سوال درباره ریسمان کیهانی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
galaxy73

سوال درباره ریسمان کیهانی

پست توسط galaxy73 »

سلام.من یه سوال درباره ریسمان های کیهانی داشتم.یه جایی خوندم که الکترون ها ذرات بنیادی هستند ولی پروتون ها و نوترون ها ذرات بنیادی نیستند بلکه از کوارک ها تشکیل شدند.در این مقاله نوشته بود که ریسمان های کیهانی ذرات بنیادی تر هستند .می خواستم بدونم که الکترون از ریسمان های کیهانی زیادی تشکیل شده یا یک الکترون ریسمان کیهانی است که به شکل خاصی نوسان پیدا کرده.ممنون میشم اگر جواب بدید. smile124
دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ...

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

Re: سوال درباره ریسمان کیهانی

پست توسط احسان2142 »

سلام!
galaxy73 نوشته شده:سلام.من یه سوال درباره ریسمان های کیهانی داشتم.یه جایی خوندم که الکترون ها ذرات بنیادی هستند ولی پروتون ها و نوترون ها ذرات بنیادی نیستند بلکه از کوارک ها تشکیل شدند.در این مقاله نوشته بود که ریسمان های کیهانی ذرات بنیادی تر هستند .می خواستم بدونم که الکترون از ریسمان های کیهانی زیادی تشکیل شده یا یک الکترون ریسمان کیهانی است که به شکل خاصی نوسان پیدا کرده.ممنون میشم اگر جواب بدید. smile124
با توجه به اطلاعات محدودی که بنده دارم ذرات ار نوسانات ریسمان ها به وجود می آیند . smile001

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

به نظر من گرانش ناشي از نوسان ذرات و بدنبال آن توليد و انتشار امواج طولي الكترومغناطيسي است :

جرم صفر و ايجاد شرايط بي وزني ، تسليحات گرانشي
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... B1#p131565
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
galaxy73

پست توسط galaxy73 »

ممنون.پس اینجور که شما میفرمایید دومی درسته یعنی الکترون یا کوارک ها ریسمان کیهانی هستند که به حالت های خاصی نوسان پیدا میکنند
دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ...

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

galaxy73 نوشته شده:ممنون.پس اینجور که شما میفرمایید دومی درسته یعنی الکترون یا کوارک ها ریسمان کیهانی هستند که به حالت های خاصی نوسان پیدا میکنند

واقعيت امر اينكه ما هيچگونه سكوني در كيهان نداريم و ذرات در دنياي خرد در حال نوسان و اجسام در عالم كلان در حال حركت و دوران و .......... هستند . اگر به اين فرمول جديد من دقت كنيد :

تصویر

اگر ذره يا جسم ساكن و بدون نوسان ( طول موج ) باشد جرم بينهايت يا تعريف نشده ميشود و مفهوم جرم مربوط ميشود به ثابت پلانك ، طول موج ، سرعت و همچنين سرعت نور .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
galaxy73 نوشته شده:ممنون.پس اینجور که شما میفرمایید دومی درسته یعنی الکترون یا کوارک ها ریسمان کیهانی هستند که به حالت های خاصی نوسان پیدا میکنند
نه من می گویم ریسمان ها با ارتعاش خود ذرات را به وجود می آورند یعنی کوارک ها و الکترون ها حاصل از ارتعاش ریسمان ها هستند.
توضیحات آقای طباطبایی هم جالب است . آن ها را نیز بخوانید! smile015

ارسال پست