توضیحاتی من باب توالر جدید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
hertkof

سپاس: 2

توضیحاتی من باب توالر جدید

پست توسط hertkof »

سلام..
بعضی از تالار های جدید اومدن که من تا حالا اسمشون رو هم نشنیدم. مطمعناً دوستان دیگه ایی هم هستن که اینجوری هستن. بنظرم اگه تمام تالارها یه توضیح بدن در مورد تالارشون خیلی خوب میشه. مثلاً مکانیک کوانتومی نسبیتی!! خدا وکیلی یعنی چی؟!!
اگه یه توضیح جانبی، جدا از تاپیک ها گذاشته بشه هم توی تاپیک ها عصر می زاره هم خوبه دیگه..
والسلام..
تصویر
ریاضی سابق
3hh.ir

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

Re: توضیحاتی من باب توالر جدید

پست توسط CLOUDYSKY »

دسته بندی تالار به شکل کنونی بر اساس تخصصی تر شدن تالار و متناسب با گرایش های مختلف علم فیزیک است.
به همین خاطر است که ممکنه برخی تالار ها برای افرادی که آشنایی کامل با رشته ی فیزیک و شاخه های اون ندارند، اندکی از لحاظ معنی و حیطه ی علمی تحت پوشش آن مبهم باشد.
دوستان اگه سوالی در مورد هر کدام از بخش ها دارند همینجا مطرح کنند تا توضیح دهم.

riazi نوشته شده:مکانیک کوانتومی نسبیتی!! خدا وکیلی یعنی چی؟!!
همونطور که میدونید نسبیت خاص در توجیه برخی پدیده های فیزیکی ناتوان بود و به مرور توسعه یافت و شاخه نسبیت عام نیز شکل گرفت
در همین حیطه ای که نسبیت خاص قادر به رسیدن به جواب های دقیق و قابل قبول نیست، مکانیک کوانتومی هم دچار اشکالاتی میشود و پایه ی علمی محکم تری نیاز دارد.
با روی آوردن به نسبیت عام ، مکانیک کوانتومی نیز در این محدوده به درستی صدق میکند.
مکانیک کوانتومی نسبیتی در مورد مسایلی از قبیل نظریه ریسمان ها و میدان ها و گرانش و ... بحث میکند.
مسایل که ارتباط مستقیم با نسبیت عام دارد
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

نمایه کاربر
hertkof

سپاس: 2

Re: توضیحاتی من باب توالر جدید

پست توسط hertkof »

سلام..
ممنون! هم من باب توضیحات هم توجه به نظرم.. smile072
تصویر
ریاضی سابق