تفاوت سرعت مداری زمین

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ehmed

سپاس: 6

تفاوت سرعت مداری زمین

پست توسط ehmed »

یک سوال دارم و ان اینکه ایا آیا سرعت مداری زمین در تابستان با زمستان فرق خواهد کرد؟

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

Re: تفاوت سرعت مداری زمین

پست توسط hhamid »

طبق قانون دوم کپلر هر سیاره کمان های نزدیک به خورشید از مدارش را(زمستان ) سریع تر از کمان های دور تر(تایستان) می پیماید . smile020 smile020 smile020
آخرین ویرایش توسط hhamid یک‌شنبه ۱۳۸۹/۳/۳۰ - ۰۹:۳۴, ویرایش شده کلا 1 بار
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

ehmed

پست توسط ehmed »

ولی چرا روزهای تابستان از روزهای زمستان طولانیتر است؟

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

و در عوض شب ها هم کوتاه تر است یعنی از طول شب کم شده و به روز اضافه شده است.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

ehmed

پست توسط ehmed »

نفهمیدم میشود بیشتر توضیح بدهید که چرا شب در زمستان درازتر از شب در تابستان است چون شب و روز مربوط به حرکت قطبی و یا بهتر بگویم حرکت زمین دور خودش است چه ربطی به حرکت مداری دارد لطفاً توضیح دهید ممنونم از شما

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

چون در تابستان سطح بیشتری از زمین تحت تابش خورشید و سطح کمتری در سایه قرار دارد بنابراین یک نقطه در حال گردش(بسته به فاصله اش از استوا) زمان بیشتری را در سطح روشن قرار دارد ولی این موضوع ربطی به سرعت گردش به دور خورشید ندارد.

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

طولاني شدن روز در تابستان و يا طولاني شد شب در زمستان به خاطر انحراف 23.5 درجه زمين از محور عمود مدارش است و هيچ ربطي به قانون كپلر نداره (اگه خواستيد بگيد عكس بگزارم)

اما در مورد قانون كپلر : اولا خروج از مركز مدار زمين حدود 0.03 است و معمولا دايره حساب ميشه دوما همين خروج از مركز كم باعث 31 روزه شدن ماه هاي تابستان و بهار ميشه در حالي كه در پاييز و زمستان ماه ها به دليل نزديكي به خورشيد 30 روزه است

اگه الان نجوم رو مثل بقيه مباحث فيزيك تو كتاب هاي فيزيك دبيرستان مي گذاشتن الان ehmed چنين سوالي نمي كرد smile012

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

mamy72 نوشته شده:طولاني شدن روز در تابستان و يا طولاني شد شب در زمستان به خاطر انحراف 23.5 درجه زمين از محور عمود مدارش است و هيچ ربطي به قانون كپلر نداره (اگه خواستيد بگيد عكس بگزارم)

اما در مورد قانون كپلر : اولا خروج از مركز مدار زمين حدود 0.03 است و معمولا دايره حساب ميشه دوما همين خروج از مركز كم باعث 31 روزه شدن ماه هاي تابستان و بهار ميشه در حالي كه در پاييز و زمستان ماه ها به دليل نزديكي به خورشيد 30 روزه است

اگه الان نجوم رو مثل بقيه مباحث فيزيك تو كتاب هاي فيزيك دبيرستان مي گذاشتن الان ehmed چنين سوالي نمي كرد smile012
من کاملا موافقم
این اما این دلیل نمیشه که در مدارس نجوم وجود ندارد ما به سراغش نرویم من خودم همین موضوع رو در اول راهنمایی میدونستم!!!!!!!
به خود فرد هم بستگی داره smile018 smile018 smile018

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

farnaspas نوشته شده:این اما این دلیل نمیشه که در مدارس نجوم وجود ندارد ما به سراغش نرویم من خودم همین موضوع رو در اول راهنمایی میدونستم!!!!!!!
اين جه ربطي به حرف من داشت smile037

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

منظور منم همین بود یعنی با اینکه زمین توی تابستون از خورشید دور تر است به خاطر بیشتر شدن زاویه تابش گرم تر است و در زمستان برعکس.

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

طولانی وکوتاه شدن شب و روز در زمستان و تابستان و افزایش سرعت مداری ، دو مقوله ی جدا هستند، یکی به خاطر قانون یوهان کپلر است( سیارات در مداری بیضی حرکت میکنند،وقتی به خورشید نزدیک تر میشوند بر اثر شدت یافتن جاذبه سریعتر حرکت میکنند و بر عکس)
و اختلاف طول شب و روز همانطور که mamy گفت مربوط به اختلاف زاویه ی مداری زمین است که اگر درست یادم مانده باشد، هر سال کمی بیشتر میشود.
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

با دیدن تصویر انقلاب تابستانی خورشید منظورتان را دریافتم .
با تشکر smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

hhamid نوشته شده:با دیدن تصویر انقلاب تابستانی خورشید منظورتان را دریافتم .
اگه منظورتون امضاي من smile018 smile072

ارسال پست