کتاب تاریخچه زمان . کمک فوری

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Gravity1642

محل اقامت: مازندران

سپاس: 3

تماس:

کتاب تاریخچه زمان . کمک فوری

پست توسط Gravity1642 »

"می گویند روزی دانشمندی (احتمالاً برتراند راسل) در مجمعی عمومی دربارهء ستاره شناسی سخنرانی می کرد و ساختار منظومه ها و کهکشان ها را شرح می داد. در پایان سخنرانی پیرزنی کوتاه قد در انتهای تالار بلند شد و گفت: “آنچه برای ما گفتی همه مهمل و چرند است. این جهان براستی مسطح و تخت است و بر پشت لاکپشت عظیم الجثه ای تکیه دارد”
آن دانشمند پوزخندی می زند و می پرسد آن لاکپشت بر روی چه ایستاده است؟ پیرزن در جواب می گوید: “شما جوان زیرکی هستید، لیکن در سراسر زیر آن، لاکپشت های دیگری روی پشت هم قرار گرفته اند!”بدیهی است که بیشتر مردم تصویر جهان بزرگ ما را به شکل برج مسخره ای از لاکپشت ها تصور می کنند. لیکن ما چرا فکر می کنیم که بهتر می دانیم؟ این مجموعهء کیهانی از کجا آمده؟ آیا آغازی داشته؟ اگر داشته، قبل از آن چگونه بوده؟ ماهیت زمان چیست؟ چرا ما گذشته را به خاطر می آوریم ولی از آینده بی خبریم؟
رفع موانعی که اخیراً در علم فیزیک ایجاد شده، و پیشرفت های تکنولوژی، پاسخ هایی برای بعضی از این پرسش ها عنوان کرده اند. و روزی خواهد رسید که این پاسخ ها پیش ما به اندازهء چرخش زمین به دور خورشید واضح جلوه کنند، یا به اندازهء برج لاکپشت ها خنده دار به نظر آیند."

این بخشی از فصل اول کتاب تاریخچه زمان است.
کسی از بچه های سایت این کتاب رو داره.
اگه دارید این صفحه رو اسکن یا ازش عکس بگیرید برام بفرستید، یه عمر ممنونتون میشم.
همین دو سه روزه نیاز دارم.

با سپاس
محمد
M.M.A
Finish for Ever!

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

Re: کتاب تاریخچه زمان . کمک فوری

پست توسط sadeghol »

Gravity1642 نوشته شده:"می گویند روزی دانشمندی (احتمالاً برتراند راسل) در مجمعی عمومی دربارهء ستاره شناسی سخنرانی می کرد و ساختار منظومه ها و کهکشان ها را شرح می داد. در پایان سخنرانی پیرزنی کوتاه قد در انتهای تالار بلند شد و گفت: “آنچه برای ما گفتی همه مهمل و چرند است. این جهان براستی مسطح و تخت است و بر پشت لاکپشت عظیم الجثه ای تکیه دارد”
آن دانشمند پوزخندی می زند و می پرسد آن لاکپشت بر روی چه ایستاده است؟ پیرزن در جواب می گوید: “شما جوان زیرکی هستید، لیکن در سراسر زیر آن، لاکپشت های دیگری روی پشت هم قرار گرفته اند!”بدیهی است که بیشتر مردم تصویر جهان بزرگ ما را به شکل برج مسخره ای از لاکپشت ها تصور می کنند. لیکن ما چرا فکر می کنیم که بهتر می دانیم؟ این مجموعهء کیهانی از کجا آمده؟ آیا آغازی داشته؟ اگر داشته، قبل از آن چگونه بوده؟ ماهیت زمان چیست؟ چرا ما گذشته را به خاطر می آوریم ولی از آینده بی خبریم؟
رفع موانعی که اخیراً در علم فیزیک ایجاد شده، و پیشرفت های تکنولوژی، پاسخ هایی برای بعضی از این پرسش ها عنوان کرده اند. و روزی خواهد رسید که این پاسخ ها پیش ما به اندازهء چرخش زمین به دور خورشید واضح جلوه کنند، یا به اندازهء برج لاکپشت ها خنده دار به نظر آیند."

این بخشی از فصل اول کتاب تاریخچه زمان است.
کسی از بچه های سایت این کتاب رو داره.
اگه دارید این صفحه رو اسکن یا ازش عکس بگیرید برام بفرستید، یه عمر ممنونتون میشم.
همین دو سه روزه نیاز دارم.

با سپاس
محمد
M.M.A

فارسیش نیست فقط همینه
http://soufirazi.blogfa.com/post-319.aspx
تصویر

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

می گم اگه کسی این کتاب رو داره، تونست این صفحه رو برام اسکن کنه.
Finish for Ever!

faeze aghaei

پست توسط faeze aghaei »

Gravity1642 نوشته شده:می گم اگه کسی این کتاب رو داره، تونست این صفحه رو برام اسکن کنه.
جناب gravity من اين كتابو دارمsmile040 !اگه هنوز به اون متن نياز دارين براتون ميفرستم.

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

faeze aghaei نوشته شده:
Gravity1642 نوشته شده:می گم اگه کسی این کتاب رو داره، تونست این صفحه رو برام اسکن کنه.
جناب gravity من اين كتابو دارمsmile040 !اگه هنوز به اون متن نياز دارين براتون ميفرستم.
از توجهتون سپاسگزارم.
ولی من کتابو خریدم.
برای خودم نمی خواستم.
الانم دارم "جزء و کل" رو میخونم. تقریبا آخراشم.

یه سوال، کتاب خوبیه؟ ارزش خوندن داره؟
Finish for Ever!

faeze aghaei

پست توسط faeze aghaei »

Gravity1642 نوشته شده:
faeze aghaei نوشته شده:
از توجهتون سپاسگزارم.
ولی من کتابو خریدم.
برای خودم نمی خواستم.
الانم دارم "جزء و کل" رو میخونم. تقریبا آخراشم.

یه سوال، کتاب خوبیه؟ ارزش خوندن داره؟
من كه نخوندمش تا حالا!بيشتر در مورد چيه؟كي نوشته ؟جالبه؟
اگه به كتاباي استيون هاوكينگ علاقه دارين كتاب " دريچه اي به سوي كيهان" رو بخونيد.من كه خيلي خوشم اومد.به صورت داستان مباحث علمي رو بيان ميكنه.كتاب تاريخچه زمان هم فوق العاده است هرچند من كامل نخوندمش!!!

ارسال پست