عبور فضا از بحران اقتصادی! / ثبت رکوردی تازه در اقامتهای فضا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
137113711371

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۸۷/۵/۳ - ۰۹:۵۰


پست: 455عبور فضا از بحران اقتصادی! / ثبت رکوردی تازه در اقامتهای فضا

پست توسط 137113711371 »

ثبت رکوردی تازه در اقامتهای فضایی و سفر آخرین توریست فضایی از مهترین تحولات مرتبط با ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2008 بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، در سال 2008 فرمانده آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی رکورد تازه ای در زمینه حضور در فضا به ثبت رساند.

پگی ویتسون فضانورد آمریکایی و نخستین فرمانده زن ایستگاه فضایی بین المللی با عبور از مرز 374 روز حضور در فضا رکورد تازه ای برای فضانوردان آمریکایی درخصوص حضور در فضا به ثبت رساند.

با احتساب روزهای آتی (در زمان انتشار خبر اصلی) تا زمان بازگشت به زمین وی درمجموع 377 روز را در در قالب دو ماموریت فضایی در فضا سپری بود.

وی نوزدهم آوریل به همراه نخستین فضانورد تاریخ کره جنوبی راهی زمین شد. این فضانورد درخصوص رکوردشکنی خود گفت : از اینکه توانسته ام چنین رکوردی ثبت کنم خوشحال هستم.

همچنین ریچارد گاریوت آخرین فردی که برای سفر به فضا مبلغ هنگفتی را پرداخت کرده است در سال 2008 زمین را به مقصد ایستگاه بین المللی فضایی ترک کرد تا به عنوان آخرین توریست فضایی لقب بگیرد.

فضاپیمای سایوز به همراه دو سرنشین آمریکایی و یک سرنشین روسی چند ماه پیش زمین را از کشور قزاقستان به مقصد ایستگاه بین المللی فضایی ترک کرد و بدین ترتیب گاریوت حضور تاریخی را در ایستگاه فضایی بین المللی تجربه کرد.

اما راهپیمایی فضایی به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس ایستگاه فضایی نیز یکی از تاریخی ترین دورانهای حیات این ایستگاه فضایی بوده است.

به گزارش مهر، پس از گذشت 10 سال از زمان آغاز به ساخت و فعالیت ایستگاه فضایی بین المللی،‌ فضانوردان فضاپیمای اندیور که به منظور انجام ماموریتی 15 روزه به این ایستگاه ملحق شده بودند‌ به منظور بزرگداشت دهمین سالگرد تاسیس ایستگاه فضایی بین المللی به راهپیمایی فضایی پرداختند.

دو فضانورد این فضاپیما در روز 20 نوامبر 2008 برای انجام راهپیمایی 5/6 ساعته ایستگاه فضایی را ترک گفته و طی این راهپیمایی به تعمیر قسمتهایی از ایستگاه پرداختند.

همچنین در این سال بودجه 10 میلیارد یورویی آژانس فضانوردی اروپا که یکی از بخش های مهم آن کمک به تکمیل ایستگاه فضایی بین المللی است به تصویب رسید. این رقم قابل توجه که برای سه تا پنج سال آینده ارائه شده از رشد مناسبی برخوردار بوده است.

وزرای اروپایی شرکت کننده در اجلاس اخیر سران اسا که در "هاگ" هلند گرد هم آمده بودند اعلام کردند، چنین سرمایه گذاری کلانی در فضا به صنایع فضایی این قاره کمک خواهد کرد تا از بحران اقتصادی فراگیر در دنیا عبور کنند.

این بودجه جدید همچنین به ساخت ماهواره های جدید رصد کننده زمینی و نیز حفظ جایگاه این آژانس در ایستگاه فضایی بین المللی کمک شایانی خواهد کرد.

نقل از خبرگزاري مهر

آی آدم ها صدای قرنِ ماست
این صدا از وحشتِ غرقِ شماست

دیده در گرداب كی وا می كنید؟
وه كه غرقِ خود تماشا می كنید

ارسال پست