پنجاهمین دور المپیاد جهانی ریاضی امروز افتتاح می شود

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

پنجاهمین دور المپیاد جهانی ریاضی امروز افتتاح می شود

پست توسط منطق »

با حضور المپیادیهای کشورمان /
پنجاهمین دور المپیاد جهانی ریاضی امروز افتتاح می شود
المپیاد جهانی ریاضی که پنجاهمین سالگرد برگزاری خود را پشت سر می گذارد از امروز به میزبانی کشور آلمان به صورت رسمی آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پنجاه سال از برگزاری اولین المپیاد جهانی ریاضی که در سال 1959 در کشور رومانی و با شرکت 7 کشور برگزار شد، می گذرد. سالانه تعداد کشورهای شرکت کننده در این المپیاد افزوده شد به شکلی که در چهل و نهمین دور از این آزمونها حدود 97 کشور حضور داشتند.

المپیاد جهانی ریاضی 2009 آلمان به دلیل اینکه پنجاهمین سالگرد آن نیز به شمار می رود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ریاضیدانان برجسته ای که در زمان نوجوانی خود در دسته موفق ترین شرکت کنندگان المپیادهای ریاضی بوده اند برای شرکت در این مراسم حضور خواهند داشت.

این دوره از المپیاد با برگزاری چندین جلسه میان هیئت داوران به صورت رسمی در تاریخ 14 جولای 2009 افتتاح شده و در تاریخ 19 جولای پس از برگزاری آخرین جلسه هیئت داوران مراسم پنجاهمین سالگرد المپیاد بین المللی ریاضی در آلمان آغاز می شود.

روزهای 15 و 16 جولای شرکت کنندگان در آزمونها حضور پیدا می کنند و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز نیز در 21 جولای پایان بخش این دور از المپیاد خواهد بود.

573 نفر از 108 کشور از سراسر جهان در این دور المپیاد ریاضی آلمان شرکت دارند. 6 شرکت کننده نیز به عنوان نمایندگان ایرانی در این المپیاد حضور دارند که توسط دو رهبر تیم و سه ناظر همراهی می شوند.

حسین دبیریان، سید احسان آزرمسا، سپهر قاضی نظامی، امیر مسعود گیوه چی، پویا وحیدی فردوسی و خشایار خسروی اسامی اعضای تیم اعزامی ایران است که توسط آرش رستگار و امید نقشینه هدایت می شوند. همچنین محسن جمالی، امید حاتمی و علی اکبر دائمی به عنوان ناظر تیم ایران را همراهی می کنند.


به نقل از خبرگزاري مهر

ارسال پست