الهام از شکلات برای ساخت قطعات خودرو!!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
einstein313

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۸۹/۱۰/۵ - ۲۰:۱۱


پست: 1056

سپاس: 381

الهام از شکلات برای ساخت قطعات خودرو!!!!

پست توسط einstein313 »

مهندسان شرکت خودروسازی فورد برای ساخت جدیدترین مدل خودروی این شرکت از نوعی پلاستیک فوق سبک استفاده کرده اند که با الهام از نوعی شکلات مشهور ساخته شده است

قطعات پلاستیکی خودروها از گذشته قطعاتی بوده اند که تلاش برای سبکتر ساختن آنها منجر به از بین رفتن زیبایی و مقاومتشان شده است اما مهندسان شرکت فورد با الهام از نوعی شکلات که در ساخت آن از حبابهای هوا استفاده شده است، پلاستیک سبک وزنی ابداع کردند که می تواند این مشکل را رفع کند.

در این شیوه هنگام ساخته شدن قطعات پلاستیکی و همزمان با سرد شدن آنها، حبابهایی از هوا به درون پلاستیک دمیده می شود که در نتیجه در پلاستیک ساختاری لانه زنبوری و میکروسکوپی به وجود می آید که به گفته فورد می تواند وزن قطعات را به واسطه کاسته شدن میزان مواد پلاستیکی استفاده شده کاهش دهد.

این تکنیک MuCell نام داشته و می تواند فرایند تولید، سرعت و کارایی را بهبود بخشد زیرا برای ذوب کردن پلاستیکها به فشار پایین تری نیاز خواهد بود و میزان تولید قطعات تولید شده بر واحد ساعت را نسبت به شیوه های رایج 33 درصد افزایش می دهد. به این شکل از میزان انرژی مصرف شده، آلودگی های ناشی از تولید و هزینه تولید قطعات کاسته خواهد شد.

بر اساس گزارش گیزمگ، فورد اعلام کرده از این تکنولوژی در سالهای آینده در ساخت پوشش موتور خودروهایی مانند "فوکوس" C-MAX، Grand C-MAX، "موندئو" و "گالاکسی" استفاده خواهد شد. این شرکت تلاش دارد تا سال 2020 به منظور کاهش دادن آلودگی هوا و میزان مصرف سوخت وزن خودروهای کوچک خود را 100 کیلوگرم و وزن خودروهای بزرگ خود را 300 کیلوگرم کاهش دهد.

برای دیدن تصاویر کلیک کنید
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ


اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً


اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

ارسال پست