چرا الکترون و پروتون همدیگر را جذب می کنند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
picto

چرا الکترون و پروتون همدیگر را جذب می کنند؟

پست توسط picto »

چرا الکترون و پروتون همدیگر را جذب می کنند؟ چرا همنوع خود را دفع می کنند؟ اصلا مفهوم بار مثبت و منفی چیه؟
اگه موضوع تکراریه و قبلا بحث شده لطفا بگید.
البته من این موضوع رو چند سال پیش مطرح کردم اما چیزی از جوابا دستگیرم نشد.
با تشکر smile124

نمایه کاربر
picto

Re: چرا الکترون و پروتون همدیگر را جذب می کنند؟

پست توسط picto »

با تشکر از شما smile124
با نگاه گذرایی که انداختم اکثرا در مورد دلیل چرخش و سایر خواص الکترون و پروتون بود. خواصی که با قبول این موضوع که این دو همدیگر را جذب می کنند به وجود اومده بودند. ولی من دقیقا می خوام بدونم دلیل جاذبه و دافعه بین این دو چیه.
البته نگاه من گذرا بود شاید مطلبی هم در این زمینه بوده که من دقت نکردم، با دقت می خونمشون. در هر صورت تشکر smile072

نمایه کاربر
HajAmOo

سپاس: 3

پست توسط HajAmOo »

منیری خیابانی

سپاس: 3

پست توسط منیری خیابانی »

دوست ارجمند . نظر به محتوای سوال شما مبنی بر چرائی جذب متقابل الکترون و پروتون که در حقیقت سوال از چگونگی ماهیت ذرات بنیادی بطور عام میباشد. باید صراحتا" اذعان داشت که فیزیک موجود امروز غالبا" بدون توجه به منشع پدیده های عالم مشغول اندازه گیریهای مقدار تائیر گزاری و تائیر پذیری انها بریکدیگر است.لذا علم فیزیک موجود برای پاسخگوئی به اینگونه سوالات اساسی نیاز به تحول بنیا دی وافقهای جدید و متفاوت دارد.البته بنظر میرسد که این موضوع تنها زمانی قابل بررسی وحل است که مساله اتحاد نیروها حل شده باشد . شایان توجه اینکه میتوان قویا" امیدوار بود که با ارائه راهکارهای منطقی تر برای شناخت هسته اتم وتبیین نیروهای قوی وضعیف هسنه ای و تعین ارتبات موجود بین نیروهای گرانش و الکترومغناطیس به عرصه علمی جدیدی وارد شویم که در ان نتنها ماهیت تمام ذرات موجود در جهان بلکه علت بسیاری از پدیده های معماگونه عالم قابل توضیح باشد. .

نمایه کاربر
picto

پست توسط picto »

smile124 تشکر. یه سوال دیگر: وجود بوزون ها اثبات شده یا در حد یک توجیه است؟

منیری خیابانی نوشته شده:دوست ارجمند . نظر به محتوای سوال شما مبنی بر چرائی جذب متقابل الکترون و پروتون که در حقیقت سوال از چگونگی ماهیت ذرات بنیادی بطور عام میباشد. باید صراحتا" اذعان داشت که فیزیک موجود امروز غالبا" بدون توجه به منشع پدیده های عالم مشغول اندازه گیریهای مقدار تائیر گزاری و تائیر پذیری انها بریکدیگر است.لذا علم فیزیک موجود برای پاسخگوئی به اینگونه سوالات اساسی نیاز به تحول بنیا دی وافقهای جدید و متفاوت دارد.البته بنظر میرسد که این موضوع تنها زمانی قابل بررسی وحل است که مساله اتحاد نیروها حل شده باشد . شایان توجه اینکه میتوان قویا" امیدوار بود که با ارائه راهکارهای منطقی تر برای شناخت هسته اتم وتبیین نیروهای قوی وضعیف هسنه ای و تعین ارتبات موجود بین نیروهای گرانش و الکترومغناطیس به عرصه علمی جدیدی وارد شویم که در ان نتنها ماهیت تمام ذرات موجود در جهان بلکه علت بسیاری از پدیده های معماگونه عالم قابل توضیح باشد. .

smile124 تشکر .
با عرض پوزش یه سوال دیگر: تا به حال نظریه ای برای وحدت نیروها ارایه شده؟
منیری خیابانی نوشته شده:فیزیک موجود امروز غالبا" بدون توجه به منشع پدیده های عالم مشغول اندازه گیریهای مقدار تائیر گزاری و تائیر پذیری انها بریکدیگر است.
من همیشه با این اصولِ موضوعه ها مشکل داشتم.

aht_Astronomy

سپاس: 13

پست توسط aht_Astronomy »

picto نوشته شده:با عرض پوزش یه سوال دیگر: تا به حال نظریه ای برای وحدت نیروها ارایه شده؟
بله نظریه GUT نظریه وحدت چهار نیروی اصلی است
یعنی نیروهای مغناطیسی
نیروی ضعیف هسته ای
نیروی قوی هسته ای
نیروی گرانش

انجمن ذرات بنیادی رو ببین smile072

ارسال پست