نجوم و كامپيوتر

مدیران انجمن: parse, javad123javad

neda14

Re: نجوم و كامپيوتر

پست توسط neda14 »

mamy72 نوشته شده:ببخشيد كه تو پاسختون تاخير افتاده چند وقتيه وقت ندارم به زودي پاسختون رو ميدم smile015
خواهش ميكنم همين كه محبت دارين و به سؤالاتم پاسخ ميديد از سرمم زياديه
متشكرم

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

راستش همون رصد آسمان شب جذاب ترينه ممنون ميشم توضيحات لازم رو ارائه بديد و منابع رو معرفي بفرمائيد.
ميل خودتونه ولي بايد به اين موضوع هم توجه كنيد كه رصد يك كار عملي شما ممكنه چند تا جا بخونيد كه مربع فرس اعظم بزرگه اما هيچكدوم در ذهنتون حك نميشه و هميشه يادتون ميره ولي اگه يك بار يك نفر فرس اعظم رو بهتون نشون بده يا خودتون پيداش كنيد ديگه تا ابد يادتون ميمونه براي همين شما اگه بخواهيد در مورد رصد كار كنيد خودتون بايد اهل رصد و شب نشيني باشيد (تا اتمام پروژتون يه چند شبي رو بايد تا صبح بيدار بمونيد!) اگه امادگي و امكان رصد كردن آسمون رو داريد بگيد (اگه تو شهر هاي بزرگ هستيد بايد به بيرون شهر بريد)

رصد اسمان به چند بخش اساسي تقسيم ميشه:
-رصد صورت هاي فلكي
-رصد سيارات
-رصد اجرام ژرفاي آسمان
-عكاسي نجومي
-رصد هاي تخصصي ماه
-رصد هاي تخصصي خورشيد
-رصد ستاره هاي متغير
-رصد هاي اكتشافي ( سيارك،ابرنواختر،دنباله دار و ...)
-.....

شما مي تونيد و بايد چند موضوع رو باهم كار كنيد

براي شروع هم نرم افزار starry night رو تهيه كنيد (اگه نتونستيد تهيش كنيد نرم افزار Celestia و Stellarium و ... رو ميشه از اينترنت دانلود كرد اگه توضيحي در مورد نرم افزار هاي نجومي خواستيد به اين آدرس بريد http://kuiper.mihanblog.com/post/category/4 )
اگه كتاب هم خواستيد بگيد معرفي كنم.

خيلي جالب بود اين تو كدوم يكي از موضوعاتي كه گفته بوديد ميگنجه؟
اين به چند موضوع ربط داره ولي كلا مربوط به كيهان شناسي
بهر حال اگه باز هم ازاين كليپ ها سراغ دارين مشتاقم ببينم.
مي تونيد تو اينترنت پيدا كنيد (انگليسي سرچ كنيد)

فعلا smile061

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

راهنمايي هام كافي بود smile042

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

پست توسط enjoy_physics »

سلام

شركت ماكروسافت يه نرم افزار تلسكوپ ارائه داده..ميتوني مجاني دانلود كني http://www.worldwidetelescope.org

موفق باشي smile015
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

neda14

پست توسط neda14 »

با سلام و وقت بخير
من يه چند وقتي رو حسابي سرم شلوغ بود و اينترنت نميومدم ازاينكه منتظرتون گذاشتم عذر ميخوام ببخشيد
mamy72 نوشته شده:ميل خودتونه ولي بايد به اين موضوع هم توجه كنيد كه رصد يك كار عملي شما ممكنه چند تا جا بخونيد كه مربع فرس اعظم بزرگه اما هيچكدوم در ذهنتون حك نميشه و هميشه يادتون ميره ولي اگه يك بار يك نفر فرس اعظم رو بهتون نشون بده يا خودتون پيداش كنيد ديگه تا ابد يادتون ميمونه براي همين شما اگه بخواهيد در مورد رصد كار كنيد خودتون بايد اهل رصد و شب نشيني باشيد (تا اتمام پروژتون يه چند شبي رو بايد تا صبح بيدار بمونيد!) اگه امادگي و امكان رصد كردن آسمون رو داريد بگيد (اگه تو شهر هاي بزرگ هستيد بايد به بيرون شهر بريد)
خوب اين طور كه شما فرمودين يكم كار سخت شد بايد يه راهنما و ابزار كار هم فراهم كنم
ولي قبلش شما يه لطفي كنيد منبعي رو در اين زمينه برام معرفي كنيد تا من بتونم درحد ابتدايي با اين مباحتي كه فرمودين آشنا بشم و بعد تصميمات بعدي رو بگيرم
mamy72 نوشته شده: رصد اسمان به چند بخش اساسي تقسيم ميشه:
-رصد صورت هاي فلكي
-رصد سيارات
-رصد اجرام ژرفاي آسمان
-عكاسي نجومي
-رصد هاي تخصصي ماه
-رصد هاي تخصصي خورشيد
-رصد ستاره هاي متغير
-رصد هاي اكتشافي ( سيارك،ابرنواختر،دنباله دار و ...)
-.....
البته زحمته واستون شرمنده

منتظر پاسختون هستم
متشكرم
بدرود

neda14

پست توسط neda14 »

enjoy_physics نوشته شده:سلام

شركت ماكروسافت يه نرم افزار تلسكوپ ارائه داده..ميتوني مجاني دانلود كني http://www.worldwidetelescope.org

موفق باشي smile015
سلام
دستتون درد نكنه به نظر نرم افزار جالبي بايد باشه ولي متأسفانه من خيلي از اين زمينه سر در نميارم نحوه استفاده و كاربرد اين نرم افزار چطور هستش ميشه بفرمائيد؟

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

neda14 نوشته شده:بايد يه راهنما و ابزار كار هم فراهم كنم
راهنما رو مي تونيد تو انجمن هاي نجوم سراسر كشور پيدا كنيد چيزي كه تو ايران زياده منجم آماتوره و انجمن هايي كه تو شهر ها وجود داره
اگه منظورتون هم از ابزار اپتيك مناسبه اصلا عجله نكنيد خيلي زود كه به سراغ دوربين دوچشمي و تلسكوپ بريد حالا حالا بايد با چشم غير مسلح كار كنيد(شما هم كه پروژتون مربوط به كامپيوتر اصلا زياد ابزار لازم نيست)
neda14 نوشته شده:نبعي رو در اين زمينه برام معرفي كنيد
سايت هاي زيادي در اينترنت در اين مورد وجود داره ولي كمتر اين ها به مسائل آموزشي پرداختن و بيشتر اطلاع رساني اند و براي كساني طراحي شدن كه حداقل آشنايي مقدماتي رو با نجوم دارن (البته استثنا هم وجود داره)
كتاب هاي خوبي نوشته شده كه براي شروع كتاب صورت هاي فلكي ، شناخت مقدماتي ستارگان ، راهنماي هفتگي آسمان شب و ... وجود داره اصول پيمايش رو هم بايد ياد بگيريد كه نجوم به زبان ساده اون رو نسبتا خوب توضيح داده
فكر كنم منابعم كافي باشه
neda14 نوشته شده:دستتون درد نكنه به نظر نرم افزار جالبي بايد باشه ولي متأسفانه من خيلي از اين زمينه سر در نميارم نحوه استفاده و كاربرد اين نرم افزار چطور هستش ميشه بفرمائيد؟
اين نرم افزار يكم تخصصي و براي شما كه تازه كاريد همون هايي كه گفتم بهتر و راحت تره

موفق باشيد smile072

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

پست توسط enjoy_physics »

mamy72 نوشته شده:
neda14 نوشته شده:
اين نرم افزار يكم تخصصي و براي شما كه تازه كاريد همون هايي كه گفتم بهتر و راحت تره

smile072
نه تخصصي نيست فقط كمي پيچيدس.با چند ساعت كار ميشه يادش گرفت.
فقط يه نكته رو هنگام نصب بايد توجه كرد.براي اجرا بايد حتمن بايد نرم افزار microsoft.net framework 2.0
حتما نصب بشه. smile015
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

enjoy_physics نوشته شده:نه تخصصي نيست فقط كمي پيچيدس.با چند ساعت كار ميشه يادش گرفت.
ايشون زمان كوتاه اي كه دارن فعاليت مي كنن و حتي نمي دونن اصطلاحات انگليسي كه تو نرم افزار وجود داره يعني چي براي همين بايد اول با نرم افزار هايي مثل starry night شروع كنن

ارسال پست