ایا زمان حال وجود دارد؟؟؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Gravity1642

محل اقامت: مازندران

سپاس: 3

تماس:

Re: ایا زمان حال وجود دارد؟؟؟

پست توسط Gravity1642 »

منظور از بی نهایت گزینه زمانی برای سفر داریم چیه؟
Finish for Ever!

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

آرشام نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:
آیاز نوشته شده:فكر نمي كنم. اين كه شما گفتيد فقط يك فرضيه است و و چيزي را ثابت نمي كند.
آنچه هنوز بر دنيا حكمفرماست اين است كه ديروزي وجود ندارد و كاملا مرده است و بازيابي چيزي كه ديگر نيست غيرممكن است
آیاز جان صحبت های شما کاملاً مخالف نسبیت اینشتین هستند در ضم امروزه تمامی دانشمندان می پذیرند که سفر به گذشته امری بدیهی است اگر نیاز به توضیحات بیشتر دارید در ادامه بیشتر برایتان موضوع را شرح خواهم داد.
سینا.ج ( smile072 )
( smile133 )
ببخشید ولی تا آنجایی که من میدانم سفر به آینده هم با نسبیت خاص اینشتین سازگاری دارد
و خب یه سوال اگر سفر به گذشته ممکن است چرا ما توریست هایی از آینده را نمی بینیم که با دوربین هایشان
تقاضای گرفتن عکس یادگاری با ما را دارند؟
آرشام جان سفر در زمان به طور کلی ربطی به نسبیت خاص اینشتین ندارد بلکه سفر در ابعاد مکان و زمان تقریباً 10 سال بعد از نسبیت خاص در نظریه ی نسبیت عام مطرح شد. در ضمن صحبت های شما کاملاً صحیح است و به سبب اینکه نهایتاً با توجه به تعاریف بنده و البته فرضیات اینشتین در نسبیت عام نهایتاً باید ما از آینده مسافرانی را به دوره های تاریخی خود داشته باشیم می توانیم از این مسئله به عنوان نقطه ی ضعف استفاده کرد اما پر واضح است اگر کسانی از آینده به دوره ی تاریخی ما سفر کنند هرگز این موضوع را اعلام نخواهند کرد و اگر چنین بکنند بدیهاً در دیوانه تلقی خواهند شد و ما هرگز در رسانه های جمعی اثری از چنین ادعا هایی نخواهیم دید. آیا با من موافق نیستید؟
Azinkm نوشته شده:یک سوال داشتم اینکه می فرمایید سفر به کذشته و اینده طبق نسبیت خاص امکان پذیر می باشد .با توجه به این که ما بی نهایت گزینه زمانی برای سفر داریم چگونه امکانپذیر است؟؟؟ !!!
اولا سوالتان را واضح نفهمیدم ولی می توان گفت به هیچ وجه ما بی نهایت گزینه برای سفر در زمان نداریم بلکه حداقل با توجه به دانش و اطلاعات کنونی چند راه محدود برای سفر در ابعاد وجود دارد.
Azinkm نوشته شده:امیدوارم درست سوالم رو مطرح کرده باشم !!
اگر منظورتان را صحیح متوجه نشدم لطفاً کمی بیشتر توضیح دهید.
agust نوشته شده:من ميگم چون ما توي گذشته (منظورم گذشته نزديكه)بوديم و يكسري كار هايي رو انجام داديم پس الان هم ميتونيم به اون زمان برگرديم
البته سفر در زمان امری ممکن است اما اینکه به سبب کار های انجام گرفته توسط ما در گذشته این امر ممکن گردد امری غیر قابل پذیرش است.
برای شما آرزوی موفقیت می کنم
سینا.جــــ.( smile072 )
( smile092 )
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
آرشام

سپاس: 21

پست توسط آرشام »

آرشام جان سفر در زمان به طور کلی ربطی به نسبیت خاص اینشتین ندارد بلکه سفر در ابعاد مکان و زمان تقریباً 10 سال بعد از نسبیت خاص در نظریه ی نسبیت عام مطرح شد. در ضمن صحبت های شما کاملاً صحیح است و به سبب اینکه نهایتاً با توجه به تعاریف بنده و البته فرضیات اینشتین در نسبیت عام نهایتاً باید ما از آینده مسافرانی را به دوره های تاریخی خود داشته باشیم می توانیم از این مسئله به عنوان نقطه ی ضعف استفاده کرد اما پر واضح است اگر کسانی از آینده به دوره ی تاریخی ما سفر کنند هرگز این موضوع را اعلام نخواهند کرد و اگر چنین بکنند بدیهاً در دیوانه تلقی خواهند شد و ما هرگز در رسانه های جمعی اثری از چنین ادعا هایی نخواهیم دید. آیا با من موافق نیستید؟
دقیقا سوال من اینجاست پس چرا تو کتابها گفتن سفر به آینده دقیقا با نسبیت خاص اینشتین سازگاری دارد؟ smile124
به قول حسین پناهی:
نیستیم !
به دنیا می آییم...
عکس ِ یک نفره می گیریم !
بزرگ می شویم ،
عکس ِ دو نفره می گیریم !
پیر می شویم ،
عکس ِ یک نفره می گیریم …
و بعد...
دوباره باز نیستیم ...

نمایه کاربر
Azinkm

سپاس: 19

پست توسط Azinkm »

بی نهایت گزینه برای سفر در زمان = منظورم اینکه اگر موضوع سفر در زمان مطرح شود ما می توانیم به هر دوره ای خاص از زمان سفر کنیم ؟

mohammad110

سپاس: 3

پست توسط mohammad110 »

farnaspas نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:
farnaspas نوشته شده:سلام فیزیکدان های با مرام smile038
من یه سوال خیلی وقته تو ذهنمه :ما در زمان حال زندگی میکنیم؟؟؟؟؟
لطفا منو راهنمایی کنید smile056
بله و البته نه! موضوع از این قرار است که ما سه دوره زمانی داریم، گذشته ، حال و آینده! در هر سه دوره ی زمانی زمان در گردش است بطوریکه اگر تصادفاً بر خمش های فضا-زمان غلبه کنیم و در فضای مادّی گذشته قرار بگیریم متوجه خواهیم شد زمان در آن مرحله از تاریخ در حال گذر است و هر فرد در هر دوره ی تاریخی زمان حالی را تجربه می کند. برای درک ساده تر موضوع می توان گفت مثلاً در حدود سال های (۱۷۹۹-۱۷۸۹) انقلاب کبیر فرانسه در حال وقوع است:
-------------------------
تصویر
-------------------------
و این بدین سبب است که اگر با غلبه بر خمش های فضا زمان به گذشته نگاهی بیاندازیم متوجه روان بودن وقایع آن دوره خواهیم بود در حالی که با توجه به نظریات پیشین که گذشته طی شده و متوقف فرض می شد و دیگر در سفر در زمان ما فقط افراد را در حالت متوقف نظاره می کردیم که این با تئوری های مطرح در این حیطه از نسبیت در تناقض است. امیدوارم متوجه منظور بنده گشته باشید!
ارادتمند همه ی اعضای سایت هوپا
سینا.ج ( smile072 )
( smile124 )
سلام سينا جان خيلي مفيد بود
من مدتهاست اين فكر را ميكنم كه در چندين زمان زندگي ميكنيم!
ايا اصلا اين فكر من پايه هاي منطقي يي داره؟؟ smile017 smile017 smile017
این که ما در زمانهای مختلفی زندگی کنیم در علم نوین به نام جهانهای موازی تعریف شده است
ذهن ما همزمان میتواند زندگی در زمانهای مختلف که هر کدام جهانی موازی جهان فعلی ما هستند را تجربه میکند
به قول اینشتین زمان وجود ندارد پس هر لحظه از زندگی زمانی موازی با لحظات دیگر زندگی است
بنابر این ما بینهایت جهان موازی داریم که همزمان در همه انها در حال زندگی هستیم ولی مغز و ذهن ما است که توهی دیگر را برای ما ظاهر میسازد

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

mohammad110 نوشته شده:ذهن ما همزمان میتواند زندگی در زمانهای مختلف که هر کدام جهانی موازی جهان فعلی ما هستند را تجربه میکندبه قول اینشتین زمان وجود ندارد پس هر لحظه از زندگی زمانی موازی با لحظات دیگر زندگی است بنابر این ما بینهایت جهان موازی داریم که همزمان در همه انها در حال زندگی هستیم ولی مغز و ذهن ما است که توهی دیگر را برای ما ظاهر میسازد
اگر ذهن چیزی را تجربه کند که دستگاه عصبی محیصی آن را حس نکرده باشد می توان آن را یک توهم دانست.
این جمله که ما در هردوره از زمان زندگی می کنیم غیر منطقی است چرا که :
زمانی وجود ندارد که بخواهد دوره ای داشته باشد بلکه توهم زمان ناشی از ثبت خاطرات و توالی آن در مغز است.
پیر خرفت Hhamid smile072
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 چهارشنبه ۱۳۹۱/۱/۲۳ - ۱۷:۵۴, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

mohsen74 نوشته شده:نظر من اینه که زمان بینهایته
لطفا بیشتر توضیح دهید. smile072
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

به نظر من تنها زمانی که وجود داره حاله عقل اینو میگه گذشته خاطره است آیده هم خیاله
تصویر

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 چهارشنبه ۱۳۹۱/۱/۲۳ - ۱۷:۵۵, ویرایش شده کلا 1 بار
تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
galaxy73

پست توسط galaxy73 »

من فكر ميكنم كه ما فقط خودمون تو حال زندگي مي كنيم ولي بقيه رو تو گذشته مي بينيم.چون تا نور به اونها برسه و بعد به چشم ما برسه يه زماني مي گذره(هرچقدرم كه ناچيز باشه)و كسي كه من دارم مي بينم داره زمان حال زندگي ميكنه ولي گذشته مارو مي بينه. smile033
دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ...

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mohsen74 نوشته شده:سلام نظر من اینه که زمان بینهایته و امکان سفر در زمان هم وجود دارد smile124
smile072

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام
Sinasuperman نوشته شده:
سفر در زمان به طور کلی ربطی به نسبیت خاص اینشتین ندارد بلکه سفر در ابعاد مکان و زمان تقریباً 10 سال بعد از نسبیت خاص در نظریه ی نسبیت عام مطرح شد.
خیر!
این گونه نیست

نسبیت در زمان در همان نسبیت خاص مطرح می شود.

سفر در زمان هم زاده ی نسبیت است و تست آن هم اولین بار به صورت عملی اگر اشتباه نکنم در مورد میون ها و ورود آن ها به جو زمین و برخورد با آشکارسازهای زمینی انجام شد .

smile072

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 چهارشنبه ۱۳۹۱/۱/۲۳ - ۱۷:۵۴, ویرایش شده کلا 1 بار
تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه