رکورد سرعت توسط اتومبیل بادی شکسته شد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
137113711371

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۸۷/۵/۳ - ۰۹:۵۰


پست: 455رکورد سرعت توسط اتومبیل بادی شکسته شد

پست توسط 137113711371 »

اتومبیل پرنده سبز که توسط یک مهندس انگلیسی ابداع و ساخته شده است با رسیدن به سرعتی بیش از 202 کیلومتر بر ساعت تنها با استفاده از انرژی باد موفق به شکستن سرعت در میان اتومبیلهای بادی در جهان شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، یک مهندس انگلیسی توسط اتومبیلی بادی موفق به شکستن رکورد سرعت زمینی در میان اتومبیلهای بادی جهان شد. وی با استفاده از اتومبیل ابداعی خود با رسیدن به سرعتی برابر 202.9 کیلومتر بر ساعت و با کمک انرژی باد موفق به شکستن رکورد سرعت شد.

ریچارد جنکینز به مدت 10 سال در تلاش برای تکمیل این اتومبیل و شکستن رکورد سرعت بوده است. آخرین رکورد ثبت شده در سال 1999 و برابر 186 کیلومتر بر ساعت بوده است.

اتومبیل پرنده سبز (Greenbird) ساختاری ازفیبرهای کربنی داشته و از انرژی باد به عنوان منبع سوخت مطلق خود استفاده می کند. تنها قسمتهای فلزی این اتومبیل سطح بالها و چرخهای آن است. پرنده سبز پنجمین اتومبیلی است که طی این 10 سال توسط جنکینز به منظور شکستن رکورد سرعت طراحی و ساخته شده است.

بالهای این اتومبیل توانایی حرکت دارند که این خصوصیت می تواند برای اتومبیل مضر باشد. به همین منظور طراح پرنده سبز با قرار دادن بالهایی کوچک اتومبیل را به زمین اتصال داده است تا خطر باله های متحرک را خنثی سازد.

بر اساس گزارش سی ان ان، وزن اتومبیل پرنده سبز در حالت ساکن 600 کیلوگرم بوده و در زمان حرکت به دلیل تاثیر این بالهای کوچک بر سرعت آن، این وزن به بیش از یک تن افزایش پیدا می کند.


نقل از خبرگزاري مهر

آی آدم ها صدای قرنِ ماست
این صدا از وحشتِ غرقِ شماست

دیده در گرداب كی وا می كنید؟
وه كه غرقِ خود تماشا می كنید

ارسال پست