علت جاذبه زمین؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Study

محل اقامت: شیراز

سپاس: 1

علت جاذبه زمین؟

پست توسط Study »

درود
یکی از دوستان در مورد جاذبه زمین چیزی توی این مایه ها نوشته بود این درسته؟
هسته زمین تشکیل شده از آهن و یکسری مایعات دیگه، زمانی که زمین به دور خودش میگرده این مواد درون هسته باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی میشند که جو غلیظ زمین رو در برابر باد های خورشیدی حفظ میکنه. در حالی که هسته مثلا مریخ کاملا جامد هست و میدان مغناطیسی تولید نمیکنه و به همین خاطر مریخ غلظت جوش رو به مرور از دست داده.!!
درسته؟ جاذبه زمین هم از مواد درون هسته در اثر گردش به وجود میاد؟
ممنون

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: علت جاذبه زمین؟

پست توسط MRT »

دوست گرامي اين نظريه جالب را كه به آن اشاره نموديد ، ميتواند توجيهي براي تفاوت اتمسفر سياره زمين با مريخ باشد و هيچ اشاره‌اي به علت پديدار شدن خود گرانش در آن نشده است ، براي اينكه ما ميدانيم همه اجرام گرانش دارند . در واقع سرعت زاويه‌اي جرم ( مركز گرانش ) ميتواند در نوع و ساختار هندسي گرانش تغيير ايجاد كند . اگر ممكن است مطالب بيشتري در مورد اين نظريه كه به آن اشاره نموديد ، ارايه فرماييد .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Study

پست توسط Study »

ممنون MRT جان لطف کردی
راستش من تازه مطالعه فیزیک رو شروع کردم و تازه اول کار تو همون شتاب و .. هستم تا برسم به گرانش و این مفاهیم رو درست متوجه بشم یکم زمان میبره اما از پاسخ شما هم چیزهای خوبی دستگیرم شد حق با شماست این به جاذبه مربوط نمیشه smile020
در مورد اون نظریه من دقیقا نوشته های اون دوستمون رو از ECA.COM کپی کردم و اینجا Paste میکنم، به خودش هم خبر میدم اگر بشه بیاد توی این سایت هم عضو بشه خوبه فکر میکنم اطلاعات نسبتا خوبی در این زمینه دارند:
-------------------------------------------------------------------------------
هيچ مي دونستيد كه براي وجود حياط وجود آب به صورت مايع ضروريه

پس براي وجود حياط به يك جو نسبتا غليظ نيازه

دانشمندا ميگن كه مريخ هم يه زماني درست مثل زمين جو داشته كه نسبتا غليظ هم بوده

حالا به سرگذشت مريخ (برادر دوقلوي زمين) گوش كنيد كه چطوري جو خودشو از دست داده

هر چند وقت يكبار خورشيد تشعشعات خطرناكي رو از خودش ساطع ميكنه كه بادهاي خورشيدي نام دارن. اين تشعشعات به سمت همه ي سيارات اطراف خورشيد ميان و هر سياره اي كه داراي ميدان الكترو مغناطيسي نباشه و اين باد خورشيدي به جو سياره برخورد بكنه اونو با خودش ميبره و جو سياره از بين ميره

زمين داراي يك ميدان الكترومغناطيسي بسيار بزرگه كه جو اونو از بادهاي خورشيدي كاملا محافظت ميكنه و بادهاي خورشيدي به ميدان الكترومغناطيسي برخورد ميكنن و به قطبهاي شمال و جنوب هدايت ميشوند و در اثر برخورد پارتيكلهاي موجود در باد خورشيدي با جو قطبها ، باعث بوجود آمدن شفق هاي رنگين ميشود كه گه گاه آنها را در قسمتهاي شمالي و جنوبي كره ي زمين مشاهده ميكنيم

علت اينكه زمين اين ميدان الكترومغناطيسي را داراست ، هسته ي آهني و مايع ، دروني آن است كه در اثر چرخش اين هسته ي آهني مذاب به دور خو يك ميدان الكترومغناطيسي عظيم بوجود مي ايد كه باعث محافظت جو زمين از بادهاي خورشيدي ميشود

اما متاسفانه مريخ (حتي مركز ان) كاملا جامد بوده و داراي هيچ ميدان الكترو مغناطيسي نيست كه در مواقع وزش بادهاي خورشيدي از جو آن محافظت كند كه همين امر باعث شده است كه جو مريخ از بين برود و آب نيز به علت فشار اندك نتواند به صورت مايع در سطح مريخ جاري باشد و در نتيجه حياط نتوانسته در آن سياره بوجود بيايد
--------------------------------------------------------------------------------------------

chia

پست توسط chia »

سلام دوستان عزيز

من همين الان عضو شدم

مطلبي كه آقاي Study عزيز اشاره كردن رو من نوشتم. البته اين نظريه تقريبا 100 درصد از طرف صاحب نظران علم نجوم تاييد شده.

البته اين نكته رو در نظر داشته باشيد كه مريخ جاذبه هم داره ولي داراي ميدان الكترو مغتاطيسي نيست و اونم علتش نبود ميدان الكتريكي هست كه با چرخش هسته ي آهني به دور خودش بوجود مياد

اگه سوالي در مورد حيات در مريخ داشتيد حتما بپرسيد و من تا جايي كه اطلاعات داشته بام در خدمتتون هستم smile020

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

با سلام :

دوست عزيز آيا اين نظريه را شما خودتان ارايه نموده‌ايد ، يعني نظريه پرداز آن خودتان ميباشيد . از پرسيدن اين سوال منظور خاصي ندارم و صرفا جهت اطلاع بود كه پرسيدم . در ضمن در مورد مسئله پيدايش حيات در تاپيك منشاء پيدايش ميكرو ارگانيسمها http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=14531 نظر خودم را عنوان نموده‌ام . لطفا نظر خود را ارايه فرماييد و همچنين در مورد پديده دوران ميادين الكتريكي كه باعث پديدار شدن ميدان مغناطيسي ميشود .

شاد و پيروز باشيد .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Study

پست توسط Study »

chia نوشته شده: من همين الان عضو شدم
smile020
خوش اومده Chia جان خوشحالم کردی

chia

پست توسط chia »

MRT نوشته شده:با سلام :

دوست عزيز آيا اين نظريه را شما خودتان ارايه نموده‌ايد ، يعني نظريه پرداز آن خودتان ميباشيد . از پرسيدن اين سوال منظور خاصي ندارم و صرفا جهت اطلاع بود كه پرسيدم . در ضمن در مورد مسئله پيدايش حيات در تاپيك منشاء پيدايش ميكرو ارگانيسمها http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=14531 نظر خودم را عنوان نموده‌ام . لطفا نظر خود را ارايه فرماييد و همچنين در مورد پديده دوران ميادين الكتريكي كه باعث پديدار شدن ميدان مغناطيسي ميشود .

شاد و پيروز باشيد .
خير اين نظريه مال من نيست

با چرخش هسته ي آهني زمين (سيم) در ميدان مغناطيسي زمين (آهن ربا) توليد ميدان الكترو مغناطيسي ميشه smile020

در ضمن در مورد تاپيك فوق بايد بگم كه شما كلا بحث رو مذهبي كرديد و من از بحث مذهبي گريزانم. شرمنده smile026

shekaari

پست توسط shekaari »

سلام . دقت کنید میان چگونگی جاذبه ی زمین و چرایی جاذبه ی آن بسیار فرق وجود دارد . چگونگی جاذبه ی زمین دقیقا ً توسط قانون جاذبه ی نیوتن بیان می شود ، اما چرایی آن هرگز قابل کشف نیست و اصلا ً در حیطه ی فیزیک نمی باشد . حتی خود نیوتن هم این موضوع را در اصول بیان کرده بود .
http://www.shekaari.blogfa.com

مورای گل_مان

محل اقامت: دل من چون پرستوی بهاریست از این صحرا به آن صحرا فراریست

پست توسط مورای گل_مان »

گرانش ربطی به ایجاد میدان مغناطیسی توسط فلزات مذاب در هسته ندارد . گرانش خصلت ذاتی ذرات است به طوری که خود نیوتن دراین باره می گوید :
به نظرمن این مطلب که گرانش باید خصلت ذاتی اساسی و درونی ماده باشد به گونه ای که یک جسم در خلا بدون هیچ واسطه ای بر جسم دیگری که در فاصله ی معینی از ان قرار گرفته نیرویی وارد سازد به حدی پوچ و بی معنی است که فکر نمی کنم هر آدمی که در زمینه ی مسایل فلسفی از توانایی اندیشیدن برخوردار باشد آن را بپذیرد .
حال ما می دانیم گرانش به دلیل خمودگی فضا - زمان توسط جرم است .
smile039
درویشی در آن میان از او پرسید که:((عشق چیست؟)) گفت: ((امروز بینی و فردا و پس فردا.))
آن روز بکشتند و دیگر روز بسوختند و سیوم روز خاکسترش به باد دادند.
گزیده ای از داستان حسین بن منصور حلاج
به نقل از تذکره الاولیا

بوهر 1372

پست توسط بوهر 1372 »

مورای گل_مان نوشته شده:گرانش ربطی به ایجاد میدان مغناطیسی توسط فلزات مذاب در هسته ندارد . گرانش خصلت ذاتی ذرات است به طوری که خود نیوتن دراین باره می گوید :
به نظرمن این مطلب که گرانش باید خصلت ذاتی اساسی و درونی ماده باشد به گونه ای که یک جسم در خلا بدون هیچ واسطه ای بر جسم دیگری که در فاصله ی معینی از ان قرار گرفته نیرویی وارد سازد به حدی پوچ و بی معنی است که فکر نمی کنم هر آدمی که در زمینه ی مسایل فلسفی از توانایی اندیشیدن برخوردار باشد آن را بپذیرد .
smile039
حق با وی است . یک نظریه جامع باید بتواند تمامی جوانب کار را در نظر گیرد آیا این نظریه قادر به توصیف گرانش در ستاره ها خواهد بود ؟ نه smile004
ابلها مردا عدوی تو نیستم من ،انکار توام .

chia

پست توسط chia »

با درود به دوستان و اساتيد

عزيزان اگه به نوشته هاي بنده توجه كرده باشيد بنده هيچوقت نيومدم كه گرانش زمين رو اثبات كنم

بلكه من عرض كردم كه گردش هسته ي آهني زمين به دور خود ، با حضور ميدان مغناطيسي ، توليد يك ميدان الكترو مغناطيسي ميكنه كه موجب حفاظت زمين از بادهاي خورشيدي ميشه smile012

البته قابل ذكره كه طبق نظريه ي اثبات شده ي انيشتين (استوره ي قابل تقدير) هر ماده در جهان به اندازه ي جرم خود فضا و زمان را به دور خود انحنا خواهد داد كه نسبت به جرم ماده ي مورد نظر اين انحنا متغير خواهد بود

جالبه كه بدونيد كه اين انحنا گاهي به عنوان يك عدسي عمل ميكنه و باعث ميشه كه ما ستاره هايي كه پشت يك جرم سنگين واقع شدن رو بوسيله ي انحناي همون جرم سنگين ببينيم smile008

مورای گل_مان

پست توسط مورای گل_مان »

chia نوشته شده:با درود به دوستان و اساتيد

عزيزان اگه به نوشته هاي بنده توجه كرده باشيد بنده هيچوقت نيومدم كه گرانش زمين رو اثبات كنم

بلكه من عرض كردم كه گردش هسته ي آهني زمين به دور خود ، با حضور ميدان مغناطيسي ، توليد يك ميدان الكترو مغناطيسي ميكنه كه موجب حفاظت زمين از بادهاي خورشيدي ميشه smile012

البته قابل ذكره كه طبق نظريه ي اثبات شده ي انيشتين (استوره ي قابل تقدير) هر ماده در جهان به اندازه ي جرم خود فضا و زمان را به دور خود انحنا خواهد داد كه نسبت به جرم ماده ي مورد نظر اين انحنا متغير خواهد بود

جالبه كه بدونيد كه اين انحنا گاهي به عنوان يك عدسي عمل ميكنه و باعث ميشه كه ما ستاره هايي كه پشت يك جرم سنگين واقع شدن رو بوسيله ي انحناي همون جرم سنگين ببينيم smile008
این که این انحنا به صورت عدسی عمل می کند یکی از ازمون های نسبیت بود که درست از اب در امد
بله هسته اهنی ودر حال حرکت چرخشی کمربند فان الن را تولید می کند که منطقه تشعشع متاثر از نیروی نیروی مغناطیسی زمین است و پهنای ان بیش از 128000 کیلومتر است ذرات حاصل از طوفان های خورشیدی به داخل این کمربند مکیده می شوند .
ولی جرم ربطی به قضایای بالا ندارد جز همان قضیه ی انحنا smile070
درویشی در آن میان از او پرسید که:((عشق چیست؟)) گفت: ((امروز بینی و فردا و پس فردا.))
به نقل از تذکره الاولیا

مورای گل_مان

پست توسط مورای گل_مان »

بوهر 1372 نوشته شده:
مورای گل_مان نوشته شده:گرانش ربطی به ایجاد میدان مغناطیسی توسط فلزات مذاب در هسته ندارد . گرانش خصلت ذاتی ذرات است به طوری که خود نیوتن دراین باره می گوید :
smile039
حق با وی است . یک نظریه جامع باید بتواند تمامی جوانب کار را در نظر گیرد آیا این نظریه قادر به توصیف گرانش در ستاره ها خواهد بود ؟ نه smile004
یعنی چه smile010 smile003
آخرین ویرایش توسط مورای گل_مان دوشنبه ۱۳۸۷/۳/۲۷ - ۱۵:۲۲, ویرایش شده کلا 1 بار
به نقل از تذکره الاولیا

مورای گل_مان

پست توسط مورای گل_مان »

روشن است که جاذبه به کمربند مغناطیسی زمین مربوط نیست ولی نام تاپیک " علت جاذبه زمین " است و در ان به کمربند مغناطیسی زمین اشاره شده .
این یعنی چه ؟؟؟؟ ... smile014
به نقل از تذکره الاولیا

مورای گل_مان

پست توسط مورای گل_مان »

میدان تشکیل شده مغناطیسی است نه الکترومغناطیسی
به نقل از تذکره الاولیا

ارسال پست