زمان حال

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

زمان حال

پست توسط farnaspas »

سلام در مورد زمان حال میخاستم کمی بیشتر منظورم رو برسونم
من تو ذهنم زمان گذشته و حال و اینده رو مثل یه ساعت شنی تصور میکنم که که شن های این ساعت شنی نیز درست در مرکزش که سوراخ قرار دارد به پایین میریزند.............حالا در مورد زمان هم همینطور فکر میکنم شنی که از بالا به پایین میریزد نیز گذشته و پایین نیز اینده میباشد و زمانی که این شن از بالا به پایین میخاد بیاد میشه زمان حال هستش نتیجه میشه که زمان حال پلی ارتباطی بین گذشته و اینده هست..............حالا اگر ما در زمان حال زندگی میکنیم ینی درست در وسط اون ساعت شنی قرار داریم؟؟!!!! ایا اصلا تصور من درسته؟؟؟؟؟؟
دوستان دوستان مرسی اگر من رو کمک کنید و اشکالاتم رو بگید من تازه شروع کردم به خوندن فیزیک و دوستدارم جواب سوالاتم رو به طور صحیح بگیرم
ممنون smile018 smile072 smile072 smile072 smile072

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

Re: زمان حال

پست توسط hhamid »

تا کنون هیچ تعریف دقیقی از زمان ارائه نشده است و یا اگر شده به نوعی از مفاهیم وابسته به زمان کمک گرفته شده است.
ذهن بشر به گونه ای تکامل یافته که او برای سهولت در بازخوانی رویداد ها مفهومی انتظاعی را خلق کرده و هر رویداد در فضای خارجی را رو ساختار ذهنی که خودش ساخته(به اصطلاح زمان) تصویر می کند و موقعیت آنرا نسبت به دیگر وقایع می سنجد .
حال اگر نوع بشر به گونه ای تکامل می یافت که این فرایند فرایند مغزی در او حذف می شد و او نیازی به سنجش موقعیت رویداد ها نداشت و درکی از ترتیب آنها پیدا نمی کرد هیچ گاه چنین مفهومی خلق نمی شد .
زمان نوعی فرض و تلقین است که ذهن به کمک آن توانسته ترتیبی برای رویداد هایی که شاهد آنها بوده قائل شود پس نه در حال گذر است و نه قابل تند یا کند شدن smile020
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
ماوراء

سپاس: 6

تماس:

پست توسط ماوراء »

^ ترتیب رویداد ها واقعیت خارجی ست نه یک توهم و تصور ذهنی ، زمان نیز عبارت است از همان توالی حوادث و رویدادها ، پس خیال و توهم نیست
متافیزیک جهان حاکم بر فیزیک آن است.

http://www.askdin.com/forumdisplay.php? ... 12013&f=21
انجمن پاسخگويي به پرسشهاي ديني و فلسفی

ehmed

پست توسط ehmed »

farnaspas نوشته شده:سلام در مورد زمان حال میخاستم کمی بیشتر منظورم رو برسونم
من تو ذهنم زمان گذشته و حال و اینده رو مثل یه ساعت شنی تصور میکنم که که شن های این ساعت شنی نیز درست در مرکزش که سوراخ قرار دارد به پایین میریزند.............حالا در مورد زمان هم همینطور فکر میکنم شنی که از بالا به پایین میریزد نیز گذشته و پایین نیز اینده میباشد و زمانی که این شن از بالا به پایین میخاد بیاد میشه زمان حال هستش نتیجه میشه که زمان حال پلی ارتباطی بین گذشته و اینده هست..............حالا اگر ما در زمان حال زندگی میکنیم ینی درست در وسط اون ساعت شنی قرار داریم؟؟!!!! ایا اصلا تصور من درسته؟؟؟؟؟؟
دوستان دوستان مرسی اگر من رو کمک کنید و اشکالاتم رو بگید من تازه شروع کردم به خوندن فیزیک و دوستدارم جواب سوالاتم رو به طور صحیح بگیرم
ممنون smile018 smile072 smile072 smile072 smile072
خوب بایستی به گویم قضیه موسی و شبان حاکم است دوست عزیز تا حالا خوب امدی

ehmed

پست توسط ehmed »

hhamid نوشته شده:تا کنون هیچ تعریف دقیقی از زمان ارائه نشده است و یا اگر شده به نوعی از مفاهیم وابسته به زمان کمک گرفته شده است.
ذهن بشر به گونه ای تکامل یافته که او برای سهولت در بازخوانی رویداد ها مفهومی انتظاعی را خلق کرده و هر رویداد در فضای خارجی را رو ساختار ذهنی که خودش ساخته(به اصطلاح زمان) تصویر می کند و موقعیت آنرا نسبت به دیگر وقایع می سنجد .
حال اگر نوع بشر به گونه ای تکامل می یافت که این فرایند فرایند مغزی در او حذف می شد و او نیازی به سنجش موقعیت رویداد ها نداشت و درکی از ترتیب آنها پیدا نمی کرد هیچ گاه چنین مفهومی خلق نمی شد .
زمان نوعی فرض و تلقین است که ذهن به کمک آن توانسته ترتیبی برای رویداد هایی که شاهد آنها بوده قائل شود پس نه در حال گذر است و نه قابل تند یا کند شدن smile020
خوب من اسمم احمد است و از طرز فکرت نا امید شدم میدانی حلزون دنیا را دو بعدی میبیند و جالب این که بعد سوم در نظرش به بعد مقابلش تا دایره دیدش میچسبد ولی در دوبعد طول و عرض که حرکت میکند با بعد ارتفاع متوجه میشود فرق دارد و ان هم از روی گرانش چون وقتی که از دیوار بالا می رود میداند اگر به دیوار نچسبد می افتد حالا تو که از سه بعد به حلزون نگاه میکنی و با حلزون حرف بزنی بگی که دنیا سه بعدی است به شما خواهد گفت داری خیال میکنی مگه نمی بینی دو بعدی است دوست عزیز درک زمان پیچیده تر از ان است که با منطق و فرمول سراغش بروی ولی میتوانی ان را حس کنی نه به عنوان یک بعد مثل مکان

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

رویداد ها ذاتا دارای ترتیب نیستند بلکه ذهن ما آنهرا می شمارد یا برای آنها ترتیب قائل می شود
توضیحات بیشتر در پست "زمان یک مفهوم ذهنی است و وجود خارجی ندارد " مطرح شده که می توانید مراجعه کنید

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

ehmed

پست توسط ehmed »

hhamid نوشته شده:رویداد ها ذاتا دارای ترتیب نیستند بلکه ذهن ما آنهرا می شمارد یا برای آنها ترتیب قائل می شود
توضیحات بیشتر در پست "زمان یک مفهوم ذهنی است و وجود خارجی ندارد " مطرح شده که می توانید مراجعه کنید
اگر دارای ترتیب نباشند شما هنوز متولد نشدی پس الان که پشت کامپیوتر نشستی و داری میخوانی یا شاید این را هم انکار میکنی که هنوز متولد نشدی و زمانی نخواهی مرد

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

مرگ و تولد و رویداد های بین و خارج آن می تواند در جهان های موازی با ما نسبت به ما یا به آنها هر ترتیب ممکنی داشته باشد .

ehmed

پست توسط ehmed »

hhamid نوشته شده:مرگ و تولد و رویداد های بین و خارج آن می تواند در جهان های موازی با ما نسبت به ما یا به آنها هر ترتیب ممکنی داشته باشد .
ببینید یک دنیای موازی دنیایی متفاوت است نه از لحاظ اینکه موجوداتی مثل جن و یا پری و یا هر چیز دیگر در آن زندگی میکنند و موازی ما قرار دارند یعنی در این دنیای موازی زمین زمین است و خورشید هم هست ولی این دنیا در لحظات حال نهفته یعنی بهتر بگویم دنیا ما لحظات نا همگونی دارد در حال که بسته به زمان وقوع همگن می شوند و در اصطلاح ایرانی دیرند گفته میشود بهتر بگویم که 10 سال قبل دنیا موازی امسال است که به وقوع پیوسته ولی 10 سال آینده لحظه ناهمگونی است که هنوز به وقوع نپیوسته

ارسال پست