خبرخوش هسته‌ای در ماه آینده


خبرخوش هسته‌ای در ماه آینده

نوشتهاز سوی 4Duniverse در چهارشنبه 7 اسفند 1387 - 18:41

نصب سانتریفیوژهای پرسرعت در نطنز/ خبرخوش هسته‌ای در ماه آینده


رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران بااعلام اینکه در 20 فروردین ماه اخبار خوش جدیدی از پیشرفت هسته ای ایران منتشر خواهد شد از فعالیت 6000دستگاه سانتریفیوژ در تاسیسات نطنز و نصب سانتریفیوژهای پرسرعت تر در این تاسیسات خبر داد.
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به بوشهر، رضا آقازاده رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس خبری مشترک با سرگئی کرینکو رئیس روس اتم که درمحل نیروگاه اتمی بوشهر در حال برگزاری است ، اعلام کرد: ما در تاسیسات نطنز در حال حاضر 6 هزار سانتریفیوژ در حال کار داریم که از سال آینده این میزان را افزایش خواهیم داد.

وی در واکنش به گزارش اخیرمحمد البرادعی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: اینکه آژانس به سیاق خود بخواهد وضعیت دنیا را آرام یا متشنج نشان دهد، تاثیری در فعالیت ما ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما در سرعت و فعالیت و نصب سانتریفیوژها در نطنز تغییری نداشته ایم و طبق برنامه خود تا 5 سال آینده 5 هزار سانتریفیوژ در این تاسیسات نصب خواهیم کرد.

وی خبر داد: به زودی نسل جدید دستگاههای سانتریفیوژ که در نظر تکنولوژی و سرعت به روزتر از نسل قبل هستند، در تاسیسات هسته ای نطنز نصب خواهند شد.

آقازاده بار دیگر تاکید کرد: برنامه هسته ای ایران تابع شرایط سیاسی نیست.

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که در روز ملی انرژی هسته ای - 20 فروردین ماه - اخبار خوشی از پیشرفت های جدید هسته ای ایران اعلام خواهد شد .

به نقل از خبرگزاری مهر
 
سپـاس : 6

ارسـال : 1412


نام نویسی: 86/6/2

ذکر نشده

Re: خبرخوش هسته‌ای در ماه آینده

نوشتهاز سوی ElahE_AsTrOnAuT در چهارشنبه 7 اسفند 1387 - 18:54

خدا رو شکر و...امیدواریم! smile072
پایان
 
سپـاس : 0

ارسـال : 195


نام نویسی: 87/5/16

ذکر نشده

Re: خبرخوش هسته‌ای در ماه آینده

نوشتهاز سوی CLOUDYSKY در چهارشنبه 7 اسفند 1387 - 23:41

بعد از مدتها کش مکش و وعده وعید های پشت سر هم امروز نیروگاه بوشهر پیش راه اندازی شد.
حقیقتا خوشحال شدیم و خبر بسیار مسرت بخشی بود
فارغ از همه جنبه های سیاسی دست یافتن به چنین تکنولوژی بزرگی برای آینده علم هسته ای در ایران بسیار حیاتی و لازم است
به امید اینکه هرچه زودتر شاهد بهره برداری از نیروگاه بوشهر و سایر تاسیسات هسته ای کشور باشیم
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 33

ارسـال : 514


نام: سعید سیوف جهرمی
سن: 35 سال
نام نویسی: 84/2/29

مرد

خبرهاي خوش هسته‌اي به زودي اعلام مي‌شود

نوشتهاز سوی 4Duniverse در سه شنبه 18 فروردين 1388 - 12:19

خبرگزاري فارس: پرويز داوودي از اعلام خبر خوش هسته‌اي از سوي رئيس جمهور در جشن ملي روز هسته‌اي خبر داد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، پرويز داوودي معاون اول رئيس جمهور كشورمان پيش از ظهر امروز سه شنبه طي سخناني در روز جهاني بهداشت طي سخناني با اشاره به پيشرفت‌هاي بسيار گسترده و متنوعي كه پس از انقلاب جوانان و دانشمندان ايراني به آن دست يافتند اظهار داشت: دستيابي به انرژي صلح‌آميز هسته‌اي يك واقعه بي‌بديل در تاريخ كشور ما است.
وي دستيابي به انرژي هسته‌اي را نماد ابتكار، نوآوري و شجاعت ملت ايران عنوان كرد و گفت: اين امر نشان مي‌دهد كه مقامات ايران و رئيس جمهور در تثبيت حق مسلم مردم ايران عقب‌نشيني نمي‌كنند.
وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود سلامت و جلوگيري از بروز حوادث و بلايا را بسيار مهم خواند و گفت: دولت در برنامه پنجم برنامه‌ها و امكانات مناسب و انعطاف‌پذيري در اين خصوص درنظر گرفته است.
همچنين در اين همايش وزير كشور و وزير بهداشت به ايراد سخناني پرداختند.
 
سپـاس : 6

ارسـال : 1412


نام نویسی: 86/6/2

ذکر نشده

Re: خبرخوش هسته‌ای در ماه آینده

نوشتهاز سوی 4Duniverse در پنجشنبه 20 فروردين 1388 - 11:54

آخرين گمانه زني‌ها از خبرهاي خوش هسته‌اي از افتتاح كارخانه‌ توليد قرص سوخت اصفهان (FMP) و آزمايش نسل جديدي از سانتريفيوژها گواهي مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس ، آيين بزرگداشت روز ملي فناوري هسته‌اي با حضور محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان امروز پنجشنبه در تاسيسات هسته‌اي اصفهان برگزار مي‌شود.
در مراسم ياد شده «محمود احمدي‌نژاد» رئيس جمهوري و «رضا آقازاده» معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي به ايراد سخنراني مي‌پردازند.
افتتاح كارخانه‌ توليد قرص سوخت اصفهان (FMP) و آزمايش نسل جديدي از سانتريفيوژها احتمالا از جمله برخي اخبار خوش هسته‌اي است كه انتظار مي‌رود در اين روز به عنوان خبر خوش هسته‌اي اعلام شوند.
رضا آقازاده رئيس سازمان انرژي اتمي در حاشيه مراسم پيش راه اندازي نيروگاه اتمي بوشهر اعلام كرد كه طبق برنامه خود تا 5 سال آينده 50 هزار سانتريفيوژ در تاسيسات نطنز نصب خواهيم كرد و به زودي نسل جديد دستگاه‌هاي سانتريفيوژ كه از نظر تكنولوژي و سرعت به روزتر از نسل قبل هستند، در تاسيسات هسته‌اي نطنز نصب خواهند شد.
به گفته رئيس سازمان انرژي اتمي در حال حاضر شش هزار ماشين سانتريفيوژ در حال كار هستند.
 
سپـاس : 6

ارسـال : 1412


نام نویسی: 86/6/2

ذکر نشده


بازگشت به اخبار فیزیک ایران و جهان

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 17 مهمان