سفر در زمان یا سفر در جهان های موازی ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
artemis

سپاس: 3

Re: سفر در زمان یا سفر در جهان های موازی ؟

پست توسط artemis »

روی هم رفته از این نظریه که با هر جهش به گذشته وارد جهان موازی دیگه ای میشیم بیشتر خوشم میاد چون مهمترین اشکال سفر در زمان به نظر من اینکه تا حالا هیچ توریستی از آینده نداشتیم !
همواره آن خواهم بود که چشم به راه کسی است که
دری بگشاید
میان دیواری که دریش نیست

نمایه کاربر
shahab.r

سپاس: 1

پست توسط shahab.r »

SHAHOSEINI نوشته شده:
shahab.r نوشته شده:
SHAHOSEINI نوشته شده:
shahab.r نوشته شده:اونوقت خودِ من توی کدوم جهان زندگی میکنم؟ یعنی اتفاقات کدوم جهانو حس میکنم؟ وقتی دوباره برگردم به آینده همون آدمه قبلیم که مکانیک میخونه یا اون آدمه جدیدم که فیزیک میخونه؟ smile024
یه سوال دیگه, با توجه به گفته شما وقتی جهان موازی میتونه وجود داشته باشه که من به گذشته برم و مسیر تاریخو از یه جا تغییر بدم وباعث بشم اتفاقات جدید در قالب یه جهان (موازی) جدید بوجود بیاد. درسته؟
طبق نطریه جهانهای موازی شما در همه ی اون جهانها دارید زندگی می کنید . الان در جهانی هستید که دارید این مطلب رو می خونین و این برای شما واقعیه . اتفاقات برای کپی شما در جهانی که در اون پزشک هستید هم به همین میزان واقعیه .
در مورد بازگشتتون به آینده یا به عبارتی زمان حال خودتون . شما به همون مهندس مکانیک بر می کزدید ولی این شانس رو داشتید که به جهان موازی سفر کنید که در اون شما در ترم اول کارشناسی فیزیک هستید .
در مورد سوال آخرتون باید بگم که لزوم وجود جهان موازی سفر در زمان نیست . بلکه شما با سفر کردن به گذشته می تونید به اون جهان موازی که همزمان با جهان خودتون ادامه مسیر پیدا کرده سفر کنید
smile072
پس همین الان بینهایت جهان موازی وجود داره که من در بوجود اومدنشون نقشی نداشتم وبا سفر به گذشته و تغییری که توی گذشته ی این جهانم بوجود میارم فقط میتونم راهی برای ورود به یکی از اون جهانها پیدا کنم.
یعنی محل تقاطع دوتا جهان همون نقطه ایه که من توش تغییر ایجادکردم وبا ایجاد این تغییر وارد جهانی شدم که قراره توش فیزیک بخونم وتوی این جهان جلو میرم واگه دلم خواست به جهان اولم برگردم باید دوباره به نقطه تقاطع برگردم و یه تغییر دیگه ایجاد کنم (خودمو مجبور کنم که مکانیک بخونم) وبا ماشین زمانم(!) به سال89برگردم.
خیلی جالبه smile019 smile072
کاملا درسته دوست من . منظورم هممین بود . smile124
یه سوالِ دیگه smile124 خوب چرا به این جهان ها جهانهای موازی میگن درحالیکه همه با هم متقاطعند؟!
یعنی نام گذاریش فلسفه ی خاصی داشته یا همینجوری این اسمو روش گذاشتن یا اینکه تو ترجمش... ؟
اگر بوی گلی را دوست نداری, شاخه هایش را نشکن...

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

shahab.r نوشته شده:
SHAHOSEINI نوشته شده:
shahab.r نوشته شده:
SHAHOSEINI نوشته شده: طبق نطریه جهانهای موازی شما در همه ی اون جهانها دارید زندگی می کنید . الان در جهانی هستید که دارید این مطلب رو می خونین و این برای شما واقعیه . اتفاقات برای کپی شما در جهانی که در اون پزشک هستید هم به همین میزان واقعیه .
در مورد بازگشتتون به آینده یا به عبارتی زمان حال خودتون . شما به همون مهندس مکانیک بر می کزدید ولی این شانس رو داشتید که به جهان موازی سفر کنید که در اون شما در ترم اول کارشناسی فیزیک هستید .
در مورد سوال آخرتون باید بگم که لزوم وجود جهان موازی سفر در زمان نیست . بلکه شما با سفر کردن به گذشته می تونید به اون جهان موازی که همزمان با جهان خودتون ادامه مسیر پیدا کرده سفر کنید
smile072
پس همین الان بینهایت جهان موازی وجود داره که من در بوجود اومدنشون نقشی نداشتم وبا سفر به گذشته و تغییری که توی گذشته ی این جهانم بوجود میارم فقط میتونم راهی برای ورود به یکی از اون جهانها پیدا کنم.
یعنی محل تقاطع دوتا جهان همون نقطه ایه که من توش تغییر ایجادکردم وبا ایجاد این تغییر وارد جهانی شدم که قراره توش فیزیک بخونم وتوی این جهان جلو میرم واگه دلم خواست به جهان اولم برگردم باید دوباره به نقطه تقاطع برگردم و یه تغییر دیگه ایجاد کنم (خودمو مجبور کنم که مکانیک بخونم) وبا ماشین زمانم(!) به سال89برگردم.
خیلی جالبه smile019 smile072
کاملا درسته دوست من . منظورم هممین بود . smile124
یه سوالِ دیگه smile124 خوب چرا به این جهان ها جهانهای موازی میگن درحالیکه همه با هم متقاطعند؟!
یعنی نام گذاریش فلسفه ی خاصی داشته یا همینجوری این اسمو روش گذاشتن یا اینکه تو ترجمش... ؟
بدلیل اینکه جهان های موازی از جایی که از هم جدا می شن، مثل دو خط موازی هیچ ارتباطی با هم ندارند، و هیچ گاه به هم نمی رسند!
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
SHAHOSEINI

سپاس: 12

پست توسط SHAHOSEINI »

یک سوال خیلی خوب و یک جواب کاملا درست smile124
نادان تحصیلکرده از فردی جاهل نیز نادانتر است
مولیر

نا آگاهی بهتر است از آگاهی نادرست
جوزف بیلینگر

نمایه کاربر
galaxy73

پست توسط galaxy73 »

درود!
من پستاتونو خوندم و بنظرم خیلی جالب اومد.اما مساله ای که برام خیلی مبهمه اینه که همه ی این جهان ها وجود فیزیکی دارن؟ چون اگه این نظریه درست باشه باید میلیارد ها میلیارد جهان موازی برا هر نفر وجود داشته باشه چون ممکنه ما تو هر لحظه یه تصمیم جدید بگیریم.اگر وجود فیزیکی دارن همه جهانها باید تو یه محیطی باشن.چون میشن جهان های موازی و کنار هم که هیچوقت بهم نمی رسن.
دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ...

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

SHAHOSEINI نوشته شده:چند وقت پیش عمویم که دارای تحصیلات فیزیک کوانتومی هستش و در کبک تدریس می کنه به ایران اومده بود . از اونجا که دیوونه ی فیزیکم یک لحظه هم نذاشتمش راحت باشه . تو حرفاش به نظریه ی بسیار جالبی برخوردم که گویا تازگی ها مطرح شده و درمرحله مطالعات قرار داره
همه ی ما در مورد امکان سفر در زمان اطلاعاتی داریم . قسمت مهم این موضوع نحوه ی تعامل ما با محیطه . مثلا من به گذشته میرم وسعی میکنم که به دکتر مصدق کمک کنم که کودتا منجر به شکستش نشه . اینجا عده ای هستن که میگن در سفر در زمان ما صرفا می توانیم تماشاگر باشیم وگرنه پارادوکس معروفی که هاوکینگ هم اشاره کرده بود ( که شما به گذشته میروید و پدر بزرگ خودتون رو در سن 4 سالگی می کشید ، که البته در این صورت شما هرگز به دنیا نیامده اید ) اتفاق می افته .
در نظریه جدید گفته میشه که به عبارتی سفر در زمان سفر به جهان های موازی هستش . به این ترتیب که من به سال 1332 شمسی می رم و با هزار بربختی دکتر مصدق رو مجاب می کنم که قراره کودتایی صورت بگیره ... دکتر مصدق موفق میشه که کودتا رو سرکوب کنه . اینجا به عبارتی من در تاریخ دست برده ام و تغییر ایجاد کرده ام . اما این نظریه می گه که اصولا شما هیچ تغییری ایجاد نکرده اید بلکه شما موفق شده اید که خود رو وارد جهان موازی کنید که در اون مصدق هیچوقت سقوط نکرده .
مثلا سال 57 انقلاب شد . با توجه به مفهوم جهانهای موازی ، جهانی وجود داره که در اون شاه هیچوقت سقوط نکرده . حال شما سعی می کنید که به سال 57 سفر کنید و موفق میشید که جلوی تاریخ و انقلاب رو بگیرین . در اینجا همون شق صورت می گیره . جهانی که در اون انقلاب شده وجود داره و داره به مسیر خودش ادامه میده ولی شما که در طاهر موفق شده اید جلوی انقلاب رو بگیرید به اون جهان موازی وارد میشید که در اون شاه هرگز سقوط نکرده . به عبارت دیگر اتفاقات همه رخ داده اند ولی شما با تلاش در عوض کردن اتفاقات به گونه وارد جهانهای موازی میشید .
این موضوع به نظرم جالب اومد ، تصمیم گرفتم که با توجه به جدید بودن این موضوع اون رو اینجا مطرحش کنم تا بتونیم به صورت نظری اون رو بررسی کنیم . شایان ذکره که بنده مایلم همه دوستانی که در فیزیک دارای آگاهی هستن از این تایپیک به سادگی عبور نکنن و با گفتن نظرشون من رو در پیدا کردن پاسخ یاری بدن ..
با تشکر
دوست عزیز نظریات عموی شما و یا تعریف شده توسط عموی شما پذیرفته شده نیست!در مورد آن بعداً مفصلاً صحبت خواهیم کرد امّا بنده فرضیات دیگری در این مورد دارم که یکی از فرضیات چند گانه ی بنده است که این تک نظریه را اتصال زمان نامیده ام!در مورد آن اگر مایل باشید بسیار صحبت خواهیم کرد!
ارادتمند شما
سینا.جـــــ .
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
SHAHOSEINI

پست توسط SHAHOSEINI »

Sinasuperman نوشته شده:
SHAHOSEINI نوشته شده:چند وقت پیش عمویم که دارای تحصیلات فیزیک کوانتومی هستش و در کبک تدریس می کنه به ایران اومده بود . از اونجا که دیوونه ی فیزیکم یک لحظه هم نذاشتمش راحت باشه . تو حرفاش به نظریه ی بسیار جالبی برخوردم که گویا تازگی ها مطرح شده و درمرحله مطالعات قرار داره
همه ی ما در مورد امکان سفر در زمان اطلاعاتی داریم . قسمت مهم این موضوع نحوه ی تعامل ما با محیطه . مثلا من به گذشته میرم وسعی میکنم که به دکتر مصدق کمک کنم که کودتا منجر به شکستش نشه . اینجا عده ای هستن که میگن در سفر در زمان ما صرفا می توانیم تماشاگر باشیم وگرنه پارادوکس معروفی که هاوکینگ هم اشاره کرده بود ( که شما به گذشته میروید و پدر بزرگ خودتون رو در سن 4 سالگی می کشید ، که البته در این صورت شما هرگز به دنیا نیامده اید ) اتفاق می افته .
در نظریه جدید گفته میشه که به عبارتی سفر در زمان سفر به جهان های موازی هستش . به این ترتیب که من به سال 1332 شمسی می رم و با هزار بربختی دکتر مصدق رو مجاب می کنم که قراره کودتایی صورت بگیره ... دکتر مصدق موفق میشه که کودتا رو سرکوب کنه . اینجا به عبارتی من در تاریخ دست برده ام و تغییر ایجاد کرده ام . اما این نظریه می گه که اصولا شما هیچ تغییری ایجاد نکرده اید بلکه شما موفق شده اید که خود رو وارد جهان موازی کنید که در اون مصدق هیچوقت سقوط نکرده .
مثلا سال 57 انقلاب شد . با توجه به مفهوم جهانهای موازی ، جهانی وجود داره که در اون شاه هیچوقت سقوط نکرده . حال شما سعی می کنید که به سال 57 سفر کنید و موفق میشید که جلوی تاریخ و انقلاب رو بگیرین . در اینجا همون شق صورت می گیره . جهانی که در اون انقلاب شده وجود داره و داره به مسیر خودش ادامه میده ولی شما که در طاهر موفق شده اید جلوی انقلاب رو بگیرید به اون جهان موازی وارد میشید که در اون شاه هرگز سقوط نکرده . به عبارت دیگر اتفاقات همه رخ داده اند ولی شما با تلاش در عوض کردن اتفاقات به گونه وارد جهانهای موازی میشید .
این موضوع به نظرم جالب اومد ، تصمیم گرفتم که با توجه به جدید بودن این موضوع اون رو اینجا مطرحش کنم تا بتونیم به صورت نظری اون رو بررسی کنیم . شایان ذکره که بنده مایلم همه دوستانی که در فیزیک دارای آگاهی هستن از این تایپیک به سادگی عبور نکنن و با گفتن نظرشون من رو در پیدا کردن پاسخ یاری بدن ..
با تشکر
دوست عزیز نظریات عموی شما و یا تعریف شده توسط عموی شما پذیرفته شده نیست!در مورد آن بعداً مفصلاً صحبت خواهیم کرد امّا بنده فرضیات دیگری در این مورد دارم که یکی از فرضیات چند گانه ی بنده است که این تک نظریه را اتصال زمان نامیده ام!در مورد آن اگر مایل باشید بسیار صحبت خواهیم کرد!
ارادتمند شما
سینا.جـــــ .
با سلام خدمت شما سینا جان!
خیلی خوشحال خواهم شد اگر ما را از نظریات خودتون مطلع کنید و دلایلتون برای رد این نظریه رو ارائه کنید .
همونطور که گفتم هدف من از این مبحث بحث شدن یا نشدن این موضوع هستش .
از نظری که دادید بسیار ممنونم smile124
مولیر

جوزف بیلینگر

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 دوشنبه ۱۳۹۱/۲/۴ - ۱۵:۴۹, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
شلغم الدین

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

mohsen74 نوشته شده:سلام دوستان يه سوال برام پيش اومد لطفا هرکي ميدونه جواب بده
آيا ميشه بين دو جهان موازي يه تکينگي ايجاد کرد که اين دو جهان به هم برسند؟

پيشاپيش ممنون
فکر می کنم انقدر این قضیه بسط پیدا نکرده! اما خونده بودم تنها راه رسیدن دو جهان موازی به یکدیگر بازگشت در زمان هستش!
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

mohsen74 نوشته شده:سلام دوستان يه سوال برام پيش اومد لطفا هرکي ميدونه جواب بده
آيا ميشه بين دو جهان موازي يه تکينگي ايجاد کرد که اين دو جهان به هم برسند؟

پيشاپيش ممنون
البته سیاهچاله!
SHAHOSEINI نوشته شده:با سلام خدمت شما سینا جان!خیلی خوشحال خواهم شد اگر ما را از نظریات خودتون مطلع کنید و دلایلتون برای رد این نظریه رو ارائه کنید .همونطور که گفتم هدف من از این مبحث بحث شدن یا نشدن این موضوع هستش . از نظری که دادید بسیار ممنونم
دوست عزیزم بنده هم بسیار خوشحالم که بتوانم با شما همصحبت شوم! الآن ["10:59] کمی کار دارم ولی سعی می کنم تا ظهر امروز حتماً در این مورد کامنت بگذارم!
ارادتمند شما گرامی عزیز
سینا.جــــــــــــ .
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

galaxy73 نوشته شده:درود!
من پستاتونو خوندم و بنظرم خیلی جالب اومد.اما مساله ای که برام خیلی مبهمه اینه که همه ی این جهان ها وجود فیزیکی دارن؟ چون اگه این نظریه درست باشه باید میلیارد ها میلیارد جهان موازی برا هر نفر وجود داشته باشه چون ممکنه ما تو هر لحظه یه تصمیم جدید بگیریم.اگر وجود فیزیکی دارن همه جهانها باید تو یه محیطی باشن.چون میشن جهان های موازی و کنار هم که هیچوقت بهم نمی رسن.
جوابشو بدید دیگه smile018
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
شلغم الدین

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

anishtain313 نوشته شده:
galaxy73 نوشته شده:درود!
جوابشو بدید دیگه smile018
یه جورایی بله و یه جورایی هم نه! بله دقیقا همینطوره میلیاردها میلیارد جهان موازی وجود داره! جهان هایی که بعضی فاصلشون خیلی از هم کم و بعضی فاصله شون خیلی از ما زیاده، مثلا جهانی رو در نظر بگیرید که در اون هیدورژن دوتریوم تشکیل نشد و بکلی ساختار جهان متفاوته! این تغییرات با بنیادی تر شدن باعث تغییر محسوس تری میشن! مثلا دنیایی که در اون انسان سه چشم باشه یا اصلا در زمین زندگی نکنه...
املت نامه

نیچه

نمایه کاربر
galaxy73

پست توسط galaxy73 »

شلغم الدین نوشته شده:
یه جورایی بله و یه جورایی هم نه! بله دقیقا همینطوره میلیاردها میلیارد جهان موازی وجود داره! جهان هایی که بعضی فاصلشون خیلی از هم کم و بعضی فاصله شون خیلی از ما زیاده، مثلا جهانی رو در نظر بگیرید که در اون هیدورژن دوتریوم تشکیل نشد و بکلی ساختار جهان متفاوته! این تغییرات با بنیادی تر شدن باعث تغییر محسوس تری میشن! مثلا دنیایی که در اون انسان سه چشم باشه یا اصلا در زمین زندگی نکنه...
اینکه شما گفتید بعضی در فاصله نزدیک و بعضی در فاصله دور قرار دارن یعنی اگر آدما بتونن که یه تلسکوپ خیلی قوی بسازند می تونن جهان موازی رو که در فاصله ی نزدیک ازشون قرار داررو ببینن؟یعنی از پشت لوله ی تلسکوپ خودشونو ببینن؟ smile024
این جهان های موازی کجا هستند؟وقتی با هر حرکت هر ذره یه جهان موازی ساخته میشه باید این جهان یه جایی ساخته بشه.این مکانی که داخلش جهان های موازی وجود دارن چقدر بزرگه؟چندتا جهان می تونه داخلش جا بده؟
دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ...

نمایه کاربر
SHAHOSEINI

پست توسط SHAHOSEINI »

galaxy73 نوشته شده:
شلغم الدین نوشته شده:
اینکه شما گفتید بعضی در فاصله نزدیک و بعضی در فاصله دور قرار دارن یعنی اگر آدما بتونن که یه تلسکوپ خیلی قوی بسازند می تونن جهان موازی رو که در فاصله ی نزدیک ازشون قرار داررو ببینن؟یعنی از پشت لوله ی تلسکوپ خودشونو ببینن؟ smile024
این جهان های موازی کجا هستند؟وقتی با هر حرکت هر ذره یه جهان موازی ساخته میشه باید این جهان یه جایی ساخته بشه.این مکانی که داخلش جهان های موازی وجود دارن چقدر بزرگه؟چندتا جهان می تونه داخلش جا بده؟
توضیح دوستمون درسته . دور و نزدیک از نظر فاصله و مسافت نیست . قضیه جهان های موازی با مفهوم زمان گره خورده است . ایشون دو مثال زدن که نمونه ای از جهان موازی دور هسش .
نزدیک به این معنی که جهانی که در نزدیکی ما قرار داره شبیه ترین جهان ها به ماست و تفاوتهای اندکی داره . مثلا اینجا شما همین الان مشغول مطالعه و پژوهش هستید ؛ در جهان موازی نزدیک ، شما خواب هستید .
هر چه این جهان ها از ما دورتر باشند تفاوتهای ماهوی اونها با ما بیشتر است . در یک جهان موازی بسیار دورتر از ما ، هرگز کربنی شکل نگرفته و در نتیجه حیاتی هم نیست . در جهان موازی بسیار دورتری نیروهای بنیادین طبیعت تنها سه تا هستند و انرژی هسته ای قوی وجود نداره و در نتیجه شکل جهان بسیار متفاوته ...
آخرین ویرایش توسط SHAHOSEINI جمعه ۱۳۸۹/۱۱/۱۵ - ۰۴:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار
مولیر

جوزف بیلینگر

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

smile024 smile024 smile024 smile024 smile024

ارسال پست