اولین راهپیمای فضانوردان اندیور به پایان رسید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
منطق

عضویت : جمعه ۱۳۸۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۵


پست: 951

سپاس: 1

اولین راهپیمای فضانوردان اندیور به پایان رسید

پست توسط منطق »

فضانوردان شاتل اندیور پس از ساکن شدن در ایستگاه بین المللی فضایی اولین راهپیمایی خود را در روز شنبه با موفقیت به پایان رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فضانوردان شاتل اندیور اولین راهپیمایی فضایی خود را در ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت به پایان رساندند.

فضانوردان آمریکایی تیم کوپرا و دیوی ولف به مدت 6 ساعت را به منظور نصب سکویی بزرگ و آخرین قسمت آزمایشگاهی ژاپنی کیبو در خارج از ایستگاه بین المللی سپری کردند. این آزمایشگاه برای انجام آزمایشات بر روی موادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که باید در شرایط غیرعادی و خشن فضا قرار گیرند.

شاتل اندیور روز جمعه در ایستگاه فضایی بین المللی کناره گرفته و تعداد ساکنان آن را به 13 نفر افزایش داد. راهپیمایی روز شنبه که صد و بیست و هفتمین راهپیمایی این ایستگاه به شمار می رود به دقیقا پنج ساعت و 32 دقیقه به طول انجامید که این زمان نسبت به زمان از پیش تعیین شده یک ساعت کمتر بود.

بر اساس گزارش بی بی سی، فضانوردان در طول این راهپیمایی سکوی 1.9 تنی را با کمک بازوی روباتیک ایستگاه به دو اتاقک فشار کنترل شده که سال گذشته به ایستگاه انتقال داده شده اند، اتصال دادند. در طول عملیات نقصی کوچک در میکروفونها باعث قطع ارتباط میان فضانوردان و ساکنان ایستگاه شد که ناسا با جزئی شمردن این اختلال اعلام کرد طی راهپیمایی آینده چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

ارسال پست