قوانین تالار گفتمان شبکه فیزیک هوپا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قفل شده
نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۹ - ۰۹:۱۲


پست: 514

سپاس: 27

جنسیت:

تماس:

قوانین تالار گفتمان شبکه فیزیک هوپا

پست توسط CLOUDYSKY »

قبل از هرگونه فعالیت در تالار گفتمان شبکه فیزیک هوپا، مطالب زير را به دقت مطالعه فرمایید .


کاربر گرامی

با تشکر از اینکه تالار گفتمان سایت هوپا یعنی انجمن فیزیکدانان جوان ایران را جهت فعالیت انتخاب نموده اید. به لحاظ حفظ انسجام تالار و مشخص كردن اهداف و همچنين راحتی کاربران اين قوانين را وضع كرده ايم ، که کاربران می بایست طبق این قوانین عمل نموده و به آن ها احترام بگذارند. در اجرای قوانین هیچ کس مستثنا نمی باشد و این قوانین در رابطه با تمامي كاربران از جمله عضو جدید ، عضو معمولی ، عضو فعال ، عضو حرفه ای ، استاد ، استاد بزرگ ، استاد بزرگ بزرگ ، ناظران بحث ، کاربران ویژه ، گروه ترجمه و... اجرا خواهند شد.


قوانین زیر توسط تیم مدیریتی تالار تهیه و منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير نمایند. در صورت ایجاد تغییر در قوانین تالار ، این موضوع به اطاع کاربران خواهد رسید.

قوانین تالار به شرح زیر اعلام می گردند :

1) تمامی کاربران می باید در هنگام ثبت نام در تالار ، از کلمات مناسب جهت نام کاربری خود استفاده نمایند.

2) کاربران می بایست در هنگام فعالیت در تالار از کلمات و تصاویر مناسب استفاده، ادب را رعایت نموده و از انتشار هر متن یا تصویر غیراخلاقی خودداری نمایند.

3) کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیغامهای خود از عنوان مناسب استفاده نمایند. این موضوع می بایست در رابطه با سوال ، مشکل و یا پیغام ایشان باشد.

توجه : از انتخاب عناويني از جمله كمك ، تورو خدا كمكم كنيد ، خيلي مهم ، هر كي ميتونه جواب بده ، نياز به پاسخ فوري ، يك سوال ، چطوري ميتونم وجملاتي شبيه به اين و نیز کلیه کلمات و عباراتی که به نوعی باعث منحصر به فرد کردن بی دلیل یک تاپیک شود و یا به کار بردن علائمی چون @ ، $ ، % ، ^ ، & ، # ، > ، { ، در عنوان تاپیک ها جدا خودداري نماييد .

4) در صورتی که مطلب ارسالی توسط کاربر از سایتی دیگر یا وبلاگ ، مجله ، روزنامه ، کتاب و . . . بود، حتماً می باید منبع آن ذکر شود و در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود ، حتماً نام شخص نیز باید ذکر شود .

در صورت عدم توجه به این موضوع و شکایت فرد یا سازمان صاحب مطلب ، عواقب امر به عهده کاربر مذکور خواهد بود.

5) ارسال پست هاي پياپي و با محتواي يکسان يا مرتبط ( اسپم ) مجاز نيست و کاربران بايد پست ‌هاي قبلي خود را ويرايش و تا آنجا که ممکن است از ارسال پست های پشت سر هم در یک تاپیک خود داری نمایند .

6) اطلاعیه ها و مطالب مهم مدیریتی تنها توسط مدیران کل در تالار منتشر خواهد شد و انتشار آنها توسط غیر فاقد اعتبار می باشد .

7) این تالار محلی جهت تبادل اطلاعات و تعامل نظر در زمینه های مختلف علم فیزیک و مسائل مربوط به آن می باشد. پس لطفاً سعی کنید مطالب خود را در رابطه با این موضوع و يا با موضوعات وابسته به آن ارسال نمایید.

8 ) در هنگام ساخت امضا ، از تبلیغات تجاري (سايت و غيره ) خودتان و دیگران جدا خودداری نمایید. در صورتي كه سايت یا وبلاگ شما فعاليت علمی ، آموزشی یا اطلاع رسانی دارد با ذكر زمینه فعالیت سايت یا وبلاگ ، براي شناساندن آن به كاربران مي توانيد امضا را به سايت یا وبلاگ خود لينك دهيد البته توجه داشته باشيد كه امضا بايد كوتاه باشد . همچنين در تالار بخشی به این موضوع اختصاص داده شده است که شما می توانید از آن جهت تبلیغ سایت و کارهای خود استفاده نمایید ( معرفی سایت ها و منابع علمی) .

9) لطفاً در هنگام مطرح کردن سوالات خود و یا در هنگام ایجاد تاپیک جدید ، بخش مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود و یا ایجاد تاپیک در بخش های نامربوط و یا مطرح ساختن آن در چندین بخش تالار جدا خودداری نمایید.

در صورت مشاهده تاپیک های نامرتبط با بخش مربوطه ، تاپیک به بخش مربوطه انتقال خواهد یافت. در صورت تکرار این امر ، تاپیک مربوطه حذف خواهد شد.

10) لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوالهای گوناگونی دارید ، آنها را در چندین ارسال مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید .

11) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید.
این را بدانید که این تالار محل آموزش و یادگیری است و محلی است که اعضا دانسته های خود را با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته و سعی در بالا بردن سطح علمی خود خواهند داشت.کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

12) لطفاً در صورتی که جواب سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان تاپیک جداگانه ایجاد نمایید.

13) مسئوليت تمامي فايلها و يا تصاوير و ... كه از طريق تالار رد و بدل مي شوند بر عهده كاربر فرستنده مي باشد و تالار در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدي نخواهد داشت.

14) در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت و یا ارسال های ارسال تمسخر آمیز، توهین آمیز ، اغتشاش آمیز و یا مسایل و مشکلات شخصی‌ در مورد یک کاربر و یا یک مدیر در تالار ، با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد.
کاربران اطی درصورت دریافت اخطار از سوی مدیریت دچار محرومیت خواهند شد

15) مدیران تالار در ویرایش و حذف پست ها مختار هستند . در صورت حذف پست یا تاپیک به نویسنده اطلاع داده نخواهد شد، چرا که این امر بر اساس قوانین و مصلحت کادر مدیریت می باشد. کاربرانی که در زمینه حذف پست خود اعتراض دارند میتوانند در پیام خصوصی به یکی از مدیران کل علت را جویا شوند.

16) در صورت ملاحظه هرگونه مسایل خلاف قوانین تالار از یک کاربر در صورت تمایل آدرس تاپیک و یا نام کاربری کاربر مورد نظر را برای یکی از مدیران انجمن ارسال نمائید تا سریعا به موضوع رسیدگی‌ شود.

17) هرگونه بحثی‌ که موجب انحراف تاپیک ها از مسیر اصلی‌ خود بشود که به نوعی برخلاف قوانین تالار باشد در صورت تشخیص مدیران، در صورت لزوم تاپیک و یا بحث های اضافه حذف خواهد شد. بنابراین کاربران موظف هستند از تاپیک های ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگیری کنند. در صورتی‌ که کاربری باعث انحراف تاپیک های ارسالی‌ شما شد و یا پستی را در یک تاپیک بر خلاف قوانین تالار تشخیص دادید ، می توانید با فشردن کلید تصویر موضوع را به تیم مدیریتی تالار اطلاع دهید .

18) از قرار دادن ايميل و ‌شماره تلفن یا هر گونه تبلیغات تجاری درتالار خوداري نمایید (مگر در مواردي كه مديريت انجمن اجازه‌ي آن را داده باشد).

19) كاربران گرامى بياد داشته باشند و دقت نمايند جهت مطرح نمودن سوال و یا پيدا نمودن سوال یا موضوعی كه مد نظر داريد جستجو در تالار را به عنوان اولين قدم منظور کنند تا از باز شدن تاپيک‌ هاي هم موضوع جلوگيري شود چرا که پست های با موضوع تکراری حذف خواهند شد .

20) از انتقاد از ساير سايتها ، انجمنها ، وبلاگ ها و . . . جدا بپرهيزيد .

21) ارسال پست به صورت فینگلیش ( نوشتن متن فارسی با حروف لاتین ) در تالار مجاز نمی باشد لذا از کاربران تقاضا داریم از تایپ به این نحو خود داری نمایند.

22) هر گونه فعالیت در تالار بر خلاف قوانین و منافع جمهوری اسلامی ممنوع و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

قانون كپي رايت : در صورتي كه مي خواهيد از مباحث و آموزشهايي كه در اين تالار ذكر شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده نمایید ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پيغام را هم براي اطلاعات بيشتر ذكر نماييد.

در پایان توجه فرمایید که احترام به قوانین و رعایت آنها و ظیفه همه کاربران میباشد و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت خلاف قانون، عواقب امر به عهده خود فرد می باشد.

با تشکر:
مدیریت شبکه فیزیک هوپا
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

قفل شده