سفر در زمان یا سفر در جهان های موازی ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

Re: سفر در زمان یا سفر در جهان های موازی ؟

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 دوشنبه ۱۳۹۱/۲/۴ - ۱۵:۴۹, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
galaxy73

پست توسط galaxy73 »

mohsen74 نوشته شده:سلام دوستان عزيز
جهان هاي موازي همين طور که از اسمشون مشخصه به صورت موازي هستند
و از طريق کرم چاله ها و سياهچاله ها مي توان به اين جهان ها رفت
کرم چاله ها بهترين راه براي رفتن به جهان هاي موازي است تنها تفاوت کرم چاله با سياهچاله اين است که جسم هنگام ورود به کرم چاله از هم نمي پاشد
اما در سياهچاله اين گونه نيست چون جسمي که وارد سياهچاله مي شود مجبور است با سرعت بيشتر از نور حرکت کند پس به ذراتي تجزيه مي شود که بتواند با سرعت بيشتر از نور حرکت کند و تنها ذراتي که مي توانند با سرعت بيشتر از نور حرکت کنند تاکيون ها هستند
نتيجه: پس ذرات تاکيون ها از جهان هاي موازي آمده اند

البته اين نظر شخصيه خودم هست
دوستان اگر اشتباه مي کنم به من بگوييد smile124
يه سوال: چطوري از طريق كرم چاله ها ميشه به جهان موازي ديگه اي رفت؟مگه شرط لازم براي اينكه به جهان موازي ديگه اي رفت اين نيست كه با سرعتي بيشتر از سرعت نور حركت كنيم.چطوري جسم از هم نمي پاشد و به جهان موازي ديگه اي ميره؟
دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ...

نمایه کاربر
shahab.r

سپاس: 1

پست توسط shahab.r »

شلغم الدین نوشته شده:
shahab.r نوشته شده:
یه سوالِ دیگه smile124 خوب چرا به این جهان ها جهانهای موازی میگن درحالیکه همه با هم متقاطعند؟!
یعنی نام گذاریش فلسفه ی خاصی داشته یا همینجوری این اسمو روش گذاشتن یا اینکه تو ترجمش... ؟
بدلیل اینکه جهان های موازی از جایی که از هم جدا می شن، مثل دو خط موازی هیچ ارتباطی با هم ندارند، و هیچ گاه به هم نمی رسند!
خوب دوتا جهانِ متقاطع هم بجز نقطه ی تقاطعشون دیگه هیچ نقطه ی مشترکی ندارن و هیچ وقت هم بهم نمیرسن وهیچ ارتباطی باهم ندارن!
واگه اصرار داشته با شیم که دوتا جهان موازی باشن,باید بعداز تقاطع و وقتی از هم جدا شدن, یکیشون خم بشه و موازی با اون یکی ادامه پیدا کنه. این مشکلی پیش نمیاره؟ اصلا خم شدنِ جهان از نظر فیزیکی به چه معنیه؟
اگر بوی گلی را دوست نداری, شاخه هایش را نشکن...

نمایه کاربر
shahab.r

سپاس: 1

پست توسط shahab.r »

البته اگه دارم چرت میگم بهم بگین smile021 چون شاید درست نباشه که جهان های موازی رو از لحاظ هندسی بررسی کنیم و مهمتر از اون, اینکه من جهان ها رو مثل یک خط در نظر گرفتم که ممکنه درست نباشه. نظر شما چیه؟
اگر بوی گلی را دوست نداری, شاخه هایش را نشکن...

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

خدمت اساتید محترم عارضم که بنده واقعاً شرمنده هستم از این که مزاحمِ بحثتون میشم، ولی واقعاً برام سوال پیش اومده که شما دارید در باب فیزیک صحبت میکنید یا نه؟ اگر در باب فیزیک دارید بحث میکنید که نظر من و شمایی که صاحب نظر نیستیم اصلاً ملاک نیست و بیشتر گمراه کننده هست واسه خواننده، یا این که من دارم اشتباه میکنم...
به هر حال موفق باشید. smile031

+ راستش حوصله باگ گیری از تمامی مطالب مطرح شده هم موجود نمیباشد. فقط چون حساب سیناخانِ بزرگ جداست این رو عرض می کنم:
Sinasuperman نوشته شده: mohsen74 نوشته است:سلام دوستان يه سوال برام پيش اومد لطفا هرکي ميدونه جواب بده
آيا ميشه بين دو جهان موازي يه تکينگي ايجاد کرد که اين دو جهان به هم برسند؟

پيشاپيش ممنون

البته سیاهچاله!
ببخشید استاد، اگر قرائت شما از مسئله ی جهان های موازی همون قرائت رایج کوانتومیه، پس میتونم بپرسم در کدوم نقطه از عالم ریاضیّات و فیزیک یه تکینه میتونه شما رو از این جهان بفرسته به اون جهان؟ اصلاً تکینه یعنی بدون جواب! اینی که میگن میفرسته اون سر عالم و یه کرم چاله متولد میشه و بعد میاییم exotic matter که ماده ایست با جرم موهومی (i^2=-1) رو از ناکجاآبادی میاریم و میزنیم بهش تا پایدار بمونه و بعد سرمون رو میندازیم پایین و از کرمچاله میگذریم، زمانی صادقه که سیاهچاله ی ما با دید نسبیّتی و متعاقباً کلاسیکی بررسی نشده باشه و به تکینگی ختم نشه.
+در کوانتوم سیاهچاله به تکینگی ختم نمیشه.
++ اگه اشتباه میکنم خوشحال میشم گوشزد بفرمایی رفیق!

---
البته برای حرفه ای تر شدن بحث هم باید اضافه کرد که این لفظ جهان های موازی خیلی خیلی گنگ هست و معلوم نیست منظور ما از جهان موازی چیه. این جهان موازی رو میشه از ابعادِ اضافه گرفت و کشوند تا نقاط دور دست جهان و آورد تا جهان های کاملاً خارج از جهان ما که میرن تو حیطه ی خدایی کوانتوم. این که من تو بحثِ شما دیدم که خیلی راحت کرم چاله رو واسه گذر از یه جهان به جهان دیگه تجویز میکنین خیلی طنزه، شما به این فکر نمیکنین که اگر از جهان ما که مثلاً کربن توش تشکیل میشه بخواییم بریم به جهانی که توش کربن تشکیل نمیشه، چه بلایی سر قوانین فیزیک در همون مسیر کرمچاله میاد؟!

چاکریم. smile072

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 دوشنبه ۱۳۹۱/۲/۴ - ۱۵:۵۰, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

mohsen74 نوشته شده: سلام عليرضا جان خيلي وقت بود نديده بودمت!
منظور من پل ارتباطي ميان دو جهان نبود بلکه منظور من نزديک کردن اونها به هم بود اما نه اونقدر نزديک که به هم برخورد کنند
چاکریم رفیق، اون بحثِ جهان های موازی و توجیه ش با روح و تناسخ و اینا یخده برام سنگین بود مشغول مطالعه بودم تا ارتباطشون رو درک کنم. smile020
--
خب بی ربطه مرد مومن، اوّلاً کدوم جهان موازی رو میخوایی با درست کردن یه تکینگی به جهان خودت نزدیک کنی؟ آیا مثل این نیست که شما قبض آبت رو پرداخت میکنی با قصد این که دندونت رو درست کنی؟ ( دو تا موضوعِ کاملاً بی ربط به هم). ثانیاً چه طور میخوایی کوانتوم رو نادیده بگیری و تکینگی درست کنی؟ ثالثاً اصلاً منظور شما چه نوعی از جهان موازیه؟! ( مسلماً اون نوعی که فقط و فقط در مقیاس کوانتومیه و امروزه نسبتاً جدی گرفته میشه نیست. smile020 )

---
mohsen74 نوشته شده: aalireza نوشته است:شما به این فکر نمیکنین که اگر از جهان ما که مثلاً کربن توش تشکیل میشه بخواییم بریم به جهانی که توش کربن تشکیل نمیشه، چه بلایی سر قوانین فیزیک در همون مسیر کرمچاله میاد؟!

تشکيل نمي شه يا تشکيل نشده؟!!! اگه تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان چي؟ البته اگه بتونيم تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان يعني اگر اين عنصر کربن بتونه صحيح و سالم از کرمچاله يا سياهچاله عبور کنه به نظر شما وقتي تو اون جهان قرار مي گيره چه اتفاقي واسش مي افته؟ طبق گفته ي شما بايد از بين بره به نظر شما اين اتفاق مي افته؟!!! smile039
خب برادر من شما که همین سوال من رو تکرار کردی. من میگم فرض کن ما کرمچاله رو ساختیم و میخواییم از جهان خودمون بریم به جهانی که قوانینش طوری هستند که کربنها در اون نمیتونن تشکیل بشن، اون وقت چه بلایی سر ما میاد؟ داخل اون کرم چاله قوانین فیزیک چه طوری هستد؟
راستش من نظری ندارم چون صاحب نظر نیستم تا بتونم درباره ی این مسائل پیچیده نظر بدم، تا جایی هم که بنده مطالعه کردم اینها فقط در کتابهای تخیلی پیدا میشن و در حقیقت خواستم بگم بحث کننده ها قبلش یه کم اطلاعات کسب کنند و فوری کرم چاله رو واسه گذر از این جهان به جهان دیگه تجویز نکنند.

چاکریم. smile072

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

تشکيل نمي شه يا تشکيل نشده؟!!! اگه تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان چي؟ البته اگه بتونيم تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان يعني اگر اين عنصر کربن بتونه صحيح و سالم از کرمچاله يا سياهچاله عبور کنه به نظر شما وقتي تو اون جهان قرار مي گيره چه اتفاقي واسش مي افته؟ طبق گفته ي شما بايد از بين بره به نظر شما اين اتفاق مي افته؟!!!
خب برادر من شما که همین سوال من رو تکرار کردی. من میگم فرض کن ما کرمچاله رو ساختیم و میخواییم از جهان خودمون بریم به جهانی که قوانینش طوری هستند که کربنها در اون نمیتونن تشکیل بشن، اون وقت چه بلایی سر ما میاد؟ داخل اون کرم چاله قوانین فیزیک چه طوری هستد؟
راستش من نظری ندارم چون صاحب نظر نیستم تا بتونم درباره ی این مسائل پیچیده نظر بدم، تا جایی هم که بنده مطالعه کردم اینها فقط در کتابهای تخیلی پیدا میشن و در حقیقت خواستم بگم بحث کننده ها قبلش یه کم اطلاعات کسب کنند و فوری کرم چاله رو واسه گذر از این جهان به جهان دیگه تجویز نکنند.
چرا انقدر نظریات رو روهم انباشته و پیچیده می کنین ؟ اگر دوتریوم (نه کربن!) تشکیل نمیشد و جهان موازی دیگری موازی با این جهان ایجاد میشد، تغییرات خودش رو داشت! شما در مورد اتفاقات جهان موازی دیگری نمی تونید تصمیم گیری کنید! همونطور که نمی تونید آینده جهان های موازی حال حاضر رو پیش بینی کنید! اگر کرمچاله وجود داشته باشه (1) و اگر کرمچاله ها میانبری به جهان های موازی دیگر بودند (2) و اگر انسان بتونه کرمچاله رو ایجاد کنه (3) و اونوقت خودش رو از اونها عبور بده (4) در اونصورت ما نمی دونیم چه اتفاقی می افته، نه شما می تونید رد کنید و نه می تونید قبول کنید!

این موضوع فقط اشباع نظریات هستش...! smile072
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

شلغم الدین نوشته شده:
تشکيل نمي شه يا تشکيل نشده؟!!! اگه تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان چي؟ البته اگه بتونيم تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان يعني اگر اين عنصر کربن بتونه صحيح و سالم از کرمچاله يا سياهچاله عبور کنه به نظر شما وقتي تو اون جهان قرار مي گيره چه اتفاقي واسش مي افته؟ طبق گفته ي شما بايد از بين بره به نظر شما اين اتفاق مي افته؟!!!
چرا انقدر نظریات رو روهم انباشته و پیچیده می کنین ؟ اگر دوتریوم (نه کربن!) تشکیل نمیشد و جهان موازی دیگری موازی با این جهان ایجاد میشد، تغییرات خودش رو داشت! شما در مورد اتفاقات جهان موازی دیگری نمی تونید تصمیم گیری کنید! همونطور که نمی تونید آینده جهان های موازی حال حاضر رو پیش بینی کنید! اگر کرمچاله وجود داشته باشه (1) و اگر کرمچاله ها میانبری به جهان های موازی دیگر بودند (2) و اگر انسان بتونه کرمچاله رو ایجاد کنه (3) و اونوقت خودش رو از اونها عبور بده (4) در اونصورت ما نمی دونیم چه اتفاقی می افته، نه شما می تونید رد کنید و نه می تونید قبول کنید!

آقا جان درود بر شما! این طرزِ برخورد که نه می‌شه ردش کرد و نه می‌شه قبولش کرد و به‌اصطلاح نسبت به‌این بابا آگنوستیک باشیم علمی‌ترین و والاترین طرزِ تفکره - و البته کاملاً ایده‌آلیستی هم هست smile039 . ولی منظورِ من چیزِ دیگری‌ست و گویا حضرت‌عالی حواست جمع نبوده موقعِ مطالعه.
شما بیا این تاپیک و تاپیک‌های مشابه رو مطالعه کن، فوری کرم‌چاله تجویز می‌شه برایِ جهان‌های موازی. من دارم می‌گم این کرم‌چاله برایِ تمامیِ انواعش صادق نخواهد بود و فقط برای انواعی [ شاید فعلاً] صادق هست که جهانِ موازی اون شکلِ کاملاً منفردی که در قرائتِ کوانتومی‌ش به‌خودش می‌گیره رو نداشته باشه و در خودِ جهانِ‌ ما تعریف بشه. حرفِ شما درسته که می‌فرمایی نمی‌تونیم تصمیم‌گیری کنیم و نمی‌دونیم چی می‌شه و الخ، ولی قوانینِ فیزیک رو که می‌دونیم.... اگر این‌طوریه نظریّه‌ی ابرریسمان هم اثبات نشده ولی یه‌سری قوانینی داره... این‌جا هم همین‌طور. smile020
حالا شما هر اسمی می‌خوایی بزار روش، من اسمشو می‌گذارم:« تلاشی در راستایِ بیانِ یک مثالِ نقض جهتِ تصویرِ نادرستیِ تجویزِ مفهومِ کرم‌چاله برایِ هر نوع از جهانِ موازی و نه فقط نوعی خاص»، شما بگذار «اشباعِ نظریّات». smile031 چه‌فرقی داره؟

چاکریم. smile072

نمایه کاربر
شلغم الدین

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

aalireza نوشته شده:
شلغم الدین نوشته شده:

آقا جان درود بر شما! این طرزِ برخورد که نه می‌شه ردش کرد و نه می‌شه قبولش کرد و به‌اصطلاح نسبت به‌این بابا آگنوستیک باشیم علمی‌ترین و والاترین طرزِ تفکره - و البته کاملاً ایده‌آلیستی هم هست smile039 . ولی منظورِ من چیزِ دیگری‌ست و گویا حضرت‌عالی حواست جمع نبوده موقعِ مطالعه.
شما بیا این تاپیک و تاپیک‌های مشابه رو مطالعه کن، فوری کرم‌چاله تجویز می‌شه برایِ جهان‌های موازی. من دارم می‌گم این کرم‌چاله برایِ تمامیِ انواعش صادق نخواهد بود و فقط برای انواعی [ شاید فعلاً] صادق هست که جهانِ موازی اون شکلِ کاملاً منفردی که در قرائتِ کوانتومی‌ش به‌خودش می‌گیره رو نداشته باشه و در خودِ جهانِ‌ ما تعریف بشه. حرفِ شما درسته که می‌فرمایی نمی‌تونیم تصمیم‌گیری کنیم و نمی‌دونیم چی می‌شه و الخ، ولی قوانینِ فیزیک رو که می‌دونیم.... اگر این‌طوریه نظریّه‌ی ابرریسمان هم اثبات نشده ولی یه‌سری قوانینی داره... این‌جا هم همین‌طور. smile020
حالا شما هر اسمی می‌خوایی بزار روش، من اسمشو می‌گذارم:« تلاشی در راستایِ بیانِ یک مثالِ نقض جهتِ تصویرِ نادرستیِ تجویزِ مفهومِ کرم‌چاله برایِ هر نوع از جهانِ موازی و نه فقط نوعی خاص»، شما بگذار «اشباعِ نظریّات». smile031 چه‌فرقی داره؟

چاکریم. smile072
smile072
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
SHAHOSEINI

سپاس: 12

پست توسط SHAHOSEINI »

aalireza نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده: سلام عليرضا جان خيلي وقت بود نديده بودمت!
منظور من پل ارتباطي ميان دو جهان نبود بلکه منظور من نزديک کردن اونها به هم بود اما نه اونقدر نزديک که به هم برخورد کنند
چاکریم رفیق، اون بحثِ جهان های موازی و توجیه ش با روح و تناسخ و اینا یخده برام سنگین بود مشغول مطالعه بودم تا ارتباطشون رو درک کنم. smile020
--
خب بی ربطه مرد مومن، اوّلاً کدوم جهان موازی رو میخوایی با درست کردن یه تکینگی به جهان خودت نزدیک کنی؟ آیا مثل این نیست که شما قبض آبت رو پرداخت میکنی با قصد این که دندونت رو درست کنی؟ ( دو تا موضوعِ کاملاً بی ربط به هم). ثانیاً چه طور میخوایی کوانتوم رو نادیده بگیری و تکینگی درست کنی؟ ثالثاً اصلاً منظور شما چه نوعی از جهان موازیه؟! ( مسلماً اون نوعی که فقط و فقط در مقیاس کوانتومیه و امروزه نسبتاً جدی گرفته میشه نیست. smile020 )

---
mohsen74 نوشته شده: aalireza نوشته است:شما به این فکر نمیکنین که اگر از جهان ما که مثلاً کربن توش تشکیل میشه بخواییم بریم به جهانی که توش کربن تشکیل نمیشه، چه بلایی سر قوانین فیزیک در همون مسیر کرمچاله میاد؟!

تشکيل نمي شه يا تشکيل نشده؟!!! اگه تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان چي؟ البته اگه بتونيم تشکيل شدش رو ببريم تو اون جهان يعني اگر اين عنصر کربن بتونه صحيح و سالم از کرمچاله يا سياهچاله عبور کنه به نظر شما وقتي تو اون جهان قرار مي گيره چه اتفاقي واسش مي افته؟ طبق گفته ي شما بايد از بين بره به نظر شما اين اتفاق مي افته؟!!! smile039

چاکریم. smile072
با سلام درسته دوست من . بحث ایجاد کرمچاله تنها یکی از احتملات مطرح شده برای ایجاد ارتباط با جهان موازی دیگر است . از لحاظ تئوری میشه گفت امکان پذیره ولی اینکه برای همه ی جهان ها و همه گذرها بشه از اون استفاده کرد من واقعا شک دارم .
در مورد تخیلی بودن باید بگم ما دو نوع تخیل داریم : یکی تخیل فانتزی و دیگری تخیل علمی . مطمئنا شما بهتر از من می دانید که کتابهای تخیلی فانتزی فاقد بار دانشیک هستند ( مثلا نمونه کتب مذهبی ) ولی از طرفی نویسنده های علمی تخیلی بزرگی چون آرتور سی کلارک ، ژول ورن و ... هنوز هم محبوب فیزیکدانان بزرگی هستند . شکی نیست که تخیل مبتنی بر دانش و فیزیک کمک موثری بر درک مباحث سنگین و پییچیده اون و کشف مباحث جدیدتر داره ... smile072 smile072
نادان تحصیلکرده از فردی جاهل نیز نادانتر است
مولیر

نا آگاهی بهتر است از آگاهی نادرست
جوزف بیلینگر

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

SHAHOSEINI نوشته شده: با سلام درسته دوست من . بحث ایجاد کرمچاله تنها یکی از احتملات مطرح شده برای ایجاد ارتباط با جهان موازی دیگر است . از لحاظ تئوری میشه گفت امکان پذیره ولی اینکه برای همه ی جهان ها و همه گذرها بشه از اون استفاده کرد من واقعا شک دارم .
smile072

SHAHOSEINI نوشته شده: ... از طرفی نویسنده های علمی تخیلی بزرگی چون آرتور سی کلارک ، ژول ورن و ... هنوز هم محبوب فیزیکدانان بزرگی هستند . شکی نیست که تخیل مبتنی بر دانش و فیزیک کمک موثری بر درک مباحث سنگین و پییچیده اون و کشف مباحث جدیدتر داره ... smile072 smile072
کاملاً صحیحه... ولی خودِ شما هم قبول داری که «ناآگاهی بهتر است از آگاهیِ نادرست». هر چه‌قدر هم ارزشمند باشند، علم محسوب نمی‌شوند و نتیجتاً در یه‌تاپیکِ علمی که اعضا - بنا به‌برداشتِ من- دنبالِ علم هستند جایی برایِ اون‌ها نیست (ممکنه بعداً باشه، ولی الان نیست smile020 ).

چاکریم. smile072

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

SHAHOSEINI نوشته شده: شکی نیست که تخیل مبتنی بر دانش و فیزیک کمک موثری بر درک مباحث سنگین و پییچیده اون و کشف مباحث جدیدتر داره ... smile072 smile072
بله موافقم smile124 همون طور که خود Albert Einstein میگه (تخیل مهمتر از دانش است.علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر می‌گیرد) ولی چه نوع تخیلی ، این باید مد نظر باشه ها

در مورد این بحث هم چون کوانتومم رو هنوز پاس نکردم نمیتونم نظری بدم و از دوستانی که هنوز کوانتوم رو پاس نکرده اند در خواست میکنم که زیاد ذهن خودشون رو روی همچین بحثی که به ظاهر شیرین و جذابه نذارند

فقط میتونم بگم که Einstein یه صحبتی داره در مورد کوانتوم که میگه ( هر چه نظریه کوانتوم موفق تر میگردد احمقانه تر به نظر میرسد )

منم با نظرش بسیار موافقم چون این علم به جایی رسیده که تونسته جهانهای موازی رو هم در حیته خودش قرار بده ، حالا بگیریم حتی همزادها هم وجود داشته باشند ( که شاید 90 درصد هم باشن ) دیگه بی نهایت بودنش یه چیز بسیار بی ربطیه
منظورم اینه که اصلا یه همچین بحثی با ذهن من که جور در نمیاد smile024

البته فقط خواستم نظرم رو بگم همین smile072
با تشکر smile124
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
SHAHOSEINI

سپاس: 12

پست توسط SHAHOSEINI »

anishtain313 نوشته شده:
SHAHOSEINI نوشته شده: شکی نیست که تخیل مبتنی بر دانش و فیزیک کمک موثری بر درک مباحث سنگین و پییچیده اون و کشف مباحث جدیدتر داره ... smile072 smile072
بله موافقم smile124 همون طور که خود Albert Einstein میگه (تخیل مهمتر از دانش است.علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر می‌گیرد) ولی چه نوع تخیلی ، این باید مد نظر باشه ها

در مورد این بحث هم چون کوانتومم رو هنوز پاس نکردم نمیتونم نظری بدم و از دوستانی که هنوز کوانتوم رو پاس نکرده اند در خواست میکنم که زیاد ذهن خودشون رو روی همچین بحثی که به ظاهر شیرین و جذابه نذارند

فقط میتونم بگم که Einstein یه صحبتی داره در مورد کوانتوم که میگه ( هر چه نظریه کوانتوم موفق تر میگردد احمقانه تر به نظر میرسد )

منم با نظرش بسیار موافقم چون این علم به جایی رسیده که تونسته جهانهای موازی رو هم در حیته خودش قرار بده ، حالا بگیریم حتی همزادها هم وجود داشته باشند ( که شاید 90 درصد هم باشن ) دیگه بی نهایت بودنش یه چیز بسیار بی ربطیه

با تشکر smile124
ضمن اینکه تشکر می کنم که نظرتون رو ابراز کردین باید خاطر نشان کنم که انیشتین تا پایان عمرش حاظر به پذیرش فیزیک کوانتوم نشد و این سخنانی که از ایشون نقل کردید بر همین اساس هستش . در دهه ی 80 میلادی بود که آزمایشات پیشرفته نظریه کوانتوم رو با دقت بالایی اثبات کردند که البته موقعی بود که اون نابغه ی فیزیک فوت کرده بودند .
فیزیک کوانتوم بسیار شگفت انگیزه ، یه جورایی جادوییه و با منطق فیزیک نیوتنی ما و منطق انسانی ما تفاوت داره . این یکی از دلایلی بود که انیشتین حاظر به قبول اون نشد ولی خوب حقیقت همیشه اون چیزی نیست که انتظار داریم . وارد مباحث کوانتوم که بشید این شگفت انگیزی رو با تمومه وجود درک خواهید کرد ...
نادان تحصیلکرده از فردی جاهل نیز نادانتر است
مولیر

نا آگاهی بهتر است از آگاهی نادرست
جوزف بیلینگر

نمایه کاربر
شلغم الدین

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

SHAHOSEINI نوشته شده:
anishtain313 نوشته شده:

با تشکر smile124
ضمن اینکه تشکر می کنم که نظرتون رو ابراز کردین باید خاطر نشان کنم که انیشتین تا پایان عمرش حاظر به پذیرش فیزیک کوانتوم نشد و این سخنانی که از ایشون نقل کردید بر همین اساس هستش . در دهه ی 80 میلادی بود که آزمایشات پیشرفته نظریه کوانتوم رو با دقت بالایی اثبات کردند که البته موقعی بود که اون نابغه ی فیزیک فوت کرده بودند .
فیزیک کوانتوم بسیار شگفت انگیزه ، یه جورایی جادوییه و با منطق فیزیک نیوتنی ما و منطق انسانی ما تفاوت داره . این یکی از دلایلی بود که انیشتین حاظر به قبول اون نشد ولی خوب حقیقت همیشه اون چیزی نیست که انتظار داریم . وارد مباحث کوانتوم که بشید این شگفت انگیزی رو با تمومه وجود درک خواهید کرد ...
مناظرات بوهر- انیشتین قسمت درخشانی از فلسفه علم است. بوهر فریفته معادلات کوانتومی و انیشتن در جستجوی جهان حقیقی پنهان شده در پس معادلات کوانتوم بود. مناظره‌ها به سه دوره پیش از انقلاب کوانتومی و پس از انقلاب کوانتومی تقسیم می‌شوند. پس از کشف کوانتومی بودن نور توسط پلانک، انیشتین بر بازنویسی فیزیک قایل بود و فوتون را صورتی حقیقی ورای معادلات و اعداد می‌دانست. اگرچه بوهر باقی عمرش را صرف کوانتوم کرد اما در ابتدا از بزرگترین مخالفان تعبیر فوتونی بود.

تو سال ١٩٢٠ انقلاب کوانتومی به رهبری انیشتین و بوهر به وقوع پیوست. ولی در طی هفت سال انیشتن شک‌های زیادی بر نظریه وارد کرد تا اینکه در سال ١٩٢٧ این شک‌ها به ترس تبدیل شد: هنوز پشت پرده مکانبک کوانتومی ناشناخته است. که انیشتن در همون سالهای بود که جمله ی معروف :«خدا تاس نمی اندازد» را گفت! به این دلیل که کوانتوم همه ی مناسبات رو بر پایه اتفاق و غیر قابل پیش بینی می دونه! چیزی در تضاد کامل فیزیک نیوتونی !

تصویر
املت نامه

نیچه

ارسال پست