابزار از اين قبيل است.

منبع:www.isna.ir

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

همكاران سيستم - شرکت مايکروسافت ادعا مي‌کند که طي ماه گذشته نسخه تقلبي نرم‌افزار امنيتي Antivirus 2009 را که روي 400 هزار کامپيوتر نصب شده بود، پاک کرده است.

نسخه ماه دسامبر نرم‌افزار امنيتي Malicious Software Removal Tool(MSRT) يکي از همه‌گيرترين نرم‌افزارهاي امنيتي تقلبي را با نام Antivirus 2009 را شناسايي و آن را از بين برد.
به گفته شرکت مايکروسافت،‌ نرم‌افزار اين شرکت طي 9 روز نخست ماه دسامبر، اين برنامه‌ امنيتي تقلبي را از روي 394 هزار کامپيوتر شخصي پاک کرد.

اين دومين ماهي است که مايکروسافت اين قبيل نرم‌افزارها را شناسايي و از بين مي‌برد.
اين شرکت طي ماه گذشته نرم‌افزارهاي تقلبي Advanced Antivirus، Ultimate Antivirus 2008 و Xpert Antivirus را روي ميليون‌ها کامپيوتر شناسايي و از بين برد.

شرکت مايکروسافت طي ماه دسامبر برنامه تقلبي W32/Fake XPA را شناسايي کرد که اين برنامه شامل نرم‌افزارهاي امنيتي تقلبي Antivirus XP، Antivirus XP 2008 و Antivirus 2009 مي‌شد.
از ديگر برنامه‌هايي که در اين ماه به عنوان برنامه تقلبي شناسايي شد، W32/Yektel نام داشت که در کنار برنامه W32 Fake XPA کار مي‌کرد و در بيشتر مواقع با آن همراه بود. برنامه تقلبي Yektel در مورد خطرات مرورگر Internet Explorer هشدار مي‌داد.

نسخه‌هاي جديدتر برنامه Yektel Trojan، هشدارهاي تقلبي را در نتايج جست‌وجو در گوگل منتشر مي‌کند و اعلام مي‌دارد که سايت گوگل نسخه ثبت‌نام نشده نرم‌افزار Antivirus 2009 را شناسايي کرد و به کاربران پيشنهاد مي‌دهد تا اين نرم‌افزار را فعال کنند.
هشدارهاي منتشر شده براي گوگل و مرورگر IE کاربران را به سايتي منتقل مي‌کند که در آن از افراد خواسته شده است براي ثبت اين نرم‌افزار امنيتي تقلبي 50 دلار پرداخت کنند.
به نقل از ایتنا

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

HP
سرویس اخبار خارجی ایتنا - به گزارش آسوشیتدپرس در گزارشی که در روز دوشنبه و از سوی The Boston Globe منتشر گردید آمده است که شرکت Hewlett-Packard Co با بکارگیری یک توزیع‌کننده طرف سوم در ایران، تحریم‌های اقتصادی وضع شده از سوی ایالات متحده بر علیه این کشور را بی‌اثر می‌سازد.

بنا بر اعلام این روزنامه HP در سال 1997 و دو سال پس از آنکه کلینتون تحریم‌های اقتصادی را برعلیه ایران وضع نمود قراردادی را با شرکتی مستقر در دبی بنام Redington Gulf جهت پخش محصولات این شرکت در ایران به امضاء رسانده بود.

از آنجا که Redington Gulf شرکتی خارجی محسوب می‌شد، در نتیجه بیرون از دایره نظارت رگولاتورهای امریکائی قرار می‌گرفت.
در گزارش Globe آمده است شواهدی وجود دارد که HP از اینکه محصولاتش قوانین تجاری ایالات متحده را دور می‌زنند با اطلاع است.

در همین گزارش می‌خوانیم که برای مثال در سال 1999 مدیر وقت خاورمیانه این شرکت Albrecht Ferling پیش‌بینی کرده بود که فروش محصولات این شرکت در سال آینده به میزان 50 درصد افزایش خواهد یافت.

David Shane سخنگوی شرکت از این که آیا HP تصمیمی برای توقف فروش چاپگرهایش در ایران دارد یا خیر صحبتی بمیان نیاورد.
وی در سخنان روز دوشنبه خود اظهار داشت که سیاست‌های شرکت متبوعش بر پیروی کامل از قوانین صادراتی ایالات متحده منطبق می‌باشد.

فروش چاپگر و جوهر این تجهیزات نقش حیاتی در میزان سوددهی این شرکت که مرکز آن در پالو-آلتو واقع است ایفا می‌کند.

به گزارش Globe ، شرکت Redington نقش پررنگی در افزایش میزان محبوبیت چاپگرهای HP در ایران برعهده دارد.
این روزنامه اشاره می‌کند که در تحقیق آماری که در سال 2007 و توسط یک ارگان خبری محلی در ایران صورت گرفت مشخص گردید چاپگرهای HP ميزان 41 درصد از سهم کل بازار این کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

ایجاد سیستم Rating برای سایت‌های اینترنتی


سرویس اخبار خارجی ایتنا - وزیر فرهنگ انگلستان روز یکشنبه گفت سیستمی مشابه آنچه برای رده‌بندی فیلم‌های سینمائی مورد استفاده قرار می‌گیرد لازم است تا پلیس با استفاده از آن بتواند نظارت بهتری بر روی سایت‌های اینترنتی داشته و از کودکان در برابر محتویات مضر محافظت نماید.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز Andy Burnham در گفت‌وگو با روزنامه دیلی تلگراف اظهار داشت که دولت متبوع وی درحال برنامه‌ریزی جهت گفت‌وگو با رئیس جمهور منتخب باراک اوباما می‌باشد تا موافقت وی را برای تعیین قوانین بین المللی جدیدی ناظر بر سایت‌های اینترنتی انگلیسی زبان جلب نمایند.

«هر اندازه انگلیس و امریکا در این قضیه همکاری‌های نزدیک‌تری را با یکدیگر انجام بدهند، احتمال اینکه این صنعت بتواند در سطح بین‌المللی به یک استاندارد مناسب دست یابد بیشتر خواهد بود.»

یکی از احتمالات موجود ایجاد سیستم Ranking مانند آنچه در سینما و برای رتبه‌دهی فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد خواهد بود.

Burnham در ادامه به این روزنامه گفت: «این حوزه‌ای است که اینک بشدت تحت نظارت قرار گرفته است.»

به گفته دیلی تلگراف شرکت‌های فراهم کننده سرویس نیز می‌توانند امکاناتی فراهم کنند که دسترسی به سایت‌های نامناسب برای کودکان مسدود یا محدود گردد.

البته مشکلاتی نیز در این راه وجود دارد. هرگونه تلاش برای سانسور کردن اینترنت مباحثاتی را درخصوص آزادی‌های بیان در اینترنت بوجود خواهد آورد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد در نظر دارد تغییراتی را در قوانین مرتبط با برخی سایت‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و یا یوتیوب انجام دهد به نحوی که این سایت‌ها موظف گردند به محض مشاهده محتواهای نامناسب در مدت زمان مشخصی اقدام به برداشتن چنین مطالبی از روی سایت بنمایند.

به نقل از ایتنا

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

معرفي قدرتمندترين نرم‌افزارهاي ضدويروس براي مقابله با تهديدهاي جديد اينترنتي


ايتنا- قدرتمندترين نرم‌افزارهاي ضدويروس براي مقابله با تهديدهاي جديد اينترنتي معرفي شدند.تازه ترين بررسي‌ها نشان مي دهد كه وضعيت بازار محصولات امنيتي تناسب چنداني با كارآيي و كيفيت اين محصولات ندارد. نشريه معتبر Personal Computer and Internet در جديدترين شماره خود كه در آستانه سال 2009 ميلادي منتشر گرديد، اعلام كرد كه ارزيابي‌هاي تخصصي نشان دهنده پيشرفت قابل توجه نرم‌افزارهايي است كه در بازار جهاني امنيت IT از جايگاه متوسطي برخوردارند.

بر اساس بررسي‌هاي اين نشريه كه توسط صاحب‌نظران و كارشناسان امنيت اطلاعات و بر روي جديدترين نسخه از نرم‌افزارهاي ضدويروس انجام شده است،‌ 11 برنامه قدرتمند به طور جامع مورد ارزيابي قرار گرفتند كه غول‌هاي امنيتي دنيا نظير Symantec و McAfee موفق به كسب جايگاه ويژه‌اي نشدند.

اما پس از پايان بررسي‌هاي تخصصي، نرم‌افزارهاي BitDefender Antivirus 2009 و Panda Antivirus Pro 2009 به عنوان برترين و مؤثرترين برنامه‌هاي ضدويروس براي مقابله با تهديدهاي جديد اينترنتي معرفي شدند.

اين درحاليست كه نسخه 2009 از محصولاتي نظير Kaspersky Anti-virus ، Norton Antivirus ، McAfee VirusScan Plus و Eset NOD32 Antivirus رتبه‌هاي بعدي نرم‌افزارهاي مطرح امنيتي را به خود اختصاص دادند. بنابر اعلام Personal Computer، عنوان‌هاي بعدي بهترين نرم‌افزارهاي ضدويروس نيز به ترتيب توسط محصولاتي از شركت‌هاي F-Secure از فنلاند، G-Data از آلمان، AVG از چك و CA از ايالات متحده ربوده شدند.

شايان ذكر است كه در اين ارزيابي، كليه قابليت‌هاي حفاظتي براي مقابله با تهديدهاي پيشرفته مانند پيشگيري از سرقت اطلاعات محرمانه و جعل هويت، حفاظت پيشگيرانه توسط هوش مصنوعي و استفاده از فايروال‌هاي مدرن مورد توجه جدي واقع شده است.
به نقل از ایتنا

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

جایزه Frost & Sullivan از آن سایبرم شد

ايتنا- Frost & Sullivan جایزه شرکت برتر سال 2008 قاره آسیا در زمینه امنیت شبکه را به شرکت Elitecore technologies ارائه دهنده محصولات امنیتی سایبروم اهدا کرد.این موفقیت از آن خط تولید سایبروم – تولیدکننده سخت‌افزارهای امنیتی جامع کاربر محور (identity-based Unified Threat Management) – گردید. سایبروم در این خصوص اعلام کرد که Frost & Sullivan از شرکت‌های مشاور معتبر جهانی در زمینه امنیت، جایزه شرکت برتر سال 2008 قاره آسیا در زمینه امنیت شبکه را به شرکت Elitecore technologies ارائه دهنده محصولات امنیتی سایبروم اهدا کرد.

این جایزه ارزنده از Frost & Sullivan نه تنها نمایانگر امنیت منحصر به فرد کاربر محور سایبروم که در کنترل تهدیدات خارجی و به همان میزان تهدیدات داخلی بسیار موثر است، بلکه تاییدی بر انعطاف‌پذیری معماری آن، تمرکز هدفمند، نوآوری محصول و تحقیق و توسعه (R&D) آن می‌باشد. یکی از عوامل کلیدی موفقیت سایبروم و رشد جهانی آن در زمینه امنیت شبکه تاکید قوی آن بر تحقیق و توسعه R&Dاست. مدیر فنی Frost & Sullivan گفت: «یکی از بزرگترین عوامل موفقیت سایبروم، نوآوری آن است یعنی تولید محصول امنیتی جامعی بر اساس شناسه کاربری (identity based).»

وی اضافه کرد: «سایبروم علاوه بر برتری‌های فنی خود به طرز بسیار موثری از منابع فروش و بازاریابی خود به برای بدست آوردن جایگاه ثابتی در بازار استفاده کرده است. محصولات سایبروم، در مدت زمانی کوتاه، با استقبال قابل توجهی در بازارهای جهانی روبرو شده و توسط گستره وسیعی از شرکت‌ها در جای جای دنیا پذیرفته شده است.»

همچنین یکی دیگر از عوامل موفقیت آن ارائه قیمت مناسب محصولات خود با توجه به کارایی آنها بوده که در میان نسبت‌های ارائه شده (Price/Performance) یکی از بهترین‌ها است. Harish Chib، قائم مقام و مسئول توسعه فروش و بازار سایبروم اظهار کرد: «جایزه Frost & Sullivan از جوایز اصلی و مهم در مقوله امنیت شبکه می‌باشد و ما مفتخریم که آن را کسب نمودیم.»

وی همچنین اضافه کرد: «این جایزه نمایانگر تعهدات مداوم و رو به رشد سایبروم با ارائه بهترین محصولات و خدمات امنیت شبکه در رویارویی با نیازهای مشتریان است.»

doost

عضویت : چهارشنبه ۱۳۸۷/۸/۲۲ - ۱۰:۴۹


پست: 235

سپاس: 4

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط doost »

یک سوال:
سایت خون آشام با ویروس کضم غیض ارتباطی داره؟

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

doost نوشته شده:یک سوال:
سایت خون آشام با ویروس کضم غیض ارتباطی داره؟
سایت خون اشام چیه؟
اسمش را زیاد شنیدم اما تا حالا نرفتم ببینم چیه
ادرسش را میدی؟
نمیدونم.....

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

لينوس توروالدز(Linus Torvalds) که توسعه‌دهنده اصلي هسته مرکزي لينوکس محسوب مي‌شود، عرضه رسمي سيستم‌عامل Linux 2.6.28 را اعلام کرد.
همكاران سيستم - لينوس توروالدز(Linus Torvalds) که توسعه‌دهنده اصلي هسته مرکزي لينوکس محسوب مي‌شود، عرضه رسمي سيستم‌عامل Linux 2.6.28 را اعلام کرد.

در نسخه جديد اين سيستم‌عامل تغييرات قابل‌توجهي لحاظ شده است بر اساس آن، هسته مرکزي لينوکس در موقعيت ويژه‌اي براي توسعه و پيشرفت در سال‌ آتي قرار مي‌گيرد.
اين نسخه جديد تنها چند ماه پس از عرضه نسخه 2.6.27 وارد بازار شده است. نسخه 2.6.27 در ماه اکتبر وارد بازار شده بود.

توروالدز در پست الکترونيکي مروبط به توسعه هسته مرکزي لينوکس نوشت: «مهم نيست که اين نرم‌افزار چه روزي وارد بازار شده و يا شما به هنگام عرضه اين محصول در حال جشن تعطيلات کريسمس هستيد، زيرا اگر شما در منزل خود به‌سر مي‌بريد و در اين شرايط، دوستي نداريد و از تعطيلات خود لذت نمي‌بريد، من يک ابزار شادي‌آفرين را براي شما به ارمغان مي‌آورم. شما هم‌اکنون مي‌توانيد Linux-2.6.28 را از اينترنت بارگذاري کرده و آن را تکميل کنيد».

او در ادامه خاطرنشان کرد: «در حقيقت، حتي اگر شما در اين تعطيلات دوست يا خانواده خود را در کنارتان داريد، مي‌توانيد هنگام شب که آنها در خواب هستند، آنها را تنها بگذاريد و براي آنها يک کامپيوتر به‌روز شده باورنکردني را به ارمغان ببريد. زماني که آنها صبح فردا از خواب بيدار شوند، به آنها بگوييد که چگونه کامپيوتر آنها با سيستم‌عامل جديد مي‌تواند براي همه خانم‌ها و آقايان مفيد و کارآمد باشد».

از جمله موارد قابل‌ملاحظه‌اي که به اين نسخه از سيستم‌عامل لينوکس افزوده شده، بخش Graphics Execution Manager(GEM) است.
اين بخش در اصل بخش مديريت حافظه پردازنده گرافيکي محسوب مي‌شود که پيش‌تر توسط کيث پاکارد(Keith Packard) و اريک آنهولت(Eric Anholt) در شرکت اينتل توسعه يافته بود.

137113711371

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۸۷/۵/۳ - ۰۹:۵۰


پست: 455Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط 137113711371 »

سری جدیدی از سرورهای خانگی تولید شد

شرکت HP سری جدید از سرورهای خانگی این شرکت را با افزایش گنجایش ذخیره و حافظه ارائه کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرورهای مدیا اسمارت این شرکت در دو نمونه ex485 و ex487 تولید شده اند و تنها تفاوت موجود میان این دو مدل میزان گنجایش اطلاعات در آنهاست. به این معنی که ex485 دارای دیسک سختی با گنجایش 750 گیگابایت و ex487 دارای دو برابر این میزان یعنی 1.5 ترابایت گنجایش است. در عین حال می توان با استفاده از داشتن قابلیت افزایش حافظه در این سرورها میزان گنجایش اطلاعات را در آنها تا 9 ترابایت افزایش داد.

HP هدف از تولید این سیستم جدید را که تحت ویندوز ارائه شده است فراهم آوردن مخزن اطلاعاتی مرکزی به منظور پشتیبانی و دسترسی پرسرعت به انواع اطلاعات دیجیتالی اینترنتی در یک شبکه خانگی اعلام کرده است.

سیستم های جدید HP دارای حافظه 2 گیگابایتی، پردازشگر 2.0 گیگاهرتزی اینتل، چهار ورودی- خروجی یو اس بی، و یک پورت اتصال دیسک سخت خارجی است.

بر اساس گزارش Informationweek، شرکت HP اعلام کرد فروش سیستم ex485 با قیمت 599 دلار و ex487 با قیمت 749 دلار و از ماه فوریه آغاز خواهد شد. همچنین خرید این سیستمها از طریق سایتهای معتبر اینترنتی نیز از همین تاریخ آغاز خواهد شد.

نقل از خبرگزاري مهر

آی آدم ها صدای قرنِ ماست
این صدا از وحشتِ غرقِ شماست

دیده در گرداب كی وا می كنید؟
وه كه غرقِ خود تماشا می كنید

نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

Re: جدیدترین اخبار دنیای کامپیوتر

پست توسط منطق »

آمار سايت‌هاي فعال فارسي براي ترويج شيطان پرستي

خبرگزاري فارس: اين سايت‌ها كه از داخل كشور هدايت مي‌شوند محور فعاليت خود را ترويج انديشه‌هاي شيطاني قرار داده‌‌اند.

به گزارش خبرنگار "سرويس فضاي مجازي" خبرگزاري فارس، نويسنده وبلاگ "پارسانيوز" ، مطلبي را با عنوان "آمار سايت‌هاي فعال فارسي براي ترويج شيطان پرستي" در يكي از پست‌هاي وبلاگ خود منتشر كرده است.
برپايه اين گزارش در بخشي از اين مطلب آمده است:

چندي پيش يك گروه تحقيقاتي نسبت به گسترش شيطان‌پرستي در جامعه هشدار و خبر داده بود كه اكنون بيش از 70 فرقه شيطان‌پرستي در كشور فعال هستند.
بر اساس نتايج اين تحقيق موقعيت جغرافيايي فعاليت اين جريان مخرب و ويرانگر اخلاقي برخي از شهرهاي نقاط مركزي و جنوب غربي ايران است و خشونت، خونخواري و آدم‌زدايي از ويژگي‌هاي آن به شمار مي‌رود به گونه‌اي كه برخي از جوانان هوادار اين جريان‌ها با آسيب رساندن به خود و ديگران درصدد ارتقاي جايگاه خويش در گروه هستند.
تعداد شيطان پرستان شايد به يك‌هزار نفر نيز نرسد اما گروهي از روي كنجكاوي و يا به خاطر مسائل ضداخلاقي و بي‌بند و باري جنسي به سوي آنها كشيده مي‌شوند.
شيطان پرستان استفاده از مواد مخدر روانگردان و آزادي بي‌بند و باري جنسي را جزو مراسم هفتگي خود قرار داده و با توجه به اينكه شيطان را مظهر مقاومت در برابر آدم قلمداد مي‌كنند مخالف هر صفت انساني بوده و اخلاق و امور اخلاقي را بر خلاف باورهاي خود مي‌دانند.
ستاره 5 پر، انگشترها و گردنبندهاي با چهره‌هاي وحشتناك و...از جمله علايم شيطان پرستان است و عدد مقدسشان نيز 666 است كه به همين تعداد نيز سايت زبان فارسي را فعال كرده‌اند.
تشديد فعاليتهاي موسوم به "شيطان پرستي" در كشور و به ويژه در ميان جوانان مرفه جامعه، به معضلي اساسي و تهديدي براي امنيت اخلاقي جامعه و جوانان تبديل شده است.
در ششمين روز از آبان ماه سال‌جاري در يكي از باغ‌هاي اطراف كرج پارتي مختلطي برگزار شده كه پس از آگاهي مأموران با مراجعه به محل حدود 80 نفر زن و مرد كه بيش از دو سوم آنها دختران جوان و زنان بودند دستگير شده‌اند.
در اين پارتي كه يكي از بزرگترين پارتي‌هاي مختلط به شمار مي‌آمد بيشتر حاضران با مصرف شديد مشروبات الكلي و مواد مخدر حالت غير عادي داشتند.
مقادير بسياري انواع مشروبات الكلي، مواد مخدر، سي‌دي مستهجن و لوازم فيلمبرداري به همراه نشانه‌هايي كه متعلق به گروه‌هاي شيطان پرستان بود در اين پارتي به دست آمد.
همچنين در كشفيات به دست آمده و تحقيقات صورت گرفته مشخص شد كه برگزاركنندگان اين پارتي از وابستگان و مبلغان اصلي شيطان پرستي در تهران بوده‌اند.
اين در حالي بود كه پيش از آن نيز يكي از بزرگترين پارتي‌هاي متعلق به گروه‌هاي شيطان پرستي در اطراف كرج شناسايي و عوامل آن به دست مأموران انتظامي دستگير شده بودند

خبرگزاری فارس87/10/11

ارسال پست