چقدر از قوانین هوپا پیروی می کنیم؟!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 39

Re: چقدر از قوانین هوپا پیروی می کنیم؟!

پست توسط marqos »

در واقع میخوای بگی اعضای قدیمی قانون رو بهتر از اعضای جدید "امروزی " رعایت میکردن. درسته

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

marqos نوشته شده:در واقع میخوای بگی اعضای قدیمی قانون رو بهتر از اعضای جدید "امروزی " رعایت میکردن. درسته
نه 100%!
اما قبول ندارید وضعیت هوپا اون موقع خیلی بهتر از الآن بود؟

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 39

پست توسط marqos »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:
marqos نوشته شده:در واقع میخوای بگی اعضای قدیمی قانون رو بهتر از اعضای جدید "امروزی " رعایت میکردن. درسته
نه 100%!
همین علان یه سر به تایپک های قدیمی زدم. آره اون موقع خیلی اعضا بهتر بود . البته بر میگرده به حدود5 ، 4 سال پیش.
فکر میکنم هرچقدر پهنای علم و فناوری بیشتر میشه ادب و تربیت افراد کم تر میشه.

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

marqos نوشته شده:
نه 100%!
همین علان یه سر به تایپک های قدیمی زدم. آره اون موقع خیلی اعضا بهتر بود . البته بر میگرده به حدود5 ، 4 سال پیش.
فکر میکنم هرچقدر پهنای علم و فناوری بیشتر میشه ادب و تربیت افراد کم تر میشه.
بحث ادب به کنار!
به نظرم دیگه ماها رعایت ساده ترین انتظارات یه فروم علمیم نمی کنیم!

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

mamy72 نوشته شده:مثال جالبي بود ... ولي ...
ولی...؟
mamy72 نوشته شده:نمي توني انتظار داشته باشي كه همه اعضاي جديد قوانين رو بخونن ... اين مشكل در ايران وجود داره و فقط مختص اينترنت هم نيست من تا حالا هيچكس رو نديدم كه قوانين يك برنامه رو هنگام نصب بخونه اين در حالي كه خيلي وقت ها بدون اينكه خدون بدونيم اون قوانين رو نقض مي كنيم ... هر وقت تونستي كاربر هاي ايران رو مستلزم به خوندن و رعايت قوانين كني ولي ديدي كه اين عمل در هوپا انجام نميشه مي توني اين مشكل رو از هوپا بدوني ...
تو خودت شخصا این قوانینو نخوندی(منم نخونده بودم البته)اما نمی دونم قوانینو؟؟؟
بعد کار کردن تو یه فروم خودت می فهمی چی به چیه
یعنی یک کاربر وقتی میبینه پستیو که فینگیلیش نوشته یه سرپرست فارسیش می کنه نمی دونه دیگه نباید این کارو بکنه؟؟؟ برعکس ذوق می کنه بجاش!!! باز به کارش ادامه میده
........
کاری ندارم
الآن خودت....همه ی بچه ها بهت پیشنهاد کردن که سرپرست تالار اختر فیزیک شی چون معلوماتت بالاست و تو هم به همین دلیل قبول نکردی که نمی تونی 100%مطمئن جواب بدی
یعنی وظیفه سرپرست اینه که بار علمی تالار مربوط خودشو بالا ببره نه اینکه هر پست رو بخونه و فینگیلیشو فارسی کنه و تاپیکارو بجای اصلیشون ببره!
وقتی آیاز سرپرست شد دیدیم تاپیکا به پرواز درومدند و بهجای اصلی شون رفتند
الانم که علیرضا خان سرپرست شد مجبوره مشکلات نگارشیه کاربرا رو درست کنه و فینگلیش هارو فارسی کنه!
که اگه نکنه منه کاربر می گن سرپرستم بی مسئولیته!!!!!
اگه وظیفه سرپرست اینه چه کاریه افراد متخصصو سرپرست کنیم؟
اگه من (شخصا) می گم سرپرستا و مدیرا کم فعالیت می کنن واسه این نیست که تاپیکارو ویرایش نمی کنند واسه اینه که تالار مربوط به خودشونو از نظر علمی فعال نمی کنن...اگه کاربرا نمی دونن چه تاپیک علمی باحال و جذابی بزنن به نظرم این وظیفه سرپرسته که بحث علمی راه بندازه
واسه همين كه براي هر تالار يك مدير و هر زير مجموعه اش يك سرپرست تعريف ميشه ... براي اينكه كار ها تقسيم بشه ... يكي از دليل هاي كه به خاطرش مدير نميشم همينه كه هوپا در اين مدتي كه بي سرپرست رها شده خيلي ويرانه شده و بر گردوندنش به حالت اول خيلي وقت مي خواد ... اينكه مي بيني كه گفتگوي آزاد قبلا خوب بوده به اين دليل كه اون موقع وقتي تاريخ مصرف يك بحث مي گذشت پاكش مي كردن اما الان پست هاش پاك نميشه و باعث شده فكر كني قبلا بهتر بود ... مثلا بحثي كه من موقع جام جهاني درست كرده بودم چند هفته بعد از اينكه جام جهاني تموم شد پاك شد ولي الان بحث هاي مشابه اون پاك نميشن و اين ضعف مديريته
اينكه وقتي يك كاربري كه انگليسي مي نويسه پست هاش ويرايش ميشه دوباره انگيسي مي نويسه ضعف مديريت هست ... بن كردن و اخراج رو براي همين تو سيستم فروم ها گذاشتن !!

تون اون مثالي كه زدي ... وقتي مردم عادت كردن كه آشغال بريزن تو مي توني با فرهنگ سازي كاري كني كه ديگه اين كار رو نكنن ولي اينجا نمي توني چون در يك شهر يا كشور جمعيت و كسايي كه بايد بهشون اموزش داده معلوم اند ولي تو نمي توني به كسي كه هنوز تو هوپا عضو نشده ياد بدي كه بايد قوانين رو رعايت كنه ... مشكل از كابران اينترنت ايران است نمي توني از كسي كه از dial up استفاده مي كنه انتظار داشته باشي كه كلي وقتش رو صرف خوندن قوانين هوپا كنه ... وظيفه ويرايش پست ها ساير كاربر ها در همه تالار ها بر عهده مديران است و مختص هوپا نميشه

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده:اينكه مي بيني كه گفتگوي آزاد قبلا خوب بوده به اين دليل كه اون موقع وقتي تاريخ مصرف يك بحث مي گذشت پاكش مي كردن اما الان پست هاش پاك نميشه و باعث شده فكر كني قبلا بهتر بود
گفتم..قبول دارم سرپرستا کم کاری می کنن اما ببین تاپیکی که گفتی مثلا دوره ایه! یعنی یه مدت می ذاری تموم می شه و درسته باید پاک شه (کاش می شد صاخحب تاپیک بتونه تاپیک خودشو پاک کنه!)
اما الان تاپیکا رو نگاه کن! کسی که اون تاپیک رو زده واسه یه مدت خاص نیست...می خواد ادامه داشته باشه و این شخصیه و اگر یه مدیر بیاد اون تاپیکو پاک کنه داد طرف در میاد ! ( پس اون مسئولشه نه سرپرست و مدیر)
mamy72 نوشته شده:اينكه وقتي يك كاربري كه انگليسي مي نويسه پست هاش ويرايش ميشه دوباره انگيسي مي نويسه ضعف مديريت هست ... بن كردن و اخراج رو براي همين تو سيستم فروم ها گذاشتن !!
نه! فرض کن یکی بار علمیش عالیه اما چنین مشکلات نگارشیی داره شما درجا حکم اخراجو غیر فعال شدنشو می دی؟؟ به نظرت منطقیه؟؟؟
mamy72 نوشته شده:تون اون مثالي كه زدي ... وقتي مردم عادت كردن كه آشغال بريزن تو مي توني با فرهنگ سازي كاري كني كه ديگه اين كار رو نكنن ولي اينجا نمي توني چون در يك شهر يا كشور جمعيت و كسايي كه بايد بهشون اموزش داده معلوم اند ولي تو نمي توني به كسي كه هنوز تو هوپا عضو نشده ياد بدي كه بايد قوانين رو رعايت كنه ... مشكل از كابران اينترنت ايران است نمي توني از كسي كه از dial up استفاده مي كنه انتظار داشته باشي كه كلي وقتش رو صرف خوندن قوانين هوپا كنه ... وظيفه ويرايش پست ها ساير كاربر ها در همه تالار ها بر عهده مديران است و مختص هوپا نميشه
جمعیت هوپا ثابت نیست درست! اما فرض کن من تازه اومدم به این سایت...می بینم همه دارن خیلی محترم / با ادب/ درست و علمی کار می کنن و همه فارسین و کاراشونو درست انجام می دن میام خودمو رسوا کنمو بی فرهنگ بازی در بیارم؟؟؟ (گر خواهی نشوی رسوا...!!!)
به تعداد نگاه نکن که چن تا کاربر داریم و روزی چن تا عضو می شن...به این نگاه کن اکثریت چطوریند؟!که این رو بقیه اثر میذاره
من می دونم بیشتر از 70%کاربرای اینجا مثل خودت نخونده قوانینو بلدن اما رعایت نمی کنند یکی که تازه اومده وقتی این جو رو میبینی اونم مثل بقیه به قانون شکنی ادامه میده! بجای اینکه اصلاح شه
.......
dial up هستن که هستن قوانینو نمی دونن؟؟؟ بخدا می دونن عمل نمی کنن

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

mamy72 نوشته شده:واسه همين كه براي هر تالار يك مدير و هر زير مجموعه اش يك سرپرست تعريف ميشه ... براي اينكه كار ها تقسيم بشه ...
اینی که می‌گی لطیفه‌ی محضه رفیق. مدیر کل/ مدیر انجمن / مدیر تالار / سرپرست تالار / کاربر ویژه. یه‌سؤال دارم، مگه هوپا چه‌قدر بزرگه؟ این انتظار که سرپرست باید بحث راه بندازه و بقیه بیان پایینِ مطلبش گل بگذارند و مدیر باید بیاد پست‌ها رو ویرایش کنه بیش از حد ایده‌آلیستیه (مثلِ همین الان که سه‌مدل مدیر داریم و کلی سرپرست که فرصت ندارند!). به‌نظرِ من هوپا مثلِ تمام انجمن‌های دیگه فقط باید مدیر داشته باشه و ناظر.
mamy72 نوشته شده: اينكه وقتي يك كاربري كه انگليسي مي نويسه پست هاش ويرايش ميشه دوباره انگيسي مي نويسه ضعف مديريت هست ... بن كردن و اخراج رو براي همين تو سيستم فروم ها گذاشتن !!
اگه شما به‌عنوانِ‌ مدیر یه‌کاربر رو بعد از یه‌بار گوش ندادن به‌حرفت اخراج کنی (حالا چه پینگلیش نوشته باشه، چه تاپیکِ نابه‌جا زده باشه، چه اسپم بفرسته) مثلِ اینه که یه‌بچه‌ی چهار ساله رو که مدادِ‌ دوستش رو دزدیده باشه رو اعدام کنی! اوّل باید تذکر بدی و بعد اخطار بدی و بعد بن کنی که تا الان هم کاربرِ‌ بن شده هم داشتیم.
mamy72 نوشته شده:مثلا بحثي كه من موقع جام جهاني درست كرده بودم چند هفته بعد از اينكه جام جهاني تموم شد پاك شد ولي الان بحث هاي مشابه اون پاك نميشن و اين ضعف مديريته
مشابهِ بحثِ تاریخِ مصرف دار رو در تاپیک‌های اخیرِ آزاد بفرما. «نفر قبلی‌ت رو توصیف کن» تاریخ مصرف داره یا «با هم برای کنکور بخوانیم»؟ smile024
+ این درست نیست که مثلِ‌ یه‌خان بشینیم و هی بگیم ضعف و ضعف و ضعف، اگه ضعف می‌بینی بیا و درستش کن. smile020 امّا اگه وقتشو نداری یا صرفاً تنبلی‌ت میاد، حتماً‌ درج کن تا سوء تفاهم نشه.
++ به‌نظرِ من بزرگ‌ترین ضعف‌ها نظامِ مدیریتیِ‌ غلط (باستانی‌سالاری) و قدیمی‌بودنِ سیستمِ‌ سایته. من تا دو-سه ماهِ آینده سرم به‌شدّت شلوغ شده و بعدش فعالیتم رو بیشتر می‌کنم، وگرنه داشتم حتی اگه نمی‌شه سیستمِ‌ سایت رو ارتقاء داد، تمامِ تاپیک‌های مهم رو از تالارِ ریاضی بر می‌داشتم و پی‌دی‌افشون می‌کردم. که حداقل دسترسی بهشون سریع‌تر بشه. هوپا هم می‌تونه درست شه اگر:
۱- چند تا ناظرِِ فعال انتخاب بشه و نظام مدیریتی دگرگون بشه.
۲- سیستم سایت به‌روز بشه.
۳- دوباره تاپیک‌هایی مثلِ تاپیک‌های حضرتِ خروش ایجاد بشه و بحث‌های مفید راه انداخته بشه.
اگه واقعاً می‌خواییم هوپا بهتر بشه باید این‌سه تا هدف رو مدنظر قرار بدیم.

چاکریم.

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

aalireza نوشته شده:مشابهِ بحثِ تاریخِ...
علیرضا خان از شما بعیده!
چرا یک بیگناه رو به عمل نکرده مجازات می کنید؟؟؟!!! smile037
آخه من کی چنین حرفی زدم؟؟؟ smile042 smile052
درست نقل و قول کنید دیگه mamy گفت اینو نه من!! smile001
aalireza نوشته شده:بزرگ‌ترین ضعف‌ها نظامِ مدیریتیِ‌ غلط (باستانی‌سالاری) و قدیمی‌بودنِ سیستمِ‌ سایته
سیستم سایت ضعیف هست اما بزرگترین ضعف نیست!
به نظر من بزرگترین ضعف بحثاییه که تو تالار علمی مطرح می شه که همش به یه سوال و حداکثر13 پست جواب ختم می شه
بحث دنباله دار و جذاب نداریم

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

ramsar-mahboobeh نوشته شده: aalireza نوشته است:مشابهِ بحثِ تاریخِ...

علیرضا خان از شما بعیده!
چرا یک بیگناه رو به عمل نکرده مجازات می کنید؟؟؟!!! smile037
آخه من کی چنین حرفی زدم؟؟؟ smile042 smile052
درست نقل و قول کنید دیگه mamy گفت اینو نه من!! smile001
شرمنده‌م، اصلاً نگاه به‌نقلِ قولی که کردم نکرده بودم! درستش کردم. smile072

ramsar-mahboobeh نوشته شده: aalireza نوشته است:بزرگ‌ترین ضعف‌ها نظامِ مدیریتیِ‌ غلط (باستانی‌سالاری) و قدیمی‌بودنِ سیستمِ‌ سایته

سیستم سایت ضعیف هست اما بزرگترین ضعف نیست!
به نظر من بزرگترین ضعف بحثاییه که تو تالار علمی مطرح می شه که همش به یه سوال و حداکثر13 پست جواب ختم می شه
بحث دنباله دار و جذاب نداریم
کمبودِ بحث‌ها برمی‌گرده به‌دلسرد شدنِ کاربرا از نظارتِ ضعیف. نظارت که با دگرگونیِ پست‌های علما زیادتر بشه و بحث‌ها با کوچک‌ترین بادی منحرف نشن، دوباره راه می‌افتند. من تضمین می‌کنم و اصلاً خودم همون‌موقع هر روز می‌شینم و یه‌تاپیک می‌نویسم!
امّا سیستم خیلی ضعیف‌تر از اونی هست که شما فکر می‌کنی. تنها کافیه یه‌نیگاه به (http://physicsforums.com/) بندازی. مسلماً از نظرِ سطحِ علمی که نمی‌شه به‌اون انجمن رسید چون که فیزیک‌دانِ فارسی‌زبانِ علاقه‌مند به‌هدایتِ دانش‌آموزان و دانش‌جویانِ ایرانی به‌همون زبانِ فارسی از دانشگاه‌هایی مثلِ کالتک که نداریم. ولی از نظرِ فنّی چی؟
مثلاً حضرتِ خروش یه‌تاپیک زده بود تو تالارِ ریاضی به‌نامِ «چرخفسه» که واقعاً موضوعِ جالبی داره، امّا تو گوگل بری هیچ اثری ازش نیست. نه فقط اون تاپیک، بلکه اصلاً تو جست و جوها چیزی پیدا نمی‌کنی. مثلاً حضرتِ کازمالوژیست چند تا پستِ پرمحتوا در زمینه‌ی حالاتِ ماده داشت، تو برو به‌زبون فارسی راجع به MACHO بگرد، ببین چیزی پیدا می‌کنی؟ ... اصلاً گوگل رو ول کن، همین بالا در قسمت «جست و جوی مطالب» بگرد. smile031
آقا یه‌فرمولِ ریاضی بنویس تو این انجمن. نمی‌تونی، در صورتی که می‌تونی خیلی راحت با نصب Mathjax.org حتی توی پست‌هات از لاتک استفاده کنی، حالا درسته شاید همه لاتک بلد نباشند، ولی مثلِ الان که چیزی مثلِ [img] داریم تو پنل انجمن، می‌تونیم حتی چیزِ ساده‌ای مثل [math] با استفاده از ابزارهای مشابه Mathjax داشته باشیم که استفاده ازش هم خیلی راحت‌تره.
کلاً این مشکل، مشکلِ کوچیکی نیست و اگه بزرگ‌تر از بحث‌هایِ بی‌خود نباشه، کمترشون هم نیست... چون اگه رفع نشه در آينده انگار اصلاً بحثی صورت نگرفته.
من آمادگی کمک رو در آینده دارم و بعداً‌ با ادمین برنامه‌های دقیق بهبود انجمن رو هماهنگ می‌کنم و حداقل خودشم گفته برنامه‌هایی واسه سایتِ اصلی داره، اگه فرصتِ آزاد علما ندارند، خب چرا عوضِ این که یه‌گوشه بشینیم غر غر کنیم خودمون کمک نکنیم؟ smile020

چاکریم.

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

aalireza نوشته شده:شرمنده‌م، اصلاً نگاه به‌نقلِ قولی که کردم نکرده بودم! درستش کردم. smile072
smile072 smile072
aalireza نوشته شده:مثلاً حضرتِ خروش یه‌تاپیک زده بود تو تالارِ ریاضی به‌نامِ «چرخفسه» که واقعاً موضوعِ جالبی داره، امّا تو گوگل بری هیچ اثری ازش نیست. نه فقط اون تاپیک، بلکه اصلاً تو جست و جوها چیزی پیدا نمی‌کنی. مثلاً حضرتِ کازمالوژیست چند تا پستِ پرمحتوا در زمینه‌ی حالاتِ ماده داشت، تو برو به‌زبون فارسی راجع به MACHO بگرد، ببین چیزی پیدا می‌کنی؟ ... اصلاً گوگل رو ول کن، همین بالا در قسمت «جست و جوی مطالب» بگرد. smile031
یادم میاد یه روزی یه تاپیک بالا اومده باسم " افتخاری دیگر برای هوپا" که توش ادمین یا cloudy sky گفته بود که اگه به هر زبان زنده و دنیا "فیزیک" بنویسید یکی از لینکاش هوپا خواهد بود!
جای تاسف داره که به زبان فارسی مطلب فیزیکی سرچ کنیم صفحه ای از هوپا نمیاد! smile012
aalireza نوشته شده:آقا یه‌فرمولِ ریاضی بنویس تو این انجمن. نمی‌تونی، در صورتی که می‌تونی خیلی راحت با نصب Mathjax.org حتی توی پست‌هات از لاتک استفاده کنی، حالا درسته شاید همه لاتک بلد نباشند، ولی مثلِ الان که چیزی مثلِ [img] داریم تو پنل انجمن، می‌تونیم حتی چیزِ ساده‌ای مثل [math] با استفاده از ابزارهای مشابه Mathjax داشته باشیم که استفاده ازش هم خیلی راحت‌تره.
کاملا درسته!
دردسر هایی برای توضیح دادن یه فرمول ریاضی یا فیزیک داشتیم.. smile012 smile001
فرآیند like کردنم اضافه کنید! که ظرف 2 دقیقه تاپیک ها گلستان نشوند!
aalireza نوشته شده:اگه فرصتِ آزاد علما ندارند، خب چرا عوضِ این که یه‌گوشه بشینیم غر غر کنیم خودمون کمک نکنیم؟ smile020
smile072 smile020

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:(کاش می شد صاخحب تاپیک بتونه تاپیک خودشو پاک کنه!)
smile072
ramsar-mahboobeh نوشته شده:نه! فرض کن یکی بار علمیش عالیه اما چنین مشکلات نگارشیی داره شما درجا حکم اخراجو غیر فعال شدنشو می دی؟؟ به نظرت منطقیه؟؟؟
نگفتم درجا ... وقتي يك نفر حرف حاليش نيست و نبايد به خاطر علمش (كه صد در صد نداره چون اگه داشت حرف حاليش ميشد!!) به هوپا لطمه زد ... خروش از آلمان و هرمز پگاه از فرانسه فارسي مي نوشتن ... سايت هايي مثل بهنويس رو براي همين جور افراد درست كردن

ramsar-mahboobeh نوشته شده:من می دونم بیشتر از 70%کاربرای اینجا مثل خودت نخونده قوانینو بلدن اما رعایت نمی کنند یکی که تازه اومده وقتی این جو رو میبینی اونم مثل بقیه به قانون شکنی ادامه میده! بجای اینکه اصلاح شه
خوب اين جاست كه سرپرست ها بايد وارد عمل بشن ... وقتي كسي كه قانون شكني رو از اول انجام داده با مقاومتي روبرو نشه خوب تا آخر به همون روش ادامه ميده
aalireza نوشته شده:به‌نظرِ من هوپا مثلِ تمام انجمن‌های دیگه فقط باید مدیر داشته باشه و ناظر.
عاشق اين كلمه ناظرم ديگه !!

aalireza نوشته شده:اگه شما به‌عنوانِ‌ مدیر یه‌کاربر رو بعد از یه‌بار گوش ندادن به‌حرفت اخراج کنی (حالا چه پینگلیش نوشته باشه، چه تاپیکِ نابه‌جا زده باشه، چه اسپم بفرسته) مثلِ اینه که یه‌بچه‌ی چهار ساله رو که مدادِ‌ دوستش رو دزدیده باشه رو اعدام کنی! اوّل باید تذکر بدی و بعد اخطار بدی و بعد بن کنی که تا الان هم کاربرِ‌ بن شده هم داشتیم.
همون منم نگفتم از اول احراج كني ... مثال راشين رو هم براي همين زدم كه قبلا وقتي بود بهم اخطار داده بود و از اول بنم نكرده بود !

aalireza نوشته شده:مشابهِ بحثِ تاریخِ مصرف دار رو در تاپیک‌های اخیرِ آزاد بفرما. «نفر قبلی‌ت رو توصیف کن» تاریخ مصرف داره یا «با هم برای کنکور بخوانیم»؟ smile024
اينا يك سريش كه تو صفحه هاي اول پيدا كردم
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=24685
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=24741
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=24778
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=24560
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=24291
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=23889
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=24752 (اين يك مورد بد جور مشت نمونه خروار است!)
و ....
aalireza نوشته شده:۱- چند تا ناظرِِ فعال انتخاب بشه و نظام مدیریتی دگرگون بشه.
smile015
aalireza نوشته شده:قا یه‌فرمولِ ریاضی بنویس تو این انجمن. نمی‌تونی، در صورتی که می‌تونی خیلی راحت با نصب Mathjax.org حتی توی پست‌هات از لاتک استفاده کنی، حالا درسته شاید همه لاتک بلد نباشند
وقت كردي اين رو تو يك تايپيك ياد بده !!

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده: نگفتم درجا ... وقتي يك نفر حرف حاليش نيست و نبايد به خاطر علمش (كه صد در صد نداره چون اگه داشت حرف حاليش ميشد!!) به هوپا لطمه زد ... خروش از آلمان و هرمز پگاه از فرانسه فارسي مي نوشتن ... سايت هايي مثل بهنويس رو براي همين جور افراد درست كردن
فارسی نوشتن فقط یه مثال بود در کل گفتم!
شما فرض علمشو داره.....خودت حساب کن چند تا کاربر تو هوپا با معلموات بالا داریم؟!؟!(نسبت به کل کاربرا) حالا یکی یکی همه رو بیرون کنیم
من شخصا با بیرون کردن مخالفم smile012
mamy72 نوشته شده:خوب اين جاست كه سرپرست ها بايد وارد عمل بشن ... وقتي كسي كه قانون شكني رو از اول انجام داده با مقاومتي روبرو نشه خوب تا آخر به همون روش ادامه ميده
من می گم 70% رعایت نمی کنند شما گیر دادی به اون یه نفر؟؟
بقیه کاربرا (مثل الآن ما) زیر بار قانون نمی رن و همه چیو بچشم سرپرسشت می بینند
این طور نیست؟

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:خودت حساب کن چند تا کاربر تو هوپا با معلموات بالا داریم؟!؟!(نسبت به کل کاربرا) حالا یکی یکی همه رو بیرون کنیم
گفتم اگه علمي باشه رعايت مي كنه !!

ramsar-mahboobeh نوشته شده:من می گم 70% رعایت نمی کنند شما گیر دادی به اون یه نفر؟؟
70 درصد كار هاشون در حد ويرايش و اخطار دادن هستن ... مثلا اگه به يك تازه كار كه با عنوان بد بحث درست كرده بگي كه از اين به بعد با عنوان مرتبط تايپيك درست كنه 99% ديگه اين كار رو نمي كنه

ramsar-mahboobeh نوشته شده:بقیه کاربرا (مثل الآن ما) زیر بار قانون نمی رن و همه چیو بچشم سرپرسشت می بینند
نميگم مشكل از كاربر ها نيست ولي اين دردي نيست كه بشه يك درمان هميشگي براش پيدا كرد ... وقت بايد با مسكن آرومش كرد اين مسكن ها سر پرست ها اند ... من وقتي ببينم يك كاربر يك قانون رو چند بار زير پا ميگذاره و هيچ مشكلي براش پيش نمياد خوب حق دارم اين رو از چشم سرپرست ها ببينم ... تازه از سرپرست اين انتظار رو دارم كه اگه يك جا قانون رو زير پا گذاشتم بهم اخطار بده !

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده:گفتم اگه علمي باشه رعايت مي كنه !!
این که م یگم علمی باشه منظورم آیزاک نیوتن و انیشتین نیست! تو رشته خودش حداقل اطلاعاتو داشته باشه
مثلا ادوارد! تو بعضی تاپیکا خوب کار می کرد اما اکثرا بخاطر رفتارش ناراحت بودند!
mamy72 نوشته شده: 70 درصد كار هاشون در حد ويرايش و اخطار دادن هستن
برعکس!
من مشکلات ویرایشو خیلی کمتر از ادبممون می بینم! ( تو تالار متافیزیک یه سری بزن!!!)
mamy72 نوشته شده:مثلا اگه به يك تازه كار كه با عنوان بد بحث درست كرده بگي كه از اين به بعد با عنوان مرتبط تايپيك درست كنه 99% ديگه اين كار رو نمي كنه
این رو قبول دارم
اوایل عضویتم یکی از مدیرا بهم هشدار داده بود... منم بعدش رعایت کردم (خیلی تاثیر داره که همون اول بفهمی اینجا خودمختار نیستی)
mamy72 نوشته شده: نميگم مشكل از كاربر ها نيست ولي اين دردي نيست كه بشه يك درمان هميشگي براش پيدا كرد
ببین
الآن می بینیم سرپرستی نیست که رسیدگی کنه
ناظری نیست که نظارت کنه
خودممون می تونیم رعایت کنیم که نیازی به اونها نداشته باشیم!

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:مثلا ادوارد! تو بعضی تاپیکا خوب کار می کرد اما اکثرا بخاطر رفتارش ناراحت بودند!
ماجراي ادودارد فرق مي كنه ... ادوارد قبل از اينكه خداحافظي كنه (بار اول) اصلا اينطوري نبود و نسبتا خيلي خوب سوال جواب ها رو ميداد اصلا مسخره نمي كرد ... خوب بعد از اينكه يك بحثش بدون اينكه بهش گفته بشه پاك شد ادوارد شد ادواردي كه اكثر كاربر هاي تازه وارد ازش مي شناسن
پلسار رو كه يادته؟ ... تالار رياضيات بود و پلسار ولي بعد از اينكه بحثش به هيچ دليلي پاك شد ... بعد از يك مدت اومدنش رو كم كرد و الانم كه ديگه سالي يك بار مياد ... يك بار هم كه به شدت با كسمولوجيست بحث كرد و در آخر با پادرميوني خروش بود كه هوپا وارد جنگ داخلي نشد !!
هرمز پگاه كه نصف پستهاش پك شد و اومدنش كم شد
و ...
اگه منم يك روز بحثي رو كه براش زحمت كشيدم بدون هيچ دليلي پاك كنند شايد ديگه نيام و يا شايد بد تر از ادوارد بر خورد كنم ... ولي اگه يك كاربر از اول بياد و حتي اگه انيشتين باشه شروع كنه به بي احترامي معلومه كه بايد از تالار انداختش بيرون

ramsar-mahboobeh نوشته شده:من مشکلات ویرایشو خیلی کمتر از ادبممون می بینم! ( تو تالار متافیزیک یه سری بزن!!!)
اون ديگه ربطي به هوپا نداره ... جامعه كه داريم درش زندگي مي كنيم همينطوريه ... و سرپرست ها بايد در اين جا جلوي زياد شدن اين رو بگيرن
ramsar-mahboobeh نوشته شده:خودممون می تونیم رعایت کنیم که نیازی به اونها نداشته باشیم!
براي بار صدم ميگويم ... هوپا رو من و تو تشكيل نميديم ... هوپا رو اعضايي تشكيل ميدن كه هنوز نيومدن ... هوپا رو افرادي تشكيل ميدن كه از جامعه اي ميان كه اگه يكي بهشون بگه بالاي چشت ابرويه ميگيرنش زير كتك ... هوپا افرادي تشكيل ميدن كه به جاي يك فكر اساسي تو خونشون ميشينن و از پشت كابل برق ميكشن و زير كولر به ا.ن فحش ميدن ... هوپا رو ... !! ... براي اين جور جامعه اي گفتن اينكه بهتره قوانين رو بخونيم و رعايتش كنيم مثل جملات قصار تو مجله ها است!!

ارسال پست