استفن هاوکینز ابرکامپیوتر راه‌اندازی می‌کند


استفن هاوکینز ابرکامپیوتر راه‌اندازی می‌کند

نوشتهاز سوی sajedehkj در سه شنبه 3 مرداد 1391 - 04:25

استفن هاوکینز، فیزیکدان مشهور آمریکایی قدرتمندترین ابرکامپیوتر جهان را با حافظه به اشتراک گذاشته شده در اروپا راه‌اندازی کرد. smile040

هاوکینز امیدوار است که این ابرکامپیوتر که «کیهان» نام دارد و توسط شرکت SGI ساخته شده،‌ دریچه جدیدی را رو به دنیای هستی باز خواهد کرد. در مراسم رونمایی از این ابرکامپیوتر که بخشی از کارگاه کیهان شناسی عددی 2012 در مرکز علوم ریاضی در دانشگاه کمبریج به شمار می‌رفت، هاوکینز گفت: «این ابرکامپیوتر نمونه بارزی از پیشرفت در زمینه کیهان شناسی و فیزیک است».وی افزود: «کیهان شناسی علم جدید دقیقی است که نیاز به ماشین‌هایی چون "کیهان" دارد تا بتواند جهان هستی را لمس کند». این ابرکامپیوتر بخشی از امکانات رایانشی با سرعت بالای انجمن تسهیلات فناوری و علوم و همچنین خدمات ملی کیهان شناسی بریتانیا، شامل منجمان و فیزیکدانان فیزیک ذره و کاربران غیرآکادمیک است.

کارگاه کیهان شناسی عددی 2011 نیز توسط شرکت اینتل پشتیبانی مالی شده و پیشگامان کیهان شناس و نوآوران در رشته فناوری را گردهم آورده است. هاوکینز همچنین گفت: «امیدوارم که به زودی به یک تئوری نهایی و اساسی برسیم که ما را قادر به پیش‌بینی هر چیزی در جهان کند».
 
سپـاس : 0

ارسـال : 1


نام: ساجده خانه جمالی
نام نویسی: 91/5/3

ذکر نشده

بازگشت به اخبار فیزیک ایران و جهان

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 9 مهمان