چقدر از قوانین هوپا پیروی می کنیم؟!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

Re: چقدر از قوانین هوپا پیروی می کنیم؟!

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده: ماجراي ادودارد فرق مي كنه ... ادوارد قبل از اينكه خداحافظي كنه (بار اول) اصلا اينطوري نبود و نسبتا خيلي خوب سوال جواب ها رو ميداد اصلا مسخره نمي كرد ... خوب بعد از اينكه يك بحثش بدون اينكه بهش گفته بشه پاك شد ادوارد شد ادواردي كه اكثر كاربر هاي تازه وارد ازش مي شناسن
ادوارد این این اواخرم تو بحثای علمی خوب کار می کرد اما بقیه بحثا...!
mamy72 نوشته شده:پلسار رو كه يادته؟ ... تالار رياضيات بود و پلسار ولي بعد از اينكه بحثش به هيچ دليلي پاك شد ... بعد از يك مدت اومدنش رو كم كرد و الانم كه ديگه سالي يك بار مياد ... يك بار هم كه به شدت با كسمولوجيست بحث كرد و در آخر با پادرميوني خروش بود كه هوپا وارد جنگ داخلي نشد !!
هرمز پگاه كه نصف پستهاش پك شد و اومدنش كم شد
پاک شدن پست ها (اگه علمی باشه) بدون اطلاع کاربر واقعا دردناکه اما پلسار مثل خیلی از کاربرای دیگه فقط بخار مشکل کم کاری سرپرستا از هوپا زده نشد
mamy72 نوشته شده:ولي اگه يك كاربر از اول بياد و حتي اگه انيشتين باشه شروع كنه به بي احترامي معلومه كه بايد از تالار انداختش بيرون
باید جلوشو گرفت! تذکر به تازه واردها خیلی جواب می ده
در ضمن فکر می کنم بیرون کردنم الآنم اتفاق می افته! HAPA یادته!
mamy72 نوشته شده: براي بار صدم ميگويم ... هوپا رو من و تو تشكيل نميديم ... هوپا رو اعضايي تشكيل ميدن كه هنوز نيومدن ... هوپا رو افرادي تشكيل ميدن كه از جامعه اي ميان كه اگه يكي بهشون بگه بالاي چشت ابرويه ميگيرنش زير كتك ... هوپا افرادي تشكيل ميدن كه به جاي يك فكر اساسي تو خونشون ميشينن و از پشت كابل برق ميكشن و زير كولر به ا.ن فحش ميدن ... هوپا رو ... !! ... براي اين جور جامعه اي گفتن اينكه بهتره قوانين رو بخونيم و رعايتش كنيم مثل جملات قصار تو مجله ها است!!
بابا بحث سیاسیش نکن!
این جور که من می بینم خودمونو تو هوپا 90%مون ادعای روشنفکری می کنیم و برین اساس با این دولت مخالفیم (که حقم داریم!!)
اما بحث عمل که پیش میاد از 100راه برا پیچوندش استفاده می کنیم (به این می گن تفکر خلاق!!)
تو جامعه مجازی کسی نمی خواد و انتظار نداره که عین یه کارمند دولتی قانونمند باشیم!
حداقل چیزی که می خواد اینکه مطابق همون فرهنگی که ادعاشو می کنیم عمل کنیییم
مثلا تو فیس یووک ما یه گروه داریم "barobaxe sampad!!!!" (برای شهسوار البته) یه بار کافیه بیا نگاه کنی! همه دم از کوروش کبیر و ما روشنفکریمو با فرهنگو عربا اینجورو.....! حالا بشین یه بار فرهنگ نابشون نگاه کن
مشکل ما اینه که فقط ادعا می کنیم
هوپا رو کسی که عضو نشده تشکیل نمی ده اکثریت تشکیل می دن (نه اوننایی که 4ساله 0پست دادن) کاربرای فعال تشکیل می دن
کاربری که بیاد هوپا و اکثریتو ببینه مثل اونا عمل می کنه
یادمه یه بار تو تاپیک " نفر قبلیتو توصیف کن" یه کاربر تازه وارد برای توصیف قبلیش (چون شناختی ازش نداشت) توصیفات کاربرای قبلی در مورد اون شخص رو کپی می کرد و می ذاشت یعنی مثل بقیه کاربرا عمل می کرد بدون اینکه ذره ای خودش بدونه چی به چیه!
کاربر تازه واردم همینطوره نگاه می کنه می بینه اکثریت چی کار می کنند
شما فرض کن یه تازه وارد میاد به سایت : تالار علمی که هیچچی میاد یه نگاه به جدیدترین پستها به گفت و گو آزاد میندازه با تاپیکایی آشنا می شه که روش تاثیر میذاره
بین 100تا چرت و پرتی که هست یه تاپیک "منم اومدم " می زنه و ادامه ی ماجرا....
تازه وارده به محض اومدن با بی نظمی روبرو می شه انسانم که دنباله آنتروپی بالاست و ....
نقش سرپرست اینجا خیلی مهمه اما نمی شه صاحب تاپیک و کاربرای مشغول در اونجا رو نادیده گرفت و مقصر ندونس

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:ادوارد این این اواخرم تو بحثای علمی خوب کار می کرد اما بقیه بحثا...!
مثال ...
ramsar-mahboobeh نوشته شده:اما پلسار مثل خیلی از کاربرای دیگه فقط بخار مشکل کم کاری سرپرستا از هوپا زده نشد
من گفتم پلسار به خاطر كم كاري از هوپا زده شد؟
ramsar-mahboobeh نوشته شده:باید جلوشو گرفت! تذکر به تازه واردها خیلی جواب می ده
من منظورم بعد از تذكر بود و بن كردن موقت و تحريم و ... بود!

ramsar-mahboobeh نوشته شده:مشکل ما اینه که فقط ادعا می کنیم
خوب منم همين رو ميگم ... وقتي همه اداعا مي كنن ساخت چنين پست هايي فايده چنداني در مقياس اعضاي هوپا نداره ... واسه همينه كه ميگم سرپرست ها بايد قوانين رو از برباشن و يك وقتي از فعاليتشون رو براي رسيدگي به تخلفات اختصاص بدن
ramsar-mahboobeh نوشته شده:شما فرض کن یه تازه وارد میاد به سایت : تالار علمی که هیچچی میاد یه نگاه به جدیدترین پستها به گفت و گو آزاد میندازه با تاپیکایی آشنا می شه که روش تاثیر میذاره
بین 100تا چرت و پرتی که هست یه تاپیک "منم اومدم " می زنه و ادامه ی ماجرا....
خوب اين مشكل هم به خاطر ضعف سرپرست ها به وجود اومده اگه از اول رو هوپا نظارت باشه كاربر تازه وارد ديگه پست هاي غير مرتبط نمي بينه تا بخواد پست غير مرتبط بزنه ... وقتي اوضاي هوپا اين طوري و روش نظارت نميشه كاربر تازه وارد يا هم رنگ جماعت ميشه يا ميگذاره ميره !

ramsar-mahboobeh نوشته شده:نقش سرپرست اینجا خیلی مهمه اما نمی شه صاحب تاپیک و کاربرای مشغول در اونجا رو نادیده گرفت و مقصر ندونس
نميگم همه تقصير ها گردن سرپرست هاست و كاربر ها مقصر نيستند ... ولي فرقش اينه كه هر كاربر فقط نسبت به پست هاي خودش مسئوله ولي سرپرست ها نسبت به همه پست ها مسئول اند!

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده:مثال ...
پیدا کردم ...حتما!
mamy72 نوشته شده:من گفتم پلسار به خاطر كم كاري از هوپا زده شد؟
mamy72 نوشته شده:پلسار رو كه يادته؟ ... تالار رياضيات بود و پلسار ولي بعد از اينكه بحثش به هيچ دليلي پاك شد ... بعد از يك مدت اومدنش رو كم كرد و الانم كه ديگه سالي يك بار مياد ... يك بار هم كه به شدت با كسمولوجيست بحث كرد و در آخر با پادرميوني خروش بود كه هوپا وارد جنگ داخلي نشد !!
mamy72 نوشته شده:من منظورم بعد از تذكر بود و بن كردن موقت و تحريم و ... بود!
تحریییم کردن و بن کردن در صورتی خوبه که کاربر بیش از حد قانون شکنی کنه ....نه بخاطر یه تاپیک و مشکل ویرایشیو...
mamy72 نوشته شده: خوب منم همين رو ميگم ... وقتي همه اداعا مي كنن ساخت چنين پست هايي فايده چنداني در مقياس اعضاي هوپا نداره ... واسه همينه كه ميگم سرپرست ها بايد قوانين رو از برباشن و يك وقتي از فعاليتشون رو براي رسيدگي به تخلفات اختصاص بدن
ولی اگه کاربر خودش چنین تاپیکا و پستایی نسازه کارساز تره
شما فکر کن یه سرپرست که زیاد نمیاد ...حداقل وقتشو صرف بحث های علمی تالارش بکنه و به سوالای تالارش جواب بده بهتر نیست تا اینکه بیاد پشت سر کاربرا و یه جارو برداره و منتظر باشه کاربر جلوش یچی بریزه و اون جمع کنه؟؟!!
mamy72 نوشته شده:خوب اين مشكل هم به خاطر ضعف سرپرست ها به وجود اومده اگه از اول رو هوپا نظارت باشه كاربر تازه وارد ديگه پست هاي غير مرتبط نمي بينه تا بخواد پست غير مرتبط بزنه ... وقتي اوضاي هوپا اين طوري و روش نظارت نميشه كاربر تازه وارد يا هم رنگ جماعت ميشه يا ميگذاره ميره !
ببین اگه هر کاربرم خودش دست به کارشه و مانع این پستها شه باز کاربر جدید چنین پستهایی نمی بینه
چرا نباید کاربرا خودشوون با تالار ها نظم بدن؟!
نمی تونیم خودمونو درست کنیم باید بگیم سرپرستا...؟! فرض کن سرپرستام نتونیم درست کنیم!!! وضع باید همینطور بمونه؟؟؟
اینکه اکثریت کاربرا درست عمل کنند خیللی بازدهیش بیشتره
mamy72 نوشته شده:هر كاربر فقط نسبت به پست هاي خودش مسئوله
من چنین مسئولیتیو الآن نمی بینم!
اگه مسئوول بووود وضع م به این کشیده نمی شد
حرف منم همینه
هر کاربر باید مسئول تاپیک خودش باشه که نیست!

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

الان بحثمون تبديل شده به دايره هي از اول شروع ميشه ... اينجا نميشه ... بعدا باهم صحبت مي كنيم !

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

الهم صل علی محمد و آل محمد
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

mamy72 نوشته شده:الان بحثمون تبديل شده به دايره هي از اول شروع ميشه ... اينجا نميشه ... بعدا باهم صحبت مي كنيم !
smile038 بللللله!

نمایه کاربر
Siavash-pzr

محل اقامت: تهران

سپاس: 37

پست توسط Siavash-pzr »

همه ی پستاتون رو خوندم، تاپیک خوبی بود در کل!
به نظرم اگه حرفایی که علیرضا می گه بشه تا بیشتر از 50% به هوپا شدن هوپا کمک می کنه! مثل همون ایجاد تاپیک های جذاب!
مثال: اگه اشتباه نکنم فرگل یه تاپیک روش هک کردن داشت که خودش دائم توش پست های جدید می ذاشت، من که از اولش که تاپیک رو گذاشته بود نبودم ولی انقد برام جالب بود که بیشتر از نصف صحبت های بچه ها رو نشستم خوندم و واسه خیلی های دیگه هم این جذابیت وجود داشت، حتی همون صندلی داغ واسه من اولاش همین طور بود! + خیلی تاپیک های مشابه!
واسه حرف مامی:
mamy72 نوشته شده:وپا رو من و تو تشكيل نميديم ... هوپا رو اعضايي تشكيل ميدن كه هنوز نيومدن ... هوپا رو افرادي تشكيل ميدن كه از جامعه اي ميان كه اگه يكي بهشون بگه بالاي چشت ابرويه ميگيرنش زير كتك ... هوپا افرادي تشكيل ميدن كه به جاي يك فكر اساسي تو خونشون ميشينن و از پشت كابل برق ميكشن و زير كولر به ا.ن فحش ميدن ... هوپا رو ... !! ... براي اين جور جامعه اي گفتن اينكه بهتره قوانين رو بخونيم و رعايتش كنيم مثل جملات قصار تو مجله ها است!!
یه جمله ای رو یه جا از یه بنده خدا خوندم که بش معتقدم:
"یه روزی هوپا دوباره هوپا می شه! من جوونایی رو می بینم که فکر میکنن، اونم از نوع بزرگش! فکر کردن گاهی بزرگترین زجر واسه یه آدمه! زجری که پیرت می نکنه، ولی پیر دانا!به تعداد هر 10 تا گوسفند ما یه پیر دانا داشته باشیم به نظر من واسه هوپا شدن هوپا کفایت میکنه!" smile001
به نظرم بی ربط نباشه واسه این بحث!!
شاید این جهان، جهنم جهانی دگر است...

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

شعار ندهید، حتی شما دوست عزیز...! smile036
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

شلغم الدین نوشته شده:شعار ندهید، حتی شما دوست عزیز...! smile036
اگه با منی، چشم!

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

سیاوش!! مشکل هوپا فقط نداشتن عضو نیست که... عضو وقتی به سایت میاد که خود سایت ارزششو داشته باشه!!
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

Siavash-pzr نوشته شده:
اگه با منی، چشم!
جسارت نباشه استاد سیاوش منظورم شما نبودید، هر کسی پیش خودش می دونه چند درصد از جماعت «شعاریون» هستش! smile038 کژتابی عمدی ایجاد کردم!
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
Siavash-pzr

پست توسط Siavash-pzr »

شلغم الدین نوشته شده:
Siavash-pzr نوشته شده:
اگه با منی، چشم!
جسارت نباشه استاد سیاوش منظورم شما نبودید، هر کسی پیش خودش می دونه چند درصد از جماعت «شعاریون» هستش! smile038 کژتابی عمدی ایجاد کردم!
smile072 استاد هم خودتی! smile038

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

حالا در مورد هوپا بعدا صحبت مي كنيم ... ميگم عليرضا يك بحث درست كن اوليوتش رو هم ببر بالا به اسم"ارتباط با مديران سايت" بعد هركي هر كاري و سوالي داشت مياد اونجا مي پرسه ... تعداد بحث هاي انتقادي هم كه كم نيست كم ميشه !!

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

وقت كردي اين رو تو يك تايپيك ياد بده !!
واسه نسخه‌ی آینده‌ی گاهنامه‌ی شمار تا الان چهارتا مقاله نوشتم که یکی‌شون اسمش هست «آغاز به‌کار با لاتک». کمی از تاریخ‌چه‌ش گفتم و از lyx حرف زدم و چند تا نکته‌ی مهم هم واسه شروع گفتم... حالا تا بازنگری‌ش کنم و مقالاتِ دیگه هم اضافه کنم تو شمارِ بعدی می‌بینیش. اگه هم عجله داری کتابِ «مقدمه‌ای نه‌چندان کوتاه بر لاتک یا لاتک در ۱۴۳ دقیقه» یا یه‌چیز تو همین مایه‌ها هست که به‌فارسی هم ترجمه شده و کتابِ واقعاً‌ تمیزیه.
ولی حرفِ من این بود که قدرت حتی تا نوشتنِ لاتک در انجمن هم می‌تونه افزایش پیدا کنه... ولی جون اکثرِ اعضا دانش‌آموزن و حوصله‌ی لاتک و اینا رو ندارن می‌شه از چیزایِ ساده‌تر هم استفاده کرد.
mamy72 نوشته شده:حالا در مورد هوپا بعدا صحبت مي كنيم ... ميگم عليرضا يك بحث درست كن اوليوتش رو هم ببر بالا به اسم"ارتباط با مديران سايت" بعد هركي هر كاري و سوالي داشت مياد اونجا مي پرسه ... تعداد بحث هاي انتقادي هم كه كم نيست كم ميشه !!
من که از مدیرایِ سایت نیستم، فقط سرپرستی‌ام که داره از خواب‌آلودگیِ علما استفاده می‌کنه و تاپیک ویرایش و جابه‌جا می‌کنه و اینا... smile001 ولی خب «انجمنِ پیشنهادها و انتقادها» که داریم، به‌نظرِ من کافیه.

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

Siavash-pzr نوشته شده:مثال: اگه اشتباه نکنم فرگل یه تاپیک روش هک کردن داشت که خودش دائم توش پست های جدید می ذاشت، من که از اولش که تاپیک رو گذاشته بود نبودم ولی انقد برام جالب بود که بیشتر از نصف صحبت های بچه ها رو نشستم خوندم و واسه خیلی های دیگه هم این جذابیت وجود داشت، حتی همون صندلی داغ واسه من اولاش همین طور بود! + خیلی تاپیک های مشابه!
تو بخش گفت و گو آزاد تاپیکای زیادی می شه زد که دلباب اکثر کاربرا باشه
اما تو بخش علمی..تاپیکی که بتونه بیشتر کاربرا رو جلب کنه خیلی خیلی کمه! ( یا اصلا نیست!)
Siavash-pzr نوشته شده:"یه روزی هوپا دوباره هوپا می شه! من جوونایی رو می بینم که فکر میکنن، اونم از نوع بزرگش! فکر کردن گاهی بزرگترین زجر واسه یه آدمه! زجری که پیرت می نکنه، ولی پیر دانا!به تعداد هر 10 تا گوسفند ما یه پیر دانا داشته باشیم به نظر من واسه هوپا شدن هوپا کفایت میکنه!" smile001
به نظرم بی ربط نباشه واسه این بحث!!
smile072 smile072

ارسال پست