بررسی تخصصی جنگنده ی ایرانی قاهر 313

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
shayan69

محل اقامت: تهران

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۲/۹/۲۴ - ۱۴:۲۸


پست: 30

سپاس: 31

بررسی تخصصی جنگنده ی ایرانی قاهر 313

پست توسط shayan69 »

اندکی پس از رونمایی جنگنده ی ایرانی قاهر 313، وبلاگ فیزیک ایران بر آن شد تا اولین بررسی تخصصی این جنگنده ی فوق پیشرفته را در اختیار علاقه مندان قرار دهد.

در ابتدا ذکر چند نکته ضروری است: اول این که در زمان نگارش این مقاله هنوز اطلاعاتی در زمینه ی رادار و پیشرانه ی این جنگنده منتشر نشده در نتیجه نمی توان در این موارد اظهار نظر کرد. دوم اینکه تمامی صحبت های مربوطه بر اساس حدس و گمان از روی تصاویر منتشر شده می باشند.
قاهر 313 بر اساس شواهد موجود یک جنگنده ی تک موتوره و سبک وزن جهت احتمالا عملیات های ضربتی هوا به زمین و هوا به دریا است که به احتمال قریب به یقین توانایی شلیک به اهداف هوایی را نیز داراست. بر اساس اطلاعات منتشر شده، شکل منحصر بفرد بالها نیز برای پرواز در ارتفاع پست طراحی شده اند.

قالب طراحی بدنه برداشته شده از دو مدل اف 35 و اف 37 (مدل اخیر هنوز به طور رسمی معرفی نشده) از جنگنده های نسل پنجمی فوق پیشرفته ی آمریکایی است. هرچند وجود کانارد (رسم سنتی هواپیماهای اروپایی از قبیل یوروفایتر، رافال و میراژ 2000) و همچنین شکل منحصر بفرد بالها، طراحی تقلیدی این هواپیما را رد می کند، اما شباهت های بسیار خصوصا در طراحی رادرها و کاکپیت به اف 35 مشخص است. http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 57_963.jpg

ارسال پست