فراخوان جایزه علیمحمدی ویژه رساله‌های برتر فیزیک منتشر شد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
armin57ghazal

نام: آرمین

محل اقامت: تهران

عضویت : چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۱/۶ - ۱۹:۲۷


پست: 484

سپاس: 584

جنسیت:

تماس:

فراخوان جایزه علیمحمدی ویژه رساله‌های برتر فیزیک منتشر شد

پست توسط armin57ghazal »

فراخوان پنجمین دوره «جایزه علیمحمدی ویژه رساله‌های برتر دکتری فیزیک ایران» منتشر شد.
تصویر

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، این جایزه به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی، استاد فقید دانشگاه تهران و اولین دانش آموخته دکتری فیزیک داخل کشور از جمله نقش موثرش در زیرساخت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی وزارت علوم و تلاش‌های وی برای برپایی تحصیلات تکمیلی در ایران، به نام او نامگذاری شده است.

پژوهشگاه دانش‌های بنیادی وزارت علوم، پنجمین جایزه علمی «شهید علیمحمدی» را به رساله‌های برتر دکتری در رشته فیزیک که در فاصله سالهای 1391 تا 1393 در داخل کشور تهیه شده و مرحله دفاع را گذرانده باشند، اعطا می‌کند.

کارهای پژوهشی انجام شده در دوره دکتری و رساله حاصل از آن، برای ورود به مرحله داوری لازم است به تشخیص حداقل سه عضو هیات علمی استادیار به بالا، که استاد راهنمای رساله دکتری نیز یکی از آنان است به عنوان "رساله ممتاز" شناخته شده باشد. نامزدی هر شرکت کننده باید کتبا توسط استاد راهنما با ذکر دلایل، مستندات، مقالات مستخرج از پایان‌نامه و اطلاعات مربوط به متقاضی و همچنین نام و نشانی حداقل دو عضو هیات علمی دیگر که می‌توانند مؤید نامزدی رساله مربوطه باشند تا تاریخ 15 فروردین 1394 به دفتر معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ارسال شود.

کمیته داوران پس از بررسی مدارک ارسالی و استفاده از نظرات مشاوران علمی، رساله‌های برتر را انتخاب خواهد کرد. جایزه در مراسم افتتاحیه بیست و دومین کنفرانس بهاره فیزیک پژوهشگاه اعطا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 22288680-021 تماس بگیرند.

ارسال پست