كوره القايي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

الميرا كريمزا

كوره القايي

پست توسط الميرا كريمزا »

كوره القايي چگونه كار مي كند؟

كريمي

پست توسط كريمي »

براي شروع بيا يه تكه آهن رو در نظر بگيريم.در وسط اين آهن يه سيم پيچ قرار ميديم ويه تيكه از همون آهن رو روي سيم پيچ ميذاريم و مي بينيم كه وقتي از سيم پيچ جريان عبور مي ديم آهن تبديل به آهن ربا مي شه كليد رو قطع مي كنيم و بروي سيم پيچ يه سيم پيچ ديگه قرا ميديم(سيم ها بدرو يه قطعه پلاستيكي حلقه شدند پس با هم در ارتباط نيستند) سيم پيچه اولي رو به جريان برق معمولي(220 ولت AC .توجه داشته باش كه حتما بايد متناوب باشه تا تغيير شار بوجود بياد) وسيم پيچ دوم را به يه مصرف كننده مثل لامپ وصل ميكنيم و زمانيكه جريان برقرار شد بر اثر خود القا در سيم پيچ دوم لامپ روشن ميشه.(سيم پيچه دوم فرضا 48 دور هست )حالا كليد رو قطع ميكنيم به جاي سيم پيچ دوم از يه حلقه مثلا آلمينيومي استفاده ميكنيم.پس با كاهش 48 دور حلقه به يكي در واقع ولت 48 بار كوچيك شده و شدت جريان 48 بار افزايش پيدا كرده و اگه دوباره كليد رو وصل ميكنيم ميبينيم كه اين حلقه آلمينيومي در زمان كمي به شدت گرم شده و اگه ادامه بديم ذوب شدنشو هم مبينيم.كوره هاي القايي هم بر همين اساس فلزات مختلفو ذوب ميكنه .براي مثال در ايران فولاد اصفهان از اين روش براي ذوب
استفاده ميكنه.آزمايش بالا موارد مصرف بيشتري هم داره مثلا براي ساخت ترانسفورماتورها يا تغيير دهنده هاي كاهنده و افزاينده.
اميدوارم توضيحم كامل بوده باشه.
<اين انسان نيست كه با اصالت زاييده ميشود بلكه اصالت زاييده انسان هاي بزرگ است..>

حسين خادمي

پست توسط حسين خادمي »

با سلام

دوست ومهندس عزيز اطلاعاتي در مورد مساحت و كاركنان و هزينه تمام شده و امان راه اندازي اين تكنولوژي در منطقه آذربايجان ميسر مي باشد يا نه و مواد اوليه آن از خارج است يا از ايران لطفا در مورد اين مارا راهنمايي فرمايي با تشكر

آدرس ايميل [email protected]

جهانمهر علي ن

پست توسط جهانمهر علي ن »

لطفا اطلاعات جامعي در مورد روش توليد شمش هاي فولادي و آهني بوسيله كوره هاي القايي را در اختيار من در ميل [email protected] قرار دهيد
متشكرم

مفيد

پست توسط مفيد »

لطفا منابعي به زبان فارسي يا انگليسي در مورد ساخت كوره القايي داريد به من معرفي كنيد.
آدرس پست الكترونيكي [email protected]
با تشكر[/url]

مصطفي محسنوند

سوال

پست توسط مصطفي محسنوند »

كريمي, سلام .من محاسبات و معادلات مربوط به كويل كوره القايي با منبع توان موتور ‍‍‍‍ژنراتور يا منبع ولتاژ 400ولت و 67 كيلو وات را به شدت احتياج دارم . امكانش هست كمكم كنيد ؟؟
[email protected]
[email protected]

مهمان

پست توسط مهمان »

با سلام لطفا منابعي راجع به كوره هاي الكتريكي(كوره القايي.كوره قوس الكتريكي و كوره پرتو الكتريكي) را به من معرفي كنيد.با تشكر
[email protected]

محمد امين نور

پست توسط محمد امين نور »

من هم نياز مبرمي به منبعي ذر مورد راه اندازي كوره هاي القايي دارم

مهمان

پست توسط مهمان »

سلام اگه امكانش هست يه سري مطلب كامل و جامع در مورد كوره القايي و اجزاش براي من بفرستيد چون من در يك شركتي كار ميكنم كه كوره القايي 1 تن دارد [email protected]

هدايت نيا

پست توسط هدايت نيا »

سلام.من دانشجوي اين رشته هستم .و از شما اساتيد گرام تقاضا دارم پروژه اي در زمينه كوره هاي القايي هسته دار در اختيار من قرار دهيد. [email protected]

h_a

مرجع دربارهْ كوره القايي

پست توسط h_a »

با سلام لطفا منابعي راجع به كوره هاي القايي را به من معرفي كنيد.با تشكر
[email protected]

مهمان

پست توسط مهمان »

لطفا براي همايش فيزيك طرحي به من بدهيد

مهمان

Re: مرجع دربارهْ كوره القايي

پست توسط مهمان »

h_a نوشته شده:با سلام لطفا منابعي راجع به كوره هاي القايي را به من معرفي كنيد.با تشكر
[email protected]
smile055

نمایه کاربر
منجم جوان

محل اقامت: جایی در این کره ی خاکی... دور از وطن...

سپاس: 5

پست توسط منجم جوان »

مقداري آهن رو در يك قسمتيمي گذاريم و در بالا و پايين آنها ميدان مغناطيسي ايجاد ميكنيم .
بين ميدان ها جريان فوكو ايجاد مي شود (گردابي) و آنها ذوب مي شود .

ارسال پست