سناریوی تعویق پرتاب شاتل ناسا تکرار شد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

سناریوی تعویق پرتاب شاتل ناسا تکرار شد

پست توسط منطق »

سناریوی تعویق پرتاب شاتل ناسا تکرار شد
تکرار بدشانسی سازمان ناسا باعث شد ماموریت شاتل اندیور برای بار پنجم به تعویق بیافتند و سرنوشت این ماموریت به روز چهارشنبه و یا آخر ماه جولای ارجاع داده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان فضایی آمریکا برای پنجمین بار پیاپی پرتاب شاتل اندیور را به دلیل آب و هوای نامناسب جوی به تاخیر انداخت. قرار بود این شاتل عصر روز دوشنبه از پایگاه کیپ کاناورال به سوی ایستگاه فضایی بین المللی پرواز کند.

پس از این تاخیر در صورتی که اندیور نتواند تا روز چهارشنبه ماموریت خود را آغاز کند باید تا انتهای ماه جاری برای رفتن به ایستگاه فضایی در انتظار بماند تا مسیر برای ماموریت فضاپیمای روسی باز باشد. برنامه پرتاب قبلی این شاتل به دلیل برخورد رعد و برق به تعویق افتاده بود.

هواشناسان پیش بینی هوای نامناسب و رعد و برق را در روز دوشنبه در نزدیگی سکوی پرتاب ارائه کرده بودند که بر اساس گزارش آنها این شرایط بد جوی برای روزها ادامه خواهد داشت.

هفت فضانوردی که در صورت مساعد بودن شرایط با اندیور به ایستگاه بین المللی خواهند رفت پس از رسیدن تعداد ساکنان ایستگاه را به 13 نفر خواهند رساند که این تعداد برای ایستگاه فضایی رکوردی جدید به شمار می رود. طی این ماموریت پنج راهپیمایی فضایی شکل خواهد گرفت تا ساخت لابراتوار ژاپنی ایستگاه به اتمام برسد.

بر اساس گزارش بی بی سی، ایستگاه بین المللی فضایی که اکنون ابعادی برابر یک خانه چهار خوابه را دارد، به مدت یک دهه است که در حال ساخت و تکمیل به سر می برد. اندیور نیز در صورت شکستن قفل پروازهای خود و آغاز ماموریت جدیدش، صد و بیست و هفتمین پرواز فضایی شاتلهای ناسا، بیست و نهمین پرواز به سوی ایستگاه فضایی، بیست و سومین پرواز اندیور و سومین ماموریت فضایی سال 2009 را به انجام خواهد رسانید.

به گفته ناسا تکمیل ایستگاه فضایی بین المللی به هفت پرواز دیگر قبل از بازنشستگی شاتلها در سال 2010 نیاز خواهد داشت.


به نقل از خبرگزار ي مهر

ارسال پست