فیلم درگیری یو اس فورس با یوفو (نظرتان چیست؟)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

Re: فیلم درگیری یو اس فورس با یوفو (نظرتان چیست؟)

پست توسط Sinasuperman »

radical نوشته شده:
MRT نوشته است:
از طرفي شما گفتيد كه امريكايي ها موفق به ساخت بشقاب پرنده شده اند يعني اول اصلش بوده و بعدا كپي كاري كردند .
اصلی وجود ندارد بشقاب پرنده ها اصولا زاییده ذهن انسان ها هستند
mamy72 نوشته است:
با اين زياد موافق نيستم
چطور در ایران و افغانستان و یا عربستان چیزی مشاهده و گزارش نشده
بشقاب پرنده ها و آثار آنها حتی در اثار باستانی نیز دیده شده است.
...............
تصویر
..............
در ضمن متأسفم امّا مشاده های بسیاری از موجودات فضایی در ایران گزارش شده است که این موضوع که شما از آن خبر ندارید به کمبود اطلاعاتتان بر می گردد.
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

MRT نوشته شده:
اصلی وجود ندارد بشقاب پرنده ها اصولا زاییده ذهن انسان ها هستند
نه ذهن شما توان درك و فهم اونا رو نداره . بيشتر انسانهايي كه ماهيت اونا رو تكذيب مي كنن موجودات خودپرست و خودخواهي هستن چون با اثبات وجود اونا در اولين مرحله انسان تبديل ميشه به يك موجود درجه دو در شعور و فهم كه اين انسانها هميشه بدنبال برتريت نسبت به سايرين هستن پس هرگز قبول نخواهند كرد حتي اگر با دو چشم اونا رو ببينن يا با دست لمس كنن .

چطور در ایران و افغانستان و یا عربستان چیزی مشاهده و گزارش نشده
خيلي ها ديدن و به من هم تعريف كردن شايد سن شما كم باشه براي اين ماجراها . وحيد شاهرخيان كاربر معروف هوپا خودش از كسايي بود كه برخورد نزديك با يوفوها در مشهد داشته ولي كسي حرفهاش رو تحويل نگرفت البته جز من كه باورش دارم . اين بحث بيشتر روانشناختيه تا فيزيكي . انسان موجودي با مشكلات بسيار فراوانيه اون با خودش هم مشكل جدي داره چه برسه با يوفوها و .................................. به عكس مامي خوب نگاه كن . به نظر داروين اون يك اورانگوتان ( مرد جنگلي ) تكامل يافته است و با ميمون ها نيا و جد مشترك داشته حالا بيا حاليش كن كه چي به چيه .
آقای MRT جان من حرفهای شما را از جان قبول دارم زیرا به علم شما ایمان دارم ولی چیزی که قوی تر از این باعث شده من به UFO ها اعتقاد داشته باشم این است که من متأسفانه یا خوشبختانه با آنها بر خورد داشته ام بر خوردی عجیب که سراسر زندگی من را تغییر داد.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

NAV!D نوشته شده:ولی من احساس نمیکنم که انسان درجه دو باشه .
انسان اشرف کل مخلوقاته و هیچ چیزی کمتر از فضاییان یا ... نداره .
تنها چیزی که هست اینه که شما یا انسانها توانایی خودشون رو دست کم میگیرند و در واقع اون رو آک بند میزارند و کشفش نمیکنند .
بسیاری از کارهایی بزرگی که انسان ها انجام داده اند رو مد نظر بگیرید .
حال چون موجودات دیگر کرات میتوانند با سرعت پرواز کنند یا از این سیاره به آن سیاره و ... بروند دلیل بر برتری نیست .
انسان هم میتواند و به زودی انجامش خواهد داد . کافیه کمی دیدگاه ها تغییر کنه . کافیه فیزیک و متافیزیک در هم آمیخته بشه .
متأسفانه آنها توانسته اند امّا ما شاید قرن ها بعد بتوانیم! ایا این شد اشرف مخلوقات؟ دوست عزیز این حرف ها به ادیان باز می گردد که به نظر من ساخته ی دست انسان است بدین سبب که سرشار از اشتباهات و اشکالات است اگر شک دارید برایتان موضوع را باز خواهم گفت.
فقط اعلام کنید تا موضوع را برایتان بازتر کنم.
(س.ج)

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

garfield نوشته شده:
NAV!D نوشته شده:ولی من احساس نمیکنم که انسان درجه دو باشه .....
اگر مقیاس زمانی کل جهان را آنقدر کوچک کنیم که آغاز جهان ساعت 00:00 و الان ساعت 12:00 باشد انسان در ساعت 11:59:56 بوجود آمده است و در ساعت 11:59:59 متمدن شده است!!! فرض کنید موجودی در یک نقطه دنیا یک ساعت یا بیشتر باشد که متمدن شده باشد! فرض میکنید ما اصلا با آنها قابل مقایسه هستیم؟
فاصله فهم و شعور ما با آنها بیشتر از فاصله انسان با مورچه است (رجوع کنید به کتاب نظرات شخصی استیفن هاوکینگ در باره موجودات ذیشعور فرازمینی) آیا شما میتوانید به مورچه چیزی یاد بدهید یا اصولا برقراری رابطه با آن برای شما سودمند است؟ شما صرفا ممکن است از روی کنجکاوی آنها را مطالعه کنید و همین!
پس اینقدر منتظر برقراری ارتباط با موجودات فضایی(!) نباشید. مطمئنا حداقل تا میلیونها سال دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. (نقل از همان منبع)
موضوعاتی که مطرح کردید بسیار عالی بود! من با آنها کاملاً موافقم! امّا این موضوع که می گویید ما هیچ تمایلی به ایجاد ارتباط با حیوانات نداریم اشتباه است. قبول کنید اگر زمانی حیوانی سخن باز کند انسان مشتاقانه از این رفتار پذیرایی خواهد کرد حا اگر چه مورچه باشد یا فیل!

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

radical نوشته شده:
نه ذهن شما توان درك و فهم اونا رو نداره . بيشتر انسانهايي كه ماهيت اونا رو تكذيب مي كنن موجودات خودپرست و خودخواهي هستن چون با اثبات وجود اونا در اولين مرحله انسان تبديل ميشه به يك موجود درجه دو در شعور و فهم كه اين انسانها هميشه بدنبال برتريت نسبت به سايرين هستن پس هرگز قبول نخواهند كرد حتي اگر با دو چشم اونا رو ببينن يا با دست لمس كنن .
پذیرفتن یا نپذیرفتن ارتباطی با فهم شعور نداره این مثل این میمومنه که بگیم ما قدرت فهم و شعور فهم دراکولا یا اژدهای هفت سر را نداریم

خیر حتی اگر وجود آنها نیز اثبات شود از ارزش انسان کم نمی شود زیرا هر موجودی ویژگی های منحرف به فرد خود را دارد

شما به عقاب نگاه کن که چه قدرت بینایی بالایی دارد یا مثلا خفاش دارای رادار بسیار قوی هستند یا مثلا قدرت بویایی سگ که تا کنون دستگاهی برای تشخیص بو و رهیابی مثل آن ساخته نشده

بنابراین انسانها از جهاتی از سایر موجودات پست تر و از جهاتی برترند

حالا ما از صفات این موجودات اگر واقعیت داشته باشند بی خبریم بنابراین نمی دانیم که چه برتری نسبت به ما دارند
خيلي ها ديدن و به من هم تعريف كردن شايد سن شما كم باشه براي اين ماجراها . وحيد شاهرخيان كاربر معروف هوپا خودش از كسايي بود كه برخورد نزديك با يوفوها در مشهد داشته ولي كسي حرفهاش رو تحويل نگرفت البته جز من كه باورش دارم . اين بحث بيشتر روانشناختيه تا فيزيكي . انسان موجودي با مشكلات بسيار فراوانيه اون با خودش هم مشكل جدي داره چه برسه با يوفوها و .................................. به عكس مامي خوب نگاه كن . به نظر داروين اون يك اورانگوتان ( مرد جنگلي ) تكامل يافته است و با ميمون ها نيا و جد مشترك داشته حالا بيا حاليش كن كه چي به چيه .
اگر عباس آقا بقال سر کوچه ما هم دیده باشد و به من بگوید شاید نپذیرم اما اگر نیروی هوایی گزارش کند و در اخبار بگویند قابل قبول است

کاش همان اورانگوتان بودیم وضعمان بهتر از این بود به زندگی آنها نگاه کنید عدالت کاملا برقرار است و این برتری آنها نسبت به انسانهاست
گارفیلد نوشته است:
چرا ... گزارشات رسمی در همه کشورها من جمله ایران زیاده. توی اینترنت هم سرچ کنی مستنداتش در میاد.
شما زحمت بکش مستندات مربوط به ایران رو بزار
دوست عزیز باور کن مدارک مربوط به ارتباطات با موجودات فضایی در نیروی هوایی ایران موجود است که حتماً اگر پیدا کردم برایتان می گذارم!

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

mamy72 نوشته شده:من ديگه اين پست رو ادامه نمي دم حيف نام طبابايي كه فاميلي MRT است smile012
NAV!D نوشته شده:در واقع این موجودات فضایی هم که جا موندن جسد اند نه زنده .
http://iwasabducted.com/aliengallery/custody.com
( smile012 )( smile012 )

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

radical نوشته شده:درود
اتفاقا برعكس اين حرفهاي شما قديمي شده و جاي تعجب نداره چون شما بچه يه كشور جهان سوم و عقب افتاده هستيد . اين موجودات براي بچه هاي ممالك صنعتي و در حال رشد خيلي هم آشناست به طوري كه اگه تو كشوري مثل امريكا و همسايش مكزيك يه روز يوفو ديده نشه همه متعجب ميشن و شايد حوصلشون سر بره . به خاطر اونا تو شهر روزول موزه هم درست كردن حالا شما بگو كه نيستن . اگه شما موز ، آناناس و نارگيل نديده بودي از كجا با تواصيف من مي تونستي اين ميوه ها رو بشناسي .
ما کجا عقب افتاده هستیم به زودی به انرژی هسته ای دست پیدا می کنیم و تو دهن آمریکا هم می زنیم و آمریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند
ما قدرت اول خاورمیانه هستیم
و رتبه 18 را در زمینه اقتصاد داریم
ماهواره هم که هوا کردیم
مبلغی یارانه هم دولت قرار است بهمان بدهد

کشور از این پیشرفته تر می خواستی
-----------------------------------------------------------------------------
خوب اين اسباب بازي ها همون تكنولوژي ايروديناميك رو دارن كه چيز جديدي هم نيست . مشكل شما اينه كه نمي خاي گشتي تو زندگي روزمره غربي ها داشته باشي البته تو اينترنت . عبارت UFO رو گوگل كن و تعداد نتايج رو تحويل بگير بعد بگو دروغه يا چرنده :
‫يافته 1 - 10 از حدود 40,600,000 درباره UFO. (0.36 ثانیه

امروزه گوگل برای هر واژه ای همین حدود رکورد را تحویل می دهد

مثلا واژه شلنگ که چیز مهمی هم نیست

‫يافته 1 - 10 از حدود 40,000,000 درباره شلنگ. (0.97 ثانیه

http://www.google.com/search?hl=fa&clie ... %D8%A8&lr=

یوفوهای آنها را من هم هر روز تو پارک بقل خانه هر روز می بینم که که در دست بچه ها هستند و باهاشون بازی می کنند

اون عروسکها رو می گی یا اون ماکت هارو

بحث خدا و آدم و پیغمبرو و اما زمان هم زیاد کردیم حوصله نداریم اینجا که نامربوط با آنهاست دوباره انجام دهیم

پس بدرود
برادر عزیز چرا از خودتان مستندات اشتباه می گذارید؟ جستجوی واژه ی شلنگ نتیجه ی زیر را در بر دارد!
‫يافته 1 - 10 از حدود 136,000 درباره شلنگ. (0.25 ثانیه)
اگر کسی به حرف من شک دارد همین الآن امتحان کند. ما مثل بعضی دوستان مستندات الکی نمی دیم.

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

NAV!D نوشته شده:خوب چند تا مسئله تو ذهن من هست کسی میتونه رفع ابهام کنه ؟ smile072

1-من فرض رو بر نبود موجودات فرا زمینی یا کرات دیگر میگرم خلافش چطور اثبات میشه ؟

2-چرا انسان رو پایین تر از موجودات دیگر زمین میدانید ؟(البته یک پاسخ دوستمون دادند ولی کامل نبود)

3-چرا یوفو ها یا موجودات دیگر به کره زمین سر میزنند ؟

4-اگر به کره زمین سر میزنند چرا ارتباطی برقرار نمیکنند و چرا همیشه ما به دنبال ارتباط با آنهاییم ؟

5-چرا رسانه های ملی و معتبر در این باره چیزی نمی گویند ؟
1- برخورد هایی بسیار چند که افراد بسیار معتبری نیز در زمره ی این گروه برخورد کنندگان نیز بوده اند. و 584 مشاهده ی سال 1954
2- آنها می توانند در کرات دیگر حرکت کنند ، ما فعلاً نمی توانیم!
3- چرا ما به مریخ سر می زنیم؟ همینطور به ماه؟ و در آینده به کرات دیگر!
4- اتفاقاً ارتباطاتی بوده است به طوریکه یک فرقه ی رایلی بسیار عقب مانده که ادعا می کرد توانسته بود از انسان کلون سازی کند آن را نتیجه ی ارتباط با موجودات فرازمینی و استفاده از دانش آنها اعلام می کرد. و البته اتفاقات مشابه این.

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

aht_Astronomy نوشته شده:مگه تو قران نوشته انسان از 20% مغزش استفاده میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نشانیشو بده
دوست عزیز واقعاً ببخشید امّا جنابعالی خیلی پرت تشریف دارید!( smile015 )

تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

...دوستان عزیز این مطلب را هم می گذارم امیدوارم لذت ببرید فقط از شما در خواست می کنم حتماً مطالعه کنید...
فقط اگر حوصله خواندن در وب را ندارید حتماً پرینت بگیرید واقعاً عالی است و حاصل تلاش های خود بنده می باشد

.
...............................................................................................
بسم الله الرحمن الرحیم
محتوا : علمی
موضوع : بشقاب های پرنده یا گشت و گذار کیهانیان

شاید بارها داستانهایی در مورد موجودات فضایی در کودکی و یا بزرگسالی شنیده باشید. در این مورد باید گفت اگر خود شما هم شاهد پرواز یک بشقاب پرنده در آسمان نبوده باشید حتماً دوستانی را می شناسید که یا خود تجربه چنین ملاقاتی را دارند یا داستانهای فراوانی را از چنین ملاقات هایی شنیده اند. و اگر این داستانها را دنبال کرده باشید حتما ً با تعداد زیادی نظراتِ متفاوت برخورد کرده اید. در یک سوی میدان شاهدان و طرفداران پر و پا قرص این ملاقات ها حضور دارند که هیچ ادله ای نمی تواند در باور آنها به وجود سفاین فضایی موجودات بیگانه تردید ایجاد کند و در سویی دیگر دانشمندان معتبر دارای جایگاه برجسته ی علمی که با زبانی شفاف صحبت از چنین موجوداتی را از حوزه ی علم به بیرون می رانند و در زمره مقوله های شبه علم جای می دهند امّا به راستی واقعیّت چیست؟!
آیا دانشمندان در حال بزرگترین فریب کاری تاریخ هستند؟ آیا واقعا ً ملاقات هایی با موجودات فضایی صورت گرفته است که قدرتمندان اجازه ی انتشار آن را نمی دهند؟ یا همه ی این داستانها ساخته ی ذهن های خلاق متوهم است؟ پس تکلیف دهها سند و مدرک و ادعای مدعیان چیست؟...

اوّلین مشاهدات این کیهانیان از طرف فرانسویان و آمریکایی ها در 8 آوریل 1950 بعد از رهایی از جنگ جهانی دوّم اعلام شد. در این تاریخ ناظران متعددی در حوالی آن منطقه بشقاب های پرنده را دیدند. این مشاهدات فرانسویان سه سال پس از حادثه ی ارتولد اتفاق افتاد. بطور تقریب کثرت و شدّت این مشاهدات بقرار زیر است:
11 مشاهده در سال 1950 و 4 مشاهده در سال 1951 و 89 رویت در سال 1952 و 31 مشاهده در سال 1953 ، 584 تا در سال 1954 و 6 تا در سال 1955 و 11 رویت در سال 1957 و در آخر 4 مشاهده نیز در 1959؛ در سال های بین 1990 تا سال 2000 نیز اداره ی تحقیق و رسیدگی علمی بارها با این پدیده برخورد کرد.
در ابتدا گمان می شد این اشیا نوعی ابزار پروازی جدید و ساخت اتحاد جماهیر شوروی سابق است که به عنوان هواپیما های جاسوسی به کار می رود. امّا انتشار گزارش رویت این سفاین بیگانه بر فراز کاخ کرملین در مسکو و سپس دیگر نقاط شوروی و انتشار این نکته که روس ها هم مدتی است با این میهمانان ناخوانده درگیر هستند توجه دانشمندان را به سوی پاسخی متفاوت جلب کرد.
سازمان های هوایی و فضایی دو قدرت شرق و غرب هر یک کمیسیون های ویژه ای را برای بررسی این موارد ترتیب دادند. هدف اصلی این کمیسیون ها پاسخ به دو سؤال اساسی بود. نخست آن که اجرامی که رصد آنها توسط گروهی از افراد از طیف های گوناگون از کشاورز گرفته تا خلبان ها و حتّی برخب فضانوردان گزارش می شد آیا واقعاً وجود دارند و اگر این طور است منشأ آنها چیست و دوّم اینکه آیا این اجرام خطری برای امنیّت ملّی کشورها و در مرحله ی بعد زمین به بار خواهد آورد.
یکی از این کمیسیون ها در سال 1953 تأسیس شد و به بررسی دقیق تمام گزارش های منتشر شده تا آن موقع پرداخت و در سال 1954 گزارش این کمیسیون منتشر شد. در این گزارش سعی شده بود با دلایل علمی وجودیوفوها " UFO " به چالش کشیده شود. اگر چه انتظار می رفت با انتشار این گزارش داستان بشقاب های پرنده پایان پذیرد ، امّا سیل مشاهدات ادامه داشت و در نهایت در سال 1956 سازمان نیکاپ (NICAP ) یا کمیته ی ملی تحقیقات پدیده های فضایی مسئولیت تحقیق این اجرام را بر عهده گرفت. این کمیسیون با عضویّت چندین مقام هوانوردی و اعضای سابق CIA آغاز به کار کرد و تلاش داشت تا به توضیحی دقیق دست یابد. امّا این کمیسیون هیچ گاه گزارش نهایی صادر نکرد چرا که در 27 اوت 1966 به دلیل اختلالی که در سیستم مخابرات پایگاه استراتژیک موشک های قارّه پیما در داکوتای شمالی و همزمان با رویت شیء ناشناس رخ داد جانسون رئیس جمهور وقت آمریکا را وادار کرد تا دستور تشکیل یک کمیسیون دیگر به سرپرستی ادوارد کندون را صادر کند. وی و همکارانش به بررسی بیش از 100 مورد از معتبر ترین گزارش ها پرداختند اعضا این کمیسیون 60 نفره را اختر شناسان ، مهندسان ، خلبانان ، و حتی روانشناسان تشکیل می دادند. از آن طرف هم همانطور که گفته شد اداره ی تحقیق و رسیدگی علمی هم با پدیده هایی مواجه شد که باعث انجام تحقیقاتی توسط دانشمندان بزرگ این مؤسسه در این مورد شد. سرانجام کمیسیون ذکر شده نتایج این تحقیقات را که توسط کندون مشهور شده بود در 1000 صفحه و با مهر تأیید آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر کرد.در این گزارش مفصل اعلام شده بود تمامی موارد بررسی شده در این گزارش دارای توضیحات علمی و قابل قبول بوده و ارتباطی با موجودات هوشمند فرا زمینی یا فعالیّت های جاسوسی دیگر کشورها ندارد. در روسیه داستان با عاقبتی مشابه مواجه شد. یک گروه 18 نفره به نام کمیسیون دائمی امور فضایی مسئولیّت بررسی این گزارش ها را بر عهده گرفت و پس از آن نیز کمیته ی علمی شوروی به بررسی دقیق آنها پرداخت و سر انجام اعلام شد ، بررسی تمام گزارش های رسیده نشان از آن دارد که تمامی این موارد دارای منشأ طبیعی بوده اند و هیچ موردی به صورت مشکوک باقی نمانده است.
این گزارش ها اگر چه با ذائقه ی علاقه مندان ارتباط با موجودات فضایی سازگاری نداشت امّا انجام آنها نشان از اهمیّت یافتن این موضوع در بین اذهان علمی جوامع داشت.
گزارش های معتبر در 3 دسته با عناوین برخورد نزدیک از نوع اوّل تا سوّم دسته بندی
می شد ، در برخورد نوع اوّل افراد تنها این اشیاء را می دیدند ، در نوع دوّم علاوه بر دیدار با آنها صدای این اشیاء نیز به گوش می رسید و در برخورد نزدیک از نوع سوّم علاوه بر دیدن سفاین بیگانه و شنیدن صدای آنها ملاقات هایی نیز بین سرنشینان آن و زمینیان گزارش می شد. اگر چه با گذر زمان از تعدادگزارش ها کاسته شد ، امّا این به معنی متوقف شدن آنها نبود.
هنوز بیش از چند سال از ادعای پزشکان فرقه ی رایلی مبنی بر موفقیّت در امر شبیه سازی انسان نمی گذرد. ادعایی که موجی عظیم در رسانه های جهان به راه انداخت. اعضای این فرقه خود را مرید مردی به نام رایل می دانند که معتقد است در یکی از کوهنوردی های هفتگی خود در آمریکا با موجودات فضایی ملاقات کرده است و آنها به او اعلام داشته اند که به زودی برای ملاقات دوباره به زمین بازخواهند گشت و ضمن آموزش روش کلونینگ انسان ، از او خواسته اند که زمین را برای بازگشت آنها آماده کند !
کیهانیان ناشناس در ایران
در ساعت 30/12 نیمه شب 19 سپتامبر سال 1977 تلفنهایی از منطقه ی شمیرانات به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران زده شد ، و رویت یک شیء پرنده ی ناشناس در افق شمالی گزارش شد. دقایقی بعد برج مخابرات فرودگاه مهر آباد تهران حضور این جرم را در رادار خود تأیید کرد و بلافاصله یک فروند هواپیمای شکاری F4 که خلبان شاهرخی هدایت آن را بر عهده داشت به تعقیب آن بلند شد امّا با نزدیک شدن این هواپیما به جرم ناشناس ارتباط رادیویی خلبان شاهرخی از کار افتاد. نیروی هوایی پس از این حادثه جنگنده ی دوّم را که یک F4 دیگر بود به تعقیب این جرم فرستاد امّا او نیز علی رغم مانور های پیچیده ی پروازی نتوانست کاملا ً نزدیک این جرم شود در پایان مشاهده شد که تعداد این اجرام از یک مورد به سه مورد افزایش یافت و سپس از دید مردم و رادار دور شد. امّا این داستان در ایران در پاییز 1369 به اوج رسید زمانی که دکتر داریوش ادیب که پیش از آن بیش تر به واسطه ی تدوین مجموعه ی چهار جلدی جواهر شناسی معروف بود ، کتابی با نام اسرار بشقاب های پرنده را ترجمه و منتشر کرد. در همان سالها داریوش ادیب سلسله مقالاتی در روزنامه ی اطلاعات به عنوان یکی از روزنامه های پر مخاطب کشور منتشر کرد و در آن با ارائه ی شواهد فراوان سعی در اثبات وجود حیات هوشمند فرا زمینی و بشقاب های پرنده کرد. مدتی بعد از موج اوّلیه ، ماهنامه ی نجوم به پاسخگویی برخی از این اخبار پرداخت که نتیجه ی آن مجموعه مقالاتی بود که همراه با یک راهنمای علمی عکاسی از بشقاب های پرنده به چاپ رسید. این مجموعه ، این موضوع را نه تنها رد ، بلکه مطبوعات کشور را به دلیل انتشار چنین گزارش هایی مورد انتقاد قرار می داد.
در این مقاله ها نشان داده شده بود که چگونه مردم پدیده های آشنای نجومی و جوّی را با اشیاء ناشناس پرنده اشتباه می گیرند و همین طور توضیح داده شده بود چگونه می توان با کمک یک جراغ قوّه عکسی را از یک بشقاب پرنده جعل کرد. داستان بشقاب های پرنده در ایران برای چندین سال دوران آرامی را سپری کرد تا این که تا از اوایل سال 1381 و با مشاهده ی اشیا نورانی در برخی از شهرها بار دیگر داستان از نو آغاز شد. اولین گزارش ها از مرزن آباد و سپس بابل و مشکین شهر آغاز شد جایی که گوی های نورانی می توانست علاوه بر اینکه موجب وحشت اهالی شود حتّی خسارت زیادی را به جای گذارد. این پدیده که همزمان در برخی از کشورهای جهان نیز رویت شد به سرعت مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه مشخص شد. آذر گوی های گلوله ای که پدیده ی جوی نادر امّا شناخته شده است عامل این رویدادها اعلام شد و در بابل فرضیه ی گونه ای از تخلیه ی انرژی ژئوفیزیکی مطرح شد ؛ امّا مشکین شهر نه تنها پایان آذرخش های گلوله ای را رقم زد که آغاز فصل جدید بشقاب های پرنده نیز همان جا بود.
هیاهویی بر سر هیچ.آشنایی اندک مردم با آسمان شب باعث شده بود تا سیّاره ی زهره با سفاین فضایی اشتباه گرفته شود و افکار عمومی از مردم عادّی تا مقام های امنیتی را به فکر وا دارد. البتّه این اتّفاق قبلاً هم سابقه داشته است و یک بار هم رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق ایالات متّحده ، شبی که از اتاق کار خود نگاهی به بیرون انداخت نور خیره کننده ای را دید که او را مستقیماً زیر نظر گرفته بود ؛ بلافاصله جلسه ی شورای امنیت ملّی تشکیل شدو دستور بررسی این جاسوس آسمانی صادر شد ، او فکر می کرد توسط روس ها زیر نظر گرفته شده است. غافل از اینکه به سیّاره ی زهره می نگریست. در جریان جنگ جهانی دوّم نیز بارها خلبان های نیروی هوایی آمریکا در بازگشت از ژاپن به روی زهره آتش گشودند.
کارل ساگان یکی از معروفترین دانشمندان ناسا و سیّاره شناسی است که نقش
بی نظیری در ترویج علم ایفا کرد. او از یک سو در طراحی مأموریّتی مانند ویجر مشارکت داشت و از سوی دیگر می کوشید تا خرافه های علمی مدرن را از ذهن مردم پاک کند.
ساگان در همان حال که در کتابی به نام جن زدگی دنیای مدرن حمله ی بی رحمانه را به معتقدان خرافه های مدرن انجام می داد و در مقدّمه ی راهنمای جامع روزنامه نگاران علمی ، کسانی که با آب و تاب داستان های ملاقات با فضایی ها را در روزنامه انتشار می دهند را شارلاتان خطاب می کرد. لوحی طلایی روی سفینه ی ویجر نصب کرد که روی آن اطلاعات بشر نهفته شده بود تا اگر این سفینه در قرن ها و هزاره های بعد در سفر بی بازگشت خود در میان ستاره ها با موجودات هوشمندی برخورد کرد بتوان آدرسی از خود به جای بگذارد و در همان حال طرح سِتی " SETI " را برای گوش دادن به اختلالات و پیام های احتمالی فضایی ها بنیان نهاد ؛ که به امواج رادیویی سراسر عالم گوش می داد تا شاید پیامی را بشنود.
او اگر چه بیش از هرکس عاشق برقراری تماس با فضایی ها ماند ، امّا هیچ گاه اجازه نداد خرافه ها به ذهن مردم راه یابد. امروز در حالی که اکثر دانشمندان به وجود نوعی حیات در گوشه کنار عالم اذعان دارند و حتّی بر مبنای فرمولی به نام دیراک سعی می کنند تعداد چنین تمدّن هایی را نیز تخمین بزنند ، امّا خود را مقید به علم می کنند و بیان می کنند تا الآن حتّی یک موجود تک سلولی در سیّاره ای دیگر را نیز نیافته ایم چه رسد به هوشمندی فرا زمینی آنها سؤالات ساده ای را در مقابل مدعیان می گذارند که هیچ گاه به آن پاسخ داده نمی شود.
چه طور مسافران فضایی با توجّه به فاصله های حیرت آور فضایی میان ستاره ها دست به گشت و گذار های چند ملیون ساله می زنند و وقتی به ما می رسند چند روزی بر فراز شهرها می مانند و
می روند؟! چرا ارتباط برقرار نمی کنند؟! چرا هیچ گاه حتّی منجم آماتوری که خبره ی رصد آسمان است و هر شب آسمان را زیر نظر دارد تا کنون گزارشی از رویت بشقاب های پرنده نداده است؟! و دها سؤال بی پاسخ دیگر ... .
ملاقات های نزدیک
خاطرات فراموش شده
* در سال1961 بارنی و بتی هیلز در حالی که دیر وقت به سمت خانه شان رانندگی می کردند که نوری عجیب در آسمان توجهشان را جلب کرد. آنها اتومبیل را متوقف کردند تا موضوع را بهتر بررسی کنند. یک دیسک بزرگ لبه دار با دو ردیف پنجره بر فراز سر زوج وحشت زده در آسمان شب دیده می شد. آنها سریعا ً به حرکت در آمدند و سعی داشتند از جرم مرموز غول آسا دور شوند. امّا ناگهان صدای عجیب و متناوبی درون خودرو را پر کرد. اتومبیل شروع به لرزش کرد و هیلز ها از هوش رفتند.
دو ساعت بعد آنها کاملا ً هوشیار و بیدار 56 کیلومتر دورتر از جایی که قبلا ً بوده اند خود را در حالی یافتند که هیچ کدام به یاد نمی آوردند که در این دو ساعت چه بر سرشان گذشته. بعد از آن حادثه آقا و خانم هیلز دچار مشکلاتی شدند. از جمله این که بتی هیلز شب ها خواب می دید که دریک بشقاب پرنده است و بارنی روز به روز عصبی تر می شد مثل اینکه چیزی آزارش می داد. در ضمن کمر و گردن بارنی درد می کرد و لکّه های عجیبی روی ران پایش نقش بسته بود. بوسیله ی هیبنوتیزم دو ساعت خاطرات فراموش شده این زوج نگران بر آنها آشکار شد. موجودات کوچک با سرهای تاس گنبدی شکل آنها را به جسم مرموز پرنده برده بودند. در آنجا با وسایلی که تاکنون در کره زمین دیده نشده بود آنها را مورد آزمایش های گوناگون قرار داده و بعد از اتمام آزمایشات همه اتفاقات از ذهن آن زوج بیچاره پاک شده بود و کمی بعد سفینه ی فضایی به پرواز در آمده و دور شده بود.
* در سال 1966 جاناتان رید آمریکایی در حالی که با سگش در گردش بوده با یک موجود فضایی برخورد می کند. آقای رید ادعا کرده بود که بیگانه ی فضایی سگ او را کشته و او هم برای تلافی موجود فضایی را کشته و بعد هم آن را در یخچال خانه اش که در زیرزمین قرار دارد مخفی کرده ، امّا مدّتی بعد موجود مذکور زنده شده و از محل فرار کرده ! مدّتی بعد رید به طرز مشکوکی کشته شد ... .

تاریخچه ای برای دیدارها
نخستین مدارک ثبت شده از چنین تصوّراتی به حدود 12000 سال پیش بر می گردد قطعه سنگی که در نپال پیدا شده بر روی خود علایمی از موجودات شبیه به انسان و همین طور نقشی از یک ستاره در مرکز دیسک داشت. در قرن های بعد این نقش ها و توصیفات تکامل بیش تری یافتند و همزمان رد پای آنها در متون کهن پیدا شد. حماسه ی هندی جاودانه ی «رامایانا» و «مهابهارت» که در آن از نبرد پهلوانان نیمه آسمانی هند باستان سخن رفته است ، اگر با دیدی مدرن مورد بررسی قرار گیرد ، چنان به نظر می رسد که گویی توصیفی دقیق را از پرواز اسکادران سفاین فضایی مجموعه فیلم های سینمایی جنگ ستارگان را روایت می کند. همزمان ارابه ی آتشین آپولون در یونان باستان و زرورق اوزیریس در مصر کهن نیز چنین نشانه هایی را در دل خود نهان دارند.

...................................................
تصویر
..................................................
این عکس خط موجودات فضایی رو نشان میدهد که یک مرد که توسط موجودات فضایی ربوده شده و هنوز هم با آنها ارتباط دارد این را نوشته و خیلی راحت از روی اون روخوانی میکند.گفته شده که وقتی از این مرد تست آی کیو گرفته شده دانشمندان به تعجب و وحشت افتاند.حدس بزنید آی کیو این مرد چقدر بوده است؟شاید تمامی شما بدانید که آی کیوی انیشتن ۱۶۰ بوده ولی آی کیو ی این مرد ۲۶۷ تخمین زده شده!!!!در صورتی که قبل از ارتباط او با موجودات فضایی به گفته ی اطرافیانش این مرد خیلی کند ذهن و خنگ بوده!
تصویر

...............................................
تصویر

تصویر

aht_Astronomy

سپاس: 13

پست توسط aht_Astronomy »

عالی بود مرسی

aht_Astronomy

سپاس: 13

پست توسط aht_Astronomy »

Sinasuperman نوشته شده:
NAV!D نوشته شده:ولی من احساس نمیکنم که انسان درجه دو باشه .
انسان اشرف کل مخلوقاته و هیچ چیزی کمتر از فضاییان یا ... نداره .
تنها چیزی که هست اینه که شما یا انسانها توانایی خودشون رو دست کم میگیرند و در واقع اون رو آک بند میزارند و کشفش نمیکنند .
بسیاری از کارهایی بزرگی که انسان ها انجام داده اند رو مد نظر بگیرید .
حال چون موجودات دیگر کرات میتوانند با سرعت پرواز کنند یا از این سیاره به آن سیاره و ... بروند دلیل بر برتری نیست .
انسان هم میتواند و به زودی انجامش خواهد داد . کافیه کمی دیدگاه ها تغییر کنه . کافیه فیزیک و متافیزیک در هم آمیخته بشه .
متأسفانه آنها توانسته اند امّا ما شاید قرن ها بعد بتوانیم! ایا این شد اشرف مخلوقات؟ دوست عزیز این حرف ها به ادیان باز می گردد که به نظر من ساخته ی دست انسان است بدین سبب که سرشار از اشتباهات و اشکالات است اگر شک دارید برایتان موضوع را باز خواهم گفت.
فقط اعلام کنید تا موضوع را برایتان بازتر کنم.
(س.ج)
همونطور که قبلا گفتم انسان میتونه پیشرفت کنه ولی اونا از پیشرفت و پسرفت عاجزند میتونی چند پست قبل و بخونی و این رو از قران و ادیان دیگه نمیگم

حالا بیا موضوع رو باز ترش کن و اثبات کن که ادیان دست ساز بشره smile032

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

پست توسط reza azadi »

Sinasuperman نوشته شده:من متأسفانه یا خوشبختانه با آنها بر خورد داشته ام بر خوردی عجیب که سراسر زندگی من را تغییر داد.
تعريف كن ببينيم ببخشيد تعريف كن بخونيم smile029
تصویر

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

aht_Astronomy نوشته شده:عالی بود مرسی
قابل شما را نداشت امیدوارم لذت کافی را برده باشید و اطلاعاتتان در این مورد افزایش یافته باشد.
aht_Astronomy نوشته شده:همونطور که قبلا گفتم انسان میتونه پیشرفت کنه ولی اونا از پیشرفت و پسرفت عاجزند میتونی چند پست قبل و بخونی و این رو از قران و ادیان دیگه نمیگم
دوست عزیز می توانم سوالی از شما بپرسم؟
بر روی چه مدرکی اعلام می کنید آنها قابلیت پیشرفت ندارد؟ پس شما رسیدن آنها را به این درجه ی علمی را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا شما فکر می کنید آنها از همان زمان خلقت سفینه ی فضایی داشته اند و می توانسته اند در کائنات رفت و آمد کنند؟ امیدوارم پاسخ موضوع مطرح شده توسط خودتان را گرفته باشید.
aht_Astronomy نوشته شده:حالا بیا موضوع رو باز ترش کن و اثبات کن که ادیان دست ساز بشره smile032
آقای aht_Astronomy اول اخمهایتان را باز کنید و لبخند بزنید. حالا مایلید موضوع را باز تر کنم؟
البته بدیهاً جواب شما بله خواهد بود! یه سوال! آیا به موضوع آدم و حوا (Adam and Eve) اعتقاد دارید؟ البته این موضوع در قرآن آمده است:
-------------------------------------
هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُم مَّا فِي الأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاء فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ ﴿۲۹﴾
وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّي جَاعِلٌ فِي الأَرْضِ خَلِيفَةً قَالُواْ أَتَجْعَلُ فِيهَا مَن يُفْسِدُ فِيهَا وَيَسْفِكُ الدِّمَاء وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِكَ وَنُقَدِّسُ لَكَ قَالَ إِنِّي أَعْلَمُ مَا لاَ تَعْلَمُونَ ﴿۳۰﴾
وَعَلَّمَ آدَمَ الأَسْمَاء كُلَّهَا ثُمَّ عَرَضَهُمْ عَلَى الْمَلاَئِكَةِ فَقَالَ أَنبِئُونِي بِأَسْمَاء هَؤُلاء إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ﴿۳۱﴾
قَالُواْ سُبْحَانَكَ لاَ عِلْمَ لَنَا إِلاَّ مَا عَلَّمْتَنَا إِنَّكَ أَنتَ الْعَلِيمُ الْحَكِيمُ ﴿۳۲﴾
قَالَ يَا آدَمُ أَنبِئْهُم بِأَسْمَآئِهِمْ فَلَمَّا أَنبَأَهُمْ بِأَسْمَآئِهِمْ قَالَ أَلَمْ أَقُل لَّكُمْ إِنِّي أَعْلَمُ غَيْبَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَأَعْلَمُ مَا تُبْدُونَ وَمَا كُنتُمْ تَكْتُمُونَ ﴿۳۳﴾
وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلاَئِكَةِ اسْجُدُواْ لآدَمَ فَسَجَدُواْ إِلاَّ إِبْلِيسَ أَبَى وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ ﴿۳۴﴾
وَقُلْنَا يَا آدَمُ اسْكُنْ أَنتَ وَزَوْجُكَ الْجَنَّةَ وَكُلاَ مِنْهَا رَغَدًا حَيْثُ شِئْتُمَا وَلاَ تَقْرَبَا هَذِهِ الشَّجَرَةَ فَتَكُونَا مِنَ الْظَّالِمِينَ ﴿۳۵﴾
فَأَزَلَّهُمَا الشَّيْطَانُ عَنْهَا فَأَخْرَجَهُمَا مِمَّا كَانَا فِيهِ وَقُلْنَا اهْبِطُواْ بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ وَلَكُمْ فِي الأَرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَى حِينٍ ﴿۳۶﴾
فَتَلَقَّى آدَمُ مِن رَّبِّهِ كَلِمَاتٍ فَتَابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ ﴿۳۷﴾
قُلْنَا اهْبِطُواْ مِنْهَا جَمِيعًا فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُم مِّنِّي هُدًى فَمَن تَبِعَ هُدَايَ فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿۳۸﴾
وَالَّذِينَ كَفَرواْ وَكَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا أُولَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ ﴿۳۹﴾
...
----------------------------------
امّا جالب خواهد شد اگر این موضوع را دقیق تر بررسی کنیم. من سوالی را مطرح خواهم کرد که می خواهم پاسخ آن را شما بدهید!
ببینید تصور می کنیم آدم و حدا در یک نقطه از کره ی زمین بر آن نازل گشته اند و این به سبب تنبیه آنان از سوی خدا بوده است! نقطه ی تقربی نزول این پیامبر الهی و همسرش در آسیا در نظر گرفته شده است ( البته ما نزول این دو را با توجه به حکایت ها با فاصله در نظر می گیریم) حال در حالی که این دو در این منطقه به نوعی پا بر جهان گذاشته اند و متولد شده اند چگونه می توان اقوام مایا را در آمریکای جنوبی و یا اسکیمو ها را در شمالگان توجیه کرد زیرا انسان در آن دوره و سالها بعد توانایی سفر به این نقاط را نداشته است در حالی که مستندات نشان میدهدپیشینه ی این تمدن بسیار پیش از زمانی است که انسان قابلیت سفر های دریایی طولانی را در دریا داشته است. پس می بینید راهی برای سفر انسان به این نقاط وجود نداشته است مگر آنکه از ابتدای آفرینش در آن منطقه خلق شده باشد! البته می دانیم که تکه تکه شدن و حرکت قاره ها و پوسته های سطح زمین حدوداً 800 میلیون سال پیش صورت گرفته است به طوریکه پیشینه ی انسان به بیش از 10000 سال باز نمی گردد! بله فقط 10 هزار سال! یعنی زمانی که انسان در زمین پا نهاده است 699990000 سال از حرکت پوسته ها گذشته بود! !
--------------------------------
اگر هم در مورد حرکت پوسته ی زمین مایل به افزایش اطلاعات خود می باشید باید بدانید چندين بار در تاريخ زمين، تصادف بين قاره ها منجر به ايجاد قاره هاي بزرگ گرديده است. گرچه پوسته قاره اي ضخيم است اما به مراتب آسان تر از پوسته اقيانوسي شکسته مي شود آنگونه که قاره هاي بزرگ سريعا شکسته شده و به قاره هاي کوچک تبديل شده اند. مواد موجود در جبه قسمت هاي خالي را پر مي کند و پوسته هاي جديد اقيانوسي را بوجود مي آورد. هنگامي که يک قاره شکسته و قسمت ها از هم جدا مي شوند، حوزه هاي جديد اقيانوسي در بين آنها ايجاد مي گردد. حدود يک سوم از سطح زمين را پوسته قاره اي پوشانده است، بنابراين اين تکه ها نمي توانند بدون برخورد حرکت نمايند. وقتي دو قاره به هم برخورد مي کنند، يک حوزه قديمي اقيانوسي از بين مي رود. فرآيند جدا شدن قاره ها و پيوستن آنها به يکديگر به نام زمين شناس کانادايي «جان ويلسون» که براي نخستين بار اين پديده را توضيح داد، «چرخه ويلسون» نام گرفت. قاره ها احتمالا از حدود 2ميليارد سال پيش تاکنون در حرکت بوده اند، با اين حال زمين شناسان تنها مدارکي در دست دارند که بيان کننده حرکت قاره ها از 800ميليون سال پيش است. بيشتر پوسته هاي اقيانوسي قبل از اين تاريخ دچار «سابداکشن» شده و در جبه زمين فرو رفته اند. زمين شناسان تعيين نموده اند که حدود 800ميليون سال پيش، قاره ها بصورت يک قاره بسيار بزرگ به نام «ردينيا» بوده اند. آنچه ما اکنون بعنوان آمريکاي شمالي مي شناسيم، زماني مرکز «ردينيا» بوده است. جريان مواد در جبه باعث شکسته شدن و تقسيم «ردينيا» به قسمت هاي کوچک شد. اين قسمت ها بين 500ميليون تا 250ميليون سال پيش به يکديگر برخورد کردند. برخورد بين آنچه اکنون آمريکاي شمالي، اروپا و آفريقا ناميده مي شود، منجر به ايجاد کوهستان «آپالاچين» در آمريکاي شمالي شد. برخورد بين قسمتي از سيبري کنوني و اروپا نيز کوهستان اورال را ايجاد کرد. در 250ميليون سال پيش، قاره ها با برخورد با يکديگر ابرقاره ديگري را با نام «پانژه آ» شکل دادند. در آن هنگام تنها يک اقيانوس که همه زمين پيرامون «پانژه آ» را احاطه مي نمود به نام «پانتالاسا» وجود داشت. حدود 200ميليون سال پيش، «پانژه آ» شروع به شکستن و تکه تکه شدن نمود. اين ابرقاره به دو قسمت بزرگ به نام هاي «گوندوانالند» و «لوراسيا» تقسيم شد. به مرور زمان «گوندوانالند» تقسيم شده و قاره هاي آفريقا، آنتارکتيکا، استراليا، آمريکاي جنوبي و شبه قاره هند را بوجود آورد. «لوراسيا» نيز در نهايت تقسيم شد و يوراسيا و آمريکاي شمالي را ايجاد نمود. هنگامي که صفحه هاي قاره اي از يکديگر جدا مي شوند، پوسته اقيانوسي جديدي در بين آنها ايجاد مي گردد.
تغييرات آب و هوايي زمين
عصر يخبندان: در خلال تاريخ، آب و هواي زمين بار ها دستخوش تغييرات اساسي شده است. بين 800تا600 ميليون سال پيش در طي دوره اي به نام پيش کامبريان(Precamdrian)، زمين تغيراتي فراواني را با عنوان عصر يخبندان تجربه کرده است. آب و هوا به شدت سرد شده است و دانشمندان معتقدند که بخش عمده و يا همه زمين چندين بار يخ زده است. زمين شناسان تخمين مي زنند که زمين تاکنون 4بار يخ زده است. بيشتر اوقات، زمين بدون يخ بوده است. دو دوره يخبندان جزئي حدود 450ميليون سال پيش و 250ميليون سال پيش رخ داده اند. در چند ميليون سال اخير دماي زمين سرد شده است. از حدود 2ميليون سال پيش، با شروع دوره اي به نام «پليستوسن» يا دوره چهارم زمين شناسي، تجمع و انباشته شدن يخ در قاره ها آغاز گرديد. آخرين دوران کامل يخبندان حدود هفتادهزار سال پيش آغاز شد و گسترش آن تا 18هزار سال پيش بطول انجاميد. توده ها و لايه هاي عظيم يخ به بيرون از بستر درياچه هاي بزرگ آمده و مسير رودخانه ها بسته شدند. رودخانه هاي مي سي سي پي، ميسوري و اهايو کاملا دگرگون شدند. اين دوران يازده هزارو پانصد سال پيش به پايان رسيد. اغلب دانشمندان معتقدند که زمين هم اکنون در دوران بين دو عصر يخبندان بسرمي برد و عصرجديد يخبندان در راه است. چرا دوران يخبندان به وقوع مي پيوندد؟ دانشمندان علت واقعي اين پديده را به طور کامل درنيافته اند. اغلب آنان بر اين باورند که تغييرات جزئي در مدار و زاويه محور طولي زمين در اثر تاثير گرانش سيارات ديگر، باعث مي شود که ميزان انرژي دريافتي از خورشيد تغيير کند و عصر يخبندان آغاز شود. برخي دانشمندان نيز معتقدند که تغييرات مقدار دي اکسيدکربن در جو زمين عامل وقوع تغييرات طولاني مدت در آب و هواي زمين مي شود. دي اکسيدکربن، يک گاز گلخانه اي، گرماي خورشيد را به دام انداخته و جو زمين را گرم مي کند. بيشتر دي اکسيدکربن موجود در زمين در سنگ هاي کربناتي مانند سنگ آهک حبس شده اند. آب و هواي امروز زمين مي توانست بسيار گرم تر باشد اگر دي اکسيد محبوس در سنگ هاي آهک در جو زمين آزاد مي شد. وقتي کوهستان هايي با سيليکات فراوان در اثر فرسايش تجزيه مي شوند، کلسيم و منيزيم از سنگ ها آزاد مي شوند. اين عناصر با آب شسته شده و به دريا مي رسند يعني جايي که ارگانيزم هاي زنده براي ساخت صدف هاي کربنات محافظ، اين مواد شيميايي را جذب مي کنند. اين ارگانيزم در نهايت مرده و به کف دريا مي رود و در آنجا با تجمع و رسوب در تشکيل سنگ هاي آهکي شرکت مي کند. اين فرآيند که چرخه کربنات سيليکات نام دارد، دي اکسيدکربن موجود در هوا را جذب مي کند. با کم شدن دي اکسيدکربن در هوا، گرماي خورشيد در زمين باقي نمي ماند در نتيجه هوا آنقدر سرد مي شود که مي تواند يک دوران يخبندان را آغاز کند. سنگ آهک پس از فرسايش، دي اکسيدکربن را به هوا پس مي دهد و به اينصورت گرما را در زمين توزيع مي کند. بعلاوه قسمتي از اين سنگ ها بر اثر «سابداکشن» به درون جبه فرو مي روند. در آنجا به سبب گرما و فشار زياد به مگما تبديل مي شوند. دي اکسيدکربن موجود در مگما مي تواند از طريق فوران هاي آتشفشاني به هوا باز پس داده شود. تئوري پردازان مي گويند در خلال دوران «پيش کامبريان» آتشفشان ها مقادير زيادي دي اکسيدکربن را به جو زمين فرستاده اند. اين گاز به دليل تاثيرات گلخانه اي هواي زمين را گرم و باعث ذوب شدن يخ هاي عصر يخبندان شده است.
تاريخ زمين
تاريخ زمين در سنگ هاي پوسته آن ثبت شده است. اين سنگ ها از زمان تشکيل زمين تاکنون درحال شکل گيري، فرسايش و شکل گيري مجددند. به محصول فرسايش رسوب مي گويند. رسوب در لايه هايي به نام استراتا تجمع مي کند. استراتا ها حاوي مدارکي مي باشند که به زمين شناسان در شناخت گذشته زمين کمک مي کنند. اين مدارک حاوي ترکيب بندي استراتا، جهت رسوب استراتا و نوع فسيل هاي موجود در استراتا مي باشند. کاوش هاي فضايي نيز فهم ما را از زمين تا حد زيادي افزايش داده اند. تلسکوپ فضايي هابل نقش ستاره ها را در اجراي فرآيند سياره سازي مشاهده کرده است. از اواسط سال هاي 1990 دانشمندان ستاره هاي ديگري را که داراي سياره مي باشند کشف کرده اند. اين اکتشافات به دانشمندان کمک مي کند که تئوري هاي خود درباره تشکيل زمين را گسترش و پيشرفت دهند.
سن زمين
دانشمندان فکر مي کنند که احتمالا زمين همزمان با اجرام ديگر منظومه شمسي شکل گرفته است. آنها متوجه شده اند که سنگ هاي آسماني کندريت، بازمانده هايي از تشکيل منظومه شمسي که دستخوش تغيير نشده اند، سني معادل 4/6 بيليون سال دارند. دانشمندان بر اين باورند که زمين و ديگر سيارات نيز احتمالا چنين سني دارند. آنها سن سنگ ها را با اندازه گيري مواد راديواکتيو موجود در آنها مانند اورانيوم، تخمين مي زنند. عناصر راديواکتيو با يک سرعت و روال مشخص به عناصر ديگر تبديل مي شوند. براي مثال اورانيوم با از دست دادن تشعشع، به سرب تبديل مي شود. دانشمندان زماني که براي اين تبديل لازم است را مي دانند. آنها مي توانند سن سنگ را با مقايسه نسبت اورانيوم به سرب تشخيص دهند.
شکل گيري زمين
بيشتر دانشمندان بر اين باورند که منشا منظومه شمسي يک لايه ابر نازک در فضا بوده است. خود خورشيد نيز از همين ابر و قسمتي از آنکه ضخيم تر از بقيه بوده، به دنيا آمده است. گرانش اين ابر سبب انقباض آن و کشيده شدن ذرات و غبار به سمت مرکز آن شد. بيشتر اين ابر در مرکز آن براي تشکيل خورشيد جمع گرديد اما حلقه بزرگي از مواد نيز در حال گردش دور آن باقي ماند. ذرات اين حلقه با يکديگر برخورد کرده و منجر به تشکيل اجرام بزرگتر شدند. اين اجرام نيز به نوبه خود باهم برخورد کردند و سيارات منظومه شمسي را طي فرآيندي با نام «رشد پيوسته» تشکيل دادند.
پيشرفت هاي زمين
دانشمندان به اين تئوري دست يافته اند که زمين در آغاز جرمي سنگي، بدون آب و احاطه شده با گاز بوده است. مواد راديواکتيو در سنگ ها و فشار افزاينده درون زمين گرماي لازم را براي ذوب شدن داخل آن فراهم نمودند. عناصر سنگين مانند آهن، فرو رفتند. سنگ هاي سيليکات سبک نيز به سطح زمين آمده و پوسته اوليه آن را شکل داده اند. گرماي درون زمين باعث گرديد که مواد شيميايي ديگري از اعماق زمين به سطح آن برسند. بعضي از اين مواد شيميايي منجر به تشکيل آب شدند و بقيه گازهاي جو زمين را به وجود آوردند. در سال 2001 يک تيم بين المللي از دانشمندان، کشف کريستال هاي زيرکن(zircon) با قدمت 4/4بيليون سال را اعلام کردند. «زيرکن» از عناصر زيرکنيوم، سيليکون و اکسيژن ساخته شده، بسيار سخت است و در برابر عوامل فرسايش بسيار پايدار و بادوام است. با آناليز شيميايي زيرکن، دانشمندان تشخيص دادند که در زمان تشکيل کريستال ها، در سطح زمين آب وجود داشته است. آنها نتيجه گرفتند که پوسته زمين و اقيانوس ها 200ميليون سال پس از شکل گيري سياره ايجاد شده اند. ستاره شناسان معتقدند که خورشيد در اوايل تشکيل زمين حدود 30درصد ضعيف تر از امروز بوده است. قديمي ترين سنگ ها گواه اين امر مي باشند که زمين به اندازه اي گرم بوده که آب مايع در سطح آن وجود داشته است. دانشمندان همچنين بر اين باورند که اتمسفر زمين براي جذب گرما، ضخيم تر از زمان فعلي بوده است. طي ميليون ها سال رفته رفته آب در قسمت هاي گود پوسته زمين جمع شده و اقيانوس ها را شکل داده است. پس از دوره اصلي شکل گيري سيارات، بيشتر اجرام باقيمانده در منظومه شمسي به سمت سيارات تازه شکل گرفته متمايل شدند. برخوردهاي پي در پي سيارات با اين اجرام با انفجارهاي زيادي همراه بود. همين برخوردها باعث ايجاد چاله هاي فراوان در سطح ماه، مريخ، ونوس و عطارد شده اند. زمين نيز در معرض اين برخوردها قرار گرفته است اما چاله هاي به وجود آمده در اثر برخوردها، در طي مرور زمان و به واسطه فرسايش و صفحات تکتونيک از بين رفته اند. زمين شناسان معتقدند که قسمت زيادي از پوسته قاره اي در 3/5بيليون سال پيش شکل گرفته است. شواهدي وجود دارد مبني بر اينکه صفحات تکتونيک از 2بيليون سال پيش فعال شده اند. بعضي از دانشمندان باور دارند که جو اوليه زمين شامل هيدروژن، هليوم، متان و آمونياک، شبيه به جو کنوني سياره مشتري، بوده است. بعضي ديگر از دانشمندان معتقدند که جو اوليه حاوي مقادير زيادي دي اکسيدکربن، مانند جو فعلي ونوس، بوده است. چيزي که همه دانشمندان آن را باور دارند اين است که در جو اوليه زمين مقدار ناچيزي اکسيژن وجود داشته است. دانشمندان تشخيص داده اند که در حدود 2بيليون سال پيش، تغيير شديدي در جو زمين پديد آمده است. دليل اين ادعا اين است که تشکيل نوعي خاص از سنگ آهن که در شرايط کمبود اکسيژن ايجاد مي شود، در آن تاريخ متوقف شده است. در عوض مقادير زيادي رسوب سنگ ماسه قرمز شروع به شکل گيري نمود. رنگ قرمز به دليل واکنش آهن با اکسيژن و ايجاد اکسيدآهن يا زنگ آهن ناشي مي شود. وجود سنگ ماسه مدرکي براي وجود مقداري اکسيژن در جو زمين است. هوا در آن موقع قابل استنشاق نبود اما حدود 1درصد حاوي اکسيژن بود. بيشتر اکسيژن فعلي موجود در هوا توسط گياهان و ارگانيزم هاي ميکروسکوپي تامين مي شود. اين ارگانيزم ها، دي اکسيدکربن هوا را استفاده کرده و در روندي به نام «فتوسنتز»، اکسيژن توليد مي کنند. به اينصورت مقدار اکسيژن موجود در هوا افزايش پيدا نموده و با پيشرفت ارگانيزم هاي توليدکننده اکسيژن، اين گاز در هوا به حد وفور رسيده است.

این اولین مرحله از اثبات های من بود اگر مایل به ادامه هستید اعلام کنید!
در ضمن مقاله ی بالا بسیار عالی می باشد اگر حوصله ی مطالعه ی آن در وب را ندارید حتماً آن را پرینت بگیرید.
ارادتمند همه ی عزیزان سایت هوپا
سینا سوپرمن (س.ج)
( smile041 )

تصویر

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

Sinasuperman نوشته شده:در ضمن متأسفم امّا مشاده های بسیاری از موجودات فضایی در ایران گزارش شده است که این موضوع که شما از آن خبر ندارید به کمبود اطلاعاتتان بر می گردد.
كه 99.99999 درصدشون عوامل كاملا طبيعي ان مثل همون نور تو نروژ كه كلي تو هوپا در موردش بحث كرديم و هم مون بدون اينكه دنبالش بريم يه جوري داشتيم ربطش مي داديم به يوفو حالا يه عده موافق يه عده مخالف چند وقت پيش تو مجله نجوم خوندم كه يه اتفاق كاملا عادي بود و تمام بحث هاي ما الكي بود smile001
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=20972
Sinasuperman نوشته شده:1- برخورد هایی بسیار چند که افراد بسیار معتبری نیز در زمره ی این گروه برخورد کنندگان نیز بوده اند. و 584 مشاهده ی سال 1954
به كتاب موجودات فضايي كجا هستند مراجعه كنيد خيلي اطلاعات جالبي در مورد اين عدد ها و كلا مشاهده يوفو ها ميده

در ضمن خاطره رو هم تعريف نكردي
مطالبت رو هم تا فردا مي خونم

ارسال پست