ایران برنده مسابقات فوتبال "ربات‌ها"


ایران برنده مسابقات فوتبال "ربات‌ها"

نوشتهاز سوی خروش در پنجشنبه 28 فروردين 1393 - 14:53

ایران/ تکنولوژی -
این مقاله در این تاریخ منتشر شده چهارشنبه 16 آوریل 2014 - آخرین تغییرات در این تاریخ انجام شده است. چهارشنبه 16 آوریل 2014

ایران برنده مسابقات فوتبال "ربات‌ها"


نوشتۀ شهلا رستمی

مهندسان ایرانی با برنده شدن در مسابقات سالانه "رابوکاپ اوپن" در تهران،
نه تنها مهارت تکنولوژیکی خود بلکه شناختشان از بازی فوتبال را نشان دادند.


193.jpg
193.jpg (16.63 KIB) بازدید 1438 بار


به گفته شرکت کنندگان، این مسابقات بین المللی، افزون بر جنبه سرگرم کننده، بسان لابراتواری برای به آزمایش گذاشتن "ربات‌های" انسان نما می مانند.

پنج اکیپ: سه آلمانی، یک هلندی و یک ایرانی، طی دو روز با یکدیگر به مسابقه پرداختند؛ برنده طبیعتأ اکیپی بود که در پایان نهمین دور مسابقات بیشترین شمار برد را داشت.

هر یک از اکیپ‌ها چهار "ربات" به طول 60 سانتیمتر در اختیار داشت که توسط شرکت فرانسوی "آلده باران روبوتیکس" ساخته شده اند و به گفته نوین شاهرودی- دانشجوی 20 ساله رشته نرم افزار و دانش کامپیوتری دانشگاه قزوین، این برنامه‌های کامپیوتری هستند که برنده را تعیین می کنند؛ بدین معنا که "ربات"ها کاملآ مستقل هستند و خود تصمیم می‌گیرند.
او می گوید که بازی کنان داده‌های پایه‌ای را در اختیار دارند وبر مبنای آنان برنامه‌های کامپیوتری خود را به منظور بهبود میزان تحرک، درک محیط و نحوه بازی، طرح ریزی می نمایند.

"ربات" توپ و محیط اطراف را به کمک دو دوربینی که روی پیشانی و چانه خود دارد می بیند و با سه همبازی خود، از طریق "وای فای" ارتباط برقرار می سازد.
در زمینی 9 متری، تیم "لایپزیگ" با دشواری‌هائی روبرو شد چرا که "ربات"هایش یکدیگر را شناسائی نمی‌کردند و با رسیدن توپ به یکدیگر فشار وارد می آوردند.

علیرغم پیروزی، "نوین شاهرودی" می گوید که حق ایرانیان به دلیل تحریم هائی که بر این کشور اعمال گردیده پایمال شده است؛ چرا که ایرانیان به "بروز رسان ها" دسترسی ندارند و چون سازنده "ربات ها" بیرون از کشور است، آنها نمی‌توانند برخی از قطعات را خریداری کنند و در حین مسابقات به تعمیر "ربات"ها بپردازند.

----
http://www.persian.rfi.fr/%D8%A7%DB%8C% ... 8%A7%D9%86
گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست
نماد کاربر
 
سپـاس : 2195 times

ارسـال : 3009


نام نویسی: 86/1/23

ذکر نشده

بازگشت به اخبار فیزیک ایران و جهان

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 15 مهمان