ایران در علم نانوتکنولوژی پیشتاز کشورهای اسلامی است


ایران در علم نانوتکنولوژی پیشتاز کشورهای اسلامی است

نوشتهاز سوی 4Duniverse در چهارشنبه 7 اسفند 1387 - 18:39

ایران در علم نانوتکنولوژی پیشتاز کشورهای اسلامی است


گرگان - خبرگزاری مهر: کارشناس ارشد مهندسی نانو مواد از دانشگاه تربیت مدرس تهران گفت: ایران در زمینه فناوری نانو بین کشورهای اسلامی پیشتاز است.
به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، حسن علم خواه ظهر دوشنبه در اولین همایش آموزشی نانوتکنولوژی گلستان در کانون طاهای گرگان افزود: همچنین در بین کشورهای جهان نیز رتبه 22 را داریم و اکنون مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این رشته در کشور راه اندازی شده است.

وی اظهار داشت: نانو یک رویکرد به تمام علوم و فنون بوده و تمامی متخصصین و دانشمنان می خواهند در قرن کنونی در این زمینه کار کنند زیرا آشنایی با آن موجب می شود تا کیفیت و اثربخشی کار افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: بشر با تکیه به این فناوری می تواند به خواص ویژه ای از مواد دست یابد و به عنوان نمونه با اعمال فناوری نانو روی شیشه می توانیم شیشه های ضد بخار تولید کنیم.

به گفته علم خواه، با توجه به جدید بودن این فناوری، لزوم آشناسازی دانش آموزان، معلمان و مروجان و مردم با این تکنولوژی ضروری است.

معاون آموزش و نوآوری سازمان آموزش و پرورش گلستان نیز گفت: از زمان انقلاب کشاورزی و صنعتی، علم بشر دو برابر شد ولی پس از انقلاب نانو، هر 18 ماه علم بشر به دو برابر افزایش می یابد.

محمدعلی ندافی افزود: امروز پدیده نانو به عرصه زندگی ما ورود پیدا کرده و نگرش جامعه علمی ما بر اساس افق 1404 باید رکن و توسعه علوم در منطقه و جهان باشد و در این زمینه نیازمند شتاب علمی هستیم.

وی اظهار داشت: برای دستیابی به این منظور باید در چهار محور تحول در دانش، تحول در یادگیرنده، یاددهنده و تحول در کلاس درس ایجاد شود.

وی آشنایی دبیران با نانوتکنولوژی را از جمله اهداف این همایش برشمرد.

130 نفر از دبیران حرفه و فن و علوم تجربی در این همایش شرکت داشتند.

به نقل از خبرگزاری مهر
 
سپـاس : 6

ارسـال : 1412


نام نویسی: 86/6/2

ذکر نشده

بازگشت به اخبار فیزیک ایران و جهان

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 11 مهمان