روبات اینشتین به شما لبخند می زند!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
137113711371

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۸۷/۵/۳ - ۰۹:۵۰


پست: 455روبات اینشتین به شما لبخند می زند!

پست توسط 137113711371 »

نیم تنه روباتیک دانشمند بزرگ جهانی آلبرت اینشتین توسط دانشمندان دانشگاه دالاس به گونه ای ابداع شده است که توانایی تعامل با انسانها را داشته و در برابر لبخند انسانها لبخند می زند.
به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از دانشمندان دانشگاه دالاس روباتی شبه انسان را به شکل دانشمند مشهور آلبرت اینشتین ابداع کرده اند که توانایی برقراری ارتباط با افراد را داشته و در برابر لبخند انسانها لبخند می زند.

بدنه این روبات از لایه ای لاستیکی و قابل انعطاف مشابه پوست انسان تشکیل شده و سر روبات از قطعاتی متحرک برخوردار است. به صورتی که اینشتین روبات می تواند با چشم مسیر حرکت افراد را تعقیب کرده و در شرایط مناسب لبخند زده و یا اخم کند.

به گفته دانشمندان دالاس، این روبات کاملا طبیعی به نظر می رسد و به نرم افزاری مجهز است که توسط موسسه محاسبات عصبی دانشگاه کالیفرنیا تولید شده است.

دیوید هانسن مخترع این روبات بر این باور است که رایانه ها روزی قادر خواهند بود با انسانها ارتباط برقرار کرده، به آنها گوش فرا داده و در برابر سخنان انسانها پاسخگو باشند. همانطور که روبات اینشتین قادر به حس کردن و تقلید حالات انسانی است.

از نمونه های قابل مثال برای این نوع رابطه میان روباتها و انسانها می توان به استفاده از شبه انسان روباتیک در فیلم پر طرفدار "مورد عجیب بنجامین باتن" اشاره کرد که در سن پیری نقش اول داستان جایگزین هنرپیشه فیلم شده بود.

آخرین نمونه روبات اینشتین طی دو ماه گذشته تولید شده و از 48 ماهیچه صورت برخوردار است. همچنین 32 موتور کوچک نقش محرک این ماهیچه ها را به عهده داشته و دو دوربین مخفی جایگزین چشمهای اینشتین شده اند.

به گفته مخترع این روبات هدف نهایی در این مسیر تولید رایانه هایی است که از توانایی های ادراکی اولیه برخوردار است، توانایی هایی که مغز انسان بدون هیچ تلاشی به آن دستیافته و بدون تفکر عملی می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، نرم افزار روبات اینشتین تمامی حرکات صورت روبات از یک چشمک گرفته تا بالا بردن یک ابرو و یا چین دادن بینی را تحت کنترل دارد.

خبرگزاري مهر

آی آدم ها صدای قرنِ ماست
این صدا از وحشتِ غرقِ شماست

دیده در گرداب كی وا می كنید؟
وه كه غرقِ خود تماشا می كنید

ارسال پست