تله پورت عملا واقعیت پیدا کرد !!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

تله پورت عملا واقعیت پیدا کرد !!!!

پست توسط garfield »

دانشمندان استرالیایی برای اولین بار موفق شدند عملا فوتونهایی رو از یک مکان به یک مکان دیگه "منتقل" کنند!
این مقاله هیجان انگیز رو اینجا میتونید بخونید:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/sci/tech/2049048.stm
Australian teleport breakthrough

تصویر

It is a long way from Star Trek, but teleportation - the disembodiment of an object in one location and its reconstruction in another - has been successfully carried out in a physics lab in Australia.

Scientists at the Australian National University (ANU) made a beam of light disappear in one place and reappear in another a short distance away.

The achievement confirms that in theory teleportation is possible, at least for sub-atomic particles; whether it can be done for larger systems, such as atoms, remains to be seen.

The more likely applications will come in telecommunications, enabling much faster transfer of data and the use of encryption that can never be broken.

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

Re: تله پورت عملا واقعیت پیدا کرد !!!!

پست توسط Sinasuperman »

هــــــــورا!( smile104 )
چقدر عالی!البته بنده این موضوع را در مسافت های خیلی کم در مورد اتم ها شنیده بودم امّا انتقال آن هم در این فاصله امری بسیار خارق العاده است×!( smile030 )
من فکر می کنم بشر دارد به جاهای خیلی خوبی از علم و دانش می رسد!
ارادتمند شما گارفیلد عزیز
سینا.جــــــــــــــ .
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

garfield نوشته شده:دانشمندان استرالیایی...
عجب!
چه باحال
مرسی جالب بود smile072

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

مخلصیم سینا جان. جالب اینجاست که خبر مال یکی دو هفته پیشه ولی اصلا سر و صدایی نکرده! من خیلی شانسی داشتم هنگام صرف صبحونه (!) توی خبرای علمی سر سری دور میزدم که دیدمش! اول فکر کردم اشتباه دارم ترجمه میکنم یا شاید توی صفحه سرگرمیه! یا دروغی شوخی چیزیه! ولی کم کم دیدم قضیه جدیه. نمیدونم چرا همچین چیز مهمی رو درست و حسابی خبر رسانی نکردن؟!

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

garfield نوشته شده:مخلصیم سینا جان. جالب اینجاست که خبر مال یکی دو هفته پیشه ولی اصلا سر و صدایی نکرده! من خیلی شانسی داشتم هنگام صرف صبحونه (!) توی خبرای علمی سر سری دور میزدم که دیدمش! اول فکر کردم اشتباه دارم ترجمه میکنم یا شاید توی صفحه سرگرمیه! یا دروغی شوخی چیزیه! ولی کم کم دیدم قضیه جدیه. نمیدونم چرا همچین چیز مهمی رو درست و حسابی خبر رسانی نکردن؟!
شما هم ناشکری ها عوضش کم از بحرین اطلاعات می دن؟ می خوای منی که زیاد تلویزیون نمی بینم اسم تک تک معترضین رو بگم؟

ولی این اتفاق خیلی مهم و خوبه ممنون از اطلاع رسانی
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
Sinasuperman

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

آیاز نوشته شده:شما هم ناشکری ها عوضش کم از بحرین اطلاعات می دن؟ می خوای منی که زیاد تلویزیون نمی بینم اسم تک تک معترضین رو بگم؟
( smile015 )
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

آیاز نوشته شده:
garfield نوشته شده:مخلصیم سینا جان. جالب اینجاست که خبر مال یکی دو هفته پیشه ولی اصلا سر و صدایی نکرده! من خیلی شانسی داشتم هنگام صرف صبحونه (!) توی خبرای علمی سر سری دور میزدم که دیدمش! اول فکر کردم اشتباه دارم ترجمه میکنم یا شاید توی صفحه سرگرمیه! یا دروغی شوخی چیزیه! ولی کم کم دیدم قضیه جدیه. نمیدونم چرا همچین چیز مهمی رو درست و حسابی خبر رسانی نکردن؟!
شما هم ناشکری ها عوضش کم از بحرین اطلاعات می دن؟ می خوای منی که زیاد تلویزیون نمی بینم اسم تک تک معترضین رو بگم؟

ولی این اتفاق خیلی مهم و خوبه ممنون از اطلاع رسانی
مخلصیم smile035

نمایه کاربر
Siavash-pzr

سپاس: 37

پست توسط Siavash-pzr »

مرسی گارفیلد جان از اطلاع رسانیت! smile072
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

ahmadzaq

پست توسط ahmadzaq »

دانشگاه وین از چند ماه پیش این کار رو میکردن:

http://www.quantum.at/research/quantum- ... ement.html

lilipoot

پست توسط lilipoot »

میشه بیشتر توضیح بدید یک دسته فتون رو از جایی به جای دیگه منتقل کردند یعنی چی ؟
فتون خودش منتقل میشه دیگه چه نیازی به منتقل کردن است ؟

نمایه کاربر
Aidin80

سپاس: 1

پست توسط Aidin80 »

من هم در همين فكر بودم دوست عزيز. شايد هم تعريف من از تله پورت بلند پروازانه باشه اما اين وسيله وقتي اسمش تله پورت است كه انسان يا چيز ديگري با جرم بيشتري را منتقل كند.ضمن اصلا چه نيازي است فوتون را تله پورت كنيم . نظريه ي تخيلي تري به نام پورتال هم وجود دارد كه مثل تله پورت راه زيادي براي رسين دارند.اما استاد گارفيلد كلا به خاطر لينكي كه دادين ممنون.تماس فرت.
We are all dead men walking.

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

ممنون از لطفتون. در اینکه فوتون در عمل نیازی به تله پورت نداره شکی نیست smile072 ولی مساله جالب اینه که فوتون رو نتابوندن! بلکه در یک نقطه ناپدید و در فاصله نسبتا دوری پدیدارش کردن!‌ این جالب نیست؟! به نظر من این گام اول در تله پورت جرمه.

نمایه کاربر
Aidin80

سپاس: 1

پست توسط Aidin80 »

گارفيلد جان اگه اينطوريه گل كاشتن . بعد از استارت خوردن هولوگراف و عملي شدنش تا حدودي اين يه شاهكاره دلمونو شاد كردي اما اگه شند يا مدرك علمي راجع به پورتال پيدا كردي مارو بي خبر نگذار . مقاله ي علمي دقيقي درمورد پورتال نيست .يا علي .
We are all dead men walking.

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

با اینکه اینجا اطلاعات کوانتم من در مقایسه با خیلی ها واقعا ناچیزه، ولی چشم حتما. smile034

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

این خبر رو که خوندم شدیدن به فکر فارسی سازی کلمه اش افتادم نه خبرش ! smile039
تشکر smile072
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

ارسال پست