به نظر شما کدام راه بهترین راه برای سفردر کهکشان است

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
sina100

محل اقامت: شيراز

سپاس: 2

تماس:

به نظر شما کدام راه بهترین راه برای سفردر کهکشان است

پست توسط sina100 »

به نظر شما کدام راه بهترین راه برای سفر در کهکشان است

1 کرم چاله
2سیاه چاله
3ماشین زمان
4حرکت با سرعت نزدیک به نور
5ورود به ابعاد دیگر جهان

اینکه منظور من از سفر در زمان کنونی نبود شاید در اینده نچندان دور میدانم که پیش بینی کار سختی است

در مورد حرکت با سرعت نزدیک به نور هم به نظرم مشکل فقط در تهیه سرمایه ای برای این کار است
آخرین ویرایش توسط sina100 دوشنبه ۱۳۸۹/۶/۱ - ۰۰:۱۷, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

Re: به نظر شما کدام راه بهترین راه برای سفردر کهکشان است

پست توسط mahboobeh »

سفر در کهکشان ها از طریق سیاهچاله که امکان پذیر نیست اصلا
ماشین زمانم که هنوز کشف نشده تا ما بیایم در مرود امکان سفر بااون بحث کنیم
کرمچالهم تونل ارتباطی بین یک سیاهچاله و یک سفیدچاله هست که باز بخاطر سیاهچاله فکر نمی کنم بشه ازین راه استفاده کرد
به نظر من ریسمان های کیهانی منطقی تر از بقیست
تو حرکت با سرعت نور که طبق نظر انیشتین ماده به انرژی تبدیل می شه و ....خدا بیامررز می شی smile039
ورود به ابعاد دیگر جهان؟؟؟؟
منظورت جهان ها موازی؟؟؟

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
ramsar-mahboobeh نوشته شده:ورود به ابعاد دیگر جهان؟؟؟؟
منظورت جهان ها موازی؟؟؟
فکر نکنم. چون با ورود به ابعاد دیگر ( که این ابعاد در اندازه ای به طول پلانک هستند ) راه ها کوتاه تر می شوند

aht_Astronomy

سپاس: 13

پست توسط aht_Astronomy »

زمینو نگشته میخوای کجا بری؟ smile072

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

نمي خوام پست ديگه اي درست كنم
نظرتون در مورد قوانين محافظت از تاريخ كه فكر كنم هاوكينگ مطرحش كرد چيه؟
قوانين كه به خاطر تناقض هاي سفر در زمان(همه مي دونيد ديگه لازم نيست بگم) نمي گذارن ما در زمان سفر كنيم (البته ما هنوز هيچ شناختي از اين قوانين نداريم)
به نظرتون سفر در زمان جزئي از نظريه همه چيز خواهد بود؟

نمایه کاربر
محمد پاسگال

سپاس: 1

پست توسط محمد پاسگال »

ببینید اگر خدمونو جای ادمهای اولیه بگذاریم وقتی تانک را ببینیم جه حالی بهما دست میده
ساختن ماشین زمان هم اینطور(البته اگر کسی خاست ماشین زمان درست کنه من هستم)نباید بگیم اگر بشه چی میشه باید بگیم جه طور مشه smile019 smile019 smile019 smile019 smile019 smile019 smile019 smile019 smile019 smile019 smile019 smile019
جیمز البرت انیشتین:اگر کسی میخواهد دانشمند شود باید تخیلی کودکانه داشته باشد
محمد پاسگال:هيچ خدمتي صادقانه تر از خدمت عاشق به معشوق نيست
http://www.zdhighschool.mihanblog.com

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

sina100 نوشته شده:به نظر شما کدام راه بهترین راه برای سفر در کهکشان است
دوست عزیز و گرامی بهترین راه سفر در کهکشان استفاده از فضاپیماهای فضایی با سوخت پوزیترونیوم است که با کمک آن می توان به سرعت های بسیار بسیار بالا دست یافت! امّا اگر منظورتان سفر در بُعد زمان است به ادامه ی پاسخ بنده در ادامه ی مطلب توجه کنید:
sina100 نوشته شده:1 کرم چاله
فعلاً در حیطه ی نسبیت تنها راه سفر امن در فضا-زمان استفاده از تعریفی به نام کرم چاله (Worm Hole) است که در زبان فرانسوی (troude ver) خوانده می شود . در حالت کلی کرم چاله ها را واسط میان سپید چاله (White Hole) یا در فرانسوی (trou blanc) با یک جرم بی نهایت چگالیده به نام سیاه چاله(Black Hole) می دانند امّا نکته ای که همه را به اشتباه می اندازد این است که :
ramsar-mahboobeh نوشته شده:کرمچالهم تونل ارتباطی بین یک سیاهچاله و یک سفیدچاله هست که باز بخاطر سیاهچاله فکر نمی کنم بشه ازین راه استفاده کرد
در پاسخ دوست عزیزم باید عرض کنم وجود کرم چاله ها اصلاً وابسطه به وجود سیاهچاله نیست! زیرا که در شتاب دهنده ها(Colliders) و مخصوصاً شتاب دهنده ی بزگ هادرون(Hadron) در برخورد میان دو پروتون نوعی کرم چاله ایجاد می شود که درک و محاسبه ی این انحنا نیازمند تسلط بر هندسه ی خمیده است!
پس تا به اینجا نتیحه می گیریم بهترین راه سفر در فضا-زمان استفاده از کرم چاله ها است.
sina100 نوشته شده:2سیاه چاله
صد البته همان طور که دوست عزیزمان گفتند استفاده از سیاهچاله ها برای سفر در فضا-زمان امری تغریباً غیر ممکن برای بشر نسل حاضر است زیرا گرانش بسیار بسیار بالای سیاهچاله ها خود می تواند دلیلی برای عدم امکان سفر با این پدیده های فضایی است!
sina100 نوشته شده:3ماشین زمان
فعلاً تنها ماشین زمان تئوریک برای بشر شتاب دهنده ی بزرگ هادرون است که از برخورد دو پروتون ایجاد کرم چاله می کند امّا فعلاً تا شتاب دهنده ی هادرون با تمام قدرت شروع به کار نکرده باشد پاسخ دادن به سوال اینکه آیا ما می توانیم با این دستگاه در زمان سفر کنیم؟ ، امری غیر ممکن خواهد بود.
sina100 نوشته شده:4حرکت با سرعت نزدیک به نور
کار بسیار جالبی خواهد بود اگر انسان روزی بتواند به سرعتی نزدیک به سرعت نور دست بیابد ولی به صورت تئوریک ما در نسبیت محدود ، این امر را غیر ممکن می دانیم امّا عملاً در طبیعت فضا ، ماورای این سرعت هم دیده شده است.
sina100 نوشته شده:5ورود به ابعاد دیگر جهان
این آخری بسیار تخیلی است و هرگز راهی این چنینی برای سفر در زمان وجود ندارد ، خودتان را با فکر کردن در رابطه ی با این موضوع خسته نکنید.!
aht_Astronomy نوشته شده:زمینو نگشته میخوای کجا بری؟
دمت گرم! بابا یه سر برو اصفهان نصف جهان! دوباره تأکید می کنم نصف جهان! باقی نصفش رو بگذار به حال خودش برو با نصف بقیه حال کن!
mamy72 نوشته شده:نمي خوام پست ديگه اي درست كنمنظرتون در مورد قوانين محافظت از تاريخ كه فكر كنم هاوكينگ مطرحش كرد چيه؟قوانين كه به خاطر تناقض هاي سفر در زمان(همه مي دونيد ديگه لازم نيست بگم) نمي گذارن ما در زمان سفر كنيم (البته ما هنوز هيچ شناختي از اين قوانين نداريم)به نظرتون سفر در زمان جزئي از نظريه همه چيز خواهد بود؟
نظرم در مورد این موضوع آنقدر مساعد بود که بنده 2 سال پیش نظریه ای در این رابطه ارائه دادم و با اساتید بسیاری در این رابطه صحبت کردم و نظریاتم را با افراد بسیاری در میان گذاشتم این نظریه به خودی خود اشکالات بسیای دارد امّا تا حدی هم پاسخ حقیقی به این نظریه نزدیک است! اگر مایل باشید نظریاتم را در چند بخش مفصلاً برایتان توضیح خواهم داد! اگر هم در این رابطه کتابی از بنده چاپ شد که امیدوارم کارش درست پیش برود و خبری بشود برایتان معرفی خواهم کرد تا آن را مطالعه کنید!
ارادتمند همه ی اعضای سایت هــــــــــــــــــوپا
سینا سوپرمن (س.ج)
( smile072 )
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

باز هم سینا مثل همیشه با حرف های گهر بارش در اینجا رو تخته کرد!!
درسته . استفاده از سیاهچاله غیر ممکنه. اما کرمچاله ها را میتوان مجزا از سیاهچاله ها ایجاد و استفاده کرد.
سرعت زیاد هم مشکلی ندارد، فقط اینکه رسیدن به سرعت های بالا (نزدیک به سرعت نور) بسیار هزینه در بر خواهد داشت.
اما من دلایل هاو کینگ را قبول ندارم، هر مسافر زمان الزاما نباید خودش را آفتابی کند.
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

سينا جان چه طور تناقض ها رو توجيح كردي؟ با جهان هاي موازي؟

Sinasuperman نوشته شده:برایتان معرفی خواهم کرد تا آن را مطالعه کنید!
smile124

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

بهترین و سریعترین راه برای سفر در کهکشان اینه که در صحرای آفریقا یک مار خیلی سمی زرد رنگ شما را نیش بزند.

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

paulhenry نوشته شده:باز هم سینا مثل همیشه با حرف های گهر بارش در اینجا رو تخته کرد!!
بنده مخلص شما هستم paulhenry جان عزیز و گرامی امّا امیدوارم در این جمله منظور منفی نداشته باشید! ( smile079 )
mamy72 نوشته شده:سينا جان چه طور تناقض ها رو توجيح كردي؟ با جهان هاي موازي؟
سلام mamy72 جان عزیز بنده ، پیش از همه تغییر AVATAR تان را به شما تبریک عرض می کنم. راستی چی شد از خط عکس بچه مچه زدی بیرون mamy72 جان؟ بعد باید خدمتتان عرض کنم منظور شما کدام تناقض هاست؟ بیشتر Explain کنید!
edwardfurlong نوشته شده:بهترین و سریعترین راه برای سفر در کهکشان اینه که در صحرای آفریقا یک مار خیلی سمی زرد رنگ شما را نیش بزند.
( smile055 ) ( smile015 )
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

Sinasuperman نوشته شده:بیشتر Explain کنید!
همون مشكلات سفر در زمان
مثلا مشكل قتل پدر بزرگ توسط نوه و از اين قبيل كارها

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

edwardfurlong نوشته شده:بهترین و سریعترین راه برای سفر در کهکشان اینه که در صحرای آفریقا یک مار خیلی سمی زرد رنگ شما را نیش بزند.
smile026
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

mamy72 نوشته شده:همون مشكلات سفر در زمان مثلا مشكل قتل پدر بزرگ توسط نوه و از اين قبيل كارها
خب mamy72 جان عزیز این مسئله که مطرح کردید در دنیای نسبیت در حالت قطع پاسخی در بر ندارد ولی بنده در طراحی نظریات پنچ گانه ی خودم که متأسفانه قول داده بودم برای ehmed جان توضیح بدهم و نشد (به خاطر مشکلات زیادی که برایم پیش آمد) به بررسی این موضوع و تشریح و توصیف و در نتیجه توجیه آن پرداختم. در نظریات بنده در حالت تئوریک در خط خمیده ی فضا-زمان تکرار سلسله وار یا تسلسل همواره جزئی جدا ناپذیر است. برای مثال حرکت در زمان همواره امری جبری خواهد بود و حرکات ما حتی در سفر به گذشته تأثیری در روند حرکت زمان نخواهند گذاشت و بلکه دلیلی برای انجام آن خواهند بود. برای مثال شما باید بدانید که اگر پدربزرگتان را در گذشته کشته باشید این خطی از سیر تاریخ بوده و بی شک صورت می گرفته است و بدین صورت می توان حرکت زمان و پدیده های مربوط به آن را به سادگی و حتی با کمک ریاضیات توجیح کرد. امیدوارم فهمیده باشید. اگر نفهمیدید بدانید نه اشکال از شماست و نه از شخص بنده در توضیح دادن مطلب بلکه پیچیده بودن مباحث سبب بیشتر این کژ فهمی ها در نسبیت می شود.
برای شما آرزوی موفقیت می کنم.
سینا جمیل

تصویر

نمایه کاربر
sina100

محل اقامت: شيراز

سپاس: 2

تماس:

پست توسط sina100 »

البطه چند راه دیگر و واقعی تر وجود داره ولی من خواستم سخت ترین راه هارو بگم تا به راحت ترین روش برسیم

ارسال پست