آيا سفر به ماه بزرگترین دروغ تاریخ است ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
الیسا

سپاس: 22

تماس:

Re: سفر به ماه بزرگترین دروغ تاریخ!!!!!!

پست توسط الیسا »

man az kheili manabee movasagh va gheire movasagh shenidam ke mahvareie omid az madaresh kharej shode.
smile072
---the night will rise&---

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده:برنامه داشت چرت مي گفت سايت هاي همون ناسا لحظه به لحظه اميد رو نشون ميدادن
امیدوارم...ول یفکر می کنم برنامش تو کانال manoto2 بود. smile072

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

بنظر من حضور یا عدم حضور امید مهم نیست! اولین ماهواره ی ایران بود و مطمئنا اهمیت چندانی برای پایداری نداشت! مهم تر از اون پرتاب و قرار گیری توی جو بود، حتی برای مدتی کوتاه!
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

شلغم الدین نوشته شده:بنظر من حضور یا عدم حضور امید مهم نیست! اولین ماهواره ی ایران بود و مطمئنا اهمیت چندانی برای پایداری نداشت! مهم تر از اون پرتاب و قرار گیری توی جو بود، حتی برای مدتی کوتاه!
خب آره ولی اگه بعد این همه سال موفقیت آمیز ( بطور کامل) نباشه جای تاسف داره
امیدوارم بتونه ماهواره های بیشتری بفرسته

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:
شلغم الدین نوشته شده:بنظر من حضور یا عدم حضور امید مهم نیست! اولین ماهواره ی ایران بود و مطمئنا اهمیت چندانی برای پایداری نداشت! مهم تر از اون پرتاب و قرار گیری توی جو بود، حتی برای مدتی کوتاه!
خب آره ولی اگه بعد این همه سال موفقیت آمیز ( بطور کامل) نباشه جای تاسف داره
امیدوارم بتونه ماهواره های بیشتری بفرسته
smile072
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

Hamidreza-B نوشته شده:بسياري از كشور ها دارن ايستگاه هاي فضاي خودشون رو مي سازن
و فقط دو تاشون موفق شدن !!
Hamidreza-B نوشته شده:اينكه از رفتن اولين ماهواره به فضا حدودا 60 70 سالي ميگذره
به هر حال ايران وضعيت زياد خوبي نداشت
در ضمن انرژي هسته اي رو هم خيلي كشور ها دارن ولي اين دليل نميشه كه زحمت دانشمندان زير سوال بره
Hamidreza-B نوشته شده:اين ماهواره به حدي ريزه كه نمي شه به راحتي اونو رصد كرد
نيازي به رصد مستقيم نيست ، خود ماهواره سيگنال ارسال مي كرد
الیسا نوشته شده:man az kheili manabee movasagh va gheire movasagh shenidam ke mahvareie omid az madaresh kharej shode.
وقتي كارش تموم شد وارد مدار پايين تر شد و سوخت
ramsar-mahboobeh نوشته شده:امیدوارم...ول یفکر می کنم برنامش تو کانال manoto2 بود. smile072
نمي دونم
ولي :
من و تو 2 همه برنامه هاش خريداري شده است و هيچ شبكه اي نمياد وقتش رو نمي گذاره تا در مورد ماهواره اميد برنامه درست كنه و من و تو اون رو بخره و پخش كنه
(در ضمن من و تو هم برنامه هاش اشتباه علمي زياد داره ، مثلا يك بار گفته بود خورشيد ستاره نوتروني ميشه !! (اين رو همين طوري گفتم ربطي به بحث نداشت))

ramsar-mahboobeh نوشته شده:خب آره ولی اگه بعد این همه سال موفقیت آمیز ( بطور کامل) نباشه جای تاسف داره
كره كه تحريم هاي ايران رو نداره و سازمان فضايي اش پره از امريكايي ها و روس ها تا حالا دوبار موشك هاش رو سكو منفجر شدن و ناكام بوده (البته اميد موفقيت اميز بود)

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

اينم ببينيد
http://www.ali.khorshidi.net/

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده:كره كه تحريم هاي ايران رو نداره و سازمان فضايي اش پره از امريكايي ها و روس ها تا حالا دوبار موشك هاش رو سكو منفجر شدن و ناكام بوده (البته اميد موفقيت اميز بود)
درسته خطا تو هر کشوری با هر امکاناتی رخ می ده ولی کاش ایران زودتر به فرستادن ماهواره دست پیدا میکرد!... حالا که شده امیدوارم در آینده پیشرفت های چشم گیری داشته باشه smile072
mamy72 نوشته شده:اينم ببينيد
http://www.ali.khorshidi.net/
smile072

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:درسته خطا تو هر کشوری با هر امکاناتی رخ می ده ولی کاش ایران زودتر به فرستادن ماهواره دست پیدا میکرد!... حالا که شده امیدوارم در آینده پیشرفت های چشم گیری داشته باشه smile072
به هر حال وقتي هزاران نفر در سراسر كشور دارن كلي بودجه ميگيرن تا بفهمن گوز وضوه رو باطل ميكنه يا نه ، همين هم غنيمته

نمایه کاربر
الیسا

تماس:

پست توسط الیسا »

هنوز خیلی کار داریم تا راه درست انجام خیلی کارا رو پیدا کنیم.

smile072

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

الیسا نوشته شده:هنوز خیلی کار داریم تا راه درست انجام خیلی کارا رو پیدا کنیم.
smile072
وقتي كارخونه هوندا در ژاپن ساخته شد ... مردم ژاپن به جاي استفاده از وسايل نقليه خوب امريكايي از دوچرخه ها و موتور هاي بي كيفيت اين كارخونه استفاده كردند ... اين رو فقط به عنوان يك تمثيل گفتم تا بگم تا زماني كه خودمون نخواييم نمي تونيم قدمي به سوي پيشرفته شدن برداريم ... با حرف زدن كاري درست نميشه بايد يه تكوني به خودمون بديم

Hamidreza-B

سپاس: 1

پست توسط Hamidreza-B »

درسته که ماهواره ی امید در مقایسه با ماهواره های دیگه از تکنولوژی کمتری بر خورداره و این هم درسته که نمی شه تکنولوژی رو که کشور های پیشرفته پس از گذشت دهه ها بدست آوردن ما تازه استارتشو بزنیم (در انتهای این تفکرات به این میرسیم که هر تکنولوژی ای که در زمین قرار دارد برای بشر هست مهم نیست کی اول دست پیدا کرده مهم اینه که کی میتونه پیشرفتش بده و به درستی ازش استفاده کنه اینکه بخوایم الان تازه جا پامون رو جای بزاریم که کشور های دیگه در چندین سال پیش گذاشته اند کاملا اشتباهه ما باید با محیط دوستانه خود را در پیشرفت های کشور های دیگه شریک کنیم و بجای برسیم که خودمون روی پایه خودمون بایستیم)
من با نظر دوست خوبم mamy در این مورد که نباید خودمون رو بخاطر ماهواره امید و پرتابش سرزنش کنیم و بلکه باید بهش افتخارم کنیم موافقم و الان باید ببینیم چجوری میشه این صنعت ضعیف هوافضا را در کشورمون درمان بدیم

نمایه کاربر
الیسا

تماس:

پست توسط الیسا »

mamy72 نوشته شده:
الیسا نوشته شده:هنوز خیلی کار داریم تا راه درست انجام خیلی کارا رو پیدا کنیم.
smile072
وقتي كارخونه هوندا در ژاپن ساخته شد ... مردم ژاپن به جاي استفاده از وسايل نقليه خوب امريكايي از دوچرخه ها و موتور هاي بي كيفيت اين كارخونه استفاده كردند ... اين رو فقط به عنوان يك تمثيل گفتم تا بگم تا زماني كه خودمون نخواييم نمي تونيم قدمي به سوي پيشرفته شدن برداريم ... با حرف زدن كاري درست نميشه بايد يه تكوني به خودمون بديم
قبول دارم،کاملا هم قبول دارم(این قضیه کلی کمک میکنه که از این سیاست تک محصولیمون دربیایم)،ولی شما بگو:من،یه دختر دبیرستانی،چه کار میتونم بکنم؟
smile072

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

الیسا نوشته شده:من،یه دختر دبیرستانی،چه کار میتونم بکنم؟
يك ليست از وسايلي كه تو خونتون هست كه خارجي اند در حالي كي مي تونستيد ايرانيشون رو بخريد بگذاريد

البته لازم نيست به سوال بالا جواب بديد شما مفيد ترين كاري كه مي تونيد بكنيد تلاش براي اينده است شما در حال مملكت بي تاثيريد، ولي وقتي بزرگتر شديد بايد كار هايي رو انجام بديد كه الان دانشمندان مون دارن انجام ميدن ، الان مفيد ترين كاري كه مي تونيد بكنيد كسب علم تا شايد در اينده بتونيد نقص هايي رو كه الان فكر مي كنيد وجود داره مثل همين عقب بودن در صنعت فضايي رو جبران كنيد

نمایه کاربر
الیسا

تماس:

پست توسط الیسا »

mamy72 نوشته شده:
الیسا نوشته شده:من،یه دختر دبیرستانی،چه کار میتونم بکنم؟
يك ليست از وسايلي كه تو خونتون هست كه خارجي اند در حالي كي مي تونستيد ايرانيشون رو بخريد بگذاريد

البته لازم نيست به سوال بالا جواب بديد شما مفيد ترين كاري كه مي تونيد بكنيد تلاش براي اينده است شما در حال مملكت بي تاثيريد، ولي وقتي بزرگتر شديد بايد كار هايي رو انجام بديد كه الان دانشمندان مون دارن انجام ميدن ، الان مفيد ترين كاري كه مي تونيد بكنيد كسب علم تا شايد در اينده بتونيد نقص هايي رو كه الان فكر مي كنيد وجود داره مثل همين عقب بودن در صنعت فضايي رو جبران كنيد
فکر کنم دارم همین کارو میکنم.
ولی قبول کنین که الان از دست من کاری بر نمیاد،مگه این که چیزایی که میدونم بگم تا شاید اونایی که دستشون بازتره یه کاری بکنن.
smile072

ارسال پست