علت جاذبه زمین؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مورای گل_مان

محل اقامت: دل من چون پرستوی بهاریست از این صحرا به آن صحرا فراریست

سپاس: 1

Re: علت جاذبه زمین؟

پست توسط مورای گل_مان »

راستی همان طوری که می دانید خود نیکل به طور طبیعی دارای خاصیت مغناطیسی است
درویشی در آن میان از او پرسید که:((عشق چیست؟)) گفت: ((امروز بینی و فردا و پس فردا.))
آن روز بکشتند و دیگر روز بسوختند و سیوم روز خاکسترش به باد دادند.
گزیده ای از داستان حسین بن منصور حلاج
به نقل از تذکره الاولیا

piirmard

پست توسط piirmard »

حالا ما كه نمي فهميم شما چي ميگين خيلي از مرحله پرتيم ؟‌ smile025

نمایه کاربر
amirhossein

محل اقامت: قزوین

سپاس: 4

پست توسط amirhossein »

سلام
.
یه خبر خوش
.
.
کاوشگر فونیکس کشف کرد خاک مریخ قابلیت رشد شلغم رو داره
.
فکر کنم مریخیا اینقدر شلغم خوردن مردن
چون چیزه دیگه ای نداشتن.

.
.
.
موفق باشید smile008
«بعضی چنان سرگرم میراث علمی گذشتگانند که فرصت مراجعه به‌عقل خود را ندارند و اگر فرصتی هم به‌دست بیاورند حاضر نیستند که اشتباهات و لغزش‌های آنان را اصلاح و جبران نمایند.»

ابن سینا

پرنس

علت جاذبه

پست توسط پرنس »

من دانشجوی برق مقطع کاردانی هستم . در و در حال تحقیق در مورد نظریه ای هستم که در حال حاظر اون رو در دانشگاهمون مورد بحث قرار دادم . من طرحی دارم که در ابعاد چند کیلومتر میتونم جاذبه ی زمینرا ازکار بندازم یا بهتر بگم کاری کنم که جاذبه ی زمین بی اثر بشه. اینو بدونید اگر واقعا جاذبه به میدان مغناطیسی زمین مربوط بشه من به راحتی طرحو میتونم اجرایی کنم . من زیاد وقت ندارم که بیام نت اگه فردی علاقه مند بود که بخاد در این زمینه نظریه های خودشو ارائه کنه لطفا از طریق ایمیلم باهام تماس داشته باشه.ممنون از همتون . smile124
یه انتقاد بیشتر بحثتون در مورد سوال به جاذه هیچ ربطی نداره. smile097

نمایه کاربر
- Keyhan -

سپاس: 141

تماس:

Re: علت جاذبه

پست توسط - Keyhan - »

پرنس نوشته شده:من دانشجوی برق مقطع کاردانی هستم . در و در حال تحقیق در مورد نظریه ای هستم که در حال حاظر اون رو در دانشگاهمون مورد بحث قرار دادم . من طرحی دارم که در ابعاد چند کیلومتر میتونم جاذبه ی زمینرا ازکار بندازم یا بهتر بگم کاری کنم که جاذبه ی زمین بی اثر بشه. اینو بدونید اگر واقعا جاذبه به میدان مغناطیسی زمین مربوط بشه من به راحتی طرحو میتونم اجرایی کنم . من زیاد وقت ندارم که بیام نت اگه فردی علاقه مند بود که بخاد در این زمینه نظریه های خودشو ارائه کنه لطفا از طریق ایمیلم باهام تماس داشته باشه.ممنون از همتون . smile124
به ما که همیشه می گفتن جاذبه ی زمین به میدان مغناطیسی ربطی نداره! ؟ smile042

esmaeil basiri

نام: اسماعیل بصیری

محل اقامت: کرج

سپاس: 4

پست توسط esmaeil basiri »

طبق فرمول گرانش g*M*m/r2 =f نیروی گرانش درهمه اجرام وجوددارد چه کوچک مانند یک سنگ چه زمین وچه ستارهای مانندخورشید . بحث اینکه گرانش چیست مضوع ومورد سئوال است این مضوع وماهیت ان از نظرعلمی پاسخ داده نشده ولی من جوابی پیدا کردم همانطور که در فرمول گویای مطلب است گرانش بحث از کشش دو یا چند جرم است هر ثانیه میلیاردها ذره خیلی کوچک بنیادی درهرمیلی متر از یکطرف زمین وارد واز طرف خارج میشوند البته قسمتی ازان جذب زمین میشود حالا جرم دیگری به ان نزدیک کنید خواهید دیذ دو قسمتی که روبروی هم هستند از برخورد این محروم میشوند البته اجرام در حا لت بی وزنی هستند ذهن ما اجرام را سنگین تصور میکند

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

Re: علت جاذبه

پست توسط einstein313 »

پرنس نوشته شده:من دانشجوی برق مقطع کاردانی هستم . در و در حال تحقیق در مورد نظریه ای هستم که در حال حاظر اون رو در دانشگاهمون مورد بحث قرار دادم . من طرحی دارم که در ابعاد چند کیلومتر میتونم جاذبه ی زمینرا ازکار بندازم یا بهتر بگم کاری کنم که جاذبه ی زمین بی اثر بشه. اینو بدونید اگر واقعا جاذبه به میدان مغناطیسی زمین مربوط بشه من به راحتی طرحو میتونم اجرایی کنم . من زیاد وقت ندارم که بیام نت اگه فردی علاقه مند بود که بخاد در این زمینه نظریه های خودشو ارائه کنه لطفا از طریق ایمیلم باهام تماس داشته باشه.ممنون از همتون . smile124
چه جالب ، یعنی میشه جاذبه رو تا چند کیلومتر از کار بندازید ؟

اونوقت به راحتی یا به سختی ؟

خب اگه به میدان مغناطیسی مرتبط بشه شما باید یه میدان عکس میدان زمین تولید کنید دیگه ، تا دو نیرو هم دیگه رو خنثی کنند

البته این رو میدونیم الان که گرانش ماهیتش هنوز دقیقا مشخص نیست ، و هنوز نتونستند به هیچ یک از سه نیروی اصلی مرتبطش کنند که الکترومغناطیس هم یکی از همین نیرو هاست smile023
esmaeil basiri نوشته شده: البته اجرام در حا لت بی وزنی هستند ذهن ما اجرام را سنگین تصور میکند
چگونه ؟ میشه توضیح بدید smile031
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

mooo

نام: محمد منافلویان

پست توسط mooo »

بنظر اینجانب زمین از خود جاذبه ای ندارد واین فشار هوا است که باعث این فرایند میباش

sms5071267

نام: mohammad

سپاس: 17

پست توسط sms5071267 »

جاذبه زمین براساس قوانین نسبیت انیشتین ناشی از انحنانی فضا زمان توسط جرم کره زمینه .درک این موضوع هم بسیارسخت میباشه .ولی جامعترین نظریه تاکنون درمورد جاذبه اجرام سماوی است.ولی طی تحقیقات ابتدایی که من انجام دادم فعلابه این نتیجه رسیدم درهرسیستم حرکتی روی زمین سقوط اجسام درآن جسم متحرک تابع وضعیت حرکتی آن شی متحرک است.بیشترازاین نمیتونم توضیح بدم .

محمد331

پست توسط محمد331 »

مي خواستم بگم اين چيزهايي كه درباره ميدان مغناطيسي گفتن درسته ولي اصلا جاش اينجا نبود و درباره نظريه انيشتين كه تنها كاربردش توجيه خود نظريه هست و همه را گمراه و سر درگم كرده است وباعث شده درمورد گرانش بشر پيشرفتي نكند ودر جا بزند بر خلاف الكترومغناطيس كه پيش رفت زيادي در ان شده است حالا به مطالب زير توجه كنيد وخود قضاوت كنيد اين قابليت ان را دارد كه توسعه يابد يا نظريه انيشتين كه دست وپاي فرد را مي بندد وفقط انحناي فضا و زمان كه كاملا ساختگي است را توجيه مي كند:
چرا گوی آتشین انفجار اتمی از سطح زمین به سوی آسمان صعود می کند؟!

...و این صعود هم دقیقاً قائم به سطح زمین است یعنی ساقه قارچ با سطح زمین گونیای نود درجه را می سازد !...چرا؟!

می گویند بخاطر ملکولهای داغ شده هوای پیرامون کُره آتش که به علت گرمی تصعید می شوند !...نه اینچنین نیست عیب کار اینجاست که ماحصل انفجارات اتمی را فقط حرارت می بینند و به همین جهت هم نام« انرژی» اتمی را بر آن گذاشته اند.

سناریوی یک انفجار اتمی پیامهای فکورانه عمیقی دارد و ایما و اشاره های جهان شناختی با ارزشی از خود بروز می دهد ولی متأسفانه با هر اکران این سناریو ، درک کاملی از آن نمی شود وتنها برداشت از آن ، تولید حرارتی که بتواند مردم بدبخت و مظلوم هیروشیما و ناکازاکی را جزغاله کند می باشد!

دلمان خوش است که ما بشر قرن اتم هستیم و توانسته ایم با انفجار اتمی ،گوی آتشینی بوجود آوریم که حرارتش همتا ندارد در صورتیکه طبیعت بی تولد از زمان بی شروع ازلیت به تعداد بی نهایت از این گوههای آتشین اتمی به نام ستاره در آسمانش قرار داده که خورشید هم یکی از آنهاست ! و جالب اینجاست که باز حرارت خورشید و ستارگان را نتیجه فیوژن یا همجوشی هسته ای میدانیم و می گوئیم که اتمهای ئیدروژن تولید اتم هلیوم می کنند و حرارت تولید می شود!

مگر در خورشید و ستارگان ماده «عنصر ئیدروژن » وجود دارد که باعث فیوژن و تولید حرارت شود ؟!...خورشید و ستارگان هم از جنس کُره آتش انفجار اتمی یعنی از جنس ضد ماده هستند و تجمع ضد ماده هم شکل هندسی کُره را دارد و در مقالات قبلی هم توضیح داده ام که علت کُروی بودن ستارگان و سیارات و قمرها همین موضوع است به هر حال حرارت خورشید و ستارگان بوجود آوردنی نیست بلکه این گرما جزء ذات و ویژگی های ضد ماده می باشد.

اگربه مقاله چگونگی پیدایش منظومه های جهان رجوع شود مطلب کلیدی و بسیار مهمی توضیح داده ام که از این ستارگان «ضد ماده» در داخل سیارات و قمرها هم وجود دارد و علت نیروی جاذبه سیارات و قمرها هم وجود همین ستارگان ضد ماده درون آنهاست زیرا نیروی جاذبه ای که هنوز ناشناخته باقی مانده چیزی به غیر از جذب ماده به سوی ضد ماده نیست .

در اینجا سوالی از فکوران رئالیست دنیا دارم:

ای اندیشمندان و ای ژرف اندیشان دانشمند، در این دنیای متضاد آیا مگر می شود که نیروی با اهمیت جاذبه ، متضادی به نام نیروی دافعه برای چرخش سیارات و قمرها و حرکات محتویات جهان نداشته باشد ؟!

همانطور که جذب ماده به سمت ضدماده ، نیروی جاذبه را بوجود می آورد ، ضدماده هم از ضد ماده دفع می گردد یعنی کُرات انفجارات اتمی یا ستارگان آسمان با یکدیگر نیروی دافعه دارند و از هم گریزان هستند به همین علت است که ستارگان هیچ وقت با یکدیگر برخورد نمی کنند.

زمانی که آزمایش اتمی در سطح زمین یا اعماق اقیانوس صورت می گیرد ابتدا در کانون انفجار گوی فروزان و آتشینی از جنس ضد ماده تشکیل می شود از طرفی در درون زمین هم چنین کُره ضد ماده ای وجود دارد که باعث ایجاد نیروی دافعه بین آن دو می شود در نتیجه کُره ضدماده حاصل از انفجار اتمی به علت نیروی دافعه از سطح زمین دور می شود و به صورت کاملاً قائم به طرف آسمان بالا می رود و ضمن بالا رفتن چون ضد ماده است و با ماده پیرامون خود نیروی جاذبه دارد، خاک زیرین خود را شروع به مکش و جذب می کند و ساقه قارچ را بوجود می آورد و اگر این آزمایش در دریا انجام شود ، میلیونها لیتر آب دریا را صدها متر با خود بالا می کشد ـ احمد فتحی

ارسال پست