باقي ماندن صدا در محيط؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

Re: باقي ماندن صدا در محيط؟

پست توسط آیاز »

من فکر می کنم ممکنه ولی جواب قطعی وقتی ست که عملا اثبات بشه تئوری تا عمل فاصله کمیه ولی حتما باید پیموده بشه
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

پست توسط محمد مهدي غلامي »

سلام ..........
دوستان من هم حاضرم هر كمكي از دستم بر بياد انجام بدم.
كاپيتان،وظيفه ي من چيه؟
منتظر هستم..........
تشكر........
جنگ نرم ... ؟!!!

نمایه کاربر
proshat 110

محل اقامت: تهران

سپاس: 1

پست توسط proshat 110 »

بچه ها میگم تقسیم کار کنیم.1371 عزیز شما میتونی روی ماهیت خود صدا کار کنید البته من میگم هر کس هرجور راحته.جناب غلامی شما همروی اینکه یک صدا وقتی در محیط پخش میشود چه میشود؟من خودم هم روی این که با چه وسایلی میتوان صدا در محیط های کوچک را منتشر کرد.البته کاپیتان هنوز انتخاب نکردیم.من گفتم اگر موافقید.راستی من فردا المپیاد کامپیوتر دارم بعد هم المپیاد ریاضی بعد هم مسافرت فعلا نیستم حدود یک هفته.فعلا خداحافظ .
تا جایی که بتونم سر میزنم. smile072
نبینمت یه وقت شبی تسلیم دست سرنوشت
به عشق تو سرش بالاست ترانه اردیبهشت
تقدیم به همه اردیبهشتیها
اردیبهشت به معنای فرشته نگهبان کوهساران و چشمه ساران
http://www.p72mg.blogfa.com

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

proshat 110باشه. من دنبالش ميرم . اميدوارم نتايج خوبي بدست بياد.
جنگ نرم ... ؟!!!

137113711371

پست توسط 137113711371 »

سلام

به نظرم خوبه كه يك جمع بندي بكنيم ببينيم چند نفر الان آماده به خدمتن.اين طور نيست؟
بعد بگيم هر كس كي بياره مطالبو.
راستي اول يه رهبر تايين كنيم.
هر كس مطالبشو براي رهبر مي فرسته و سرگروه هم پس از تاييد به باقي اعضاي گروه.
راستي موافقين گروهمون يه اسم هم داشته باشه؟
اگر كارها از طريق pm پي گيري بشه بهتره.(البته اين نظر منه)بعد مقاله مونو در سايت قرار مي ديم.چطوره؟

پيروز باشيد... smile072

آی آدم ها صدای قرنِ ماست
این صدا از وحشتِ غرقِ شماست

دیده در گرداب كی وا می كنید؟
وه كه غرقِ خود تماشا می كنید

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

من هم موافقم .
1371......... شما از طريق pmاعضا رو هماهنگ كن.
جنگ نرم ... ؟!!!

nasim alsadat

پست توسط nasim alsadat »

سلام
بچه ها هدفتون از این کار چیه؟منظورم اینه که این کار چه فایده ای داره؟البته من با این کار مخالف نیستم .
شما گفتید که امواج توسط اجسام جذب میشوند خوب اگر این امواج به چیز دیگری تبدیل شوند شما چطوری می خواههید آن را دوباره به موج صوتی تبدیل کنید؟این pmکه میگید چیه؟ smile026

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

nasim alsadat نوشته شده:بچه ها هدفتون از این کار چیه؟منظورم اینه که این کار چه فایده ای داره؟البته من با این کار مخالف نیستم .
شما گفتید که امواج توسط اجسام جذب میشوند خوب اگر این امواج به چیز دیگری تبدیل شوند شما چطوری می خواههید آن را دوباره به موج صوتی تبدیل کنید؟
دقيقا همينه. ميخوايم ببينيم ميتونيم بعد از توليد صدا دوباره اونو بازفراوري كنيم. اگه ميشه دست بكار بشيم.
ممنون از توجهت.
nasim alsadat نوشته شده:این pmکه میگید چیه؟
منظور پيغام شخصيه كه زير اطلاعات هر عضو هست و ميتوني براي اون فرد پيغام شخصي بدي.
smile072
جنگ نرم ... ؟!!!

majio67

پست توسط majio67 »

سلام شرمنده یکدفعه اومدم وسط حرفاتون
من تمام حرفاتون رو قبول دارم . حالا برای اینکه بتونیم امواج قدیمی رو بخونیم یا متوجه بشیم ، باید از یه چیزی استفاده کنیم که سرعتش بیشتر از امواج صوتی باشه . پس میتونیم وسیله ای داشته باشیم که باامواج نوری (مثل رعدوبرق) زودتر از صوت حرکت کنه ، اونو جذب کنه و بعد که تو دسترس ما بود به امواج صوتی تبدیل کنیم تا برامون قابل فهم بشه. البته بگم این فقط یه نظره ممکنه عملی باشه ممکن هم هست عملی نباشه smile026

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

majio67 نوشته شده:سلام شرمنده یکدفعه اومدم وسط حرفاتون
من تمام حرفاتون رو قبول دارم . حالا برای اینکه بتونیم امواج قدیمی رو بخونیم یا متوجه بشیم ، باید از یه چیزی استفاده کنیم که سرعتش بیشتر از امواج صوتی باشه . پس میتونیم وسیله ای داشته باشیم که باامواج نوری (مثل رعدوبرق) زودتر از صوت حرکت کنه ، اونو جذب کنه و بعد که تو دسترس ما بود به امواج صوتی تبدیل کنیم تا برامون قابل فهم بشه. البته بگم این فقط یه نظره ممکنه عملی باشه ممکن هم هست عملی نباشه
اينكه از صوت سريعتر حركت كنيم و اونو بدست بياريم كار امد نيست. مسئله اينه كه بعد از برخورد صوت با اجسام كه ديگه شنيده نميشن چطور ميشه دوباره اونارو شنيد. درضمن صوت مثل نور نيست كه ما بتونيم هميشه بهش برسيم. مثلا نور پارسال هنوز داره در فضا از زمين دور ميشه ولي صوت از جو زمين خارج نميشه.
جنگ نرم ... ؟!!!

137113711371

پست توسط 137113711371 »

ابتدا خواهشمندم هر كس حاضر است سهمي در اين پژوهش داشته باشد طي يك پيام خصوصي به بنده اطلاع دهد.

با تشكر smile072

آی آدم ها صدای قرنِ ماست
این صدا از وحشتِ غرقِ شماست

دیده در گرداب كی وا می كنید؟
وه كه غرقِ خود تماشا می كنید

nasim alsadat

پست توسط nasim alsadat »

ببخشید شما هدفتون اینه که صدای افرادی که در گذشته بودنو بشنوید خوب اگه کسی یه حرفی زده باشه که دوست نداشته باشه دیگران متوجه بشن(مثلا یه راز) یا خیلی چیز های دیگه که جنبه ی منفی موضوعی که شما انتخاب کردین البته این موضوع خیلی فایده هم داره ولی با قسمت منفیش چه کار کنیم؟ smile042

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

nasim alsadat نوشته شده:ببخشید شما هدفتون اینه که صدای افرادی که در گذشته بودنو بشنوید خوب اگه کسی یه حرفی زده باشه که دوست نداشته باشه دیگران متوجه بشن(مثلا یه راز) یا خیلی چیز های دیگه که جنبه ی منفی موضوعی که شما انتخاب کردین البته این موضوع خیلی فایده هم داره ولی با قسمت منفیش چه کار کنیم؟
هر فناوري و علمي جنبه هاي منفي هم داره و نميشه كاريش كرد.
در ضمن جنبه هاي مثبت به مراتب بيشتر هستند. فكر نميكنم ابهامي باشه.....
جنگ نرم ... ؟!!!

spr

پست توسط spr »

سلام
از تمامی دوستانی که می خواهند بر روی این پروژه کار کنند خواهش می کنم توی این تالار راجع به تئوری ای که در نظر دارند توضیح بدهند.
در کل به نظر من این امکان پذیر نیست چون که امواج صوتی با دادن انرژی به اجسام (به صورت حرکتی،گرمایی و...)دیگر دامنه ای ندارند.و این انرژی داده شده دیگر به طور جزئی قابل برگرداندن نیست.
با زدن یک مثال حرفم را ادامه می دهم:اگر قرار بود صدا در محیط باقی بماند آنوقت صدای برخورد شهاب سنگ قبلی گوش همه ی ما را کر کرده بود.اگر می گویید دامنه به شدت کاهش می یابد پس این همه صدا اگر هر کدام 1نانو وات باشند باز هم آنقدر زیاد می شود که باز هم گوش ما را کر می کند و اگر یک نانو وات هم باشد قابل اندازه گیری نیست.
لطفا حتما یا جوابم رو بدید یا به درخواستم عمل کنید.
SPR

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

سلام دوست عزيز
قراره براي اينكه خيلي بحث منحرف نشه با pmكار دنبال بشه تا انسجام داشته باشيم.در پايان نتيجه رو اعلام كنيم.
spr نوشته شده:در کل به نظر من این امکان پذیر نیست
بله به نظر همه غير قابل قبوله اما شايد هم بشه. چون مثل اينكه دانشمندان به نتايج مثبتي رسيدند. ما هم بررسي ميكنيم . شايد هم نتيجه منفي باشه.
smile072
جنگ نرم ... ؟!!!

ارسال پست