یک معما؟!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

یک معما؟!

پست توسط sadeghol »

یک سئوال در سرم خطور کرده میخوام بدونم میشه یه همچین چیزی امکان داشته باشه و پایه علمی داشته باشه!

احتمالا همتون از موجودات بیگانه و یوفو ها چیزایی شنیدین آیا امکان داره سرنشینان این یوفو ها خود انسان باشند که از آینده می آیند به دلیل پیشرفتهای فوق العاده بالا و به دلیل سیر تکامل به این شکل در اومده باشن؟؟
تصویر

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

Re: یک معما؟!

پست توسط hhamid »

درود
اگر ممکن است منظورتان از آینده را بهتر بیان کنید smile072
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

آينده؟
مي توني چنين چيزي رو بدون در نظر گرفتن فيلم هاي هاليوودي و آموزه هاي مذهبي تجسم كني؟ آينده اي وجود نداره يعني هنوز بوجود نيامده
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

با آیاز موافقم .
اما می توان تصور کرد که آگر با سرعت های نزدیک نور از زمین سفر کرده و مدت 3 سال در فضا بگردیم و به زمین باز گردیم در زمین 500 سال گذشته است ولی مسلما صنعت و تکنولوژی همراه ما متعلق به 500 سال پیش مردم زمین خواهد بود، اما گزارشات رسیده از یوفوها تکنولوژِی برتری نسبت به ما را حکایت می کند پس این فرضیه نادرست است.
در یک فیلم سینمایی(حادثه جویان) این تخیل به نمایش گذاشته شده به صورتی چند تن از مردم سال 2142 به زمین سال 2000 آمده و برای تفریح در زمان سیر می کنند که آلبته غیر واقعی و تخیل است.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

امگا1

سپاس: 2

تماس:

پست توسط امگا1 »

hhamid نوشته شده:با آیاز موافقم .
اما می توان تصور کرد که آگر با سرعت های نزدیک نور از زمین سفر کرده و مدت 3 سال در فضا بگردیم و به زمین باز گردیم در زمین 500 سال گذشته است ولی مسلما صنعت و تکنولوژی همراه ما متعلق به 500 سال پیش مردم زمین خواهد بود، اما گزارشات رسیده از یوفوها تکنولوژِی برتری نسبت به ما را حکایت می کند پس این فرضیه نادرست است.
در یک فیلم سینمایی(حادثه جویان) این تخیل به نمایش گذاشته شده به صورتی چند تن از مردم سال 2142 به زمین سال 2000 آمده و برای تفریح در زمان سیر می کنند که آلبته غیر واقعی و تخیل است.

خیر فرزندم . .

ابتدا بفرمایید از کجا می فهمید " 3 سال " با سرعت نور در فضا گذرانده اید . . تا باقیش رو بفهمید !

با سپاس ( خوب است تفاوت علم و تخیل حتی در فیلمهای علمی تخیلی تفکیک شود و یا برای دیدن این فیلمها نیز محدوده ی سنی تعیین شود )
امگا ( یکی از تعاریف زمان یعنی تغییرات ! . . شما تمام تغییرات را به حالت قبل برگردان ، زمان را کامل به عقب برگردانده ای . . )
بزن باران به نام هر چه خوبیست . .

تصویر
تو ذهن کوچه های آشنایی . .پر شده از پاییز تن طلایی . .
تو نیستی و وجودمو گرفته . . شاخه ی خشک پیچک تنهایی . .

omega1.blogfa.com . .

نمایه کاربر
ایمورتال

پست توسط ایمورتال »

خب من وقتی پست اول رو خوندم این طور متوجه شدم که اگر سفر در زمان عملی بشه؛ حالا من کاری به شدنی یا نشدنی بودنش ندارم، اگر بشه اون‌وقت این انسان‌ها شاید به خاطر تغییرات تکاملی که در طی مدت طولانی متوجه‌شون میشه، از نظر انسان‌هایی که داریم به عصرشون سفر می‌کنیم به شکلی متفاوت‌ از اون انسان‌ها به چشم بیان. و این ممکنه همون آدم فضایی معروف باشه!!!

این چیزی بود که من فکر کردم پست اول قصد داره مطرح کنه.

اما نکته‌ اینجاست که با توجه به قوانین موجود ما اصلا توانایی سفر به چنین عصری رو نداریم. اگرچه هیچ اعتباری نیست، شاید روزی هم عملی بشه. اما با قوانین موجود باید بپذیری که چنین سفری ممکن نیست.

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

امگا1 نوشته شده:

خیر فرزندم . .

ابتدا بفرمایید از کجا می فهمید " 3 سال " با سرعت نور در فضا گذرانده اید . . تا باقیش رو بفهمید !

با سپاس ( خوب است تفاوت علم و تخیل حتی در فیلمهای علمی تخیلی تفکیک شود و یا برای دیدن این فیلمها نیز محدوده ی سنی تعیین شود )
امگا ( یکی از تعاریف زمان یعنی تغییرات ! . . شما تمام تغییرات را به حالت قبل برگردان ، زمان را کامل به عقب برگردانده ای . . )
درود
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=22535
تغییرات یکی از آثا و پیامد های گذر زمان است نه یکی از تعاریف آن و ضمنا با بازسازی و به حالت قبل برگرداندن تغییرات، یک رویداد را در زمان حال تکرار کرده ایم.
اگر دقت می کردید علم و تخیل را تفکیک کرده بودم دوست من.
سن من هم آنقدر قد می دهد که علم و تخیل را تمیز دهید.

امگا1

تماس:

پست توسط امگا1 »

hhamid نوشته شده:
امگا1 نوشته شده:

خیر فرزندم . .

درود
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=22535
تغییرات یکی از آثا و پیامد های گذر زمان است نه یکی از تعاریف آن و ضمنا با بازسازی و به حالت قبل برگرداندن تغییرات، یک رویداد را در زمان حال تکرار کرده ایم.
اگر دقت می کردید علم و تخیل را تفکیک کرده بودم دوست من.
سن من هم آنقدر قد می دهد که علم و تخیل را تمیز دهید.
علیک درود . .

ببین شما چند تا چیز رو قاتی کردید . . !

1- اگه به سرعت نور یا هرچی برید جلو عقب در زمان سفر نکرده اید به گذشته و آینده هم نرفتید ، صرفا یک جسم را سریعتر یا دیرتر مشاهده کردید . . همین

2- شما می گید 3سال . . خب سال یعنی چرخش زمین به دور خورشید . . ؟ شما وقتی زمین نیستید دارید سال کجا رو حساب می کنید . . ؟ یه کره ای که مثلا 10 سال زمینی طول می کشه تا یه سالش طی بشه . . ؟

خب فرض می کنیم با ساعت و باطری میریم به آن مناطق که زمان را به شکل زمینی آن حساب کنیم . . حال شما هم همان 500 سال را گذرانده اید . . یعنی اینطور نیست که 3 سال بزرگتر شده اید . . بلکه 7 کفن پوسانده برمی گردید !

من خواستم توجهتون رو نسبت به انحرافات برداشتتون از این جریانات جلب کنم

با سپاس

تصویر

omega1.blogfa.com . .

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

امگا1 نوشته شده:خب فرض می کنیم با ساعت و باطری میریم به آن مناطق که زمان را به شکل زمینی آن حساب کنیم . . حال شما هم همان 500 سال را گذرانده اید . . یعنی اینطور نیست که 3 سال بزرگتر شده اید . . بلکه 7 کفن پوسانده برمی گردید !
خیر!
فقط جنبه ی مشاهده نداره. و واقعا وقتی با سرعت های نزدیک به نور سفر کنی و بعد به زمین برگردی نوه و نتیجه هات(که نداری!)از خودت بزرگتر هستند.

امگا1

تماس:

پست توسط امگا1 »

edwardfurlong نوشته شده:
امگا1 نوشته شده:خب فرض می کنیم با ساعت و باطری میریم به آن مناطق که زمان را به شکل زمینی آن حساب کنیم . . حال شما هم همان 500 سال را گذرانده اید . . یعنی اینطور نیست که 3 سال بزرگتر شده اید . . بلکه 7 کفن پوسانده برمی گردید !
خیر!
فقط جنبه ی مشاهده نداره. و واقعا وقتی با سرعت های نزدیک به نور سفر کنی و بعد به زمین برگردی نوه و نتیجه هات(که نداری!)از خودت بزرگتر هستند.
جدا ؟
بیشتر توضیح بده ....

خصوصا از مسائل علمی !

ببینیم راس می گی یا همینطور ه گفتم برداشتی غلط بیش نیست

با سپاس

تصویر

omega1.blogfa.com . .

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

1- اگه به سرعت نور یا هرچی برید جلو عقب در زمان سفر نکرده اید به گذشته و آینده هم نرفتید ، صرفا یک جسم را سریعتر یا دیرتر مشاهده کردید . . همین

smile072
با این گفته شما موافقم .
این مطالبی که مطرح کردم برای رساندن منظور ایجاد کننده این تاپیک بود و بنده خودم کند شدن ساعت های متحرک به دلیل کند شدن زمان و یا سفر در زمان را قبول ندارم.می توانید به این پست رجوع کنید:
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=22452

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

ممکنه به نظر خیلی ها غیر ممکن و تخیلی باشه همونطور که پرواز در گذشته غیر ممکن بود ولی ممکنه در چند هزار سال آینده یا ملیون سال این کار یک کار عادی و روزمره باشه بحث اینجا این نیست که این کار از به نظر غیر ممکن و تخیلی بیاد بحث اینه که آیا صفر در زمان پایه علمی داره
تصویر

user8604

پست توسط user8604 »

امگا1 نوشته شده:
edwardfurlong نوشته شده:
خیر!
جدا ؟
بیشتر توضیح بده ....

خصوصا از مسائل علمی !

ببینیم راس می گی یا همینطور ه گفتم برداشتی غلط بیش نیست

با سپاس
نه عزیزم . وقتی آزمایش شده برداشت غلط و غیر غلط نداریم.
منظورت از مسائل علمی چیه؟
مگه فکر میکنی نسبیت غیر علمیه؟
اگه منظورت فرموله که :
dt=dt'/(1-(v/c)^2)^.5
فرض کن من روی زمینم و تومیخوای با سرعت بالا نسبت به من حرکت کنی.
dt'
زمانیه که من حساب میکنم با ساعت خودم.
بعد میام با یه دستگاهی پیشرفته تر از تلسکوپ! ساعتت رو نگاه میکنم. و میبینم ای بابا! مدت زمانی که طول میکشه تا ساعتت یه ثانیه بزنه خیلی بیشتر از ثانیه شمار منه. کل حرکاتت رو آهسته میبینم . بعد تو برمیگردی زمین میبینی که یکی دیگه پیر شده!(منم خود کشی کردم.)

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

sadeghol نوشته شده:ممکنه به نظر خیلی ها غیر ممکن و تخیلی باشه همونطور که پرواز در گذشته غیر ممکن بود ولی ممکنه در چند هزار سال آینده یا ملیون سال این کار یک کار عادی و روزمره باشه بحث اینجا این نیست که این کار از به نظر غیر ممکن و تخیلی بیاد بحث اینه که آیا صفر در زمان پایه علمی داره
از نظر من پایه ی علمی و منطقی نداره چون آینده و گذشته وجو ندارند و فقط حال است که وجود دارد دوست من smile072 .

user8604

پست توسط user8604 »

sadeghol نوشته شده:ممکنه به نظر خیلی ها غیر ممکن و تخیلی باشه همونطور که پرواز در گذشته غیر ممکن بود ولی ممکنه در چند هزار سال آینده یا ملیون سال این کار یک کار عادی و روزمره باشه بحث اینجا این نیست که این کار از به نظر غیر ممکن و تخیلی بیاد بحث اینه که آیا صفر در زمان پایه علمی داره
در گذشته پرواز تخیلی نبوده ! چون پرنده ها از همون قدیما پرواز میکردن. smile001
اما این چیزی که شما داری میگی.کاملا تخیلیه و غیر ممکن.

ارسال پست