مکعب و کعبه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

aht_Astronomy

سپاس: 13

Re: مکعب و کعبه

پست توسط aht_Astronomy »

garfield نوشته شده:
MRT نوشته شده:...
هیچ موقع بدون مطالعه سخن نگویید. الکل نوعی ماده بیهوشی و خواب آور است ولی مسمومیت بالایی دارد و مصرف زیاد آن کشنده است و مصرف مداوم آن جنون و سرطان معده ، روده و کبد به همراه دارد .

اصلا لینک هایی رو که دادم نگاه کردید؟! حالا فرض که من بدون مطالعه. اغلب دانشمندان دنیا میگویند مصرف به اندازه الکل ضرر که ندارد هیچ ضروری هم هست. حالا شما باز از مضرات مصرف غیراصولی اون بگید. من که عرض کردم مصرف به اندازه.
کمی سایت های علمی رو بخونید.

البته اینم بدونید که من اینجا برای جلوگیری از ورود به بحث های بیهوده فرض کردم که بدون مطالعه باشم. لذا داخل پرانتز بهتون میگم که بنده 37 سالمه تحصیلات عالیه دارم و پدرم هم (در زمان حیات) از اولین استاد های کرسی دانشکده پزشکی دانشگاه ملی (شهیدبهشتی فعلی) بوده. بنده از خردسالی آموخته ام که مطالعه بهترین تفریح است.
مصرف به اندازه برای کسانی که گفتی(سرطان پروستات و ...)نه یه آدم معمولی وسالم
شراب بدلیل داشتن الکل عقل را زایل میکند و باعث میشود انسان کودن و سفه شود و هرکاری که به ذهنش رسید انجام دهد
الکل باعث اعتیاد میشه و مثل مواد مخدر باید اونو بخری که در آخر پولهات ته میکشه و مفلس میشی

من از شما بخاطر اینکه این سایت هارو گذاشتین تشکر میکنم ولی اینها برایبرخی از بیماری هاست نه برای افراد سالم
خوردن شراب در مواقعی که باعث رفع یا بهبود بیماری میشه حلاله و مشکلی نداره
مثل تریاک که برای بی حس کردن بکار میره
smile072

saros

سپاس: 3

پست توسط saros »

edwardfurlongببین از ما اگاه تری؟بعد اون وقت 17 بار سجده؟
دین دار تر بودی بعد میشه بگی چه جوری نماز میخوندی که تو روز تعداد سجده هات میشد 17؟ smile024
در ظمن شما که منظور خیامو از شرابو می نمیدونی اون بنده خدارو بد نام نکن.
اقایونی که میگن شراب شعورو بالا میبره جواب مارو ندادن.
بالاخره ما اگه شراب به خورد احشام بدیم با شعور میشن یا نه؟

saros

سپاس: 3

پست توسط saros »

jeneral من چند تا از دوستام مصرف میکنن ولی نه هوش بالایی دارن نه اندام متناسبی.
من میگوم بدون شرابم میشه خوش اندام بود
بدون شرابم میشه با هوش و البته با شعوربود

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

2ba نوشته شده:نه.
انگار شما متوجه منظورم نشدید.
ما مسلونا شراب رو حرام می دونیم، به دلیل اینکه مضرّاتش خیلی بیشتر از مفادشه.
نه انگار متوجه نشدید.
علت حرام شدن شراب چیز دیگری است.که شاید در پیغام خصوصی بهت گفتم.
2ba نوشته شده:ما نباید از شراب استفاده کنیم که باعث زایل شدن عقل، بیماری کبد، تأثیر سوء روی بینایی و ...می شود، بلکه منطق میگه می تونی از ماده دیگه ای که این عوارض رو نداره استفاده کنی. (اینه منظورم)
همین طور مصرفش به اندازه و یا بی اندازه نداره، هر قدر که مصرف می کنی همون طور که تأثیر مثبت (که اندکه) می ذاره تأثیرات منفی اش رو هم می ذاره.(حالا اینکه بگه چون کم مصرف می کنم تأثیر منفی نمی ذاره! مشخصه که داره خودش رو گول می زنه)

مطالب جالب زیر رو توی کتاب پزشکی قدیمی پیدا کردم.

آب انگور دارای مقداری تانن و اسید تارتریک و اسید مالیک و ارسنیک می باشد انگور دارای کلسیم، آهن،فسفر، سدیم، منیزیم، پتاسیم،، ید، منگنز و قند و دارای خواص رادیواکتیویته می باشد که دارای سرشارترین ویتامین هاست زیرا دارای ویتامین های (آ) و (ب) و (ث) و (د) است. مصرف انگور از بیماری اسکوربوت، سرماخوردگی کمبود کلسیم، اوره و سل جلوگیری می کند. امراض زیر را معالجه می نماید.
اسهال خونی، سیاه سرفه، یبوست ورم کولیت و ضعف روده ها، گاز و نفخ روده ها، سوزاک، کم خونی، طحال، سوء هاضمه مزمن، ورم و درد معده مزمن، امراض عصبی و روانی، نقرس، تب خال، برونشیت و امراض قلبی و کیسه صفرا و بیماری های کلیه و تب را هم قطع می کند.
منبع:دکتر برای همه(اطلاعات پزشکی)، تألیف اسماعیل اژدری، صفحه36

مضرات مشروبات الکلی
انگور و آب انگور وقتی خوب مصرف شود منشأ فوائد عظیمی می گردد ولی اگر بد مصرف شودعلت بدبختی ها و فجایع و بلایای بیشماری می شود که هیچ کس نمی تواند منکر آن باشد. خلاصه موقعی مورد سوء استفاده و سوء استعمال می گردد که به صورت نوشابه های الکلی درآید از زمانیکه بشر توانست مشروبات الکلی را بسازد و به عنوان نوشابه مصرف کند دچار خطرات و بلایای عظیمی گردید که در نتیجه در تمام مذاهب مصرف آن ممنوع گردید و درباره خطرات اجتماعی آن کتاب ها نوشته شده:
اگر مستی اسکندر و معشوقه اش نبود تخت جمشید با آن عظمت طعمه حریق عمدی پادشاه یونانی و معشوقه اش نمی گردید و روم با آن عظمت منقرض نمی شد. کشورهای دیگری در طول تاریخ از اوج قدرت و عظمت به پرتگاه سقوط و نابودی کشانده نمی شدند.

الکل دشمن شماره یک مغز
مصرف الکل حتی به میزان کم، سلول های مغزی را خراب می کند. چندی پیش که یکبار دیگر پزشکان متخصص از چهارگوشه ی جهان برای شرکت در کنگره جهانی مبارزه با الکل و الکلیسم درواشنگتن اجتماع کردند بار دیگر زنگ های خطر را به صدا درآوردند و از همه سو به بشر امروز هشدار دادند که«الکل دشمن شماره یک مغز است.»
دکتر ملوین کنزلی که سال های زیادی را به تحقیق در زمینه الکلیسم گذرانده است در نخستین جلسه این کنگره گفت: حتی مصرف کم الکل می تواند ضایعات مغزی بسیاری را سبب شود. وقتی انسان از نوشیدن مقدار کمی الکل احساس لذت و شادمانی می کند نمی داند به نابودی سلول های مغزی خود کمک کرده است:
«ضایعات مغزی ناشی از خوردن مواد الکل اجتناب ناپذیر است»
منبع:همان، صفحات45و 46

اثرات ارثی الکل
دکتر هربرت مسکوف یکی دیگر از پزشکان شرکت کننده در کنگره ی مبارزه با الکل و الکلیسم می گوید: الکل سلول های مغزی را ضعیف می کند و توانائی شخص را برای درک مسائل از بین می برد. اما مسئله مهمتر اثرات ارثی آنست. فرزند شخص الکلی خسته، تنبل و کودن است آمادگی تحصیلی ندارد و همیشه عصبانی است بعلاوه گاه دیده شده است که بعضی از اطفال این قبیل اشخاص ناقص به دنیا می آیند.
منبع:همان، صفحات47و48

سخنانی از بزرگان(در همان کتاب):

الکل غذا نیست، سمی است برای جسم و روح
برتلو شیمیدان و دانشمند فرانسوی

پیاله فروشی ها کشتارگاه انسان است.
استیک

الکل خطری برای جامعه است من معتقد شده ام که آینده به ملت هایی تعلق دارد که از مصرف نوشابه های الکلی خودداری می کنند.
دکتربولوال

الکل انسان را به فقر و رنج می کشاند و بزرگترین عامل بیماری جهانی است.
ژرژ کلمانسو

الکلیسم بزرگترین علت افزایش جرائم جهانی است.
هانری روبر

دکتر (لگرن) می گوید آزمایش های دقیقی که دکتر(برتوله) درباره اثر مشروبات الکلی در انسان انجام داده است ثابت می کند که مشروبات الکلی به هر شکلی باشد سمی است برای بدن انسان. سمی است برای تغذیه. سمی است برای نطفه. سمی است برای بچه و سمی است برای مرکز عصبی و بی حس کننده. تخدیر کننده، فلج کننده و زندگی و حیات شخص و احتیاج را به خطر نیستی می کشاند. مشروبات الکلی نه قوای بدنی را تقویت می کند و نه نیروئی می بخشد. سمی است برای هرکس. بنابراین هیچ آدم عاقلی و در هیچ مذهبی اجازه نمی دهد خود را به هدر داده و چنین سمی بخرد وارد بدن کند.
شراب برای سلامتی مضر است من ترسی ندارم که از شراب مذمت و نکوهش کنم زیرا شراب بلای الکلیسم را با خود می آورد و با این بلا بدبختی و رنج و مرگ در میلیون ها خانواده بشری جایگزین می گردد.
دلا دیوانه شو دیوانگی هم عالمی دارد! قضایا برخلاف واقع در نظرش جلوه می کند بیگانه را نزدیک می بیند. چنانکه همه اسرارش را برایش شرح می دهد. نزدیک را بیگانه، چنانکه پسر را بدست پدر به قتل می رساند. می گویند شراب اشتها را زیاد می کند؟ بله اما اشتهای کاذب را. می گویند شراب رنگ صورت را گلگون می کند؟ بله ولی مانند سرخی از شرم و خجالت که این دو نشانه آلودگی و طغیان خون است. یرقان، ضعف ریه، اتساع قلب، سرگیجه، تصلب شرائین-تنگ نفس، فشارخون، تشمع کبدی و هزاران بیماری دیگر از تتبعات محسوسی شراب خوری است. شرابخواران اکثر به واسطه ورم حاد ریه با خون ریزی بینی و پرده های آن تلف می شوند. ارتعاش خصوصاً در انگشتان و زیادی حسیاسیت پوست از عوارض شراب است در اثر حرارت فوق العاده کبد و معده زمینه هایی برای انواع بیماری ها مساعد می گردد. ولی همان طور که گفته شد عوارض روحی آن خیلی بیشتر از بدنی است وسوسه اشتباه در حس، خبط در قضاوت و ضعف نیروی عقلانی و کم شدن حافظه و هذیان گوئی، بی خوابی و خواب های وحشتناک از جمله عوارض روحی است که بر اثر نوشابه های الکلی پدید می آید.
منبع:همان، صفحات 49و50
دو چیز رو با هم اشتباه گرفتی.
نوشیدن الکل و الکلی بودن(دائم الخمر بودن)
واضحه که الکلی بودن مضرات داره و کسی هم منکرش نیست.
سک.س زیاد از حد و متنوع!هم اعتیاد آور است و هم مضرات زیادی دارد . آیا باید سک.س رو حراک کرد و یا سک.س نکرد؟!
ورزش زیاد از حد باعث میشه که آدم بمیره!آیا ورزش حرام است یا نباید ورزش کرد؟!
اینترنت اعتیاد آور است و اگر بیش از حد پشتش بشیینید وضرات فراوانی داره .(مضراتش اون موقع بیشتر از فوایدش میشه!)آیا اینترنت حرام است یا نباید از آن استفاده کرد؟
خوابین زیاد از حد نیز همین طور و....
گفتم شراب خوردن آداب و اصول داره که باید رعایت بشه.
2ba نوشته شده:مصرف الکل حتی به میزان کم، سلول های مغزی را خراب می کند
smile055
پس میوه ها رو هم به خودتون حرام کنید. چون تمام میوه ها مقدار کمی الکل دارند و اتفاقا همین الکلشونه که باعث شادابی میشه!
2ba نوشته شده:سخنانی از بزرگان(در همان کتاب):

الکل غذا نیست، سمی است برای جسم و روح
برتلو شیمیدان و دانشمند فرانسوی

پیاله فروشی ها کشتارگاه انسان است.
استیک

الکل خطری برای جامعه است من معتقد شده ام که آینده به ملت هایی تعلق دارد که از مصرف نوشابه های الکلی خودداری می کنند.
دکتربولوال

الکل انسان را به فقر و رنج می کشاند و بزرگترین عامل بیماری جهانی است.
ژرژ کلمانسو

الکلیسم بزرگترین علت افزایش جرائم جهانی است.
هانری روبر
smile055
شاید در یک تایپیک دیگری سخنی از بزرگان خودمون در این مورد آوردم!
2ba نوشته شده:همچنین افکار خیّام رو قبول ندارم.
خیّام کلاً گفته غم مخور و می بنوش!
smile055
این افکار خیام رو قبول نداره! smile058
خیر. خیام کلا خیلی چیزا گفته!
جوری شما و دینتون و خداتون و نقد کرده که فقط میتونید کلمه ی "حکمت" رو در جواب بیارید!که این کلمتون رو هم نقد کرده!
smile055
2ba نوشته شده:پست هات باهم متناقضن!(فکری به حال خودت بکن)
تو خوندنشون بی دقتی کردی!

2ba نوشته شده:مست کنندگی بی ضرر!!!
گر مِی نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را

تو غرّه بدان مشو که مِی می نخوری
صد لقمه خوری که مِی غلامست آن را
2ba نوشته شده:پست هامو درست و کامل نمی خونی.
پست های تو چرندیاتی (چشم دوزخی!،هاله نور در سایزهای مختلف!!و...) هستند که باید تو همون مبحث هری پاتر ارائه کنی.
پستای شما بارها برایمان تکرار شده !(توسط امثال شما)
یکم ابتکار در دینتون آوردم.(سخن تازه)
اصلا نگرفتی منظورم چیه.(مجبورم واضح بگم!)
اونی که من دارم به جای چشم برزخی واژه ی چشم دوزخی به کار می برم فقط جهت مسخره کردن این جورخرافات هاست.
2ba نوشته شده:چقدر بحث را منحرف کردید!(مکعب و کعبه کجا و شراب خوری کجا!!! )
کعبه ی مکعبی شما یک مکان مقدس است و شراب هم مقدس برای ما!ربطش اینه.
aht_Astronomy نوشته شده:الکل باعث اعتیاد میشه و مثل مواد مخدر باید اونو بخری که در آخر پولهات ته میکشه و مفلس میشی
اگر آداب هر چیزی رو رعایت نکنی معتاد به هر چیزی میشه و هر چیزی میتونه تو رو مفلس بکنه!
aht_Astronomy نوشته شده:خوردن شراب در مواقعی که باعث رفع یا بهبود بیماری میشه حلاله و مشکلی نداره
مثل تریاک که برای بی حس کردن بکار میره
نمیدونم چرا مواد مخدر و شراب رو که دوچیز کاملا متضاد هستند کنار هم میارید!
فرقاشو واقعا نمیدونی؟
saros نوشته شده:jeneral من چند تا از دوستام مصرف میکنن ولی نه هوش بالایی دارن نه اندام متناسبی.
درست برعکس دوستای ما!
احتمالا دوستات عرق میخورن!که چیز خوبی نیست. بی کلاسم هست. smile055
saros نوشته شده:edwardfurlongببین از ما اگاه تری؟بعد اون وقت 17 بار سجده؟
حداقل 17 بار به خاک میفتین و 34 بار سجده میکنین به عربها! smile127
saros نوشته شده:در ظمن شما که منظور خیامو از شرابو می نمیدونی اون بنده خدارو بد نام نکن.
smile055 تو رو خدا خیام رو دیگه شیعه و عارف نکنید!(خیام دیگه به چه زبونی بگه کیه!)
saros نوشته شده:اقایونی که میگن شراب شعورو بالا میبره جواب مارو ندادن.
بالاخره ما اگه شراب به خورد احشام بدیم با شعور میشن یا نه؟
سوالت درست نیست.
فهمیدن این موضوع (سوالت بیخوده!)هم زیاد سخت نیست. ولی اگر نفمیدی دوباره پرسیدی یه مثال خیلی ساده برات میزنم!

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

درود
از بحث اصلی خیلی منحرف شدیم و در باره ی فوائد و مضرات شراب و الکل بحث می کنیم.
خواهشمندم به موضوع اصلی برگردید و برای موضوع شراب تاپیک جداگانه ایجاد کنید.
از نظر من شکل یک بنا نیازی به دلائل علمی ندارد.
برخی می خواهند مجالی بیابند تا احساسات و اعتقادات قلبی خود را به جای دلائل منطقی و علمی ارائه کنند و برخی هم از فرصت به دست آمده برای توهین و تمسخر استفاده می کنند و نتیجه اش این انحراف از مو ضوع اصلی است.
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

user8604

پست توسط user8604 »

garfield نوشته شده:
آیاز نوشته شده:
edwardfurlong نوشته شده:
2ba نوشته شده:تو به مقدساتشان توهین نکن، تا آن ها نیز به مقدسات تو(بدنت) توهین نکنند.
شراب جزو مقدسات من است . قرآن شما و خودتان به آن توهین کرده و میکنید (نجس میخوانید). و کسانی را که از این مقدسترین چیز غافل نیستند را تازیانه میزنید!
من حدقل برای این ادعام دلیل منطقی میارم. مثلا میگم شراب ناب علاوه بر نشاط حداقل 27 خاصیت دیگر برای بدن نیز دارد. به علاوه ی اینکه شعور رو بالا میبره.
ولی دلیل منطقی شما برای اینکه روزی بیش از 17 بار به سمت عربستان پیشونیت رو زمین میزنی چیه؟
ادوارد عزیز قصد داشتم بیام و ازت خواهش کنم تا به عقاید دیگران توهین نکنی ولی دیدم که کاملا حق باتوست
من همواره با اینکه به دین و مذهب اعتقاد ندارم سعی می کنم محترمانه با پیروانشون برخورد کنم و بهشون توهین نکنم ولی الان متوجه شدم این رفتار باد دو طرفه باشه و اینکه همیشه این ماییم که مثل مثال شما مورد توهین قرار می گیریم و در دم زدنی به توهین کردن محکوم میشیم

درود بر شما

یکی از دلایل موندن من توی هوپا وجود عزیزانی مثل آیاز و ادوارد عزیز هستند smile072
وگرنه خیلی وقته که اینجا، خرافه جای فیزیک رو گرفته.
smile093 smile092 smile093 smile092 smile093
----------- smile092 smile093 smile092 ------------
----------------------- smile093 ------------------------

aht_Astronomy

سپاس: 13

پست توسط aht_Astronomy »

edwardfurlong نوشته شده:نمیدونم چرا مواد مخدر و شراب رو که دوچیز کاملا متضاد هستند کنار هم میارید!
فرقاشو واقعا نمیدونی؟
تو هم شباهت هاشو نمیدونی؟
هردو اعتیاد آور
هردو مضر
هر دو در درمان برخی از بیماریها مفید

user8604

پست توسط user8604 »

aht_Astronomy نوشته شده:
edwardfurlong نوشته شده:نمیدونم چرا مواد مخدر و شراب رو که دوچیز کاملا متضاد هستند کنار هم میارید!
فرقاشو واقعا نمیدونی؟
تو هم شباهت هاشو نمیدونی؟
هردو اعتیاد آور
هردو مضر
هر دو در درمان برخی از بیماریها مفید
به پست قبلی قبلی خودم توجه کنید!

نمایه کاربر
alijohar

سپاس: 94

پست توسط alijohar »

روزه یکسو شد و عید آمد و دلها برخواست
می به میخانه بجوش آمد و می باید خواست

نوبت زهد فروشان گران جان بگذشت
وقت شادیّ و طرب کردن رندان برخواست

چه ملامت بود آن را که چو ما باده خورد
این نه عیب است بر عاشق و رند و نه خطاست!

باده نوشی که در او هیچ ریایی نبود
بهتر از زهد فروشی که در او رو و ریاست

ما نه مردان ریاییم و حریفان نفاق
آنکه او عالم سرّ است بدین حال گواست
اين جهان زندان و ما زندانيان
بر شكن زندان و خود را وا رهان

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

جناب علی جوهر: کارت درسته!
smile072

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

پست توسط reza azadi »

تصویر

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

reza azadi نوشته شده:http://www.brightsunflower.blogsky.com/print/post-156/
خانه کعبه! یک مکعب! همین! smile129

http://www.parsclubs.com/thread-7746.html
:!:
smile129
به به رضا جان! دلمون برات تنگ شده بود smile032

طبق معمول نه سندي نه مدركي
فلان چيز فلان شده باور كنيد چون يه اسم خارجكي!! نوشتيم قبلش
قديمي شده برادر! ديگه به اين ها خندمون نمي گيره
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
jeneral

سپاس: 7

تماس:

پست توسط jeneral »

saros نوشته شده:jeneral من چند تا از دوستام مصرف میکنن ولی نه هوش بالایی دارن نه اندام متناسبی.
من میگوم بدون شرابم میشه خوش اندام بود
بدون شرابم میشه با هوش و البته با شعوربود
بله صد در صد.ماهم منكر اينكه مثلا بدون شراب ميشه اينچنين يا چنان بود نيستيم
اولا دوستانتون احتمالا از همون اوان كودكي مصرف شراب نداشته اند وبعدا به آن روي آورده اند يا پرخورند يا بيماري يا...

ولي مصرف شراب بطور صحيح از همان دوران كودكي همانطور كه ميبينيد باعث تغيير نسلها نيز شده است و مصرف اون در حد معقول ميتونه باعث سلامتي و نشاط بشه
البته در ميوه ها و اونم از نوع پلاسيده الكل وجود دارد.
کفر لغت دیگرى است براى آزادى اندیشه. ((گراهام گرین))

كلیه حقایق بزرگ جهان در ابتدا كفر محسوب میشدند. ((برنارد شاو))

نمایه کاربر
2ba

محل اقامت: كرمان

سپاس: 59

تماس:

پست توسط 2ba »

edwardfurlong نوشته است:
2ba نوشته است:
نه.
انگار شما متوجه منظورم نشدید.
ما مسلونا شراب رو حرام می دونیم، به دلیل اینکه مضرّاتش خیلی بیشتر از مفادشه.
نه انگار متوجه نشدید.
علت حرام شدن شراب چیز دیگری است.که شاید در پیغام خصوصی بهت گفتم.
برای به بیراهه نکشوندن مطلب می خوای اینکارو کنی؟!!!!!!!!!!
مطلب به اندازه کافی به بیراهه رفته! اگر حرفی هم هست هین جا بذار، از دیگران دریغ نکن!!!

edwardfurlong نوشته است:
دو چیز رو با هم اشتباه گرفتی.
نوشیدن الکل و الکلی بودن(دائم الخمر بودن)
واضحه که الکلی بودن مضرات داره و کسی هم منکرش نیست.
سک.س زیاد از حد و متنوع!هم اعتیاد آور است و هم مضرات زیادی دارد . آیا باید سک.س رو حراک کرد و یا سک.س نکرد؟!
ورزش زیاد از حد باعث میشه که آدم بمیره!آیا ورزش حرام است یا نباید ورزش کرد؟!
اینترنت اعتیاد آور است و اگر بیش از حد پشتش بشیینید وضرات فراوانی داره .(مضراتش اون موقع بیشتر از فوایدش میشه!)آیا اینترنت حرام است یا نباید از آن استفاده کرد؟
خوابین زیاد از حد نیز همین طور و....
گفتم شراب خوردن آداب و اصول داره که باید رعایت بشه.
چرا پرت و پلا می گی؟
خب معلومه هرچیزی که بی اندازه مصرف بشه برای بدن مضرّه. (حتی بیماری های زیادی در مورد زیاد نوشیدن آب ذکر شده)
من میگم شراب مضرره هر اندازه.
بدن انسان به یک سی سی الکل هم نیاز ندارد
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براینکه مشروبات الکلی هیچ نقشی از پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی ندارد و بلکه عاملی برای ابتلا به این بیماری هاست، گفت:«مصرف بالای مشروبات الکلی و در دراز مدت به بافت کبد آسیب و باعث ایجاد کبد چرب و حتی از کار افتادگی این عضو حیاتی بدن می شود.»
دکتر مسعود کیمیاگر در خصوص میزان الکل مورد نیاز بدن، اظهار داشت:«بدن انسان حتی به یک سی سی الکل هم نیاز ندارد و القای این مطلب به جوانان از سوی برخی افراد که بدن نیاز روزانه به الکل دارد سرپوشی برای مصرف مشروبات الکلی و آبجو است.»
وی افزود:«مصرف مشروبات الکلی برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی یکی از باورهای غلطی است که در کشورهای اروپایی و امریکا رواج دارد.»
این متخصص تغذیه تصریح کرد:«وجود ترکیبات رنگی وآنتی اکسیدان موجود در مشروبات الکلی باعث چنین باوری شده است در حالی که مصرف آن در دراز مدت می تواند به بیماری های قلبی منجر شود.»
کیمیاگر گفت:«مصرف معتدل و کم مشروبات الکلی اثرات جسمانی و فزیولوژیک ندارد ولی باعث وابستگی فکری و رفتار غیر طبیعی در افراد می شود .»
این استاد دانشگاه ادامه داد:«با مصرف مشروبات الکلی فرد در قبال رفتار و گفتار خود اراده ای ندارد و امکان بروزهر نوع رفتار ناشایست و خلاف عرف جامعه وجود دارد.»
این متخصص تغذیه اظهار داشت:«مصرف بالای مشروبات الکلی و در دراز مدت به بافت کبد آسیب و باعث ایجاد کبد چرب و حتی از کار افتادگی این عضو حیاتی بدن می شود.»
کیمیاگر تصریح کرد:«همچنین مصرف مشروبات الکلی با تحریک معده، دستگاه گوارش را آسیب پذیر و عمل هضم را مشکل مواجه می کند.»
worldfood.ir
یادآوری:
ما نباید از شراب استفاده کنیم که باعث زایل شدن عقل، بیماری کبد، تأثیر سوء روی بینایی و ...می شود، بلکه منطق میگه می تونی از ماده دیگه ای که این عوارض رو نداره استفاده کنی. (اینه منظورم)
همین طور مصرفش به اندازه و یا بی اندازه نداره، هر قدر که مصرف می کنی همون طور که تأثیر مثبت (که اندکه) می ذاره تأثیرات منفی اش رو هم می ذاره.(حالا اینکه بگه چون کم مصرف می کنم تأثیر منفی نمی ذاره! مشخصه که داره خودش رو گول می زنه)
بعد خواص آب انگور رو آوردم که فرد می تونه به جای شراب از اون استفاده کنه. (بسیاری از مفادی که برای شراب ذکر شده توی آب انگور هست)

edwardfurlong نوشته است:
2ba نوشته است:
مصرف الکل حتی به میزان کم، سلول های مغزی را خراب می کند
Smile055
پس میوه ها رو هم به خودتون حرام کنید. چون تمام میوه ها مقدار کمی الکل دارند و اتفاقا همین الکلشونه که باعث شادابی میشه!
الکل از تحمیر میوه به وجود میاد.
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mava ... eck&Rand=0

خواندن مطلب زیر را هم پیشنهاد می کنم.
http://www.hawzah.net/Per/K/Alkol/02.htm
هرکی که الکل مصرف می کنی مطمئناً درصدش(الکل) در حد میوه نیست!(که باعث مستی میشه)

edwardfurlong نوشته است:
smile055
این افکار خیام رو قبول نداره! smile058
خیر. خیام کلا خیلی چیزا گفته!
جوری شما و دینتون و خداتون و نقد کرده که فقط میتونید کلمه ی "حکمت" رو در جواب بیارید!که این کلمتون رو هم نقد کرده!
smile055
دوباره تکرار می کنم! وقتی این شعر رو خوندم فهمیدم خیّام چه جور آدمیه.
از هرچه به جز می است کوتاهی به
می هم زکف بّتان خرگاهی به
مستی و قلندری و گمراهی به!
یک جرعه می زماه تا ماهی به

edwardfurlong نوشته است:
2ba نوشته است:
پست هات باهم متناقضن!(فکری به حال خودت بکن)
تو خوندنشون بی دقتی کردی!
فکر نمی کردم مبهم باشه.
به زبان رساتر بیان می کنم:

saros نوشته است:
دانسته های شما در مورد اسلام در همین حده ؟؟؟؟؟روزی 17 بارسجده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و تو در جواب نوشته ای:
دانسته های ما همین قدره!
تو پست دیگه در جواب به من نوشته ای:
در جایگاهی هستم چون از شما دین دارتر بودم(زمانی!)و از شما هم به آن آگاه ترم؟
اگر از ما دین دارتر بودی(که بعید می دانم) چگونه دانسته هایت در مورد اسلام خیلی کم است؟(شاید به خیال خودت دین دار بوده ای)

edwardfurlong نوشته است:
2ba نوشته است:
مست کنندگی بی ضرر!!! smile055
گر مِی نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را

تو غرّه بدان مشو که مِی می نخوری
صد لقمه خوری که مِی غلامست آن را
من به مستان طعنه نزدم.
مست کنندگی بی ضرر خنده دار بود.

edwardfurlong نوشته است:
2ba نوشته است:
پست هامو درست و کامل نمی خونی.
پست های تو چرندیاتی (چشم دوزخی!،هاله نور در سایزهای مختلف!!و...) هستند که باید تو همون مبحث هری پاتر ارائه کنی.
پستای شما بارها برایمان تکرار شده !(توسط امثال شما)
یکم ابتکار در دینتون آوردم.(سخن تازه)
اصلا نگرفتی منظورم چیه.(مجبورم واضح بگم!)
اونی که من دارم به جای چشم برزخی واژه ی چشم دوزخی به کار می برم فقط جهت مسخره کردن این جورخرافات هاست.
من هم گفته بودم این مباحث برات گنگه و نمی فهمی.(الکی نگو نه!)
واضح تر میگم:
یک آدم که به امور غیبی اعتقاد نداره، تمام ادیان رو خرافه میدونه(نه فقط اسلام).

edwardfurlong نوشته است:
2ba نوشته است:
چقدر بحث را منحرف کردید!(مکعب و کعبه کجا و شراب خوری کجا!!! )
کعبه ی مکعبی شما یک مکان مقدس است و شراب هم مقدس برای ما!ربطش اینه.
پیشنهاد من اینه که این دو مبحث باید از هم جدا بشن، چون با هم سازش ندارن.

edwardfurlong نوشته است:
smile055تو رو خدا خیام رو دیگه شیعه و عارف نکنید!(خیام دیگه به چه زبونی بگه کیه!)
تو رو خدا؟؟؟(تو که خدا رو قبول نداری!)

دشمن به غلط گفت که من فلسفیم
ایزد داند که آنچه او گفت نیم
لیکن چو در این غم آشیان آمده ام
آخرکم از آنکه من بدانم که کیم

خیام هرکی بود حداقل به خدا اعتقاد داشت.
تصویر
کاش تمام شود این روزهای سخت نبودنت...
اللهم عجل لولیک الفرج

http://muslimbeliefs.blog.com/

نمایه کاربر
alijohar

سپاس: 94

پست توسط alijohar »

garfield نوشته شده:جناب علی جوهر: کارت درسته!
smile072
تقديم به شما دوست عزيز :
باده بده ! باده بده ! ،
وز خودمان ياد مده ! ؛
روز نشاط است و طرب ،
برم نشين ، داد مده ! smile072
اين جهان زندان و ما زندانيان
بر شكن زندان و خود را وا رهان

قفل شده