ساخت سلولهای سوختی ارزان قیمت با نانولوله های کربنی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
137113711371

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۸۷/۵/۳ - ۰۹:۵۰


پست: 455ساخت سلولهای سوختی ارزان قیمت با نانولوله های کربنی

پست توسط 137113711371 »

محقق دانشگاه دیتون از دستیابی به شیوه ای نوین و ارزان قیمت برای ساخت سلولهای سوختی با استفاده از نانولوله های کربنی خبر داد و گفت: برنامه بعدی ما تجاری سازی این فناوری است و از هم اکنون در تلاشیم تا عرصه های تجاری سازی این ابتکار جدید را فراهم کنیم.
دکتر لیمینگ دای استادیار و محقق برجسته مهندسی مواد در دانشگاه دیتون در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر گفت: دانشمندان در یک دهه گذشته تلاشهای زیادی را برای ارائه تکنیکهای نوین جهت ساخت ارزان قیمت تر سلولهای سوختی آغاز کرده اند و آنچه که من ارائه کرده ام در راستای همین تلاشها بوده است.

وی افزود: در حال حاضر عمدتا از کاتالیزورهای پلاتینیومی برای طراحی و ساخت سلولهای سوختی جدید استفاده می شود که البته این فرآیند پرهزینه تمام می شود.

این محقق ادامه داد: اما اکنون و با استفاده از دانش توسعه یافته نانولوله های کربنی می توان سلولهای سوختی ارزان قیمت و در عین حال با راندمان کاری قابل توجهی ارائه کرد.

دکتر لیمینگ افزود: حدود یک سال پیش تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردیم و اکنون تلاشهایمان به مرحله عملیاتی رسیده است.

به گفته وی، تلاش او و تیم همراهش دستیابی به ماده ای ارزان قیمت تر به عنوان کاتالیزور بوده است. این محقق در ادامه به مهر گفت: در این پروژه از نانولوله های کربنی که با عنصر نیتروژن تلفیق شده است به عنوان همان کاتالیزوری که مد نظر داشتیم استفاده کردیم.

استادیار مهندسی مواد در دانشگاه دیتون گفت: برنامه بعدی ما تجاری سازی این فناوری نوین است و از هم اکنون در تلاش هستیم تا عرصه های تجاری سازی این ابتکار جدید را فراهم کنیم.

لیمینگ افزود: ما به آینده امیدواریم چون همین بس که در حال حاضر بیش از نیمی از هزینه های قابل توجه سلولهای سوختی به استفاده از کاتالیزورهای پلاتینیومی مربوط می شود.

خبرگزاري مهر

آی آدم ها صدای قرنِ ماست
این صدا از وحشتِ غرقِ شماست

دیده در گرداب كی وا می كنید؟
وه كه غرقِ خود تماشا می كنید

ارسال پست