عدد پی تغییر کرد!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
vinie

سپاس: 3

عدد پی تغییر کرد!

پست توسط vinie »

يه آقاي ايراني ادعا كرده كه عدد پي 3.15 هست نه 3.14 smile048 (نمی دونم این خبر جدیده یا نه؛ من که تازه دیدم)
و با محاسبات هم نشون داده
اگه اينطوري باشه يه تحول بزرگ در رياضيات بوجود مياد . smile024
نظر شما چيه؟؟؟؟
اينم سايتش:
http://www.dinbali.com
http://www.dinbali.com/circumference.htm
http://www.dinbali.com/conclusion.htm
کاوه ی آهنگر می گوید

با نگاهی گویا

با لبانی خاموش:

« قصر ضحاک هنوز آباد است

تو به ویرانی این کاخ بکوش »

حمید مصدق

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

Re: عدد پی تغییر کرد!!!!!

پست توسط metra70 »

بر فرض اینکه از نظر ریاضی هم درست باشد پی همان 3.1415926535897932384626433832795 است زیرا در آزمایش های فیزیکی که ثابت پی را دارا بودند با دقت میکرو به نتیجه ای مطابق فرض رسیدند!!
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

پست توسط professor.freak »

من که از این چیزایی که این آقا توی وب سایتشون گذاشتن چیزی سر در نمیارم .کسی میتونه به زبان ساده اونا رو توضیح بده.
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
vinie

پست توسط vinie »

professor.freak نوشته شده:من که از این چیزایی که این آقا توی وب سایتشون گذاشتن چیزی سر در نمیارم .کسی میتونه به زبان ساده اونا رو توضیح بده.
راستش منم چیز زیادی نفهمیدم. smile033
کاوه ی آهنگر می گوید

با نگاهی گویا

با لبانی خاموش:

« قصر ضحاک هنوز آباد است

حمید مصدق

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

شوخی کرده ، جدی نگیرین !!! smile024 smile024 smile024
ایشون یه سری شکل گذاشته و هیچ توضیحیم نداده و زیرش نوشته عدد پی = 3/150047 ، آخه مگه میشه !!!. احتیاج به توجه داشته.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

اين آقا ماجرا داره !! ... تو نمايشگاه كتاب تهران هرسال دور ميزنه و با يك عده بحث ميكنه و آخرش هيچي به هيچي ميره !!
شما زياد خودتون رو درگير نكنيد !

نمایه کاربر
professor.freak

تماس:

هنوز هیشکی نفهمیده این شکل هایی که این آقا گذاشته یعنی چی؟
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
Cartouche

پست توسط Cartouche »

یه چیزی مربوط به محیط دایره ست. یه جوری دایره رو خط صاف کرده بعد از روش پی رو حساب کرده . به عبارت دیگه پیچوندمون. ولی نگفته این خط راست رو که از دایره بوجود اومده رو چجوری اندازه گرفته ، شاید با یه نرم افزار هندسی اینکارو کرده . البته به روش دیگه ای هم حساب کرده که مر بوط به زاویه هست .تو این روش هم پیچوندمون .اگه کسی دیدش دعوتش کنه بیاد اینجا ، مثل خودش زیاد پیدا میکنه. smile097 smile097 smile097

نمایه کاربر
Vanda

سپاس: 71

پست توسط Vanda »

من این خبررو چند وقت پیش خوندم یادم نیس چه سایتی بود ولی نوشته بود به جای ععد پی عدد تاو را که با دقت بیشتری نسبت به عددپی هست جایگزین کردند

نمایه کاربر
Cartouche

پست توسط Cartouche »

Vanda نوشته شده:من این خبررو چند وقت پیش خوندم یادم نیس چه سایتی بود ولی نوشته بود به جای ععد پی عدد تاو را که با دقت بیشتری نسبت به عددپی هست جایگزین کردند
عدد تاو چیه ؟ smile042

نمایه کاربر
vinie

پست توسط vinie »

و
amir.hs نوشته شده:
Vanda نوشته شده:من این خبررو چند وقت پیش خوندم یادم نیس چه سایتی بود ولی نوشته بود به جای ععد پی عدد تاو را که با دقت بیشتری نسبت به عددپی هست جایگزین کردند
عدد تاو چیه ؟ smile042

بررسیِ صحّتِ ثابت π یا همان ...۳.۱۴۱۵ که بیان‌گر نسبتِ محیط دایره به‌قطرِ آن است، عملی‌ست که در نگاهِ اوّل، یکی از فعّالیت‌های روزانه‌ی نوابیغ به‌نظر می‌رسد. امّا ریاضی‌دان Bob Palais از دپارتمان ریاضی دانشگاهِ‌ یوتا مطالبِ جالبی در همین زمینه بیان کرده است(+). او می‌گوید که عدد پی، فی‌ذات غلط نیست، امّا از لحاظِ ریاضی هم زیبا نیست!

او از دو برابر π یعنی ...۶.۲۸۳۱ استفاده می‌کند و از دریچه‌ی این عدد به‌فرمول‌ها و روابط گذشته می‌نگرد ( این عدد به پیشنهادِ فیزیکدان Michael Hartl، تاو (τ) خوانده می‌شود).

یکی از مواردی که می‌توان به تفاوت کاربردی π و τ اشاره کرد، مورد«دور» و اندازه‌گیری زاویه است. ریاضی‌دانان به‌دلیل مزایای واحد اندازه‌گیری رادیان نسبت به‌درجه، از رادیان استفاده می‌کنند. حال اگر بخواهیم ۹۰ درجه یعنی «یک‌چهارم دور» را به‌رادیان بیان کنیم، باید بگوییم π/۲ که در نگاهِ اوّل هیچ ربطی به «یک‌چهارم دور» ندارد، امّا اگر با تاو آن را بیان کنیم باید بگوییم τ/۴ که ظاهرِ آن با مفهومِ «یک‌چهارم دور» هم‌خوانی دارد. این هم‌خوانی تا حدی برای بعضی ریاضی‌دانانِ گذشته مهم بوده است که ترجیح می‌دادند به ۲π موجودیت ببخشند و در مثالِ قبل به‌جای π/۲ بنویسند ۲π/۴.

طرفدارانِ عدد تاو با تصوّر این‌مسئله که اگر فیزیک‌دانان ثابت c را به‌جای این‌که سرعتِ نور در خلأ بنامند، نصفِ سرعتِ نور در خلأ می‌نامیدند و معادلات را به‌آن طریق بازنویسی می‌کردند، معادلات از حالتِ‌ ساده‌ی فعلی دور می‌شدند، نتیجه می‌گیرند که هنوز هم برای استفاده از این عدد دیر نشده است و استفاده از تاو، می‌تواند به دانش‌آموزان در فهم بیشتر کمک کند و باعث ساده‌سازی [و زیبا سازی] روابط شود، هم‌چنین اشاره می‌کنند که نمونه‌هایی از این قبیل جایگزینی‌ها در طولِ تاریخ وجود دارد. مثلاً هم‌اکنون فیزیک‌دانان به‌جای استفاده از h (ثابت پلانک) در روابط از ħ استفاده می‌کنند که برابر است با h/۲π.

فعلاً که استفاده از این عدد منحصر به‌انقلابیّونِ ریاضی‌ست و استفاده‌ی عمومی تنها به‌پذیرشِ سایرِ ریاضی‌دانان بستگی دارد که مسلماً تعویضِ عددی که صدها سال از ثابت پلانک مسن‌تر است، اصلاً کارِ ساده‌ای نیست!

منبع:

http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=40702
کاوه ی آهنگر می گوید

با نگاهی گویا

با لبانی خاموش:

« قصر ضحاک هنوز آباد است

حمید مصدق

نمایه کاربر
Cartouche

پست توسط Cartouche »

خب من نفهمیدم این چه ربطی به 3.150047 داشت ؟
تازه به نظر من یه بدی هایی هم داره . چون پی یه چیز خاصه ولی تاو برای گشتاور ، دوره زمانی و خیلی چیزای یگه تو فیزیک به کار میره که تو فرمولا همراه با گاهی پی میاین و برای اینکه با اونا قاطی نشه باید اونارم عوض کنن و دردسر میشه یه ذره . به نظر من اسمشو بجای تاو یه چیز دیگه بذارن.

نمایه کاربر
professor.freak

تماس:

amir.hs نوشته شده:خب من نفهمیدم این چه ربطی به 3.150047 داشت ؟
تازه به نظر من یه بدی هایی هم داره . چون پی یه چیز خاصه ولی تاو برای گشتاور ، دوره زمانی و خیلی چیزای یگه تو فیزیک به کار میره که تو فرمولا همراه با گاهی پی میاین و برای اینکه با اونا قاطی نشه باید اونارم عوض کنن و دردسر میشه یه ذره . به نظر من اسمشو بجای تاو یه چیز دیگه بذارن.
مثلا چی؟

نمایه کاربر
Vanda

سپاس: 71

پست توسط Vanda »

amir.hs نوشته شده:خب من نفهمیدم این چه ربطی به 3.150047 داشت ؟
البته باید بگم به غیر از فیزیک تاو در ریاضی هم نمادی برای معرفی تعداد مقسوم علیه های یک عدد بکار میره بعدشم اینکه خب چون اینا از روی حروف یونانی استفاده می کنند و اونا هم محدودند بالاخره نمادهایی هتند که برای چندبار در مبحث های مختلف بکار میرن حالا شما زیاد حساس نباش smile034 اصلو بچسب فرع رو رها کن! smile030

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

استاد (لقبی که متأسفانه هر کسی که سوادِ آکادمیک نداره خودش روی خودش می‌گذاره) دینبلی از نوابیغ این مرز و بوم هستند، یحتمل در حالِ حاضر ریاضی‌دانان در شوک به‌سر می‌برند که جایزه‌ای چیزی بهش نمی‌دن.
---
vinie نوشته شده:و
amir.hs نوشته شده:
عدد تاو چیه ؟ smile042

بررسیِ صحّتِ ثابت π یا همان ...۳.۱۴۱۵ که بیان‌گر نسبتِ محیط دایره به‌قطرِ آن است، عملی‌ست که در نگاهِ اوّل، یکی از فعّالیت‌های روزانه‌ی نوابیغ به‌نظر می‌رسد. امّا ریاضی‌دان Bob Palais از دپارتمان ریاضی دانشگاهِ‌ یوتا مطالبِ جالبی در همین زمینه بیان کرده است(+). او می‌گوید که عدد پی، فی‌ذات غلط نیست، امّا از لحاظِ ریاضی هم زیبا نیست!

او از دو برابر π یعنی ...۶.۲۸۳۱ استفاده می‌کند و از دریچه‌ی این عدد به‌فرمول‌ها و روابط گذشته می‌نگرد ( این عدد به پیشنهادِ فیزیکدان Michael Hartl، تاو (τ) خوانده می‌شود).

یکی از مواردی که می‌توان به تفاوت کاربردی π و τ اشاره کرد، مورد«دور» و اندازه‌گیری زاویه است. ریاضی‌دانان به‌دلیل مزایای واحد اندازه‌گیری رادیان نسبت به‌درجه، از رادیان استفاده می‌کنند. حال اگر بخواهیم ۹۰ درجه یعنی «یک‌چهارم دور» را به‌رادیان بیان کنیم، باید بگوییم π/۲ که در نگاهِ اوّل هیچ ربطی به «یک‌چهارم دور» ندارد، امّا اگر با تاو آن را بیان کنیم باید بگوییم τ/۴ که ظاهرِ آن با مفهومِ «یک‌چهارم دور» هم‌خوانی دارد. این هم‌خوانی تا حدی برای بعضی ریاضی‌دانانِ گذشته مهم بوده است که ترجیح می‌دادند به ۲π موجودیت ببخشند و در مثالِ قبل به‌جای π/۲ بنویسند ۲π/۴.

طرفدارانِ عدد تاو با تصوّر این‌مسئله که اگر فیزیک‌دانان ثابت c را به‌جای این‌که سرعتِ نور در خلأ بنامند، نصفِ سرعتِ نور در خلأ می‌نامیدند و معادلات را به‌آن طریق بازنویسی می‌کردند، معادلات از حالتِ‌ ساده‌ی فعلی دور می‌شدند، نتیجه می‌گیرند که هنوز هم برای استفاده از این عدد دیر نشده است و استفاده از تاو، می‌تواند به دانش‌آموزان در فهم بیشتر کمک کند و باعث ساده‌سازی [و زیبا سازی] روابط شود، هم‌چنین اشاره می‌کنند که نمونه‌هایی از این قبیل جایگزینی‌ها در طولِ تاریخ وجود دارد. مثلاً هم‌اکنون فیزیک‌دانان به‌جای استفاده از h (ثابت پلانک) در روابط از ħ استفاده می‌کنند که برابر است با h/۲π.

فعلاً که استفاده از این عدد منحصر به‌انقلابیّونِ ریاضی‌ست و استفاده‌ی عمومی تنها به‌پذیرشِ سایرِ ریاضی‌دانان بستگی دارد که مسلماً تعویضِ عددی که صدها سال از ثابت پلانک مسن‌تر است، اصلاً کارِ ساده‌ای نیست!

منبع:

http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=40702
...زده «منبع: وبلاگ علیرضا رفیعی» و تمام smile056 ، دزدی هم دزدی‌های قدیم. عزیز من یا منبع رو اصلاً نزن یا وقتی می‌زنی مثلِ آدم بزن (خطاب به‌مدیریت پارسینه).

ارسال پست